Jump to content


Photo

Hrvati na forumu B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

Poll: Smetaju li vam Hrvati na ovom forumu? (209 member(s) have cast votes)

Smetaju li vam Hrvati na ovom forumu?

  1. Da, jer mislim da je ovo srpski forum (3 votes [1.45%])

    Percentage of vote: 1.45%

  2. Smetaju i pitam se zasto ne idu na hrvatske forume (6 votes [2.90%])

    Percentage of vote: 2.90%

  3. Dolaze tu samo da provociraju i da se svadjaju (6 votes [2.90%])

    Percentage of vote: 2.90%

  4. Neki mi smetaju, neki ne, ovisno o tome sto i kako pisu (28 votes [13.53%])

    Percentage of vote: 13.53%

  5. Uopce ni ne gledam tko je Hrvat (23 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  6. Ne smetaju, ali ih ignoriram (2 votes [0.97%])

    Percentage of vote: 0.97%

  7. Drago mi je sto dolaze na b92 (50 votes [24.15%])

    Percentage of vote: 24.15%

  8. Ne smeta mi dolazak Hrvata ni drugih nacija, forum je za sve (89 votes [43.00%])

    Percentage of vote: 43.00%

Vote Guests cannot vote

#1 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 November 2004 - 17:00

Odmah na pocetku, ZNAM da ce neki sad reci zasto uopce pokrecem ovo (i ovakvo) pitanje, medjutim potaknuta odredjenim "dobrodoslicama" pojedinih korisnika foruma (gledaj na politici -tema: Vukovar), bas se sad nesto pitam kakvo misljenje prevladava medju vama o dolasku Hrvata (ica) na forum B92. Jesmo li mi dobrodosli ovdje, ili nas se samo "podnosi", ili cak ni to?

Dakle vase misljenje je...........:

#2 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 18 November 2004 - 17:13

Svi koji su spremni za internet DemosKrati-ju , su svuda dobrodošli.

Ko nije dobrodošao, dobije BAN od administratora.
A forum politika, ko i svaki forum politika. Pljuvanje, navijanje, omalovažavanje, spuštanje, bodrenje, izvrtanje svega i svačega, itd, itsl....
Ništa čudno.


P.S.
Nemoj naslov topic-a velikim slovima, smeta.

#3 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 18 November 2004 - 17:21

ahh, za kaj bi mi smetali.... nekad smo valjda ziveli u bratstvu i jedinstvu smile.gif sto se mene tice, osim sto nas glupave granice razdvajaju, zivimo [u istom] jos uvek wink.gif

Edited by Hippie, 18 November 2004 - 17:22.


#4 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 18 November 2004 - 17:29

wow. uspeo sam da glasam dva puta. tacnije prebacise moj glas zajedno sa opcijom koja je prvobitno bila izostavljena iz ponovljenog topica.

drago mi je sto dolaze(ite), mada imam utisak da ima i onih koji dolaze iskljucivo pokusavajuci da isprobaju granice strpljenja. nista neobicno, uzimajuci u obzir da takvih ima sa svih strana, i naravno brojcano najvise iz same serymo (serbia y montenegro).

edit:
da li bih mogao jos jednom da glasam, obzirom da se poslednja [naknadno dodata] opcija najbolje uklapa u moj stav po ovom pitanju? smile.gif

Edited by voja i, 18 November 2004 - 17:31.


#5 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 18 November 2004 - 17:29

Ma, Ziza, opusti se smile.gif

#6 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 18 November 2004 - 17:33

Dvoumio sam se izmedju cetvrte i osme opcije...

Ja sam najcesce na sportu i bas sam se juce "pobunio" jer je jedan decko iz Hrvatske otvorio temu o nekom nebitnom rukometnom turniru koji se nas (a ni Hrvata) ne tice i na kom mi ne ucestvujemo i to mi je zasmetalo kao sto bi mi zasmetalo i kad bi neko iz Bosne otvorio temu o recimo OBN zvezdama. Ovaj forum je "srpski" po meni utoliko sto bi trebalo da se govori o temama koje se ticu nas i nasih medjusobnih odnosa sto ce reci da ovde ljude ne zanima ko je sledeci ko ce ispasti iz "Big brother" kuce jer za to postoje mnogo pogodniji forumi od ovog. Sto se politike tice tu su vec stvari drugacije i tu smo isprepletani, a posebno kad je u pitanju pomenuti Vukovar, Gurovic i sta ja znam sta je jos tu aktuelno poslednjih dana, a tice se i Hrvatske i glupo bi bilo da samo Srbi iznose svoje stavove o tome.

Meni je drago sto Hrvati dolaze na ovaj forum posto zaista retko putujem tamo, a ne obilazim ni hrvatske forume. U politickom smislu se ne slazem sa mnogim od njih, ali je po meni to i prirodno, mnogo su mi cudniji stavovi pojedinaca srpske nacionalnosti, jer kad cujes neku bljuvotinu koja uopstava kompletnu tvoju naciju ili deo nje koji stanuje zapadno, juzno (a bogami u poslednje vreme i severno) od Beograda meni mnogo manje smeta kad vidim da je to napisao neki Hrvat nego neko ko sebe naziva svesnim delom naseg drustva. Cak naprotiv, mislim da i obogacujete ovaj forum i to je meni skroz ok, a sto se pljuvanja tice, kao sto si primetio (la) pljuvanja bi bilo i sa Hrvatima i bez njih, pljuju se ljudi i bez obzira na naciju, pa zbog toga samo opusteno i nemoj da se previse potresas ako te neko malo ocepi. wink.gif

Edited by novosadjance, 18 November 2004 - 17:40.


