Jump to content


Photo

Zakazali smo kao građani sveta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#16 Ana Denic

Ana Denic
  • Sleepers
  • 2,756 posts

Posted 09 January 2005 - 23:01

Da li sam dobro cula ili je Olja u "Utisku" veceras rekla, kad je Srbijanka Turajlic pomenula to sto nismo istovremeno sa Evropom imali 3 minuta cutanja - da cemo imati sutra?! Pa su je onda ispravili da je to bilo danas. Dakle, ona nije znala ili je prenebregnula da je to bilo danas! blink.gif

#17 raddiger

raddiger
  • Sleepers
  • 16 posts

Posted 09 January 2005 - 23:05

QUOTE(Ana Denic @ 9 Jan 2005, 23:01)
Da li sam dobro cula ili je Olja u "Utisku" veceras rekla, kad je Srbijanka Turajlic pomenula to sto nismo istovremeno sa Evropom imali 3 minuta cutanja - da cemo imati sutra?! Pa su je onda ispravili da je to bilo danas. Dakle, ona nije znala ili je prenebregnula da je to bilo danas! blink.gif

Svasta....ova farsa oko 3 minuta cutanja za zrtve Tsunami-a i dalje raste....
Da covek ne poveruje, ovo je strasno i zalosno....

Kao sto rekoh, velika neozbiljnost je to.

#18 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 09 January 2005 - 23:24

Ana Denic
QUOTE
Da li sam dobro cula ili je Olja u "Utisku" veceras rekla, kad je Srbijanka Turajlic pomenula to sto nismo istovremeno sa Evropom imali 3 minuta cutanja - da cemo imati sutra?! Pa su je onda ispravili da je to bilo danas. Dakle, ona nije znala ili je prenebregnula da je to bilo danas!


jesi, jesi... sta ces...

life is a bitch and some of them work on tv

+

anduril:
izvinjenje, malo mi se suzi svest kad se iznerviram, pa sam nesto sporija

#19 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 09 January 2005 - 23:36

Nema na cemu. smile.gif

#20 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 09 January 2005 - 23:53

pise meni prijatelj:
"razmisljao sam kako bi gospodin pavle mogao da odrzi opelo u hramu za zrtve cunamija. to bi podstaklo stado na empatiju. i mozda predstavilo crkvu u eurosvetlu".

#21 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 10 January 2005 - 00:00

"Ne mozete od gradjana da ocekujete da se samoorganizuju zbog katastrofe koja se dogodila na drugom kraju planete. Vise mi se cini da je ovo stvar organizacije, tj. dezorganizacije.
U zapadnoj Evropi je sva pomoc i saucesce omogucena jednom masivnom akcijom medija, humanitarnih organizacija, politicara na vlasti i crkava. I u proslosti je bilo katastrofa, cak i nedavno i opet nije bilo ni pribliznog obima pomoci i saucesca. Razloga za to ima verovatno nekoliko. "

Слажем се са целим писмом, а посебно са овим првим делом који сам издвојио.
Заиста, кад се катастрофа догоди на другом крају света, одавање поште у било којем друштву зависи искључиво од организације.

#22 POLITICKI KOMESAR

POLITICKI KOMESAR
  • Members
  • 187 posts

Posted 10 January 2005 - 13:55

Pa to ste se desilo tamo jeste stvarno tragicno
a to da je evropa stala na tri minuta i o solidarnosti i o pomenima zrtvama po njihovim crkvama trebate da imate na umu da je dosta stranih turista tamo poginulo tako da se ljudi po evropi saosecaju sa svojim sunarodnicima koji su tamo izgubili zivote.Ne znam da je evropa stala na tri minuta kada su izginuli ljudi u Bopalu u Indiji kad se desila ona strasna hemijska havarija kad su poginule desetine hiljada indijaca...

#23 misko maric

misko maric
  • Members
  • 2,372 posts

Posted 10 January 2005 - 14:03

Potpuno smo se osramotili. Bar saučešće ništa ne košta. Bruka.

#24 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 10 January 2005 - 14:06

Bio sam kod kuće i "ispratio" sve to...
Na stranu to što su se sve TV stanice uključivale u različito vreme (koliko li Beograd ima vremenskih zona?), BK TV uopšte nije prekidala film koje je emitovan u to vreme (12:00) puke.gif Ili su, možda, spojili sa blokom reklama ili vestima u 11:55..(što nisam "uhvatio") puke.gif Stoka!
...A, i neke lokalne stanice (TV Panonija, RTV Duga-Novi Sad...koliko sam uspeo da vidim)

Edited by ion, 10 January 2005 - 14:07.


#25 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 January 2005 - 14:08

2 Polit Komesar

To je sad izgovor da Srbi & co ne potrose svoja 3 dragocena minuta...

Edited by Indy, 10 January 2005 - 14:09.


#26 POLITICKI KOMESAR

POLITICKI KOMESAR
  • Members
  • 187 posts

Posted 10 January 2005 - 14:11

Ne prijatelju samo kazem da se ne razlikujemo od sveta i od te evrope
i oni ne zale i ne razmisljaju o stvarima koji ih licno ne doticu.....

#27 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 January 2005 - 14:17

QUOTE(POLITICKI KOMESAR @ 11 Jan 2005, 00:11)
Ne prijatelju samo kazem da se ne razlikujemo od sveta i od te evrope
i oni ne zale i ne razmisljaju o stvarima koji ih licno ne doticu.....

Pa to je tacno, ali ipak se - eto - razlikujemo, oni daju ta 3 minuta cutanja (bez obzira na razlog).

#28 Jutro

Jutro
  • Members
  • 343 posts

Posted 10 January 2005 - 14:23

Danas polecu 2 aviona (boing 727) pomoci za Sri Lanku. Pomoc je svakako simbolicna, ali je u skladu sa mogucnostima.

Nazalost, Srbija ne moze da salje milione dolara kao sto to mogu bogate drzave, ali je zbog toga ne treba osudjivati da nema srca za stradalnike.

Da li su 3 minuta dokaz 3 puta vece zalosti od minuta cutanja?

Da li su 3 minuta cutanja mera saosecanja sa nesrecom koja je zadesila Aziju?

#29 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 10 January 2005 - 14:24

Od konkretne pomoci ce biti vise vajde - sto nece umanjiti bruku drzave Srbije. ph34r.gif

Ali evo nacina da konkretno pomognemo:

064 1053

Telekom je pokrenuo akciju - svaki poziv tarifira se sa 15 cinara... Pa da se pokazemo Srbi, Crnogorci... a i ostali. cool.gif

#30 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 10 January 2005 - 14:32

QUOTE(Dubravka @ 10 Jan 2005, 15:24)
Od konkretne pomoci ce biti vise vajde - sto nece umanjiti bruku drzave Srbije. ph34r.gif

Ali evo nacina da konkretno pomognemo:

064 1053

Telekom je pokrenuo akciju - svaki poziv tarifira se sa 15 cinara... Pa da se pokazemo Srbi, Crnogorci... a i ostali. cool.gif

Upravo sam zvao. Number is not valid. Jesi li ti sigurna da je u pitanju poziv i da je tacan broj.