Jump to content


Photo

Brit Pop (rock) 90's


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
250 replies to this topic

Poll: ubodi pa h-odi, samo tuce moze... (152 member(s) have cast votes)

ubodi pa h-odi, samo tuce moze...

  1. Verve (6 votes [4.03%])

    Percentage of vote: 4.03%

  2. Stone Roses (24 votes [16.11%])

    Percentage of vote: 16.11%

  3. Oasis (33 votes [22.15%])

    Percentage of vote: 22.15%

  4. Happy Mondays (15 votes [10.07%])

    Percentage of vote: 10.07%

  5. The Charlatans UK (1 votes [0.67%])

    Percentage of vote: 0.67%

  6. Kula Shaker (4 votes [2.68%])

    Percentage of vote: 2.68%

  7. Suede (17 votes [11.41%])

    Percentage of vote: 11.41%

  8. Travis (5 votes [3.36%])

    Percentage of vote: 3.36%

  9. Spacehog (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Manic Street Preachers (11 votes [7.38%])

    Percentage of vote: 7.38%

  11. Levellers (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  12. Radiohead (33 votes [22.15%])

    Percentage of vote: 22.15%

Vote Guests cannot vote

#16 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 16 January 2005 - 03:44

Blur
Radiohead wub.gif ali definitivno ne spada na ovu listu.

#17 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 January 2005 - 08:04

QUOTE(veki @ 16 Jan 2005, 00:59)
QUOTE(fancy)
Šta će Manic Street Preachers u ovoj skupini..?

Pa valjda se ogradio... piše u zagradi i 'rock' rolleyes.gif

Ma da, ali i angažovanost i ideja i, na kraju krajeva, zvuk ih deli od koncepta ostatka liste. Glasao za Stone Roses, a Manicsi su vanvremenski iznad cele ove bratije (od kojih većinu, naravno, slušam regularno, ali uglavnom kao bubble gum produkte) na listi.

#18 J'en ai marre!

J'en ai marre!
  • Members
  • 1,070 posts

Posted 16 January 2005 - 11:00

Није баш да толико не волим brit-pop, ал' од свега побројаног имам само The Stone Roses и то светињу од првог албума (траж'те Југотонову лонгплејку на берзи, ваља слушати те милозвуке са винила). Други албум им нисам узео, јер после првог сингла нисам хтео даље да кварим утисак. tongue.gif

Edited by J'en ai marre!, 16 January 2005 - 11:01.


#19 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 January 2005 - 11:45

QUOTE(J'en ai marre! @ 16 Jan 2005, 11:00)
Није баш да толико не волим brit-pop, ал' од свега побројаног имам само The Stone Roses и то светињу од првог албума (траж'те Југотонову лонгплејку на берзи, ваља слушати те милозвуке са винила). Други албум им нисам узео, јер после првог сингла нисам хтео даље да кварим утисак.  tongue.gif

Ne greši dušu, časti se drugim albumiom, odličan je, veruj mi. E, sad, što se na njega čekalo 5 godina... jbš ga sad.gif

Makar ga skini nekim p2p servisom, videćeš kako će ti se uvući pod kožu... čak i sad, 11 godina pošto je objavljen.

#20 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 January 2005 - 12:05

Imam jedan problem, pa ne nađoh bolje mesto od ovoga da podelim to sa vama (ko ludi ste bez mog problema, zar ne..? smile.gif)

Dakle... zove se... Radiohead.

šta je tu problem..?!

Evo - kad je izašao Creep, ja sam p.o.l.u.d.e.o. za tom pesmom. Spreman sam bio da band proglasim za najveće otkriće 90ih iako je u središnjem delu glas pevača bezobrazno ličio na Bono Voxa wink.gif

Zatim sam uzeo i presnimio od ortaka Pablo Honey... i tako mesecima pričao kako volim Radiohead, kako su super i sve u tom fazonu... a da ni jednom nisam poželeo da preslušam ceo Pablo Honey. OK, sve sam mislio, doći će vreme, pa ću ga natenane preslučati... ali uvek se isprečilo nešto važnije wink.gif Konačno sam ga preslušao i... zaključio sam da je ništa spec. Slušao sam ga tu i tamo, ali posle nekog vremena kaseta je završila na polici sa kasetama koje ne slušam ali mi je žao da obrišem.

Zatim je došao (valjda?) Bends... Zvuk singlova koji su prethodili me je začudio, al ajde... uzeo sam 'Bugarina', preslušao i stavio na policu sa CDovima koje ne slušam ali mi je žao da otuđim ili odnesem nekom za rođendan wink.gif Posle toga OK Computer... kupio, preslušao, zaključio da je sjajan album i stavio na policu sa CDovima koje ću pustiti još koji put (posle se tiho preselio na prethodno pomenutu policu)... Kid A i još neke stvari koje su posle toga izlazile sam redovno uzimao od ortaka i pretvarao u mp3 i uvek bih na prvo slušanje rekao - 'Super!' ali nikad posle toga nisam poželeo da ih pustim ponovo, sve čekajući raspoloženje u kome bi mi prijali.

