Jump to content


Photo

[BGD] Vas Supermarket?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

Poll: Vas Supermarket No.1 (129 member(s) have cast votes)

Vas Supermarket No.1

  1. C-Market (17 votes [13.18%])

    Percentage of vote: 13.18%

  2. Maxi (34 votes [26.36%])

    Percentage of vote: 26.36%

  3. Rodic (22 votes [17.05%])

    Percentage of vote: 17.05%

  4. Merkator (34 votes [26.36%])

    Percentage of vote: 26.36%

  5. SuperVero (8 votes [6.20%])

    Percentage of vote: 6.20%

  6. ostalo... (14 votes [10.85%])

    Percentage of vote: 10.85%

Vote Guests cannot vote

#16 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 03 October 2004 - 16:43

Što se mleka tiče, nikaj mu nije falilo (osim jedanput kada se zbog pada oštetio ćošak jednog pakovanja).

A što se tiče "srednje" klase proizvoda, evo ti najbanalnijeg primera koji mi pada napamet - pasta (špageti, tortelini, ravioli...). Džank su oni špageti koje je nemoguće skuvati al dente, znači ili su tvrdi ili se raskuvaju i liče na rezance za supu. Ne znam kako se zove proizvođač, ali ono crveno pakovanje. Klasa između bi bila recimo Durum pasta, koje nema, a klasa iznad su Buitoni i Barilla. Slična stvar je i sa dimljenim mesom. Milsim, da li je zaista najbliži izvor dimljenog mesa - Italija? Drvene bojice - ne, mom detetu zaista neću kupovati kutiju bojica od 250 dindži, jer će te bojice ionako izgubiti u roku od dve nedelje. Zaista ne mogu napamet, ali mogu da obratim pažnju, pa da ti prenesem sledeći put. Mislim da je pojam "srednja klasa proizvoda" prilično jasan - znači, ni najlonska majca "od Kineza", ni Armani, nego nešto između.

Vero je (bar mi je takvo iskustvo) jeftiniji od Merkatora, mada je možda stvar u izboru onoga što kupujem (domaća feta umesto grčke i sl).

A 20 EU razlike itekako igra ulogu, jer tih 20 ili 30 EU znače časove plivanja ili engleskog za mesec dana, nove cipele ili pantalone. So, dok se kupuje za jednu ili dve osobe, i Merkator i Vero i fenseraji ferceraju bez greške, ali bez dve dooobre plate, za više od 2 ili 3 osobe se ipak mora pripaziti na cene.

#17 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 03 October 2004 - 18:09

ih bre incognito

možda se nešto drastično promenilo u odnosu cena u poslednjih par meseci, ali do jula meseca je SuperVero u odnosu na Merkator zaista bio skuplji. ne mislim naravno na strane proizvode, već uglavnom na naše. Kao što reče Skadi, ako kupuješ samo za sebe, neće ti smetati što je cena majoneza u SuperVeru 22 dinara, u Merkatoru 21.5, a u Rodiću 17 (cene su izmišljene). Kad kupuješ veću količinu itekako ima veze i nije mi žao da startujem auto i odem do Rodića.

pre par godina smo malom pravili žurku. napravio sam prvi krug obilaska radnji i snimanja cena i zamisli - ako hoćeš da praviš hot dog za klince, možeš ladno da bankrotiraš. isti kvalitet viršli je imao toliko različitu cenu da sam ja mislio da nešto nije u redu sa datumom isteka roka, ili samim proizvodom.

i na kraju, ušteda - pre dve godine sam samo na viršlama uštedeo 650 dinara pri kupovini od jedva nešto manje od dve hiljade.

#18 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 03 October 2004 - 18:47

Dobro, necu sad da teram svoje... Navela si odlican primer pasti - u ovom Maxi-ju kraj mene mozes naci milion domacih koje na sam pogled deluju da ih ni u kiselini ne mozes 'skuvati' i samo Barilla od boljih... Meni smeta sto nema veceg izbora od boljih jer Barilla ume da 'dosadi'... Mislim ispada da jedino Barilla-u mozes da kupis - sve ostalo je mazohizam... Meso i mlecni proizvodi su takodje odlican primer nedostatka ponude u Maxi-ju (bar ovom kraj mene - a nije tako bilo pre par meseci)

Slazem se ja s' argumentima oko 'paznje na cene' jer ja izdrzavam 2 osobe (ukljucujuci i sebe) sa platom daleko iznad proseka za ovu zemlju, pa mi 'fancy' proizvodi odgovaraju... Mozda bih drugacije gledao na sve to kad bih morao jos 2-3 osobe da izdrzavam, no ovako meni sasvim odgovara...

