Jump to content


Photo

Paja političar


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
213 replies to this topic

#31 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 October 2004 - 06:19

...


Bio sam siguran da cu gledati i bombardovanje.
Bio sam siguran da cu videti kako SMa odvode sa lisicama.

Ali nisam bio toliko siguran da cu tako brzo da vidim "Kraj srBske istorije". Tj. - odlazi "Kosovo".
Neshto nalik na pacijenta koji se prezderavao glupostima pa mu vezali zube celicnom zicicom. Moze samo da cuga na slamcicu. Ne moze vise ni da pomene sve one naziJonalne delikatese - limitirani. Tj. - ostali preko granice. Ispada da je Arsenije Charnojevic bio vizionar - skoro srBski Kolumbo.

Kako je surova stvar Arheologija! One engleze, koji su otvorili one egipatske grobnice, kazu, stiglo prokletstvo.
A i ove koji su nosali Lazarusove moshti ce, izgleda, takodje, stigne.
Dodushe, to je iz njihove nadleznosti.

SrBski mit nestaje u obliku dima. Tj. izvlaci se troshni "temelj temelja" ispod svih naciJonalnih gluposti.
Ispada da smo 200 godina potrosili uzalud i sada moramo sve ispocetka.
Pa, mi to stalno radimo. Medju svim evropskim narodima mi smo fenomen - svake istorijske / civilizaciske zime padnemo u hibernaciju, 10-15% izumre, a preostali s proleca pocinju sve nanovo. I tako stalno. Fenomeni.
U paleontoloskim muzejima odmah do vitrine sa otiscima ameba u krecnjaku, primitivnim kornjashima i mamutima stoji vitrina sa srBovima. Izumrli.

Ovde je potreban neki domaci De Sika, da napravi film "Chudo u Srbiji".
Zamishljam finalnu scenu, kako se svi srBovi, zajedno sa ljudima u dugim crnim haljama, i ostalim zamlatama, uz lupnjavu zvona, tamjan i pojanje uznose na nebesi. Zauvek.
(srBskim bizmismenima bih preporucio da formiraju preduzeca za proizvodnju vrlo, vrlo visokoh srBskih merdevina - tj. stairway to heaven. Da neshto zarade na "narodnoj muci". Oni to umeju.).

Po tem povodu trebalo bi upriliciti jednu multimedijalnu internacionalnu paradu. Mjuzek, vatromet, laserski lajt show. Zvanice, glamour, kobasicijada - strani veseli gosti, poneka suza.
Sve to snimiti i kasnije besplatno distribuirati.
Eto, srBovi, sa zakasnjenjem od vishe godina ulaze u sopstveni novi Milenijum.

Jadan je i tuzan ovaj "crni politbiro" koji nemushto i unjkavo izgovara "istorijsko Ne". Deja vu.

Tako da ostaju samo oni koji od preostalog zaista zele da naprave jednu normalnu zemlju.

...

#32 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 October 2004 - 07:15

Cinjenicom zasto je SPC potonula u jeres etnofiletizma neka se bave njeni arhijereji; medjutim, u svojoj dugoj istoriji tesko da je ikada nize pala u moralnom smislu, kao zastupnik najgoreg koljackog sljama, ratnih zlocinaca i opsteg nemorala, ako je samo s nacionalnim predznakom. Uostalom, kad se vidi samo ko na forumu "brani" crkvene brljotine, ovo postaje sasvim jasno.
Tacno je da je socijalni pritisak ogroman i da mu u formalnom smislu mnogi ljudi podlezu. Medjutim, kad se jednom i Srbija normalizuje, i SPC ce doci na svoju realnu meru.
Gotovo da pomisljam da je Milos Veliki, pred kojim je beogradski mitropolit drhtao i ne jednom bezao preko Save bio u pravu - znao je on dobro kako treba sa Srbima, ali i njihovim popovima. Inace, i jedni i drugi se raspuste i razobruce - to nam je i novija istorija pokazala.

#33 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 04 October 2004 - 07:50

за разлику од ДС која јесте али која међу косовским Србима не ужива ни 1% подршке.

Razlog više da poštujem DS.

#34 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 04 October 2004 - 07:51

...


Bio sam siguran da cu gledati i bombardovanje.
Bio sam siguran da cu videti kako SMa odvode sa lisicama.

Ali nisam bio toliko siguran da cu tako brzo da vidim "Kraj srBske istorije". Tj. - odlazi "Kosovo".
Neshto nalik na pacijenta koji se prezderavao glupostima pa mu vezali zube celicnom zicicom. Moze samo da cuga na slamcicu. Ne moze vise ni da pomene sve one naziJonalne delikatese - limitirani. Tj. - ostali preko granice. Ispada da je Arsenije Charnojevic bio vizionar - skoro srBski Kolumbo.

