Jump to content


Photo

Sta mislite o SPC


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2220 replies to this topic

Poll: Sta mislite o SPC (426 member(s) have cast votes)

Sta mislite o SPC

  1. Ja sam ortodoksni vernik i SPC mi je smisao zivota (54 votes [12.68%])

    Percentage of vote: 12.68%

  2. Nisam vernik ali podrzavam lik i delo SPC (27 votes [6.34%])

    Percentage of vote: 6.34%

  3. Ne slazem se sa stavovima SPC, ali je postujem (96 votes [22.54%])

    Percentage of vote: 22.54%

  4. Treba ih ukinuti (166 votes [38.97%])

    Percentage of vote: 38.97%

  5. Totalno me ne zanima (83 votes [19.48%])

    Percentage of vote: 19.48%

Vote Guests cannot vote

#31 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 02 February 2005 - 09:31

....uopste me ne zanima, osim kada vidim koliko se mesaju u politiku i koliko su im stavovi nazadni, e onda popizdim!
Mislim da reforma ne moze pomoci, vec se na 'svetovnom nivou' treba vise ograditi od SPC-a i vratiti je gde pripada.

#32 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 02 February 2005 - 09:35

Kako stvari stoje, izgleda da Bebu jedino Pahomije voli rolleyes.gif

Inace sam za ukidanje svih organizovanih religija, no savrseno sam svestan da je to nemoguce jer veliki deo ljudi ima potrebu da veruje u nesto misticno/mitolosko ili da pripada nekoj grupi, te i da ukines sve postojece, za 10-ak godina ce se opet pojaviti iste ili slicne njima. Zato sam samo za marginalizaciju uticaja istih - ko hoce da veruje, neka veruje; ko hoce da placa za to, neka placa; ko u tome vidi smisao zivota, neka uziva... Svako ima pravo na licni izbor... Samo neka se drze podalje od mene, neka mi ne guraju prst u oko i drze mi lekcije, i necu imati nikakvih problema sa njima... Ne diras me - ne diram te...

#33 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 02 February 2005 - 09:47

QUOTE
Nov proizvod: Vlast-Crkva-Hag

2. februar 2005. | 08:51 | Izvor: B92

Beograd - Patrijarh Srpske pravoslavne crkve inicirao je razgovor s haškim optuženikom i premijerom Srbije.

Patrijarh Pavle se u utorak sastao generalom Vladimirom Lazarevićem, koji u četvrtak putuje u Hag, i Vojislavom Koštunicom. Kako navodi na svojoj Internet-prezentaciji, SPC poštuje i visoko ceni Lazarevićevu odluku da sledi težak put u interesu otadžbine.

Profesor Beogradskog univerziteta Ljubiša Rajić kaže kako ne veruje da je došlo do promene stava Crkve prema ratnim zločincima, pogotovo što Crkvu, prema njegovoj oceni, ne vodi patrijarh, već ultradesničarske vladike i episkopi Atanasije, Amfilohije i Filaret. Rajić nije iznenađen razgovorom generala premijera i patrijarha, a koji vidi kao marketinški potez Vlade Srbije.

"Neko iz Evropske unije ili iz NATO-a je verovatno debelo uvrnuo uši Koštunici, pa je on požurio da moli patrijarha za podršku, a verovatno neko pritiska SPC, može biti preko situacije u RS ili na Kosovu, ili im je generalno neko nešto rekao, i sada pokušavaju da spasavaju Koštuničinu popularnost pred moguće nove izbore, da se SPC pokaže kao moderna, s jedne strane, dok s druge strane zdušno podržava de facto ratne zločince, kao što su Karadžić, Mladić i mnogi drugi", kaže Rajić.

