Jump to content


Photo

sujeverje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
102 replies to this topic

Poll: da li ste sujeverni? (69 member(s) have cast votes)

da li ste sujeverni?

  1. ne (35 votes [50.72%])

    Percentage of vote: 50.72%

  2. da (14 votes [20.29%])

    Percentage of vote: 20.29%

  3. samo za odredjena sujeverja (20 votes [28.99%])

    Percentage of vote: 28.99%

Vote Guests cannot vote

#31 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 09 November 2004 - 05:32

Sorry,pojma nemam. Tj zaboravio sam. sad.gif

#32 zvucnjak

zvucnjak
  • Members
  • 99 posts

Posted 09 November 2004 - 10:57

Prerastao sam fazu sujeverja

#33 ceres

ceres
  • Members
  • 566 posts

Posted 09 November 2004 - 11:34

Sujeverna sam...
Tipa ako sam pala neki ispit u nekoj garderobi, vise nikada za ispit necu to obuci. I obrnuto...

#34 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 09 November 2004 - 11:49

Joj sto mene nerviraju sve te fore sa crnim mackama, merdevinama i ne znam vise ni ja sa cime sve ne dry.gif
Kako glupo...

Mozda je to nekada davno u odredjenim okolnostima cak i imalo nekakvog ajd da kazem smisla, ali sada...

Bah.

#35 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 09 November 2004 - 13:13

Dunadan,te bandere smo izbegavali dok smo bili skolarci jer smo mislili da cemo dobiti keca ako prodjemo ispod (tzv"kec-bandere"). biggrin.gif

Na primer,Arapi ne drze pse u kuci jer veruju da andjeli ne posecuju mesta gde ima pasa (?).Kazu da nije dobro otvarati kisobran u kuci jer to donosi nesrecu.Kad u isto vreme pada kisa i sija sunce,andjeli se kupaju.Neki kazu da djavo tuce svoju zenu.Decaci ne smeju da jedu pileca krilca jer ce "odleteti na nebo"(tj.umreti).(?!)Isto pravilo ne vazi za devojcice.Prvo mesto koje poljubis kod novorodjenog deteta ce biti njegov dar u buducnosti.Tako,ako ga poljubis u celo,bice pametan,u noge-npr.sportista,itd.Ne valja nekom poklanjati maramice (one prave) jer ces se posvadjati s tom osobom (u narodu kazu-"maramica-svadjalica").Isto vazi i za kutijice i novcanike.Ne valja graditi kuce i zgrade na nekadasnjim grobljima.

Ima i nekih "urbanijih" predrasuda,pa ne znam da li se moze govoriti o sujeverju,ipak-crnci po pravilu smrde,cigani su paraziti i lopovi;samo mrtav musliman je dobar covek,kao i "Komunista,a dobar covek..."(kao da su komunisti po defaultu zlikovci). laugh.gif

Ovo je ipak moj favorit-"Nemoj s' ledja,bice zensko."
wink.gif

#36 jelenalo

jelenalo
  • Members
  • 567 posts

Posted 09 November 2004 - 13:29

Ja imam trip kad idem na ispit, da na poslednjem semaforu ispred faksa, mora da bude zeleno kad prelazim ulicu.... pa sam uhvatila foru, da kad vidim da je crveno, onda usporim hod, naprasno počnem da zagledam izloge i slično, da bi me dočekalo zeleno svetlo tongue.gif

Inače, jedno od tih glupih sujeverja koje sam zapamtila je, da ne ližeš filove od torti dok ih praviš.... padaće ti kiša na svadbi laugh.gif

Edited by jelenalo, 09 November 2004 - 13:29.


#37 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 09 November 2004 - 13:46

QUOTE(Undead @ 9 Nov 2004, 13:13)
Ovo je ipak moj favorit-"Nemoj s' ledja,bice zensko."
wink.gif

..eto ti ga sad,
a ja sam cuo za "foru" da bude s` ledja i da devojka/zena gleda u (pun) mesec i bice musko...

