Jump to content


Photo

Mi nismo andjeli 2


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
360 replies to this topic

#31 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 22 January 2005 - 08:19

Isuse, dal je ikad snimljen ljigaviji film u istoriji srpskog filma od tog slatka od snova puke.gif oduvek sam bila ubedjena da je Dragojevic, iz nekih razloga, namerno to uradio

Edited by Hippie, 22 January 2005 - 08:19.


#32 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 22 January 2005 - 13:16

o majke vam ga svima, eno vam ga rambo igrao u slatku od snova, niki ne sme da mu zucne. legenda, ikona, sv. rambo, itd.
ono sto je dragojevic rekao o 'umetnickom filmu' i kompleskima nasih stvaralaca treba umnoziti i deliti studentima fdu-a. o jeboihumetnicki film. prikuj coveka za stolicu pa posle palamudi o ulozi filma u drustvenim zbivanjima.
ako odvojimo dragojevicevu licnost od njegovog dela, on ostaje fakat jedini pravi reditelj u ovoj zemlji. sve ostalo je polutalentovano ili navuceno na festivalsko parazitiranje i izdrkavanje po celuloidu (npr. osoba koja se odaziva na ime srdjan karanovic, ondak onaj mudrijas goran markovic, paskaljevic i ine face).

#33 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 22 January 2005 - 13:35

QUOTE
osoba koja se odaziva na ime srdjan karanovic, ondak onaj mudrijas goran markovic, paskaljevic i ine face


Uuuuuu... Hodas po tankoj zici... biggrin.gif

#34 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 22 January 2005 - 13:37

QUOTE(Larko)
eno vam ga rambo igrao u slatku od snova, niki ne sme da mu zucne.

vidiš, to nisam znao, no sva sreća ima i oni koji prate te umne tvorevine. biggrin.gif

evo:

:zuc:

#35 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 22 January 2005 - 13:44

QUOTE(Hella @ 22 Jan 2005, 14:37)
QUOTE(Larko)
eno vam ga rambo igrao u slatku od snova, niki ne sme da mu zucne.

vidiš, to nisam znao, no sva sreća ima i oni koji prate te umne tvorevine. biggrin.gif

evo:

:zuc:

o da, ima scena gde on djuska u muzeju vazduhoplovstva al ne mogu da se setim pesme...

eraser:
znam laugh.gif

#36 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 22 January 2005 - 14:03

Iznenadjujuce potcenjivacka atmosfera.
Da li ce se neko setiti tri knjige njegove poezije, za jednu je dobio nagradu Branko Radicevic. Ili bar akcije za Ministarstvo kulture koja je proglasena za najbolju te godine u svetu i koju je kasnije preuzeo UNESCO.
A sto se tice OTPORA cini mi se da je jedan deo njihove kampanje, pa i spotova on osmislio.

Bas zalosno za jedan forum koji bi trebalo da vazi za jedan od boljih. Kritikovanje lika koji jedan od retkih u ovoj zemlji koji radi posao kako treba i na nivou koji jedno 10 stepenica iznad svega sto se desava okolo.

Edited by Maltese, 22 January 2005 - 14:04.


#37 stvorina

stvorina
  • Members
  • 286 posts

Posted 22 January 2005 - 15:04

kako su dosadni ovi likovi shto im je rambo "vrh"... inache pre mesec dana na koncertu u zagrebu lik izjavi "vishe volim plavushe nego srpkinje" ph34r.gif

shto je najgore svi su ga iskulirali biggrin.gif

#38 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 January 2005 - 15:09

QUOTE(stvorina @ 23 Jan 2005, 01:04)
"vishe volim plavushe nego srpkinje"

i ja isto

a crnke jos i vise

kako su dosadni likovi koji nemaju smisla za humor i koji ljude zovu likovima

#39 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 22 January 2005 - 15:13

tacno tako, Maltese

Dragojevic je daleko najsuperiorniji srpski reditelj. ipak, cim je neko korak ili deset ispred ostalih, odmah ga treba sruciti u blato, da gaca sa `praskom skolom` i ostalima.