Kako je surova stvar Arheologija! One engleze, koji su otvorili one egipatske grobnice, kazu, stiglo prokletstvo.
A i ove koji su nosali Lazarusove moshti ce, izgleda, takodje, stigne.
Dodushe, to je iz njihove nadleznosti.

SrBski mit nestaje u obliku dima. Tj. izvlaci se troshni "temelj temelja" ispod svih naciJonalnih gluposti.
Ispada da smo 200 godina potrosili uzalud i sada moramo sve ispocetka.
Pa, mi to stalno radimo. Medju svim evropskim narodima mi smo fenomen - svake istorijske / civilizaciske zime padnemo u hibernaciju, 10-15% izumre, a preostali s proleca pocinju sve nanovo. I tako stalno. Fenomeni.
U paleontoloskim muzejima odmah do vitrine sa otiscima ameba u krecnjaku, primitivnim kornjashima i mamutima stoji vitrina sa srBovima. Izumrli.

Ovde je potreban neki domaci De Sika, da napravi film "Chudo u Srbiji".
Zamishljam finalnu scenu, kako se svi srBovi, zajedno sa ljudima u dugim crnim haljama, i ostalim zamlatama, uz lupnjavu zvona, tamjan i pojanje uznose na nebesi. Zauvek.
(srBskim bizmismenima bih preporucio da formiraju preduzeca za proizvodnju vrlo, vrlo visokoh srBskih merdevina - tj. stairway to heaven. Da neshto zarade na "narodnoj muci". Oni to umeju.).

Po tem povodu trebalo bi upriliciti jednu multimedijalnu internacionalnu paradu. Mjuzek, vatromet, laserski lajt show. Zvanice, glamour, kobasicijada - strani veseli gosti, poneka suza.
Sve to snimiti i kasnije besplatno distribuirati.
Eto, srBovi, sa zakasnjenjem od vishe godina ulaze u sopstveni novi Milenijum.

Jadan je i tuzan ovaj "crni politbiro" koji nemushto i unjkavo izgovara "istorijsko Ne". Deja vu.

Tako da ostaju samo oni koji od preostalog zaista zele da naprave jednu normalnu zemlju.

...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#35 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 October 2004 - 09:22

ChatNick,4 Oct 2004, 04:15] Ako si ti recimo konkretno krsten i ne svidja ti se sto si clan SPC i time si dao legitimitet SPC odes lepo do patrijarsije i podneses zahtev za ispis. Clanska karta ce ti biti obrisana i ti kao osoba ces biti obrisan iz svih knjiga SPC. Do tada i dok clanstvo u SPC ne padne ispod 85% (a kamoli ispod 50%) srpskog naroda mojne ni da pomisljas da pricas o nepostojanju legitimiteta jer ne stoji.

Gde se podnosi doticni zahtev? Rado cu biti prvi u nizu...

A da li mogu i da tuzim popa koji je ordinirao po mom komsiluku i koji je ubedio moje roditelje da me krste dok sam imao samo 2 godine pa sad moram da trosim vreme da izadjem iz tog Tamnog Vilajeta i mracnjackog sveta? Mislim za zavodjenje, podvodjenje, prevaru, prodaju muda mesto bubrega i slicne radnje kojima se SPC bavi?

#36 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 04 October 2004 - 09:53

Нетачно, препорука СПЦ није наређење.

ne zaista nije naredjenje ali smo videli kako smo prosli sa preporukom u vezi himne, grba....itd.

Nego sta Srbi dobijaju time sto nece izaci na izbore, da se nece mozda SPC izboriti za njihova prava? Da ce se time nesto zaustaviti na Kosovu? Nece.

Smesno je sto nasi politicari flertuju sa Kosovom, kad im trebaju poeni oni pricaju jedno, kada je to suvise komplikovano, onda pricaju drugo ili nista ne pricaju. I sve to uz savet i preporuku SPC.

#37 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 04 October 2004 - 10:00

...


Tako da ostaju samo oni koji od preostalog zaista zele da naprave jednu normalnu zemlju.

...

To je neminovnost i cudom se cudim zasto mladi ne preuzmu kormilo i ne zavladaju tom dekadencijom?
Vec smo mnogo potrosili na post-ovima reci i recenica , a da uvek odluke o nasem bitisanju , izlasku i neizlasku na izbore, donose ljudi koji nisu kadri nista normalno da prozbore.Dokle to tako pitam se ja.

Sinoc slusam u "utisku nedelje divne ljude:reziser , pisac i muzicar, koji zaista imaju sta da kazu ljudima, a mnogim utiscima smo prisustvovali gde su se samo videli politicari?
Zasto u "Utisaku" ne gostuje i neki mladji covek iz SPC?Jesu li to samo svete krave, koji predvodi Paja, koji nemaju sta da kazu savremeno, ovom narodu? Zar je moguce da ovim drustvom samo vlada dekadencija?