Mislim, nisam rasipnik i naravno da necu bacati pare na nesto ako to isto mogu da nadjem visestruko jefitnije, ali meni 10-20€ zaista nista ne predstavljaju da bih na osnovu toga birao gde cu vrsiti (vece) kupovine... Pogotovo zato sto ja svaki dan napravim neku manju kupovinu (500-1000 dindzi) tako da zaista nemam potrebu da krenem u neki veliki shoping od >10000 din., da napunim dva kolica proizvoda i sl. pa da mogu da primetim neku povecu razliku u cenama...

Zato meni Maxi odgovara a Rodic mi je zivi ocaj (daljina, zaista velika doza neorganizacije (ko je bio zna) i neljubaznosti, etc.)...

Meni kod Maxi-ja, kao sto rekoh, mnogo vise nedostaje veci izbor high-class proizvoda (recimo ako postoji nesto bolje od Barilla-e, ili nesto u slicnom rangu, tek za promenu) a mainstream mi nije toliko vazan... Naravno, razumem ja da vecini ljudi (pogotovo onih koji su vec stvorili 'povecu' porodicu i zive od uobicajenih plata za ove prostore) mainstream najvise treba i da mozda tu Maxi oskudeva (kazem mozda jer nikad nisam jurio mainstream) ali ja na to ne mogu da se pozalim... Ako ovi iz Maxi-ja misle da im ovakva politika odgovara ('dopuna budzeta' od retkih ljudi koji kupuju 'ekskluzivu' i povoljnih 'hleba i igara' za ostale) ja se necu mesati... Sve dok imaju na policama ono sto meni treba, i sve dok ja to mogu finansijski da pratim, meni je Maxi skroz ok...

Oko SuperVero-a - opet kazem, ako su lagali mene i ja lazem vas... Nisam bio, tako da nista ne mogu da tvrdim iz prve ruke, ali mnogo mojih prijatelja pazari tamo i koliko znam nisu se zalili... Ali eto, cim nadjem vremena i primetim da mi veca kolicina stvari u kuci treba, odoh tamo da vidim kako cu proci, pa cu onda moci da uporedim isti sa navedenima i mocicu da dam sopstveni sud :lol:

EDIT:

Vidim da je 4 ljudi glasalo za C Market, pa bih voleo da cujem njihovo vidjenje na tu temu... Mislim C Market zaista jeste ispod svih ostalih I ne znam koliku dozu mazohizma neko treba da poseduje da kupuje kod njih...

Edited by incognito, 03 October 2004 - 18:54.


#19 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 03 October 2004 - 19:59

Vidim da je 4 ljudi glasalo za C Market, pa bih voleo da cujem njihovo vidjenje na tu temu... Mislim C Market zaista jeste ispod svih ostalih I ne znam koliku dozu mazohizma neko treba da poseduje da kupuje kod njih...

Mozda su ranije kupovali u Srbijanki, Si-Marketu, Srbokopu pa im C-market dodje ko Merkator :lol:

#20 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 04 October 2004 - 14:18

Maxi, zbog blizine i radnog vremena - mozes da banes u 3 do deset i izbegnes guzvu.

sve to + svez hleb u 3 do 10

#21 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 05 October 2004 - 02:09

Džank su oni špageti koje je nemoguće skuvati al dente, znači ili su tvrdi ili se raskuvaju i liče na rezance za supu. Ne znam kako se zove proizvođač, ali ono crveno pakovanje.

:lol: :lol: :lol:


Danubius! B)


Hahaha.....stvarno su odvratni. Stoji mi pola pakovanja sigurno pola godine. I to bas za one situacije kada se ogladni u pola noci a nema nista drugo. Mada da budem iskren, meni su sve spagete iste. Vojnicka hrana ko vojnicka hrana i uvek pre uzimam Danubius nego neke tri puta skuplje. 'bes makarone. :lol: :lol:

#22 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 05 October 2004 - 21:26

Za najveće kupovine - Rodić.