Karanovica i Paskaljevica ne bih pomenuo na istom topiku sa Dragojevicem. naime, Dragojevic ume da rezira. to mu je struka. Karanovic je samo bizarni diletant koji je sticajem okolnosti, odnosno zahvaljujuci uspehu Crnog talasa uspeo da postane `drzavni projekat`. slicno vazi i za Paskaljevica, s tim sto je on zao. to sam shvatio kad sam pogledao SAN ZIMSKE NOCI, ekvivalent snimcima irackih pobunjenika koji seku glave turistima.

vlast je rekla `ako stranci hoce prljavstinu i idiotizam, napravicemo im mi to, ali sterilno-posaljite ove momke u Prag, tamo ionako cesto osvajaju `oskare``.

Srbiji su potrebni novi reditelji jer je praska skola nezrela. Dragojevic je jedan od takvih. nazalost, od tih `novih reditelja`, on je prakticno jedini uspeo nesto da uradi. velikim delom zbog toga sto je bio vredan i spreman da radi, i da se bori.

najzalosnije od svega je sto Dragojevic vise ne radi na FDU. naime, postoji jak antidot praskoj skoli na FDU, ali problem je u tome sto je ta `zanrovska` skola dosta zatvorena i frustrirana. Dragojevic bi taman bio pravi covek za profesorsko mesto, covek koji je artikulisan i no-nonsense a istovremeno poznaje realnost i naseg i stranog filma.

nazalost, prema Dragojevicu se odnose kao da je Darko Bajic.

uostalom, je li neko od protivnika citao scenario za SLATKO OD SNOVA?

#40 stvorina

stvorina
  • Members
  • 286 posts

Posted 22 January 2005 - 15:19

QUOTE(Indy @ 22 Jan 2005, 16:09)
kako su dosadni likovi koji nemaju smisla za humor i koji ljude zovu likovima

upravusi.org biggrin.gif

#41 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 January 2005 - 22:54

QUOTE(Crippled Avenger @ 22 Jan 2005, 00:40)
kazem vam, uzivacete...

u dobro je.
imala sam dosta skepse kad je nastavak u pitanju jer je po meni kec apsolutno remek-delo, pa sam kontala da nema shanse da neshto ni priblizno tome chak ni on ne moze da ponovi.

#42 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 22 January 2005 - 23:03

QUOTE(Larko @ 22 Jan 2005, 13:44)
o da, ima scena gde on djuska u muzeju vazduhoplovstva al ne mogu da se setim pesme...

refren je
priznaj, priznaj/da je tebi drago/kada bruno nocas probija embargo

daleko od toga da dragojevica treba prezirati zbog slatkog od snova!

#43 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 22 January 2005 - 23:49

Nesto mi bas Dragojeviceva "filmska estetika" i nije bliska... jedino su mi LSLG odlican film.
Svejedno, uvek je dobro talasati zabokrecinu.
Nadam da ce ovim filmom namlatiti dosta para, a onda snimiti "Bodljikavo prase", pa da vidimo sta stvarno ume. tongue.gif

#44 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 23 January 2005 - 06:22

Ako je suditio po reklami film ce biti sjajan.

Omiljeni momenat : Djuric: "Bolest..." laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Sto se Dragojevica tice. Covek snima filmove koji su u skladu sa vremenom. Na pocetku 90ih je snimio zajebanciju Andjele, za vreme rata je snimio anti-ratni LSLG, nakon toga se bavio situacijom u Srbiji, "Rane". Snimanje Andjela 2 moze se gledati i kao zal za onim vremenima kada se radnja originalnih Andjela odigravala i filmsko lupanje po celu generacije koja je oslikana u tom filmu. Za detaljnije analize je ipak potrebno videti film. Ono sto je sustina je da Dragojevic za razliku od mnogih dobro radi svoj posao.

Ovi Andjeli mogu biti neka vrsta spasa za kinematografiju u Srbiji posle dzelatskog cina Sotre sa njegovom Zonom.

Edited by Eraserhead, 23 January 2005 - 06:29.


#45 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 23 January 2005 - 11:25

Dragojevic je najbolji srpski reziser danasnjice!Pa,pogledajte ovo:
MI NISMO ANDJELI-masterpis
LEPA SELA LEPO GORE-masterpis
RANE-masterpis.
Ne razumijem ljude koji ga ne vole. huh.gif