Ocekujem da ce Tadic da bude prekretnica za odluku koja je prava. Verovatno ce reci narodu Kosova da se organizuju predvodjeni svojim politicarima i samostalno oduce, o izlasku na izbore, jer se to tice ljudi koji dole zive i koji ocekuju pomoc od medjunarodne zajednice.
Dole vam je ljudi protektorat i zato treba da izadju svi na izbore.

#38 [SER]ChatNick

[SER]ChatNick
  • Members
  • 1,504 posts

Posted 04 October 2004 - 10:04

Gde se podnosi doticni zahtev? Rado cu biti prvi u nizu...

A da li mogu i da tuzim popa koji je ordinirao po mom komsiluku i koji je ubedio moje roditelje da me krste dok sam imao samo 2 godine pa sad moram da trosim vreme da izadjem iz tog Tamnog Vilajeta i mracnjackog sveta? Mislim za zavodjenje, podvodjenje, prevaru, prodaju muda mesto bubrega i slicne radnje kojima se SPC bavi?


Odi do zgrade patrijarsije, trazi info, veoma brzo ces biti po zahtevu obrisan iz svih knjiga kao pripadnik SPC. SPC ionako takvi nikada nisu ni trebali, niti su se ikada grcili ili ne daj boze osvajali teritorije da bi pridobili vernike. Znaci, tamo, ispisi se i budi sretan sto si napokon slobodan :lol:

Sto se tice tog zavodjenja obmane i mogucnosti tuzenja, to bi po mom shvatanju bilo isto kao da ulozis pare u evidentno lopovsko mafijasku banku pod imenom Dafina i da posle trazis od drzave da ti nadoknadi gubitak ako ne uspes da povratis sa kamatama, a ako uspes i preko, nikom nista. No, sta se sve desava u ovoj zemlji pa i to vracanje para onima koji su se odavno oprostili od njih, nista me ne bi zacudilo :lol:

#39 Ari0ch

Ari0ch
  • Members
  • 929 posts

Posted 04 October 2004 - 10:09

Који сте ви примитивци то није могуће. Толико задојени мржњом.

Polako, burazeru, prvo argumenti, a emocije ostavi za svoju zenu/devojku/decu.

SPC je mogla isto tako da daje preporuke Milosevicu, pa nije, nego, naprotiv, krije njegove ratne zlocince. Mogla bi takodje, da preporuci vaskolikom srBlju da SE NE VALJA klati komsija, pa ga trpati u hladnjacu, i bacati u reku, ili da nije hriscanski pobiti celo selo, pa ga zakopati buldozerima.

Ili, da pomene 'ko tebe kamenom, ti njega hlebom' a ne da koristi tudje zlocine za opravdavanje svojih, jos gadnijih.

Tako bi isto i udruzenje lekara moglo da daje svoje politicke preporuke jer, zaboga, svako ima clansku kartu nekog doma zdravlja, a lekari su, po definiciji, u kontaktu sa narodom.

#40 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 04 October 2004 - 10:13

ChatNick,4 Oct 2004, 04:15]
Eraser, ajde na stranu sto necu da komentarisem pojedine bljuvotine prosute od pojedinaca iz ciste neiskvarene patoloske mrznje prema srpskoj pravoslavnoj crkvi, ali ovo tvoje cu da iskomentarisem, jer ako iko ima legitimitet utemeljen u srpskom narodu onda je to SPC. Nijedna stranka nema vise clanova od SPC, sve stranke imaju clanove koji su ujedino pripadnici SPC osim manjinskih. Ako si ti recimo konkretno krsten i ne svidja ti se sto si clan SPC i time si dao legitimitet SPC odes lepo do patrijarsije i podneses zahtev za ispis. Clanska karta ce ti biti obrisana i ti kao osoba ces biti obrisan iz svih knjiga SPC. Do tada i dok clanstvo u SPC ne padne ispod 85% (a kamoli ispod 50%) srpskog naroda mojne ni da pomisljas da pricas o nepostojanju legitimiteta jer ne stoji.

Sta bulaznis bre ti, kojih 85 - 90%? To mozda tamo gde ste vi cuvali srBstvo. Mislis da su oni krelci koji se izjasnjavaju kao pravoslavci zato sto to tako radi krdo svi upisani u knjige i krsteni? Nema sanse moj bato. To je samo tako sad moderno. Inace, ovo sto trtlja Amfilohije preko Paje mogu da okace macku o rep. Koga je briga za njihova decenijska bulaznjenja. Bice kako kaze ujka Sem i slicni. Nesposobnima tutor.