U povratku iz Rodića, Vero ili Merkator za stvari koje nije bilo u Rodiću,
Možda i grešim dušu što se Maksija tiče, jer vidim da je gomila ljudi ovde hiperzadovoljna, ali onaj u Masarikovoj je golo g. Em ne nađem pola stvari koje mi trebaju, em od onoga što nađem ima za skoro sve ili totalni džank ili preskupi fenseraji (ništa srednja kategorija), em se svuda čeeeekaaaaaa... i po 15, 20 minuta.

C-market je užasan, posebno od kada na Cvetnom trgu nema simpatičnog Lale mesara koji mi je uvek birao najbolje parčiće mesa "za decu".

Ti si smart bajer. :lol:
Pratim te u stopu, osim sto Vero zaobilazim u sirokom luku otkako su onu tamnoputu devojku izbacili i uz pogrdne reci poslali na buvljak. To im nikad necu oprostiti.

#23 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 06 October 2004 - 11:43

Maxi, zbog blizine i radnog vremena - mozes da banes u 3 do deset i izbegnes guzvu. Nervira me mali broj artikala i favorizovanje Deltinih proizvoda tako da je Centroprom na "jakom" drugom mestu.

Slažem se.
Malo su im i cene raštrkane u odnosu na robu..

Svratim i do C-m, ovih nekoliko renoviranih.
Merkator mi baš nije usput, a kako nemam kola, ne bih baš da vucaram cegere odande do Medaka.

Na kraju krajeva, Mišković me sad i plaća, pa je red da nešto ostavim i "u kući" :lol:

#24 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 06 October 2004 - 17:53

Ja ponekad svratim u

Posted Image

#25 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 06 October 2004 - 21:33

Maxi, zbog blizine i radnog vremena - mozes da banes u 3 do deset i izbegnes guzvu.

sve to + svez hleb u 3 do 10

Na zalost, ovo vise nece biti slucaj (bar u mom Maxiju).

Veceras bezbrizno krenem u shopping, polako se priblizavam Maxiju oko 15 do 22h, uvidjam da mi je nesto cudno u okolini ulaznih vrata... Shvatim da mi nesto nedostaje. Ljudi koji ulaze/izlaze! Prilazim vratima, vrata se ne otvaraju, zagledam unutrasnjost... sablasno prazna. Potrazim na vratima novo radno vreme i nalazim: 7:30 - 21:00h radnim danima! Znaci, nema vise nocnog shopinga izmedju 21-22h ili kupovine vruceg hleba kad nestane. :lol:

Naravno, radujem se zbog radnika koji sada ranije stizu kuci... B)

Edited by FRY, 06 October 2004 - 21:36.


#26 monopollist

monopollist
  • Members
  • 328 posts

Posted 06 October 2004 - 22:22

Mislim da je to novi ili barem skorasnji propis Ministarstva trgovine o radnom vremenu supermarketa. Samo do 21h :lol:

#27 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 06 October 2004 - 23:23

Kakav ingeniozan zahvat!
Zar to ne bi trebalo da bude odluka vlasnika supermarketa? WTF?

#28 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 11 October 2004 - 16:24

Potrazim na vratima novo radno vreme i nalazim: 7:30 - 21:00h radnim danima! Znaci, nema vise nocnog shopinga izmedju 21-22h ili kupovine vruceg hleba kad nestane. :lol:

Naravno, radujem se zbog radnika koji sada ranije stizu kuci...  B)

ah, kad udarish monopol u celom kraju, onda mozesh kako ocesh...

sto se tiche radnika, da li im je plata ista ili kraca za sat, bash me zanima... sve mislim kako neko misli na njih i gladna usta koja chekaju vecheru :lol:

#29 brankoj

brankoj
  • Members
  • 403 posts

Posted 11 October 2004 - 17:46

C market je dno dna.Jako je prljav,neretko smrdi,police sa mesnim proizvodima su zapuštene(samo što se muve ne skupljaju),najskuplji je od svih navedenih super marketa(mada su imali one providne akcija tipa kod nas su smoki i jaja najjeftiniji a sve ostalo je duplo skuplje).Osoblje je aljkavo(mislim na one njihove štrokave uniforme),gotovo tradicionalno neljubazno,čak bi se moglo reći nevaspitano,jer svaki put kada kažem doviđenja kao odgovor dobijem ćutanje.Ako se neko seća do nedavno su naplaćivali kese!!! :lol: Dakle u C market ne idem niti ću ići dok se dobrano ne promeni.