#38 jelenalo

jelenalo
  • Members
  • 567 posts

Posted 09 November 2004 - 13:49

QUOTE(eye of the beholder @ 9 Nov 2004, 13:46)
..eto ti ga sad,
a ja sam cuo za "foru" da bude s` ledja i da devojka/zena gleda u (pun) mesec i bice musko...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
umreću

#39 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 09 November 2004 - 13:58

QUOTE(skituljac @ 8 Nov 2004, 22:10)
-Ne pevaj za ruckom! Bice ti mutava devojka/decko

A ja znam za varijantu "ne pevaj dok jedes, imace ti muz ludu zenu/zena ludog muza" laugh.gif

#40 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 09 November 2004 - 14:05

how `bout - ne pjevaj dok jedes, umrijeces od gusenja??

pih, sujevjerja..kad sam bio mali gazio sam redovno izmedju bandera i stubova putokaza, na opste uzasavanje skolskih drugara, kao ne, zaboga miloga, dobices 1, pasces razred, poginuces, a kasnije ja sve petice, a oni prepisuju od mene..a i jos sam ziv jelte.

jedno od novijih je da
u wordu niposto ne klikas na print ikonu kad hoces da stampas doc, nego fino na file, pa onda na komandu print. inace ti vindous poblesavi. lazu.

#41 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 09 November 2004 - 14:26

QUOTE(autsajder @ 9 Nov 2004, 15:05)
jedno od novijih je da
u wordu niposto ne klikas na print ikonu kad hoces da stampas doc, nego fino na file, pa onda na komandu print. inace ti vindous poblesavi. lazu.

Pozdravio te Zarko Radosavljevic wink.gif

Ajd i ja da dodam: kad god sam jeo stojeci, baba me je pitala zasto jedem tako, kao kurvi za dusu... huh.gif

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 November 2004 - 14:37

laugh.gif

secam se za kafu, ako ti se prospe po tanjiricu imaces ludog muza/zenu, a ako ti prospe neko ko ti donosi kafu, onda ces imati lepog muza/zenu.
meni onda ispada da cu imati lepog i ludog

zaboravih to za kishobran, mada to radim redovno.

>Decaci ne smeju da jedu pileca krilca jer ce "odleteti na nebo"(tj.umreti).(?!)Isto pravilo ne vazi za devojcice.
nisam znala za ovo.

#43 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 09 November 2004 - 14:40

Evo jos jedna narodna. Radi ko sat.

Kada nesto izgubite u kuci, uzmete krpu i napravite cvor. Prebacite krpu preko levog ramena i krenete u potragu. Posle max 5 min stvar je ponadjena.

eee mudrost.

#44 Joshua

Joshua
  • Members
  • 736 posts

Posted 09 November 2004 - 14:57

Dok sam ja isla u osnovnu kruzila je "urban legend" da niposto ne smes stajati u krugu (okruzen drugom decom, dok, recimo, caskate nehajno na velikom odmoru)- jer ces onda 100% odgovarati (sto je u vecini slucajeva vuklo sa sobom i keca wink.gif ). rolleyes.gif

Kad su "neskolske" gluposti u pitanju- omiljena mi je ona: "nemoj sedeti na cosku stola- neces se nikad udati!" To mi stvarno nikad, ali nikad nece biti jasno. huh.gif

#45 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 09 November 2004 - 15:05

QUOTE(mokuci @ 9 Nov 2004, 01:36)
naprimer: neka lepa potkovica ili zecija sapica. bastenski patuljak, krst/ank, venac belog luka, wonder bra, narukvica od kostiju, edan dolar u novcaniku, tatto na diskretnom mestu, pljosku sa kajsijom u levom dzepu, naopako dzemper, razlicite carape ... etc.

ne juzujem nista u tu svrhu ... ponekad nosam memoriki ali vise da ne zaboravim nesto.

cula pricu o porodici koja je imala zeca za kucnog ljubimca, no kad je porastao (prerastao?) ubilo ga, napravilo corbicu ili sta se vec pravi od zeca, a sacuvalo sapicu koju je zakacilo na retrovizor - za srecu sad.gif

a za pare u indexu - oh da koliko puta mi se desilo da mi ispadne prokletih deset dinara u trenutku kad predajem index da mi se upise ocena /blush/