Jump to content


Photo

Labusu preceno smrcu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#31 Akibono

Akibono
  • Members
  • 616 posts

Posted 12 January 2005 - 14:49

QUOTE(timi @ 12 Jan 2005, 00:44)
QUOTE(Steamroller @ 11 Jan 2005, 20:18)

Beograd -- Potpredsedniku Vlade Srbije i njegovoj porodici zaprećeno je smrću zbog saradnje sa Hagom.



Pre će biti da su mu pretili zbog nekog keša, neke privatizacije ili sl.!!!

Tal, mnogo mnogo para, od Knjaza Milosa, i pored svih upinjanja, nije stigao do Labusa i ... Posto se svilenko naglo iznervirao, nalupetao i sjebao celu stvar mora da je jos neko ostao kratak za veliku lovu. Takve stvari se tesko prastaju jer je prodao flash royal laugh.gif
Mozda ce Vucela nesto nanjusiti, on je jaka licnost thumbup.gif thumbup.gif m'slim ph34r.gif kad podnese izvestaj, saznacemo sve kao sto smo saznali sve sto su proucavali svi dosadasnji anketni i ne znam kakvi vec jebeni odbori.

#32 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 12 January 2005 - 15:04

QUOTE(Tresko @ 12 Jan 2005, 12:07)
QUOTE(mile curcic @ 12 Jan 2005, 12:03)
QUOTE(Tresko @ 12 Jan 2005, 11:12)

Nije nužno Kurčiću da se zarobljava. Može i da se likvidira jer je pružao otpor prilikom hapšenja.

Безвезњак, пратиш ли ти фабулу радње?
Неко ко пружа отпор приликом хапшења значи да је идан налог за хапшење, да је држава у игри.
Ми разговарамо о демонстрацијама, демонстранти крећу, дакле, на одређену адресу да се са неким обрачунају.
Под претпостаком да полиција не интервенише, чак и ватренин оружјем (а морала би по закону у том случају), дакле, у том случају је моје питање демонстрантима: Шта ако има митраљеско гнездо? Ко ће први да му покуца на врата?

Kurčiću(kako to dobro oslikava mentalno stanje subjekta: glup k'o.................) ako ima mitraljesko gnezdo na terasi nije potreban nalog za hapšenje. Policija može u tom slučaju da ga uhapsi bez naloga, jer je zatečen u vršenju krivičnog dela. Kapiraš, balvandžijo?

Не тврдим ја да нисам глуп, али покушавам да размишљам.
Јесте, треба ми много више времена него осталим људима, и тачно, не узимам исувише тешке проблеме да решавам, али се не може рећи да уопште не размишљам.
Али, биће да сам код овог примера зарибао.
Ево како сам ја то схватио и који сам логички пут следио:

Неко је рекао да би адресу требало упамтити, па кад следећи пут буду велике демонстрације, да се крене на ту адресу.
Ја сам одмах помислио да се ту предлаже да голоруки демонстранти крену у обрачун с неким. Забринуо сам се из два разлога: полиција би била дужна да брани нападнутог, чак и вареним оружјем, а с друге стране, са таквима никад не знаш, можда има инсталиран митраљез на балкону па ће људи још и да изгину.
Е, сад ти кажеш да га полиција може одмах ухапсити ако има митраљез.
Мени је то јасно, али ми није јасно како да полиција зна да он има митраљез пре него што га употреби?
Где сам погрешио на логичкој траси?

#33 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 12 January 2005 - 15:13

QUOTE(incognito @ 12 Jan 2005, 13:40)
GILEEEEE, javi se! lol_2.gif

Mozda spava... unsure.gif

#34 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 12 January 2005 - 15:18

Pogresio si bata Mile sto smatras da bi u obracun sa takvima prilikom sledeceg petog oktobra krenuli goloruki demonstranti. Jesi cuo ti za onu pucnjavu u Ostinu, Teksas kad se onaj popeo na krov pa poceo da ih koka snajperom? Cuo si, naravno da si cuo. E kad je to bilo, kasnije okupljeno pucanstvo i mirni demonstranti su imali vise oruzja nego policija. A i za sledece si cuo, kad u filmu Untouchables Son Koneri objasnjava Kevinu Kostneru kako se obracunava sa kriminalcima, ako stvarno hoces da ih pobedis. On izvadi noz ti izvadis pistolj. On izvadi pistolj ti izvadis sacmaru. On postavi mitraljesko gnezdo u stan ti na mirne demonstracije poneses bazuku. I tako dalje. Tako se to radi, a ne legalizmom. Legalizam sluzi da se kriminalci, na primer begunci od suda, izvuku na tehnikalije, i da obicni gradjani budu da izvinis zajebavani od birokrata. Za to sluzi legalizam.

Edited by Henry Chinaski, 12 January 2005 - 15:20.


