Jump to content


Photo

"Spontani" revolt Albanaca u martu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
442 replies to this topic

#1 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 November 2004 - 08:46

Juce je nemacki ZDF objavio vest da je nemacka tajna sluzba BND, prisluskivanjem jednog od svojih informanata sa Kosova, znala par nedelja ranije da se priprema napad na Srbe. Jedan od glavnih organizatora "spontanog" revolta je Samedin Xhesairi zvani Xoxha (Hodza?), placeni informant nemackog BND-a.

Vise o tome... za one koji znaju nemacki.

#2 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 19 November 2004 - 09:05

QUOTE
Am 17. und 18. März hatten 58.000 Kosovo-Albaner mit Gewalt
gegen die serbische Minderheit demonstriert


mit Gewalt demonstriert? biggrin.gif Svasta!


Nijemci su se bas pokazali tada
sto je zapravo odraz stanja u njihovoj vojsci a i vanjskoj politici!

Rasulo!

I uopce mi nije jasno sto im sad treba ovo 'dokazivanje',
cini mi se sve je to neka unutrasnjopoliticka buranija
zvana SPD - Bundesverteidigungsminister Peter Struck.


zebezeve

#3 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 November 2004 - 09:14

Bice zanimljivo jer se postavlja pitanje zasto BND nije objavila to saznanje. Komandant nemackih snaga na Kosovu je rekao da oni nisu dobili nikakvu informaciju od tajne sluzbe. ARD je cak otisao malo i dalje i spomenuli su da je Xoxha u kontaktu sa Al Kaidom.

No, bilo kako bilo, neka se Nemci bore sami sa sobom. Ono sto je meni interesantno je da je ovo jos jedan, verovatno i kljucni, dokaz da je nasilje nad Srbima u martu organizovano i da nema govora o spontanosti.

#4 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 19 November 2004 - 09:24

Tako treba Ros,

taj Hoxha ne da je samo povezan sa Al Kaedom, nego on drzi onih tri taoca u svojoj kuci negde na Kosovu a ne u Aphganistan.
To je samo da zajebu Srbe i opstu javnost koji su inace veoma podlozni teoriji zavere.

SSamo nastavi.

#5 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 November 2004 - 09:48

QUOTE(Rooney @ 19 Nov 2004, 09:24)
Tako treba Ros,

taj Hoxha ne da je samo povezan sa Al Kaedom, nego on drzi onih tri taoca u svojoj kuci negde na Kosovu a ne u Aphganistan.
To je samo da zajebu Srbe i opstu javnost koji su inace veoma podlozni teoriji zavere.

SSamo nastavi.

Evo sta kaze ARD:

Xhesairi verfüge zudem über "nachgewiesene Kontakte" zum Al-Kaida-Netzwerk und sei nach eigenen Angaben und Aussagen mehrerer Quellen zugleich bezahlter Informant des BND.

Xhesairi ima dokazane kontakte sa Al-Kaida mrezom, i po sopstvenim izjava i izjavama drugih izvora je istovremeno i placeni informant BND-a.

Sa ARD-a

#6 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 19 November 2004 - 09:54

A sad stvarno, ti si ovo procitao i niko ne moze da ti uskrati pravo da verujes ili ne verujes u to.
Ja sam doduse nesto cuo a ne procitao a to je sledece.

Kao,jedan Albanac koji je sluzio robiju u Srbiji bio placen 10000 eura da bi organizovao Mart na Kosovu. Nije mu bilo tesko da nadje saucesnike i tako je pocelo.
Znaci po tome sta sam ja cuo, sve je organizovano od strane srpskih tajnih sluzbi.
Ali ja sam to cuo i ne mogu te naterati da verujes. Cak ni ja mozda ne verujem u to.
Da li razumes razliku?

#7 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 November 2004 - 09:57

QUOTE(Rooney @ 19 Nov 2004, 09:54)
A sad stvarno, ti si ovo procitao i niko ne moze da ti uskrati pravo da verujes ili ne verujes u to.
Ja sam doduse nesto cuo a ne procitao a to je sledece.

Kao,jedan Albanac koji je sluzio robiju u Srbiji bio placen 10000 eura da bi organizovao Mart na Kosovu. Nije mu bilo tesko da nadje saucesnike i tako je pocelo.
Znaci po tome sta sam ja cuo, sve je organizovano od strane srpskih tajnih sluzbi.
Ali ja sam to cuo i ne mogu te naterati da verujes. Cak ni ja mozda ne verujem u to.
Da li razumes razliku?

