Jump to content


Photo

PEDIJEVE PRETNJE...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
324 replies to this topic

#16 zorba

zorba
  • Members
  • 231 posts

Posted 18 December 2004 - 18:09

Gledajuci iz istorijske perspektive, jasno je da je BiH nova "tamnica naroda".

Bez reforme i omogucavanja vece autonomije narodima BiH, takva drzava moze samo zivotariti.

Na zalost muslimanskih ekstremista, "konacno resenje" srpskog problema (proterivanje svih Srba preko Drine) nije uspelo u ratu 1992-1995, zahvaljujuci organizovanju i otporu Srba pod vodstvom Radovana Karadzica i SDS-a.

Proterivanje Srba, na zalost muslimanskih ekstremista, danas vise nije moguce, pa ce Srbima (a i Hrvatima) u Bosni morati biti dozvoljena veca samouprava.

#17 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 18 December 2004 - 19:17

Uh, uh, uh....
Bas zato sto ima i obakvih "tumacenja" istorije i onoga sto se desilo, Asdaun jeste i nuzan i dobrodosao; ne da objasni, jer u te glave tesko da ce ikada ista uci, nego da prisili.
A divljacima iz tzv. RS uvek ce se naci neko da ih prisili da se uljudjeno ponasaju - ma sta oni mislili.

#18 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 December 2004 - 19:31

QUOTE(vladan @ 18 Dec 2004, 20:17)
Uh, uh, uh....
Bas zato sto ima i obakvih "tumacenja" istorije i onoga sto se desilo, Asdaun jeste i nuzan i dobrodosao; ne da objasni, jer u te glave tesko da ce ikada ista uci, nego da prisili.
A divljacima iz tzv. RS uvek ce se naci neko da ih prisili da se uljudjeno ponasaju - ma sta oni mislili.

Naravno,Vladane,ali centralizovani srBski mozgovi to ne shvataju....

#19 teacher

teacher
  • Banned
  • 5,613 posts

Posted 18 December 2004 - 19:33

Bio je i red. Gde ćeš sad , Rašo!?

#20 ZMAGO

ZMAGO
  • Members
  • 45 posts

Posted 18 December 2004 - 19:34

QUOTE(vladan @ 18 Dec 2004, 19:17)
.
A divljacima iz tzv. RS uvek ce se naci neko da ih prisili da se uljudjeno ponasaju - ma sta oni mislili.



Divljaci iz RS, a pametni i odmereni iz Federacije????????????

Da nisi ti malo obrezan?????????????

#21 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 December 2004 - 19:38

QUOTE(ZMAGO @ 18 Dec 2004, 20:34)
QUOTE(vladan @ 18 Dec 2004, 19:17)
.
A divljacima iz tzv. RS uvek ce se naci neko da ih prisili da se uljudjeno ponasaju - ma sta oni mislili.



Divljaci iz RS, a pametni i odmereni iz Federacije????????????

Da nisi ti malo obrezan?????????????

A da ti nisi malo isfrustriran?

#22 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 18 December 2004 - 19:42

QUOTE(Kajtimar @ 18 Dec 2004, 16:30)
"oštrije" mjere protiv Republike Srpske, ako u narednim mjesecima ne dođe do pozitivnih pomaka.

Na upit znači li to eventualno "ukidanje" RS, Ashdown je kazao da "ništa ne isključuje i da je sve moguće".

... opasnost za RS ne dolazi iz Sarajeva ... najveća opasnost dolazi iz Banja Luke.


Koliko orgazama do sada, ti, postavljaču topika?
Dahćeš li? Stenješ? Ili si tih tip?

I šta kažeš, ima li vesti da će ukinuti Srbiju?
Ako ima, objavljuj što pre, i lep dan i lepu noć i lepo jutro i sve slično.lol_2.gif
Smešan proziran čovečuljak.

#23 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 December 2004 - 19:46

QUOTE(tera @ 18 Dec 2004, 20:42)
QUOTE(Kajtimar @ 18 Dec 2004, 16:30)
"oštrije" mjere protiv Republike Srpske, ako u narednim mjesecima ne dođe do pozitivnih pomaka.

Na upit znači li to eventualno "ukidanje" RS, Ashdown je kazao da "ništa ne isključuje i da je sve moguće".

... opasnost za RS ne dolazi iz Sarajeva ... najveća opasnost dolazi iz Banja Luke.


Koliko orgazama do sada, ti, postavljaču topika?
Dahćeš li? Stenješ? Ili si tih tip?

I šta kažeš, ima li vesti da će ukinuti Srbiju?
Ako ima, objavljuj što pre, i lep dan i lepu noć i lepo jutro i sve slično.lol_2.gif
Smešan proziran čovečuljak.

Pa i ja se bre radujem ukidanju te genocidne tvorevine...Sta napadas coveka?