#35 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 12 January 2005 - 15:27

Онда ипак нисам ја погрешио, него предлагач.
Јер, шта је јаче од митраљеза?
Вишецевни бацач ракета.
Како да дођу до тог оружја демонстранти?
И ако дођу, и крену с њим на мирне демонстрације, ето белаја. Полиција мора одамах да пуца на њих.
Осим тога, тај тип је неко високо мудо у војсци. Могло би да се догоди да он увек може да извуче још већу пушку.

#36 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 12 January 2005 - 15:38

Nije ono sto je jace od mitraljeza visecevni bacac raketa, nego jednocevni bacac rakete. Gde da ga nadju? Sve ima za pare. Kao na demonstracije sa njim? Nije on toliko veliki, pod mantil. Sto se tice jos vece puske, dok je on izvuce, ode stan i rulja se razbeza, a policija posle neka trazi ko je pucao. Sve su to gluposti, ali ako neko stvarno to hoce da radi, pretpostavljam da se tome jako tresu gace od policije.

#37 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 12 January 2005 - 16:01

QUOTE(mile curcic @ 12 Jan 2005, 16:27)
Полиција мора одамах да пуца на њих.

Koja policija?
Neće policija na svoj narod. Tako su makar tvrdili kada je izvršen napad na džamiju.
Inače dao si mi dobru ideju sa tim mitraljeskim gnezdom.
Iskoristiću to pa ću, kada budem huškao demonstrante, da kažem da mi je Mile rekao da Pavković ima mitraljesko gnezdo na balkonu. Ako se ispostavi da Pavković nema mitraljesko gnezdo,(možda mu zaostao neki pištolj sa ugraviranim potpisom Slob.Mil.) isti ti demonstranti mogu greškom pomisliti da je taj Mile namerno lagao o mitraljezima kako bi odvratio demonstrante i zaštitio voljenog generala.
Šta da im kažem? Reći ću im da nisu u pravu.
Da je Mile zapravo pravi srpski domaćin iz čestite srpske kuće i veliki protivnik generala komunista i julovaca koji su đuskanje na baba Julinim mitinzima naplatili vilama od dva hektara i da bi Mile bio poslednji koji bi štitio takve.

#38 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 12 January 2005 - 16:11

Закључак ти је добар што се тиче односа Миле Ћурчића према комунистима, али сасвим погрешан кад је у питању однос према политичком и војном врху Србије за време агресије на Југославију.
То су два потпуно одвојена питања.
Једна земља не сме да пристане на ултиматум кад јој противник, и џелат, тражи да испоручи њему на суђење оне који су водили земљу и војску приликом агресије џелата на њу.
Ако држава то учини, а добрим делом је већ учинила предавши Милошевића, тада та земља не ужива више никакав углед код својих грађана. И тада ти грађани имају пуно право да одбију било какво учешће у оружаним снагама те земље. Другим речима, то је земља која је остала небрањена.
Фарса од државе!
Они који неће да изруче генерале без договора са њима, рачунају да Србија још увек није постала фарса, да још увек може да буде суверена.

#39 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 12 January 2005 - 16:37

QUOTE(mile curcic @ 12 Jan 2005, 17:11)
Закључак ти је добар што се тиче односа Миле Ћурчића према комунистима, али сасвим погрешан кад је у питању однос према политичком и војном врху Србије за време агресије на Југославију.
То су два потпуно одвојена питања.
Једна земља не сме да пристане на ултиматум кад јој противник, и џелат, тражи да испоручи њему на суђење оне који су водили земљу и војску приликом агресије џелата на њу.
Ако држава то учини, а добрим делом је већ учинила предавши Милошевића, тада та земља не ужива више никакав углед код својих грађана. И тада ти грађани имају пуно право да одбију било какво учешће у оружаним снагама те земље. Другим речима, то је земља која је остала небрањена.
Фарса од државе!
Они који неће да изруче генерале без договора са њима, рачунају да Србија још увек није постала фарса, да још увек може да буде суверена.

Znači ipak da mu ostane ta kućica od dva hektara pošto nas je, jelte, odbranio od agresije.
Ipak da ne ostanem krajnje neprijateljski određen prema tom "heroju", moram reći da poštujem njegov stav da se ne preda dobrovoljno vlastima koje vode prevaranti i politikanti, koja želi na ličnoj nesreći tog čoveka da dobije i jare i pare.
Što se mene tiče, nedaj se Pavkoviću ovim prevarantima. Moj stav prema tom čoveku se može još više pozitivno promeniti ako pruži otpor hapšenju.

Edited by gagast, 12 January 2005 - 16:37.


#40 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 12 January 2005 - 17:19

QUOTE(mile curcic @ 12 Jan 2005, 16:11)
Једна земља не сме да пристане на ултиматум кад јој противник, и џелат, тражи да испоручи њему на суђење оне који су водили земљу и војску приликом агресије џелата на њу.
Ако држава то учини, а добрим делом је већ учинила предавши Милошевића, тада та земља не ужива више никакав углед код својих грађана. И тада ти грађани имају пуно право да одбију било какво учешће у оружаним снагама те земље. Другим речима, то је земља која је остала небрањена.
Фарса од државе!

