Jump to content


Photo

Za koje pare biste prodali Kosovo?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
77 replies to this topic

Poll: Za koje pare biste prodali Kosovo? (112 member(s) have cast votes)

Za koje pare biste prodali Kosovo?

  1. Nosite ga, evo vam dzabe (53 votes [47.32%])

    Percentage of vote: 47.32%

  2. manje od 1 $ (2 votes [1.79%])

    Percentage of vote: 1.79%

  3. 1 - 1.000 $ (1 votes [0.89%])

    Percentage of vote: 0.89%

  4. 1.001 - 1.000.000 $ (1 votes [0.89%])

    Percentage of vote: 0.89%

  5. 1.000.001 - 10.000.000 $ (1 votes [0.89%])

    Percentage of vote: 0.89%

  6. 10.000.001 - 100.000.000 $ (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. 100.000.001 - 1.000.000.000 $ (1 votes [0.89%])

    Percentage of vote: 0.89%

  8. 1.000.000.001 - 10.000.000.000 $ (9 votes [8.04%])

    Percentage of vote: 8.04%

  9. 10.000.000.001 - 50.000.000.000 $ (6 votes [5.36%])

    Percentage of vote: 5.36%

  10. 50.000.000.001 - 100.000.000.000 $ (4 votes [3.57%])

    Percentage of vote: 3.57%

  11. vise od 100.000.000.000 $ (6 votes [5.36%])

    Percentage of vote: 5.36%

  12. Nikad i ni za koje pare (28 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

Vote Guests cannot vote

#31 ROGER

ROGER
  • Members
  • 81 posts

Posted 21 January 2005 - 21:24

QUOTE(Kinik @ 21 Jan 2005, 22:20)
...


Za dz.


>> ... I voleo bih da vidim da u oci pogledate majku od nekog policajca ili vojnika koji je svoj zivot ostavio braneci tu zemlju kojom se vi sprdate ... <<

Legijinu?

...

Zvekijevu!

#32 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 21 January 2005 - 21:53

Nisam primetio ni Legijinu ni Zvekijevu mamu da kukaju za sinovima,niti pripadam krugu ljudi koji su fascinirani njihovom ulogom u srpskoj istoriji.Ti pokusaji da nekoga ko razmislja realno i patriotski odmah strpas u isti kos ostavi nekom drugom,ljudi koji me poznaju znaju koliko sam truda i batina ulozio godinama protestujuci protiv tog rezima.
Samo ne volim jednu stvar,licemere koji sede negde udobno zavaljeni i sire takvu netrpeljivost i mrznju kakva je mnogo okrutnija,zlobnija i perfidnija nego mnoga zlodela koja se pocine na ratistu.Onaj mucenik bi da cisti Vojvodinu od Srba,ovaj bi etnicki cisto Kosovo i Metohiju,cisto od Srba opet,itd...I ? I nikom nista,a kada neko napise da treba Srbija da oda pocast onima koji su svojom ili tudjom voljom dali zivote izmedju ostalog i za vas koji ste daleko odatle sedeli zavaljeni i gledali vesti.E kada neko tako nesto kaze taj krsi ljudska prava,podrzava ratne zlocince i slicno.Vidis decko ti si takav licemer i kukavica i nisi nista bolji od onog koji je sa daljine streljao naseg premijera,takodje mucki i sa pristojne udaljenosti.
Ako medjunarodna zajednica donese odluku da nam uzmu Kosovo i Metohiju,kao sto su nam uzeli i Republiku Srpsku,ili Republiku Srpsku Krajinu gde je izvrseno etnicko ciscenje ok,uradili su to mi to necemo priznati ali znacemo i ucicemo nase potomke da je to nasa zemlja,nasi manastiri u kojima su se nasi dedovi molili Bogu,i zemlja koju su nasi vojnici omedjili svojom krvlju za Srbiju.To obavezuje,to je ono sto vredi.
A situacija je u svetu sada takva da sta god kaze Amerika to se smatra za pozitivno i dobro pa ma sta to bilo.Cak su i oni zlocini u Iraku proglaseni za pobedu demokratije,isto kao i sto je anslus Austrije neko proglasio ujedinjenjem Rajha,a iste te demokratije prihvatile Hitlera kao nosioca mira....
Jednostavno istorija se ponavlja,kad tad Amerika ce da padne,mi cemo da dodjemo u situaciju da mozemo da se vratimo na svoju zemlju i tada cemo to da iskoristimo,i verovatno za osvetu pocinimo jos veci ratni zlocin i genocid pa proteramo sve odozdole.I tako opet nekih 50-100 godina.....
Zao mi je sto je tako ali tako je.
Razumem da je ovo crni humor i najvise me boli ta gorcina sa saznanjem da vodeci ljudi ove zemlje prodaju bukvalno nasu zemlju,ustvari poklanjaju je nama pred ocima i pricaju neke price o tome kako se protive secesiji.