#7 makaronee

makaronee
  • Members
  • 1,164 posts

Posted 18 November 2004 - 17:33

taman sam glasovao - kad ga je prebacilo
(pa rekoh da potvrdim poslednju opciju)

#8 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 18 November 2004 - 17:35

Hm...prvo sam se zacudio sto si otvorila,ali onda pogledam dosadasnje glasanje...i izgleda da temi ima mesta. sad.gif Zaista cemerno.

Cisto da napomenem da ja na Monitoru u nijednom trenutku nisam osetio nacionalnu netrpeljivost,cak ni u Ludoj kuci. Hocu reci,prema meni,a svakako je ima. Medjutim,nekako nije u toliko ozbiljnom kontekstu,opustenija je atmosfera kod vecine ucesnika.

Fazon je u tome sto neko dodje na "tudji" forum samo da kaze kako je pripadnik druge nacionalnosti i da eto razmotri meru prijemcivosti za svoje postove koji sadrze tu problematiku odnosa. Ali,ja ga ipak citam,mada mi je to u poslednje vreme krajnje dosadno. smile.gif

#9 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 18 November 2004 - 17:35

Pravo da ti kazem uopste mi nije bitno ko je Hrvat, ko je Srbin a ko neznamnijasta, generalno mi je drago sto nas ima raznih na ovom forumu, a ne smeta mi niko od normalnih ljudi dobre volje dok mi budale smetaju sve.

#10 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 November 2004 - 17:38

Pa vidi, znam da nas ima svakakvih, neki ce javno reci ako im smeta, a neki ne. Upravo zato mislim da je mozda dobro da se vidi, kakva je ZAISTA atmosfera. Jer anketa je -anonimna, kaj ne?

QUOTE
wow. uspeo sam da glasam dva puta. tacnije prebacise moj glas zajedno sa opcijom koja je prvobitno bila izostavljena iz ponovljenog topica.


Ma zbrljavila sam ga totalka. laugh.gif Al' posto mi je ovo biJo prvi POL u zivotu mome, eto bar da su neki 2x glasali. Zamisli tek da pravim pricednicke izbore... laugh.gif

QUOTE
Ma, Ziza, opusti se


Opustena. U kompletu. wink.gif

#11 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 18 November 2004 - 18:29

Политика форума је од самог почетка вођена погрешно:

1) Ником из Хрватске се није смео дозволити приступ. Зашто да њихове интертеке и провајдери згрћу паре? Може, али изволите се драга господо се качити преко Б92 ИСП. Па коме је заиста стало - тај ће и постовати. Ако сте ово схватили као забаву, па молим лепо - и луна парк се плаћа. Или стани па гледај како се други возају. Ако пак желите на политику, учланите се, знате већ где је пожељно, па ћемо погурати уз препоруке. Хоћете да постујете на филму или музици? Литература и уметност? Па где има бесплатних представа, књига и изложби?
Плати па клати!

2) Кад је већ промашено прво правило, бар се, на правди Бога истинога, није смело дозволити регистровање под садашњим надимцима, или их променити у Веселин, Славко, Тадија, Цица, да поменем само поглавице теме "Опијање кафом". Да не заборавим, ради лакшег сналажења и одређивања према нечијем ставу, у профил као обавезне рубрике треба увести вероисповест и националност.

3) Правила форума за Хрвате и остале форумаше несрпске националости морају бити јасна: пише се ћирилицом или глагољицом, по жељи. Не сме се противречити Харамбаши и празилуку који вуче за собом. О Србији се говори похвално. Реч Србин се пише великим словом, подебљано. Хрватска не мора малим словом, али је пожељно да се понекад поткраде и то.

4) Хрвати смеју да употребљавају само један смајли, без обзира како им се ко обраћа.
Овај: smile.gif
Остале смајлије Хрватима и осталим мањинама у јавним контактима са Србима треба забранити. Поготову оне које би неко могао сматрати за љубавне. Не желимо да се овде успостави некаква чудна и наказна мешавина народа као што је то била она пропаст од СФРЈ, у којој се није знало ко коси а ко воду носи. Покушали смо, видели како је прошло и шта сад? Опет та нека лажна једнакост? Зна се ко је дошао код кога и тачка.

5) Но, кад су већ ствари дошле довде, нека Хрвати приложе који динар за куповину позлаћеног прибора за јело који потражују старешине новоизграђеног Храма Свети Сава 5. Овај сребрни им се не слаже с кајлама па ружно изгледа кад се једе.

Хвала,

Др. Србољуб Србовић
Начелник диверзантско десантне јединице СПЦ

#12 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 18 November 2004 - 18:39

A Hrvati iz Srbije?

#13 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 18 November 2004 - 18:55

QUOTE(novosadjance @ 18 Nov 2004, 17:33)
sto bi mi zasmetalo i kad bi neko iz Bosne otvorio temu o recimo OBN zvezdama.

to bi bio sjajan topik i ja bih ga podrzzao. taj show sa nazifom gljivom je najbolji od svih srodnih na ovim prostorima. poshto pominjesh verovatno si i sam gledao, a poshto si gledao zashto ne bi i komentarisao...

#14 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 18 November 2004 - 18:58

То су грађани Србије! Дакле Срби!

Како?
Као што у Канади живе разне нације, али су сви Канађани!

Излудећу од ових Срба незналица...dry.gif

#15 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 18 November 2004 - 19:01

Ziza? Kakvo pitanje? Glasao za predposlednju opciju. Samo opusteno smile.gif

ps: Violators Will Be Beaten To Death.