Brlja ti je cudo.

E pa bata Mile, defeciram ja na takvu drzavu kojoj je glava toliko u oblacima da se bavi samo nebeskim temama kao sto je to da od mojih para stiti neke tamo bezveznjake od zlog Haga i tako izbegava veliko ponizenje i gubitak suvereniteta, ali joj zato ne smeta da mene kao gradjanina svakodnevno ponizava i danima seta od saltera do saltera zbog trivijalnosti koje se u normalnom svetu zavrsavaju za 15 minuta. Za to nema vremena da uredi. Vidis, sto se mene tice, zbog takvih stvari ta "drzava" gubi ugled kod mene, a za Hag i Pavkovica i suverenitete me zabole ona stvar. Mislim da je sa ostalim gradjanima isti slucaj, a sto se tice dzibera, djilkosa, seljobera i ostalih koji spadaju u "narod" , ne bih znao. Moguce je to da je njima do suvereniteta stalo vise nego do toga da zive dostojno coveka, bolest je to srBstvo, teska bolest. I zato, onako narodski, od srca, nabijem joj ga majci ja takvoj drzavi, onako do balcaka. Sve to treba po receptu francuslkih revolucionara, deo na giljotinu pa na nebo i neka tamo bistri nebeske teme, deo u ludnice, a mene neka ostave da na miru zivim. I da, ako sam zaboravio, mamu mamu takvoj drzavi. Sve to u sapun. Za pse. I jos jednom, da se ne zaboravi, majku, sestru i sve po spisku takvoj drzavi.

Edited by Henry Chinaski, 12 January 2005 - 17:28.


#41 minka

minka
  • Banned
  • 1,886 posts

Posted 12 January 2005 - 17:49

QUOTE(mile curcic @ 12 Jan 2005, 16:11)
Једна земља не сме да пристане на ултиматум кад јој противник, и џелат, тражи да испоручи њему на суђење оне који су водили земљу и војску приликом агресије џелата на њу.
Ако држава то учини, а добрим делом је већ учинила предавши Милошевића, тада та земља не ужива више никакав углед код својих грађана. И тада ти грађани имају пуно право да одбију било какво учешће у оружаним снагама те земље. Другим речима, то је земља која је остала небрањена.
Фарса од државе!
Они који неће да изруче генерале без договора са њима, рачунају да Србија још увек није постала фарса, да још увек може да буде суверена.

Dragi Mile,

koristim priliku da ti javim da je nasa zajednicka drzava potpisala kapitulaciju u kumanovu, juna meseca 1999. godine.

Znam da tamo u inostranstvu niste bas mnogo culi o tome.

Znam da si pametan covek i da znas sta je to kapitulacija.

Nadam se da sad shvatas da nasa drzava nije suverena i da mora da izruci svaku osobu za koju su pobednici u ratu iz '99 zainteresovani.

Mozda to i nije posteno, ali je nuzda je mile, velika...

Srdacan pozdrav iz maglom okovane srbije

forumski drugar

minka

#42 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 12 January 2005 - 18:08

QUOTE(saurus @ 11 Jan 2005, 21:51)
Prete mu smrću? Ma nije valjda?
Što ne proveri da li je paipr na kome je štampano pismio iz BIA-e ili iz KOS-a?

...ili iz susedne kancelarije wink.gif

#43 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 January 2005 - 18:10

QUOTE(Diskutant @ 12 Jan 2005, 19:08)
QUOTE(saurus @ 11 Jan 2005, 21:51)
Prete mu smrću? Ma nije valjda?
Što ne proveri da li je paipr na kome je štampano pismio iz BIA-e ili iz KOS-a?

...ili iz susedne kancelarije wink.gif

ovo je vise moguce... ph34r.gif

#44 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 12 January 2005 - 18:16

QUOTE
minka:  Dragi Mile,

koristim priliku da ti javim da je nasa zajednicka drzava potpisala kapitulaciju u kumanovu, juna meseca 1999. godine.

Znam da tamo u inostranstvu niste bas mnogo culi o tome.

Znam da si pametan covek i da znas sta je to kapitulacija.

Nadam se da sad shvatas da nasa drzava nije suverena i da mora da izruci svaku osobu za koju su pobednici u ratu iz '99 zainteresovani.

Mozda to i nije posteno, ali je nuzda je mile, velika...

Srdacan pozdrav iz maglom okovane srbije

forumski drugar

minka


Jebiga, kad si noj, i ti vidis nesto sto ti se ne svidja, lepo zavuces glavu u pesak, i to je to. Problem je resen! Tako se svi problemi resavaju u zivotu, ako si noj ili ....

#45 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 12 January 2005 - 18:32

QUOTE(minka @ 12 Jan 2005, 17:49)
Srdacan pozdrav iz maglom okovane srbije

off

Stvarno bre, odakle onolika magla danas? Stvarno svasta.