#33 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 21 January 2005 - 22:15

QUOTE(Italo_Disco_Bg @ 21 Jan 2005, 21:53)
Ako medjunarodna zajednica donese odluku da nam uzmu Kosovo i Metohiju,kao sto su nam uzeli i Republiku Srpsku,ili Republiku Srpsku Krajinu gde je izvrseno etnicko ciscenje ok,uradili su to mi to necemo priznati ali znacemo i ucicemo nase potomke da je to nasa zemlja,nasi manastiri u kojima su se nasi dedovi molili Bogu,i zemlja koju su nasi vojnici omedjili svojom krvlju za Srbiju.To obavezuje,to je ono sto vredi.

Ja se bum vusral od ovoga.
QUOTE(Italo_Disco_Bg @ 21 Jan 2005, 21:53)
Jednostavno istorija se ponavlja,kad tad Amerika ce da padne,mi cemo da dodjemo u situaciju da mozemo da se vratimo na svoju zemlju i tada cemo to da iskoristimo,i verovatno za osvetu pocinimo jos veci ratni zlocin i genocid pa proteramo sve odozdole.I tako opet nekih 50-100 godina.....

A ovo treba leciti.

Edited by Henry Chinaski, 21 January 2005 - 22:16.


#34 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 January 2005 - 22:25

QUOTE(ROGER @ 21 Jan 2005, 20:24)
QUOTE(Kinik @ 21 Jan 2005, 22:20)
...


Za dz.


>> ... I voleo bih da vidim da u oci pogledate majku od nekog policajca ili vojnika koji je svoj zivot ostavio braneci tu zemlju kojom se vi sprdate ... <<

Legijinu?

...

Zvekijevu!

I majku Chede Jovanovica,pa Gorana Svilanovica i oni su branili Srbiju!

#35 jankoster

jankoster
  • Members
  • 110 posts

Posted 21 January 2005 - 22:37

ma sad je kasno. sad samo mozemo dzabe da ga damo. mozfa i pre smo mogli da uzmemo neke pare. ali ko nece milom uzece mu se silom. ja ne shvaam ove sto se nesto kao bune tu za kosovo a sve najvece kukavice. kad je bilo martovsko nasilje svi vikali idemo na kosovo a kad su dosli autobusi nije se 5 ljudi javilo da idu. mislim takvi su srbi najjveci borci ali iz sigurnog odnosno iz beograda odnosno i jos vise iz dijaspore...

#36 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 21 January 2005 - 22:37

QUOTE(perkos)
.

QUOTE
vise od 100.000.000.000 $ [ 1 ]  [2.63%]


vidim, glaso si. smile.gif

#37 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 21 January 2005 - 22:42

QUOTE(Hella @ 21 Jan 2005, 21:37)
QUOTE(perkos)
.



vidim, glaso si. smile.gif


Vidoviti Hella! wink.gif
Trebao bi da tuzis Kleopatru,slabo si naucio njene magije!

#38 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 21 January 2005 - 23:10

Za dzaba, ali uz jedan uslov - obavezu na ocuvanje svih kulturno-istorijskih spomenika na istom, kao i mogucnost da svako ko pozeli da ih vidi to uradi bez mnogo muke sa administracijom i cekanjem...

#39 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 21 January 2005 - 23:35

Opcija 1a, "srecnom Nosiocu" platiti i troskove prenosa, da se slucajno ne predomisli!!