Gde je problem..? Pa upravo sam ga rekao... ja, naime, mislim da je Radiohead dobar band ali, evo, već 10 godina ja imam neke njihove CDove, mp3 albume i čak jednu kasetu, koje nikako nemam želju da pustim ponovo, a kamo li da intenzivno slušam smile.gif Kad se zaželim razvučenih i lenjih tema radije posegnem za Animals od Pink Floyd.

#21 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 16 January 2005 - 12:25

Dugo sam se razmišljala između Suede i MSP i na kraju ipak glasala za Suede jer zaista, Manicse nikako ne bih mogla da svrstam pod ovaj pseudožanr (kao ni Radiohead).

Ono što je Fancy rekao za njih - da su klasa za sebe, kažem ja za Pulp, jer to je voistinu moj omiljeni bend svih vremena i ne da se svrstavati ni u kakve trendove, epohe i slično, pa mi je na neki način i drago što se nisu našli na ovoj listi.

Inače, na neki način volim sve gore predložene sem Levellersa, a više se i ne sećam ko behu Spacehog.

#22 Zildijan

Zildijan
  • Members
  • 258 posts

Posted 16 January 2005 - 13:14

Blah... Different Class je pseudonajbolji pseudoalbum pseudozanra..............

#23 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 16 January 2005 - 13:37

one and only Oasis (moj prvi omiljeni bend) imaju 4 odlicna albuma (od njihovih 5 albuma jedino 4. smatram zescim krsom)

Radiohead par pesama

nesto mi pade na pamet Ocean Color Scene - It's a beatiful thing(jedna od mojih omiljenih pesama) oni behu iz tog perioda

ah da Pulp - Disco 2000 ultimativni hit (ipak sam tad imao samo 12 godina pa nisam imao zelju da idem dalje od toga)

#24 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 16 January 2005 - 14:27

ja nikako da shvatim zasto su se odjednom svi primili na manicse. ovo je doduse bilo pre jedno 10 godina, ali meni su tih 10 godina proveli na jednoj od fancijevih polica. sto mi onemugacava da zapravo nesto probam da preslusam, posto ne znam ni gde covek zivi. elem, ja sam zavoleo motorcycle empitness ko klinac, dok sam jos slusao radio b92, i onda sam preslusao taj prvi album, taj cak slucajno i imam pa cu sad da ga pustim dok kucam, i zakljucio da to zapravo nije ozbiljan bend, i zatvorio tu fijoku. i onda, da se vratimo na pocetak price, tamo negde valjda oko onog svetlo plavog albuma i nestanka onog jednog clana, sad se ne secam sta se prvo dogodilo al mislim da na svetlo plavom ima 3 slike, krenu svi da pricaju kako su manicsi bre postali ozbiljan bend. i meni to sve bi cdno al reko jednom cu bas da probam da ih skapiram. i sve nikako, i sad evo i vi opet kao manicsi ozbiljan bend.
ajde ako mi kazete koji albm treba bas da preslusam, a da nije prvi, ima da se potrudim, pa makar ga za pare kupio.

#25 SAMURAJ

SAMURAJ
  • Members
  • 1,469 posts

Posted 16 January 2005 - 14:49

2 fancy 4 radiohead thumbsup.gif

inace na zalazim cesto u crkvu gde sluzi britPOP

#26 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 16 January 2005 - 15:05

QUOTE(fancy @ 16 Jan 2005, 12:45)
Ne greši dušu, časti se drugim albumiom, odličan je, veruj mi.

ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif frusty.gif frusty.gif frusty.gif

#27 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 16 January 2005 - 15:41

Dakle ja glasao za MSP. Slazem se sa Fancy-em da nisu brit pop, ali su definitivno najbolji bend od ponudjenih. Razvijali su se svakim novim albumom. Sto se tice Radiohead-a OK Computer je definitivno njihov vrhunac. Sve sto je doslo posle je samo reciklaza. I ja retko sa polica vadim njihove diskove pre svega jer su na momente cak i morbidni ali to ne znaci da su los bend.

#28 Isobel

Isobel
  • Members
  • 177 posts

Posted 16 January 2005 - 16:14

lista mi je prilichno chudna &ne vidim kriterijum klasifikacije, ali glasala bih za manixe i da mi ih ponude na listi najboljih skupljacha leptira ili pak evroazijskih konceptualnih umjetnica. ljubav je slijepa. maadaa, nisam josh preslushala "lifeblood", sve sam neshto uplashena &zeljna odlaganja.

#29 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 16 January 2005 - 16:33

pazi, zaboravio na blur. blink.gif
ja glasao za kula shaker jel su mi najdrazi od ovih. ako drugi koji je glasao za kula shaker nije cvija, vise se necu pojavljivati na forumu!

edit: razbili smo charlatanse i budjavi verve

Edited by wagabund, 16 January 2005 - 16:34.


#30 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 16 January 2005 - 16:52

Pa pored Blur fale i Pulp. Differnt Class je meni savrsen album jedan od boljih tokom devedesetih uopste. Jeste da je Jarvis posle prolupao ali morao je da bude na listi a ne tamo neki spacehog sta li.