Pokriće

Ljubiša Rajić ocenjuje da je ipak dobro što je patrijarh to učinio, iako neiskreno, jer će možda nekom drugom biti lakše da kaže da optuženici moraju da se brane na sudu. "Nisam ubeđen da će poslušati, a ako i poslušaju, neće otići zato što im je to patrijarh rekao. Oni će to iskoristiti kao neko pokriće, ali će verovatno otići zato što im Vlada obećava zlatna brda i doline ako odu i spasavaju njen ugled i njene glasače", kaže on


#34 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 02 February 2005 - 10:34

QUOTE(1939 @ 1 Feb 2005, 23:19)
Ajd' da vidimo ko je jaci... Crkva vs Sotona wink.gif

Pre ce biti SPC vs. Bog wink.gif
UKIDANJEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!

#35 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 February 2005 - 10:34

Izostala je jedna opcija a to je da li podrzavate reformu iste.Ocigledno je da Patrijarh nema nikakvu kontrolu nad crkvom i da je on samo pijun licnosti kao sto su Atanasije ,Amfilohije ili ti onaj nesretni Filaret.Crkva je zapala u krizu identiteta i kompromitovala sebe podrskom kontraverznih licnosti . Na zalost moje je misljenje da ce se propadanje nastaviti jer nakon Pavla pomenutu trojicu vidim kao moguce naslednike.

#36 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 02 February 2005 - 10:39

rece zoran ciric sinoc jednu jednostavnu istinu: izmedju nas i boga samo je umetnost.

#37 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 02 February 2005 - 10:44

QUOTE(EKSER @ 2 Feb 2005, 08:25)
Nisam znao da je ovaj forum udruzenje komunista & satanista. ph34r.gif ph34r.gif

Нажалост, од свих досадашњих мисија да се покрсте ниједна није имала плода.

#38 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 02 February 2005 - 11:08

Jes da ima ploda, pa da ispadnu nedonoscad kao Baše.

#39 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 02 February 2005 - 11:48

QUOTE(EKSER @ 2 Feb 2005, 09:20)
Ne, definitivno, komunizam je neunistiv.

Mislio sam da se ovakve fraze nece nikada vise cuti, a sada vidim da ima i onih koji to shvataju kao cinjenice. Komunizam je neunistiv.

Religija je opijum za narod.

#40 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 02 February 2005 - 12:11

QUOTE(harambasa)
Нажалост, од свих досадашњих мисија да се покрсте ниједна није имала плода.

a misionari:

stari ras, svevlad trivan, rebel, mile curcic, deda moma, maranata i restl boranije.

rolleyes.gif

#41 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 02 February 2005 - 12:15

QUOTE(Beranac @ 2 Feb 2005, 08:43)
Ne samo to, vec je i zvanicno objavljeno da je profesija kelnerisanja antihriscanska.

Nije samo to, mučenik, u sred svog onog grešenja de nađe još i da se doseli iz Crne Gore. To ni lomača neće oprati pred bogom.

#42 EKSER

EKSER
  • Banned
  • 119 posts

Posted 02 February 2005 - 12:47

QUOTE(Idioteque @ 2 Feb 2005, 10:34)
UKIDANJEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!




Kako to mislis da izvedes?

I? Sta posle?

#43 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 02 February 2005 - 12:50

Posle žurka do jaja.

#44 Loren

Loren
  • Members
  • 459 posts

Posted 02 February 2005 - 12:51

Misljenje o njoj mi je potpuno isto kao i Bebino!

#45 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 02 February 2005 - 12:56

SCP ce imati destruktivan uticaj na drustvo sve dok je politicari ne postave na svoje mesto. To nije radio Milosevic jer su mu trebali, to nije radio Djindjic jer bi ga razapeli na krst, to ne radi Kopstunica jer mu trebaju, to isto ne radi ni Tadic jer je deo tog miljea. Pre ili kasnije ce se naci neko ko ce da im poruci da se ne pojavljuju na televiziji osim kada imaju nameru da cestitaju neki praznik.

Njih ne treba ukidati, vec ih postaviti na njihovo mesto.