Jump to content


Photo

Krshtenje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
66 replies to this topic

#31 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 09 December 2004 - 18:00

QUOTE
sranje, kršten sam, ne sviđa mi se to nikako.

jel ima neka fora da se odkrstiš?
tipa, oću kao - da pređem u islam - sve popropisu, taman se odreknem xrista, i kad hodža krene da mi štricne Višak - uvatim tutanj krosprozor. i onda vozim okolo ko neprepisan auto npr.
važi li se to? desu alef i maranata?


Možda može, al' je rizično. Šta ako ne umakneš hodži, a, posle ti zafali to Malo...?

#32 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 09 December 2004 - 18:35

Dakle nema niko ko ima isqstva u ovome(pod isqstvom podrazumevam pravo-pravoslavno krshtenje,uz sve one obichaje)..Dobar mi je drugar a i voleo bih da bude sve po propisu..

#33 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 09 December 2004 - 18:38

QUOTE(Aule@ @ 9 Dec 2004, 18:35)
isqstva

DES-SET DOLARA-AAA!!!

#34 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 09 December 2004 - 18:40

Kakve ti priče o iskustvima očekuješ? Was it as good for you as it was for me, a? Postoje konkretna pravila, a dužnost popa koji će obavljati obred je da te upozna s njima, + garant će biti i generalne probe bajanja. Kraj priče.

Edited by maxivida, 09 December 2004 - 18:40.


#35 salome's last absinth

salome's last absinth
  • Members
  • 337 posts

Posted 09 December 2004 - 23:46

QUOTE(DUNADAN @ 9 Dec 2004, 17:19)
mda
para vrti gde burgija nece
ako mogu da sluze parastos samoubicama onda nekrshteni kum zaista nije nikakva prepreka

Nista nije prepreka kad se stado uvecati treba.
ohmy.gif Zamalo pa 10-erac.

#36 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 09 December 2004 - 23:59

,,Kakve ti priče o iskustvima očekuješ? Was it as good for you as it was for me, a? Postoje konkretna pravila, a dužnost popa koji će obavljati obred je da te upozna s njima, + garant će biti i generalne probe bajanja. Kraj priče. "
Pa da..Bitje da se nisam lepo izrazio..Nisam mislio isqstva tipa testimonials,ono kakav je bio parti i te fore nego bash to-koja su pravila prilikom krshtenja-vidim spominje se neka desna ruka prebachena negde..
Ali ako tje to popa da mi kazhe,onda sve 4 uvis i bek tu shtrebin..

#37 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 10 December 2004 - 01:00

samo pazi, popovi krstare forumima i gledaju šta je ko piskarao

kad ti vide pisanije, baciće te u neko spc semenište

#38 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 10 December 2004 - 01:33

Kum ima,pre svega,duznost da vaspitava u svim aspektima duhovnog zivota onoga koga je krstio.Zato,izmedju ostalog, institucija kumstva ima veliku tezinu kod svih hriscanskih naroda.
U praksi,kum se na cinu krstenja odrice pred Bogom djavola,u ime krstenog,okrecuci se ka zapadu i ponavlja sa svestenikom Simvol vere-dogmatski sazetak ispovedanja hriscanstva.
Lupetanja tria Maxi-Dune-Hele su licna (ne)iskustva koja sa topikom nemaju skoro nikakve veze.
P.S.Ella,za ono sto ti zelis ti ne treba nikakav cin,dovoljno je biti ono sto ti jesi.Vremena `odkrstavanja` tipa Julijana Apostate u neoplatonskom hramu su davno prosla.

#39 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 10 December 2004 - 01:39

P.P.S. Da...U svakom slucaju,za `kumove` kao sto si ti sve ce ti biti nacrtano na samom krstenju,ne brini se nista.

#40 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 10 December 2004 - 04:39

QUOTE(pixy @ 10 Dec 2004, 01:00)
samo pazi, popovi krstare forumima i gledaju šta je ko piskarao

kad ti vide pisanije, baciće te u neko spc semenište


pravo zboris prijatelju. rolleyes.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

aule gotov si, ne brini se nista. ne boli jako, samo prati sta ti cvrtaju.

#41 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 10 December 2004 - 04:41

o jea, rimembr d signacr! tongue.gif

#42 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 10 December 2004 - 08:18

Cvrtaju-adekvatniji termin.
Hvala,mokuci.

#43 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 December 2004 - 08:30

QUOTE(Hella @ 10 Dec 2004, 03:43)
sranje, kršten sam, ne sviđa mi se to nikako.

jel ima neka fora da se odkrstiš?

Ima za tebe nesto bolje... the church of satan, prika. They're waiting for you!

wicked.gif

Mene je krstio licno Filaret, tako da sam ja vec u church of satan lol_2.gif

#44 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 10 December 2004 - 09:20

Ovako, sto se krstenja tice (prilicno svez licni primer) generalno jeste potrebna krstenica, ali pop veruje i na rec, tipa stvarno sam krsten. Ni nas kum nije imao kod sebe krstenicu i pop uopste nije pravio probleme

Sam cin krstenja sastoji se iz toga sto pop malo prica (ne trudi se da razumes), zatim maze onoga sto se krsti svetom vodom, odsece mu malo kose, seta se u krug, zatim pita onog sto se krsti da li se odrice Satone, (tri puta se ponavlja - odricem se, pri cemu smo bili okrenuti ka izlazu crkve (ne znam koja je to strana sveta)), i cita se deo molitve. Ovo sam ugrubo nabrojala delove i nisam ih navela po redu. Pri tome nisam morala ni pre ni posle da postim niti da se pricescujem ili nesto slicno.
Sto se tice kumova mislim da njih pop nista nije pitao vec sve vreme samo stoje iza i drze svecu. Mada napominjem za ovo nisam bas sasvim sigurna mozda sam vec ponesto i zaboravila.

E sada sve ovo izgleda da mnogo zavisi od popa do popa. Moram reci da sam imala bas srece sa onim koji me je krstio. Imajuci predhodna losa iskustva sa popovima spremila sam se na sve i svasta. Ali me se covek iznenadio koliko je bio normalan, prirodan i kako ni oko cega nije pravio nikakvu frku. Na svako moje pitanje pre krstenja (a verujte ja sam u stanju da postavim hiljadu pitanja), lepo je odgovarao i sve nam je objasnio. I neprekidno je bio u fazinu - ma nista vi ne brinite sve ce to biti u redu. Na samom krstenju kad smo nesto trebali da uradimo pop nam je malo tisim glasom prvo rekao sta i kako treba da uradimo, mi bismo uradili, o onda bi on nastavio

Dalje sto se vencanja tice, ako je u crkvi onda je obavezno a kumovi budu krsteni i tu su vec obavezne krstenice jer se podaci iz krstenice upisuju u neku knjigu. A kumovi se u crkvi jedino pitaju da li su mldanci u srodstvu i da li postoji neke prepreka da se vencaju. Znaci dva puta se odgovori sa ne i gotovo

#45 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 December 2004 - 09:52

...

>> ... E sada sve ovo izgleda da mnogo zavisi od popa do popa. Moram reci da sam imala bas srece sa onim koji me je krstio. Imajuci preThodna losa iskustva sa popovima spremila sam se na sve i svasta. Ali me se covek iznenadio koliko je bio normalan, prirodan i kako ni oko cega nije pravio nikakvu frku. ... <<


Ne mogu da verujem svojim ocima!
Iscitavam, i ponovo iscitavam - i stalno govorim: ma ne, - to se njoj samo ucinilo!
Mora da se nagledala Adult Channel-a ...

...