#24 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 18 December 2004 - 19:48

Pedi je car, samo napred. thumbsup.gif

steta je sto se UN administrator na Kosovu ne ponasa ovako. ala bi letele glave. wink.gif

#25 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 December 2004 - 19:49

QUOTE(Gandalf @ 18 Dec 2004, 20:48)
Pedi je car, samo napred. thumbsup.gif

steta je sto se UN administrator na Kosovu ne ponasa ovako. ala bi letele glave. wink.gif

Paddy RULEZ!

#26 ZMAGO

ZMAGO
  • Members
  • 45 posts

Posted 18 December 2004 - 19:50

QUOTE(uros_s78 @ 18 Dec 2004, 19:46)
".


Pa i ja se bre radujem ukidanju te genocidne tvorevine...Sta napadas coveka?



Mozes li da objasnis cemu ta tvoja radost?

Sta te je to urecilo?

Zasto mrzis RS, a predpostavljam i celi Srpski narod??

#27 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 18 December 2004 - 19:56

QUOTE(uros_s78 @ 18 Dec 2004, 19:46)
QUOTE(tera @ 18 Dec 2004, 20:42)
QUOTE(Kajtimar @ 18 Dec 2004, 16:30)
"oštrije" mjere protiv Republike Srpske, ako u narednim mjesecima ne dođe do pozitivnih pomaka.

Na upit znači li to eventualno "ukidanje" RS, Ashdown je kazao da "ništa ne isključuje i da je sve moguće".

... opasnost za RS ne dolazi iz Sarajeva ... najveća opasnost dolazi iz Banja Luke.


Koliko orgazama do sada, ti, postavljaču topika?
Dahćeš li? Stenješ? Ili si tih tip?

I šta kažeš, ima li vesti da će ukinuti Srbiju?
Ako ima, objavljuj što pre, i lep dan i lepu noć i lepo jutro i sve slično.lol_2.gif
Smešan proziran čovečuljak.

Pa i ja se bre radujem ukidanju te genocidne tvorevine...Sta napadas coveka?


Da, trebalo je da NAGLASIM kako ovo što sam napisala nema veze sa mojim mišljenjem o toj republici srpskoj.
Ima veze samo sa onim koji je postavio topik.
Tako da je ovo bio nesporazum.

I, neću se s njim dopisivati, bez brige.

#28 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 18 December 2004 - 19:57

QUOTE(ZMAGO @ 18 Dec 2004, 20:50)
QUOTE(uros_s78 @ 18 Dec 2004, 19:46)
".


Pa i ja se bre radujem ukidanju te genocidne tvorevine...Sta napadas coveka?



Mozes li da objasnis cemu ta tvoja radost?

Sta te je to urecilo?

Zasto mrzis RS, a predpostavljam i celi Srpski narod??

A zasto je tebi napad na Shumsku napad na ceo srpski narod?Zasto ti je napad na Karadzica,Mladica i ostale zlocince napad na srpski narod?Zato sto si kolektivista u "svaki je Srbin Radovan" fazonu!Ja nisam!Ja ne podnosim zlocince i njihove tvorevine,nastale na krvi stotina hiljada ljudi!Kao gradjanin Srbije srpske nacionalnosti ne mogu da mrzim nesto cemu pripadam,ali ne smatram da treba da podrzavam ono sto je lose kod Srba samo zato sto sam te nacionalnosti!Ja nisam kolektivista i ne smatram da je napad na zlocince i njihove tvorevine napad na mene!Naprotiv,to je napad na zlo,koje postoji u svakom narodu i ni jedan narod na njega nije imun,a zove se fasizam!

Edited by uros_s78, 18 December 2004 - 19:59.


#29 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 18 December 2004 - 20:00

Baš tako.

#30 east of the sun

east of the sun
  • Members
  • 415 posts

Posted 18 December 2004 - 20:44

Ukidanje Republike Srpkse (kao formalno-pravne činjenice nastale genocidom) je neophodno. Ali ukidanje RS-a nema nikakve veze s neophodnom decentralizacijom Bosne i Hercegovine.

No, to je proces. Decentralizirane europske zemlje, poput Švicarske, odlikuje visoka razina svijesti, odgovornosti i političke obrazovanosti njihovih građana.

Tek kada se ukine RS, budimo politički realni, će se moći jednom za svagda izbiti hrvatskim nacionalistima adut iz ruke koji glasi a zašto Srbi mogu, a mi ne možemo? - imati svoju republiku, naime.. Isto tako će tada, ili malo kasnije, svi shvatiti da nikome nije dopušteno da jednostrano vlada u svojoj maloj mahali.

Kada BiH postane zemlja u kojoj policija i pravosuđe funkcionira koliko-toliko profesionalno, Europa će krenuti u proces decentralizacije. No to će biti proces koji će vrlo vjerojatno rezultirati nekakvim županijama s jačim ovlastima (kojih u RH ima 21), koje će biti mješavina uprave i samouprave. Baš zbog mogućnosti nadzora - da ne bi neki lokalni šerif poludio od silne moći - što je tako često bio slučaj.

RS je relikt prošlosti i to mračne!

Nacionalna dominacija u BiH je pogubna za BiH. Što, dabome, ne znači da ne treba poticati njegovanje nacionalne kulture. Ali to je već nešto sasma drugo.