Moja lokalna Pekabeta se pretvorila u Maksi i ostvarila vidan napredak u čistoći i ljubaznosti osoblja,dok su cene tu i tamo niže nego u C marketu.Jedina stvar koju dan danas ne mogu da dokučim je jako loša snabdevenost!Čak tvrdim da su pojedini Maksiji u odnosu na bivše Pekabete slabije opremljeni! :lol:

Kod Vera mi se dopadaju originalna rešenja tipa odeljak sa nekoliko vrsta maslinki,originalno extra-virgine grčko maslinovo ulje(koje je najbolje na svetu),zadovoljavajuća ponuda svežeg mesa(redovno imaju jagnjetinu,+razne rolovane i spremljene đakonije po modelu samo ubaci u rernu).Najslabija tačka je voće i povrće.Tu valjda dolazi do izražaja balkanski menadžment tipa baš me boli uvo što su se ovi krompiri sparušili a jabuke ucrvljale ili nema pomeranja sa polica dok se ne proda ili dezintegriše. :lol:

Merkator pruža najbolji feeling kupvine.Nek kaže ko šta oće al sve je čisto i miriše,a oni roboti što čiste podove piče li piče.Kao pozitivnu okolnost treba uzeti i uređen parking,kafiće,butike,menjačnice,banke,sportske radnje(intersport ima fantastična sniženja),apoteke...
Merkator ima i najbolju ribarnicu,(tačnije jedini je ima),u kojoj se može naći svašta od morskih plodova po krajnje normalnim cenama(neke vrste ribe su jeftinije nego na pijaci).Voće i povrće je najbolji deo,a super je i što prodaju gomilu pokućstva(uvek spucam pare na nešto što sam najmanje planirao).Nijedan naš suprer market ne može da im prismrdi,sem Rodića kada su u pitanju cene.Dakle Merkatoru svaka čast ali meni je ipak ušteda na prvom mestu.Tačnije trenutak kada na kasi dobijem račun je faktor nezadovoljstva koji poništava ceo plezir kupovine u Merkatoru.

Rodić je skoro odvratno prljav,počev od podova do zarđalih kolica kojih nekad nema dovoljno :lol: ,kada tražiš nešto nema leba da ti neko pomogne,red na mesu je nenormalan.Da li je moguće da ne mogu da zaposle još radnika ili organizuju nešto drugačije?Ma sve mi izgleda nekako zarđalo i prljavo.
Elem pored svega gore navedenog kad god mogu kupujem u Rodiću,isključivo iz jednog razloga,zato što je najjeftiniji.Upoređujući cene pojedinih proizvoda došao sam do zaključka da
su neke cene u Rodiću niže za celih 40%.Kao primer mogu da dam Friskis konzerviranu hranu za mačke koja je u Rodiću 64 din,dok je u meni najbližem pet-šopu 105,a u C marketu je 95 :lol: .Ovakve razlike u ceni smatram čistom pljačkom i kad provalim nešto slično,objvavim to prodavcu a zatim večno bojkutujem tu trgovinu.
Dakle Rodić za veće kupovine a manje kupovine u lokalnoj piljari čiji bi vlasnik u skoro svim segmentima trgovine i odnosa prema potrošaču, mogao da drži seminare u C marketu.

Edited by brankoj, 11 October 2004 - 18:43.


#30 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 13 October 2004 - 21:34

sve to + svez hleb u 3 do 10

...+ onaj zuti hleb od kukuruznog brasna :lol:

Radno vreme do 22 h je bilo po letnjoj shemi, pretpostavljam da ce ga na prolece ponovo uvesti, mada se ne slazem da ga je trebalo skratiti.