Jump to content


Photo

WEB


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 26 December 2004 - 19:07

Ideja topica je da se na jednom mestu nadju linkovi na stranice u webu koje su posebno korisne ili izuzetno zabavne.
Naravno da svako od nas ima razlicita interesovanja ali to nije toliko bitno. Mozda samo treba paziti da je tema dovoljno opsta.

Idealno je ako je sadrzaj dobro, sto znaci temeljno i precizno obradjen i da nema puno (ili nema uopste) reklama.
Mene zanimaju sve stranice tipa nauci/uradi sam.

Naravno da za sve mozemo da koristimo google ali mislim da ideja nije tako losa jer svako moze da prikaze neku stranicu koja je po njemu najbolja u toj oblasti. Indy je na pr. dao vec dosta korisnih linkova (poslednji photo.net) ali su razasuti na forumu.
Bilo bi super i kad bi se napisao kratki opis stranice.
Posto, na osnovu glasanja, izgleda da ima najvise onih kojima je engleski prvi strani jezik, onda bi i stranice trebale da budu pretezno na engleskom.

----------------------------------------------------------------------------------

Za Wikipediju ste verovatno vec svi culi - meni je ona relativno novo otkrice.
Iako nastala tek pre 4 godine u nekim oblastima postala je najbolja enciklopedija (ovo po misljenju strucnjaka koji su je poredili sa ostalima u raznim oblastima), a razvoj je svakodnevno u toku. Veliki nedostatak je mali broj multimedijalnih priloga ali je moguce da ce se i to promeniti. Njena velika prednost (mogucnost da svi pisu priloge i da ih menjaju) je ujedno i moguci nedostatak te je treba citati sa oprezom i kritickim stavom. Ipak izgleda da je sistem takav da omogucava sa vremenom uravnotezene (neutralne) priloge i o kontoverznim temama.
Wikipedija moze da se kupi (veoma povoljno) i na CD sa fantasticnim programom DB (Digitalna Biblioteka) koji veoma brzo nalazi trazeni tekst, a moze i da se downloduje (670 Mb) [kako bese ono srpska rec za download?].
Postoji na 100 jezika i nijedna nije ista jer nisu samo prevodi (neke su prilicno male). Najvece su en, d, fr.
Srpska je tek u povoju pa ko ima vremena i interesovanja moze da se ukljuci u rad.

----------------------------------------------------------------------------------

Wikipedija.en

Wikipedija .sr

Wikipedija.de

Edited by Dragan, 26 December 2004 - 19:15.


#2 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 26 December 2004 - 21:46

kamo Wikipedia.es?
vidju --> odje!



p.s.
danas si izgleda raspolozen.
ide ti nesto otvaranje. wink.gif

Edited by voja i, 26 December 2004 - 23:02.


#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 26 December 2004 - 23:21

AltaVista translations: http://world.altavista.com/

+2 najbolja photo sajta
www.photo.net
www.usefilm.com