Jump to content


Photo

Gvozdeni rov


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#1 Vojislav

Vojislav
  • Members
  • 85 posts

Posted 30 December 2004 - 20:47

Ne zelim da ovo komentarisem osim jedne sad vec poslovice 'Mi smo idijoti' i ja sto pisem i ti sto citas jer smo dozvolili sve ovo (Legija knjizevnik).

Edited by Vojislav, 30 December 2004 - 20:51.


#2 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 30 December 2004 - 21:36

Ovo treba spaljivati mad.gif

#3 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 30 December 2004 - 21:50

QUOTE(1939 @ 30 Dec 2004, 21:36)
Ovo treba spaljivati mad.gif

To bi trebalo da obavi ministar Stojković
On je expert u toj oblasti.

#4 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 30 December 2004 - 22:19

Srecna stara godina.

#5 DaniloBg

DaniloBg
  • Members
  • 1,938 posts

Posted 30 December 2004 - 22:29

na prvoj strani piše da je svako prepisivanje i javno prikazivanje cele ili delova knjige zabranjeno...jel to važi i za forume ili mi možemo da izvlačimo najveće gluposti (ja ću da ih izvlačim bilo to zabranjeno ili ne ali čisto legalistički....)
inače knjige je bar meni,bar ono što sam pročitao prilično glupa i stvarno ne mogu više...ima dosta i patetike....fuj....a posvetio ju je svim saborcima koji su dali život i onima koji preispituju svoju žrtvu....
na kraju,na koricama piše da je od 2000 "žrtva političkih intriga"?? huh.gif i da je trenutno u centralnom zatvoru,tri tačke.... laugh.gif

#6 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 30 December 2004 - 23:01

QUOTE(DaniloBg @ 30 Dec 2004, 22:29)
na prvoj strani piše...
..................
...na kraju,na koricama piše...

A ti bas nisi odoleo, a? tongue.gif

Zbog takvih je i stampano 70 000 primeraka - pa cemo posle da se iscudjavamo - eto... cita se... ceni se Legija i delo mu!

Tako je razgrabljena i Radovanova knjiga... ph34r.gif

#7 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 30 December 2004 - 23:15

Dakle najcitaniji autori u Srbiju su ratni zlocinci, psihopate i hladnokrvne ubice. Tek poneko cita/slusa krvozedne novinarke.

#8 teacher

teacher
  • Banned
  • 5,613 posts

Posted 30 December 2004 - 23:16

Ja imam pametnijeg posla , trenutno gledam u jednu tačku na zidu. Ali bih zamolio one koji pročitaju da nas prosvetle mud®ošću gospodina Legije(uf , umalo da kažem Ćosića)

#9 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 30 December 2004 - 23:21

QUOTE(Zmitjkoe @ 31 Dec 2004, 00:15)
Dakle najcitaniji autori u Srbiju su ratni zlocinci, psihopate i hladnokrvne ubice. Tek poneko cita/slusa krvozedne novinarke.

зато су и крвожедне, да привуку пажњу

#10 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 December 2004 - 23:28

Ko ono rece da Srbija nije vrlo ozbiljno fasizovana zemlja..?

#11 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 30 December 2004 - 23:37

Danas prilazim ulicnom prodavcu novina (kod Doma Omladine) i hocu da kupim PC, lepo mu ja kazem pokazivajuci prstom ka istima, medjutim on je pomislio da mislim na kolonu tih nazovi knjiga i mrtav ladan mi odgovara: 'Ne znamo jos tacnu cenu, dodjite kasnije'. Ja se pobunim malo, i covek shvati da nisam mislio na Legijine zvrljotine, pa krenu da mi se izvinjava - kaze da je jedno 1000 ljudi u proteklih sat vremena od kako je dobio iste trazilo da je kupi, pa covek pomislio to hocu i ja ph34r.gif ...

Nisam pristalica spaljivanja knjiga ma kakvu sadrzinu one imale - ja sam mnogo vise za razvijanje svesti kod ljudi, jer onda bi ljudi stvorili neku auto-cenzuru i otklon ka takvim stvarima, bas kao na zapadu - nece da kupuju djubre i tacka. I onda se ni izdavacima ne isplati da tako nesto izdaju, a onda nema ni potrebe da se to zabranjuje.

No, sta ja lupam... Pa ovo je Srbija... Svet u iskrivljenom ogledalu ph34r.gif

#12 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 30 December 2004 - 23:44

Sta je jos preostalo posle ovog "civilizaciskog dostignuca"? Naravno, nagrade i nece biti nikakvih iznenadjenja ako ih bude po dvostrukom osnovu: knjizevnom i unapredjenju tolerancije/mira na ovim prostorima. sad.gif

#13 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 December 2004 - 23:46

U ovom slucaju, Legijina knjiga nije samo bezobrazluk i neukus. Nadam se da niko ozbiljan nece tvrditi da je knjigu Legija zaista napisao, a cujem danas na B92 da je izdavac neka potpuno nova firma, kojoj je ovo prvi izdavacki poduhvat i jedina do sada izdana knjiga, a koja je u nekoj vezi sa cuvenim dubokoanalitickim i objektivnim dnevnikom u sirim narodnim masama poznatim pod nazivom "Kurir".
Bojim se da se priprema scena za nesto, jos uvek nije mi sasvim jasno za sta, ali da sam u kozi nekog od istaknutijih pripadnika boraca protiv antihaskog lobija, poceo bih da razmisljam da svako vece nocim na drugoj adresi, da ne prolazim nikakvim uobicajenim putevima i da imam kakvo bilo obezbedjenje, ali i jasan plan za napustanje zemlje u roku od nekoliko sati.
Takodje, nisam siguran da Legijina "knjiga" nije najava pocetka krvavog poslednjeg cina srpske drame, ciji je prvi cin bio jos tamo davno, sredinom osamdesetih...
U svakom slucaju, mislim da dobronamerni ljudi imaju razloga da budu jako zabrinuti...

#14 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 31 December 2004 - 00:00

Pa kako je krenulo, Legija je vec obezbedio sebi mesto na pijedestalu dobitnika NIN-ove nagrade ph34r.gif

#15 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 31 December 2004 - 00:01

QUOTE(vladan @ 30 Dec 2004, 23:46)
ali da sam u kozi nekog od istaknutijih pripadnika boraca protiv antihaskog lobija, poceo bih da razmisljam da svako vece nocim na drugoj adresi, da ne prolazim nikakvim uobicajenim putevima i da imam kakvo bilo obezbedjenje, ali i jasan plan za napustanje zemlje u roku od nekoliko sati.




Ja bih ovim preporucio i da nose ovu knjigu uvijek sa sobom, na vidnom mjestu kao vid raspoznavanja i zastite od uroka i drugih nepredvidivih okolnosti opasnih po zivot.