#40 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 21 January 2005 - 23:41

Jebo vas humor ph34r.gif

#41 punisher

punisher
  • Members
  • 3,529 posts

Posted 22 January 2005 - 00:25

QUOTE(zzzzz @ 21 Jan 2005, 20:29)
Pod 1, nemam tapiju, nije moje, nisam nikad bio tamo. Ali ima uticaja na moj zivot, i to poveliki.

Pod 2, nije sprdnja, nego jednostavno crni humor, a na racun toga da Kosova i Metohije (pokusao sam da stavim ceo naziv, ali ne staje u naslov) vise u Srbiji nema i da treba izvuci ono sto se izvuci moze. Da li su to enklave, manastiri, ljudi, novac, to treba odluciti. Odluka je teska, uzasno teska, ali to je kao na ispitu - ako lupis neki odgovor, verovatno si pukao, ali ako samo cutis, profesor i nema drugi izbor nego da te obori.

Pod 3, imate sve opcije, ponavljam nije sprdnja, ako se sve ne resi na mnogo brzi i bolniji nacin, za nekoliko godina ce ovo pitanje najozbiljnije biti postavljeno, samo sto poslednja opcija nece biti u ponudi.

Znas gde ponekad ja imam problem sa ovom temom ? Pre svega, jasno mi je da smo ne samo kao ljudi vec kao drzava umorni. Ne umorni, vec "on the ropes" shto bi rekli. I to kapiram da je sasvim razumljivo, previshe se stvari izdogadjalo za svaciji "ukus". Medjutim, mislim da u ovom slucaju uvek, ali bash uvek treba imati na umu bar dve stvari, pre svega zivote i buducnost nasih sunarodnika na tom prostoru no isto tako znacaj resavanja ovog pitanja i njegov uticaj na buduce odnose u Srbiji/buducnost drzave.
Oko prvog ne raspravljam, sasvim je jasno da se govori o sudbinama ljudi i ne zelim ih vuci kroz diskusiju jer trenutno imamo katastrofalnu situaciju, gomila ljudi izbeglih, ne mogu se vratiti u svoje stanove i kuce, dakle sigurno veoma veoma neprespektivan i tezak polazaj dobrog/veceg dela tih ljudi.
I iako bi sigurno buducnost i interes tih ljudi na tom prostoru trebali biti na prvom mestu kad se povede neki relevantan proces vezan za Kosovo, ceo problem moze imati mnogo veci uticaj na buducnost Srbije, pokusacu objasniti moje misljenje oko ovoga.
Ne nezavisnost Kosova (koja mislim da je veoma tesko izvodljiva), vec svako resenje nametnuto "sa strane" (ocigledno ce morati biti nametnuto) oko kog bi bilo nemoguce napraviti nacionalni dogovor u Srbiji je po meni, u perspektivi bar, kraj za ovu drzavu i ovaj narod. Dakle ne mislim za sebe da sam neki wiseguy, pa ne bih zeleo da tako i zvucim, no kako bih rekao, takve stvari su ne samo moguce vec veoma veoma izgledne. Just for the sake of argument, pretpostavimo UN kaze Kosovo dobija nezavisnost. Neka srpska vlada ce morati potpisati nesto. Gradjanski rat je opcija dosta neverovatna danas, no nikako je ne bih skinuo of the table. No cak nam ni ne treba gradjanski rat, nezavisnost Kosova npr. je onaj konacan udarac koji ce zavrteti drzavu u jos 50 godina sranja i to je onda kraj. Dalje iseljavanje ljudi van zemlje bilo bi sasvim realno, i opet bi otislo i onih 100,000 koji su mozda taj odlucujuci tas u smislu talentovanih, pametnih i sposobnih ljudi potrebnih da bi neko drustvo napredovalo. Can we say vlada radikala, njihovih 135 poslanika ? Zamislimo to, njima ni 50 godina ne bi trebalo, daj im samo dva mandata. Nacionalni dogovor oko bilo cega, iako neophodan bio bi nemoguc. I to je onda taj neki spin gde perspektive, napretka nema, mislim da je bitno da se ljudima predstavi kakve sve opcije postoje.
E sad, mozda je pravo pitanje o cemu mi ovde uopste razgovaramo, o nasim zivotima, znaci o nasoj dekadi, ili o zemlji i buducnosti nacije. Ja znam da je nacija, uopste pojam "nacionalno" oskrnavljen, i da se dobrom delu ljudi digne kosa na glavi kada samo cuju nacija, ja to razumem jer zivim u Srbiji. Medjutim moje je misljenje da ce, iako razumem devalviranost pojma nacionalni, upravo taj nash eventualni nedostatak svesti o nacionalnom kolektivitetu biti poguban za ovu drzavu. Nedostatak svesti o naciji u slobodnom prevodu kao shta god zelimo, mozda cak evo i ne shvatanje u shta nas uvodi pravilno nereshen problem na Kosovu.
Na kraju, Srbija cini mi se da nije uslovljena Kosovom, vec pre svega potpunom saradnjom sa sudom u Hagu, to je ono shto je apsolutni prioritet za ovu drzavu od koje sve zavisi, pa posredno i resenje problema na Kosovu.
Ukoliko je nezavisnost Kosova neprihvatljiva za Srbiju, Srbija nije odabrala suprotstavljanje svom napretku, niti cemo kao drzava uci u sukob sa medjunarodnom zajednicom. Pregovorima se mora doci do konacnog resenja, i ukoliko se mi unutar sebe sredimo, ja mislim da ce doci do nekog resenja prihvatljivog za obe strane.

