Jump to content


Photo

Software za TV karticu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
52 replies to this topic

#1 gr8milos

gr8milos
  • Members
  • 192 posts

Posted 08 October 2004 - 19:48

Hitno mi je potreban univerzalni software za gledanje i snimanje materijala pomocu tv kartice. Posedujem nesto stariju Tv karticu sa bt848 chipom i programi poput Chris TV-a i Fly Tv-a su se do skora pokazali kao OK. Ali, nastadoshe problemi sa njima pa mi je sad vrashki potreban novi program. IMa li ih?

#2 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 08 October 2004 - 22:59

Probaj ovo

http://deinterlace.sourceforge.net/

#3 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 09 October 2004 - 00:41

Nisi naveo kakve to probleme imaš sa ChrisTV-om, koji je po meni najbolji program za to.

#4 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 09 October 2004 - 01:37

Kada ste vec kod ChrisTV-a...


Jel zna neko kako da se podesi direktno snimanje u Divx i MP3?


Meni nudi samo neke budjave kodeke i pored toga sto mi je Divx i MP3 instaliran.


Ili je pak problem u trial verziji? :lol:

#5 gr8milos

gr8milos
  • Members
  • 192 posts

Posted 09 October 2004 - 07:57

Probaj ovo

http://deinterlace.sourceforge.net/

Software je odlichan, ali me muchi jedna sitnica. Pri snimanju (capture) ponudjene su samo rezolucije kod kojih je Y (vertikala ) duza od X (Horizontale), pa su rez obrnute (umesto 320*240 erz je 240*320-isti je slucaj I kod vecih vrednosti). Kako ovo resiti?

#6 gr8milos

gr8milos
  • Members
  • 192 posts

Posted 09 October 2004 - 08:04

Nisi naveo kakve to probleme imaš sa ChrisTV-om, koji je po meni najbolji program za to.

ERror je sledeci: THIS VERSION OF CHRISTV WILL NO LONGER WORK, DUE TO SECURITY REASONS. PLEASE DOWNLOAD THE LATEST VERSION FROM WWW.CHRIS-TV.COM
Koristio sam verziju 3.80 (i u w98 i uXP) ali me u oba OS-a saceka gore navedena poruka. Problem je i download-ovati najnoviju verziju 4.00 sa tog site-a. Meni vec 10 dana ne polazi za rukom.

#7 Sanjar

Sanjar
  • Members
  • 109 posts

Posted 09 October 2004 - 15:19

Probaj sa InterVideo WinDVR 3

#8 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 09 October 2004 - 16:58

Problem je i download-ovati najnoviju verziju 4.00 sa tog site-a. Meni vec 10 dana ne polazi za rukom.

Ja sam je skinuo pre neki dan i slazem se...zaista je problem. :lol:


Srecom, pa zauzima samo 2,3MB tako da ti preporucujem da iz recimo GetRight-a krenes sa download-om. Ja sam na tih pisljivih 2,3MB nastavljao download ravno 17 puta!!! :lol:

Isto preporucujem i tebi ukoliko imas zivaca. 50kb po 50kb pa ces skinuti za jedno sat vremena.

#9 lightmath

lightmath
  • Members
  • 7 posts

Posted 09 October 2004 - 17:53

Meni je dosta dobar ATV2000
http://mikecrash.wz....000/atv2000.htm

Nije bas kao ChrisTV ali je potpuno besplatan.

#10 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 09 October 2004 - 20:21

ERror je sledeci: THIS VERSION OF CHRISTV WILL NO LONGER WORK, DUE TO SECURITY REASONS. PLEASE DOWNLOAD THE LATEST VERSION FROM WWW.CHRIS-TV.COM 
Koristio sam verziju 3.80 (i u w98 i uXP) ali me u oba OS-a saceka gore navedena poruka. Problem je i download-ovati najnoviju verziju 4.00 sa tog site-a. Meni vec 10 dana ne polazi za rukom.

http://sq.onlinedown...tv_4_01_pro.exe


Inace, imam ATI-jev TV Wonder i od pocetka koristim softver koji sam dobio prilikom kupovine.
Pa rekoh ajd da probam i ovo chudo :lol:

#11 gr8milos

gr8milos
  • Members
  • 192 posts

Posted 10 October 2004 - 01:55

Ja sam je skinuo pre neki dan i slazem se...zaista je problem.  :lol:


Srecom, pa zauzima samo 2,3MB tako da ti preporucujem da iz recimo GetRight-a krenes sa download-om. Ja sam na tih pisljivih 2,3MB nastavljao download ravno 17 puta!!!  :lol:

Isto preporucujem i tebi ukoliko imas zivaca. 50kb po 50kb pa ces skinuti za jedno sat vremena.

A crack za najnoviju verziju...ima li ga?

#12 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 10 October 2004 - 03:21

Ja sam je skinuo pre neki dan i slazem se...zaista je problem.  :lol:


Srecom, pa zauzima samo 2,3MB tako da ti preporucujem da iz recimo GetRight-a krenes sa download-om. Ja sam na tih pisljivih 2,3MB nastavljao download ravno 17 puta!!!  :lol:

Isto preporucujem i tebi ukoliko imas zivaca. 50kb po 50kb pa ces skinuti za jedno sat vremena.

A crack za najnoviju verziju...ima li ga?

Mislim da ga jos uvek nema. :lol:



Verzija 4.01 koju sam ja skinuo, mislim da je izbacena recimo 4og oktobra. Tako da jos uvek nisu stigli da je krekuju.

Ali bice valjda...

#13 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 10 October 2004 - 11:51

Nije jos izasao crack ni za verziju 4.00 koja je izasla 20 i nekog septembra :lol:


Skinuo sam juce, instalirao, i mogu reci da uopste ne izgleda lose :lol:
Za razliku od starog softvera sada npr mogu da napravim redosled programa isti koji imam na pravom tv-u, a tu su i jos neke stvarcice.
Jedino je bedak sto ne mogu da reprogramiram shortcutove na tastaturi, navikao sam da menjam kanale na +/- :lol:
I screenshotovi su svega 320*240, kako to da povecam? :lol:

#14 peleplay

peleplay
  • Members
  • 7 posts

Posted 10 October 2004 - 20:43

by the way, jel postoji neki dobar besplatan software? :lol:

#15 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 11 October 2004 - 22:35

by the way, jel postoji neki dobar besplatan software?  :lol:

Isprobao sam desetak programa za TV i uverio se u ono što je preovlađujuće mišljenje među ljudima koji se baš dobro razumeju u to. Svi se manje više slažu da je program DScaler najbolji. Potpuno je free. Link za skidanje imate na početku ove teme. Slika na mojoj kartici Asus TV FM je uz upotrebu filtera zaista odlična. Jednim klikom na tastauri se pokreće snimanje u izabranom kodeku. Podržani su svi kodeci među kojima i trenutno najviše korišćeni Xvid i Divix. Zauzeće procesora je oko 25% i sa ovim softverom je moguće u isto vreme snimati TV program i u realnom vremenu ga kompresovati u Divix a u foregroundu gledati Divix film preko nekog drugog plejera.
Link:
http://sourceforge.n...lease_id=264674

Na ovoj stranici je najnovija verzija 4.11. Kod mene radi potpuno stabilno skoro dva meseca. Sve što je nekima bio problem sa drugim programima(ređanje kanala po želji, prečice na tastauri, daljinski itd.), rešeno je Dscaler-u.

Edited by gagast, 11 October 2004 - 23:37.