Jump to content


Photo

Ukidaju se bioskopi u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#16 Phil

Phil
  • Members
  • 1,629 posts

Posted 15 November 2004 - 16:02

Да, биоскоп и соба не могу да се пореде. Али пробај ти да девојку изведеш у собу на први састанак, са све позивом да нешто грицнете у кујни после пројекције и да се прошетате по хаустору улаза пре почетка. Додуше, у бииоскопу само случајни додири и близина непознате жене у мраку, а код куће кревет. Зајебано је све то...

#17 Psiho

Psiho
  • Sleepers
  • 96 posts

Posted 15 November 2004 - 18:47

Mislim slazem se sa vama oko DivX itd, ali je Bioskop mesto gde se najbolje moze osetiti film.
Opet mislim, malo je smeshno da npr za neki film potroshe 8 miliona dolara samo za zvuchne efekte, a "mi" ga gledamo na divXu biggrin.gif

Ali opet, na kraju svih pricha FORZA DIVX

#18 SlatkaMalaIzvrnutaTorta

SlatkaMalaIzvrnutaTorta
  • Members
  • 932 posts

Posted 15 November 2004 - 19:20

o svasta...
ali dokle god su pozorista na snazi, sve je ok...

#19 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 15 November 2004 - 20:47

Zaista je neobican i neponovljiv taj osecaj kad stojis pred blagajnom sa jos jednim putnikom namernikom, cekajuci da jos neko zaluta da bi imali kvorum za gledanje filma, slusajuci kasirku i domara kako pricaju sa lokalcem za sankom, upijajuci u sebe sve te osecaje proteklih desetljeca koja su ostavila svoj trag na zidovima, namestaju i osoblju u vidu potmulih mirisa, oronulosti i ispranih boja i nadanja... i onda osecaj olaksanja kada cujes da je predstava otkazana i nakon vracanja para od ulaznice izadjes na svez beogradski vazduh i krenes u tajanstveni sumrak.

#20 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 15 November 2004 - 20:54

još je fenomenalniji osećaj kad pet minuta pred polazak u kino - sve dogovoreno s ortacima, plan i program dojaja - skontaš da su ti ukućani apili i ključeve od drugih kola.

pa kreneš u tajanstvenu firmu, pazariš espreso u mističnom kafiću i zaroniš u neistražene predele fakturisanja.

fenomen od filinga.

Edited by Hella, 15 November 2004 - 20:57.


#21 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 15 November 2004 - 20:57

Hella, CARE ! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

PS
icludid zajebancija na racun stila u mom prethodnom postu laugh.gif

Edited by Dragan, 16 November 2004 - 00:57.


#22 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 15 November 2004 - 21:19

Sve sam probao Divx, DVD, Home theatre, VHS, Beta...BIONJA JE CUDO !!!

Nema prekidanja filma zarad probavnih problema, kuvanja kafe i telefonskih razgovora, ali zato ima dozivljaj grupnog gledanja u potpunom mraku i suskanja najlonki prilikom prekrstanja nogu nepoznatih zena...

Dodatak: ovo se ne odnosi na gledanje filmova Lj. S. Pre bih gledao Dnevnik Milorada Komrakova nego to djubre.

Edited by April, 15 November 2004 - 21:20.


#23 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2004 - 23:22

QUOTE(chandra @ 15 Nov 2004, 12:19)
Bioskope su sami upropastili - ulaznice su skupe, sale su leti vruce, zimi hladne, uvek prljave, sedista neudobna, izbor filmova je katastrofa, kopije su cesto jako lose. Juce sam pozeleo da odem u bioskop i u dvadesetak beogradskih bioskopa nije se davao nijedan film koji bih makar i malkice pozeleo da vidim...

eh, siroma ti, napacen. :rolajz:

dodji u Palanku da vidish shta je bioskopski repertoar i shta su bioskopi:
jedan je sa neudobnim sedishtima, od pikavaca izgorelim etisonom i katastrofichne akustike
drugi ima samo jedan projektor pa morash da chekash da se zamene rolne, i da l treba da pomenem da je zvuk ochajan
treci jedini valja, ozvuchenje, sala itede, al se tu strani filmovi smenjuju brzinom vihora, a domaci rasplinjuju na vishenedeljna emitovanja

#24 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 16 November 2004 - 01:00

QUOTE(rainbow @ 15 Nov 2004, 15:48)
Ne moram ni da pominjem da su na njihovom "meniju" filmovi iskljucivo A produkcije, koji se trenutno prikazuju u Americkim bioskopima.