#42 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 January 2005 - 00:38

Izgleda da je 'Italo_Disco_Bg' podvojena licnost 'armagedona', s' tim sto je armagedon samo mizantrop, a ovaj mrzi i samog sebe (posto kaze da mrzi licemere)... A ja mislio da bar takvi ne navracaju ovdi...

btw. sto se tice dedova koji su se molili - kad se moj deda poslednji put molio dobio je kundak u potiljak od onih koji su olicavali monarhiju i pravoslavlje - the Chetniksa... Verovatno im zauzeo red?

/troll off

#43 Dream

Dream
  • Members
  • 551 posts

Posted 22 January 2005 - 01:25

'Italo_Disco_Bg' prvo treba da te biju a posle da te k..aju
stim da ti jos usi zavrcu tako da ti nesto i u glavu dodje. laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#44 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 22 January 2005 - 01:32

Jedna primedba za glasanje - umesto dolara bi moneta trebalo da budu ljudski zivoti. Jednostavno, ne postoji mirna mogucnost da se Srbija uopste nesto mnogo pita za buducnost Kosova. Svidelo se to nekome ili ne, takvo je cinjenicno stanje. Dzaba istorijsko pravo - ono je neprihvatljivo jer ne postoji tacka "pocetka zvanicne istorije/granica". Dakle, po istoj osnovi bi moglo da se kaze da Turci polazu istorijsko pravo na ove prostore - vladali su njima duze nego Srbi.
Sa druge strane 90% stanovnistva ne prihvata niti ce ikada i pod kakvim uslovima prihvatiti Srbiju kao svoju drzavu. Dakle, jedina opcija je rat i ludackli pokusaj da se Albanci "istrebe" sa Kosova. E za to treba da se gine, pa bi me bas zanimalo koliko "junacina" bi ovde zrtvovalo svoj zivot za Kosovo i sta misle koliko srBskih zivota isto vredi? Siguran sam da bi razultati bili dosta slabiji (manja "cena") nego sada.
A za one koji veruju u mogucnost mirnog ostanka Kosova u Srbiji imam jedno pitanje: Da li bi voleli da vam trecinu poslanika u Skupstini republike Srbije cine Albanci?

#45 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 January 2005 - 01:56

Me, nek ide sto pre, mozda i Srbija krene napred nakon toga.
Ovako, Kosovo je van Srbije i u njoj nikada vise nece ni biti, ali jeste ogroman vodenicni kamen oko vrata Srbiji - najpre za unutrasnjepoliticku upotrebu.
U svetu se, i onako, vec odavno Kosovo ne racuna kao deo Srbije.
Zasto? Patriote, pitajte vase istomisljenika i Slobodana Milosevica.