СПЦ није политичка странка већ чувар духовне баштине у Срба. Као таква ужива огромно поверење међу грађанима (највеће од свих институција, политичких или не) свидело се то кобасицогутајућој омладини или не. Зашто бих се самоспалио? Самоубиство је неопростиви грех.

Medju kojim gradjanima? Jel' medju onima sto se kriju od pomracenja Sunca. To nisu gradjani nego krdo, rekli smo.

Edited by Henry Chinaski, 04 October 2004 - 10:16.


#41 sundjer

sundjer
  • Members
  • 653 posts

Posted 04 October 2004 - 10:24

Crkva kao institucija ima pravo na politicki stav,

--------------------------------


Zapitaj se koliko je crkava izgorelo u proslom veku, zbog politickog stava?
Crkva neka radi posao zbog cega je i osnovana.
Promenicu i ja misljenje ako me neko ubedi da je Jesus bio clan partije :lol:

#42 [SER]ChatNick

[SER]ChatNick
  • Members
  • 1,504 posts

Posted 04 October 2004 - 11:22

Ti Henry, ne boj se, nisi deo tog mog pravoslavnog krda, to znamo :lol: Ti si nasa maskota tzv elokvencija, neopterecena tom jadnom i pateticnom zaostavstinom proslosti kao sto je religija :lol:

#43 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 04 October 2004 - 11:30

ne zaista nije naredjenje ali smo videli kako smo prosli sa preporukom u vezi himne, grba....itd.

Шта је била препорука СПЦ у вези грба? Ког грба? За грб Србије су се сложили сви осим СПС, није било ни полемике осим што се СПС нешто бунио али нико није ни обраћао пажњу на њих баш као ни на вас сада. Нови грб СЦГ још није ни предложен.

Химна није прошла јер је садржила стихове усташе Секуле Дрљевића. То би била огромна срамота за нашу државу да човек који је био на платном списку Гештапоа буде писац химне. Иначе већина странака из Србије је игнорисала препоруку Цркве, Радикали, ДСС, ДС, Г17 и остали су гласали за кентаур химну као брзо решење старом проблему. Срећом, нашао се неко мудрији са друге стране да блокира ту глупост.

Nego sta Srbi dobijaju time sto nece izaci na izbore, da se nece mozda SPC izboriti za njihova prava? Da ce se time nesto zaustaviti na Kosovu? Nece.

Шта су ######и под Руговом добили бојкотом Србије и Југославије од 1990. до 1999?
Шта су Срби добили досадашњим излажењем на изборе? Констатујем могућност да си преспавао задњих петнаест година па да су те сада послали да јуришаш на СПЦ али су косовски Срби већ изашли на косовске изборе 2000. и 2001. Шта су тиме добили? Ништа, само су дали легитимност такозваним косовским институцијама (јер су проглашене мултикултуралним) над којима нису имали ама баш никакав утицај.

Edited by harambasa, 04 October 2004 - 11:38.


#44 POLITICKI KOMESAR

POLITICKI KOMESAR
  • Members
  • 187 posts

Posted 04 October 2004 - 11:32

:lol: Stvarno ne mogu da verujem kakvi se postovi ovde salju,vi ljudi kao da ste nemam pojma odakle i glavna fora je pljuvacina po svemu i svacemu.Na ovom forumu sem Borisa Tadica,po vama niko ne zasluzuje postovanje.Stvarno sam zgranut dokle moze da ide ta vasa demokratska netolerancija. :lol:

#45 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 04 October 2004 - 11:34

Naravno da nisam ja sa tobom/vama u Pajinom krdu i krdu druga Amfilohija i onog sa kobasicama. Nemam ja nista sa takvima. Inace, nemam ja nista protiv vere, ali bato imam protiv organizovanih religija. Sve je to banda koja zloupotrebljava prostotu izmislila samo da uzme pare fukari. Kao u prici, sve bi to Isus razjurio motkom kad bi se nesto vratio. Tu bandu, iz svih crkvi. Prema tome, ne dajem ja ni pet para za njihova bulaznjenja, ali bi ih zato malo pozvao na informativne razgovore, ne sve, nego one koji rovare, dok ne prestanu da rovare i dok ne pocnu da se bave onim sto im je posao, a to je duhovnost. Nije im proslo ono sa imunitetom, tako da nema problema oko toga. Sve to da se propita dok ne prestane da rovari i da rusi sopstvenu zemlju, zajedno sa pojedincima iz ANUS -a i ostalim "patriotama" koji imaju veliki ugled u "narodu" . Nista ti ne brini, sve ce to ujka Sem da sredi. Kao sto je sredio tvom Drazi kad mu je posthumno dao orden. Tako se to radi.