Muka sa tim filmovima je što su to obavezno snimci snimani u bioskopu (sa ispranim bojama i zvukom kao iz bunara - plićeg ili dubljeg, al' bunar je bunar).
Ja takve filmove (posle nekoliko jaaaako loših iskustava) više iz principa ne gledam... totalno mi upropaste doživljaj. DivX vredi gledati samo ako je DVDRip.

#25 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 November 2004 - 02:16

mda
skrineri su grozota
mada, kad se setim video kaseta sa ochajnom slikom, skriner se chini kao da je smishljen u Raju

#26 murga_nbgd

murga_nbgd
  • Members
  • 332 posts

Posted 16 November 2004 - 02:31

Vidim,svi ste zabrinuti zbog zatvaranja bioskopa i boricete se protiv toga svim silama... ph34r.gif

#27 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 16 November 2004 - 03:53

QUOTE(DUNADAN @ 15 Nov 2004, 23:22)
drugi ima samo jedan projektor pa morash da chekash da se zamene rolne

pa to uopshte nije tako loshe. taman vreme za cigaret-pauzu ili neshto tako.

QUOTE
mda
skrineri su grozota


sorry al moram da se pravim pametan. strashno me nervira shto ljudi bioskopske snimke nazivaju skrinerima. to skriner potiche od onih DVDeva shto se dele raznim komisijama, producetnima, akademijama i odborima za nagrade. pa onda na pola filma sve postane crno-belo i pishe "this movie is for screening purposese only. final product may vary..."


QUOTE(jddipqd)
... totalno mi upropaste doživljaj. DivX vredi gledati samo ako je DVDRip.


skroz tachno, ali primetio da ima i majstora koji su kadri da naprave takav bioskopski snimak, da se skoro ni ne primeti shta je u pitanju. ni po slici ni po zvuku. pogotovo ako se u filmu govori staroaramejski. wink.gif

#28 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 16 November 2004 - 06:26

QUOTE(rainbow @ 15 Nov 2004, 12:07)
kao primer da je novi film Ljubise Samardzica gledalo samo 200.000 ljudi a ocekivala se cifra od 1.000.000 blink.gif


ali i to je previse prodatih karti. kako taj covek nije jos odavno finansijski propao sa svojim reziserskim poduhvaima.

#29 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 16 November 2004 - 08:05

QUOTE(Phil @ 15 Nov 2004, 17:02)
Да, биоскоп и соба не могу да се пореде. Али пробај ти да девојку изведеш у собу на први састанак, са све позивом да нешто грицнете у кујни после пројекције и да се прошетате по хаустору улаза пре почетка. Додуше, у бииоскопу само случајни додири и близина непознате жене у мраку, а код куће кревет. Зајебано је све то...

Mojne tako.
Jednu devojku sam tako pozvao u sobu da gledamo Top Gun..JA napravio pizzu, ona donela kečap...Uživancija!

#30 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 16 November 2004 - 09:38

QUOTE(wagabund @ 16 Nov 2004, 04:53)
sorry al moram da se pravim pametan. strashno me nervira shto ljudi bioskopske snimke nazivaju skrinerima. to skriner potiche od onih DVDeva shto se dele raznim komisijama, producetnima, akademijama i odborima za nagrade. pa onda na pola filma sve postane crno-belo i pishe "this movie is for screening purposese only. final product may vary..."

Pa i oni su grozota wink.gif