Naravno da razumem razliku.
Ali razumes li ti razliku izmedju tvog izvora i dva najjaca nemacka drzavna medija? rolleyes.gif

#8 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 19 November 2004 - 09:57

A sto mu se pravdas Rosbacher?

Covjek Rooney to i onako ne vjeruje!

Kao sto ni Srbi nisu vjerovali za Dubrovnik npr.


ps

isprika , htjedoh rec' Crnogorci

#9 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 19 November 2004 - 09:59

kaladont laugh.gif

eto vidis Ros, istina


Rooney/u ne pada na pamet - vjerovati!

#10 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 19 November 2004 - 10:02

Ma zezam se, nije da ne verujem nego samo hocu da ukazem na to da ima svakakvih izvora pa ljudi uvek idu ka tome da veruju na to sto ih najmanje inkriminise.

pozdrav

#11 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 November 2004 - 10:09

QUOTE(Rooney @ 19 Nov 2004, 10:02)
ima svakakvih izvora pa ljudi uvek idu ka tome da veruju na to sto ih najmanje inkriminise.

Kako koji ljudi.
Neki rezonuju kao i ti i veruju u ono sto hoce da veruje i sto im vise odgovara, a drugi, kao ja na primer, gledaju da li je izvor objektivan, da li je to sto kazu iole logicno, i da li taj i takav izvor ima razlog da laze.

EDIT: greska pri kucanju: "kao i tu" --> "kao i ti"

Edited by Rosbacher, 19 November 2004 - 10:19.


#12 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 19 November 2004 - 10:12

QUOTE
Neki rezonuju kao i tu i veruju u ono sto hoce da veruje i sto im vise odgovara



Da!

#13 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 19 November 2004 - 10:16

QUOTE
nije da ne verujem nego samo hocu da ukazem na to da ima svakakvih izvora


Imas pravo Rooney, kraj izvora dva putica laugh.gif





Der Bundesnachrichtendienst [BND] i Generalleutnant Holger Kammerhoff, lazljivci laugh.gif

Tj. kako kada, jel tako Rooney?

Kad treba Srbe 'potkovati' onda su ok i istiniti, normalno! wink.gif




#14 pikli

pikli
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 19 November 2004 - 10:40

Pa s obzirom da su izabrali Albanskog ( ...skog ) Ratka Mladića za premijera, ja sam sklon da poverujem Rooney-evom izvoru rolleyes.gif

#15 Jutro

Jutro
  • Members
  • 343 posts

Posted 19 November 2004 - 10:48

Hteo bih nesto da kazem na ovu temu iz licnog iskustva. Naime, bavim se spoljnom trgovinom i poslovno saradjujem sa skoro svim zemljama u regionu. Davno je poznato da bussines ne poznaje razlike medju ljudima, sto je inace i i moj licni stav. Pocetkom marta bio sam u poslovnim pregovorima sa jednim gospodinom sa Kosova i prakticno smo se dogovorili da on bude generalni zastupnik za moju robu u tom regionu. Kako sam u njemu video strateskog partnera za long-term saradnju, uslovi koje je dobio su bili daleko bolji nego sto je mogao da dobije bilo gde (pre naseg dogovora uvozio je robu iz Grcke i Bugarske pod prilicno losijim uslovima). Do detalja smo razradili sve elemente posla i faksom smo razmenili (8. Mart) potpisan Ugovor o poslovnoj saradnji. Dogovor je bio da se nadjemo (u Crnoj Gori) u subotu 13-og Marta. Neposredno pred moj polazak iz BG, zamolio me je da vidjanje zbog njegovih obaveza pomerimo za ponedeljak 15-i Mart, sto sam normalno prihvatio. Medjutim, navedenog dana ponovo me zove i trazi pomeranje sastanka za 18-i Mart, sto mi je bilo sumnjivo jer zbog takvog posla poslovni ljudi prelaze pola sveta i pomeraju 'sopstvenu sahranu'. U sredu 17-og marta se desilo sta se desilo, a moj utisak je bio da je on unapred ZNAO da ce da bude sranja i da je namerno odugovlacio. Od posla nista nije ni moglo da bude uprkos tome sto je 9-og Marta on otvorio bankarsku garanciju za predmetnu robu, o cemu je bila obavestena moja banka.