Jump to content


Photo

Najjeziviji filmski momenti...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
198 replies to this topic

#31 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 21 September 2004 - 18:56

"bezi Azra!!"

(Valter brani CAPAJEBO"

#32 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 21 September 2004 - 20:08

"Ajkula" (Jaws) , prva scena kada ajkula "voza" onu devojku po mesecini i jos gore kada Ricard Drajfus silazi da roni nocu oko onog camca ("gde ces, budalo"). I skok unazad kada iz rupe na camcu ispada glava ribara.
A bio je jos jedan film krajem sedamdesetih, "Grizli". Medjed ljudozder terorise ljude a meci kao da mu nista ne mogu. Na kraju ga ubiju bazukom. Jes da je film B produkcija ali sam ja dok sam se vracao kuci oko deset uvece isao sredinom ulice , valjda da me ne potkaci iz nekog mracnog prolaza :lol:

#33 ceres

ceres
  • Members
  • 566 posts

Posted 21 September 2004 - 20:17

Agent Smith

Donnie Darko...Svaka scena sa onim jebenim zecom. Kad god se pojavi i narocito kad pocne da prica. Jezivo.


E film je strava!!...Ova riba,u video klubu, kada je krenula da mi objasnjava o cemu se radi pomislila sam ''Boze,kakvo li je to sranje''.:lol:

Jos kaze da se uplasila gledajuci nekog zeca??!!! :lol: :lol:

....Medjutim... Mnooogo je dobar. I onaj momak Dare je super. I zec je strasan.
Ako nisi isao na sajt idi obavezno! Evo ga 2


Borilacki klub...kad na kraju filma Edvard Norton ispali sebi metak u usta.

Potpuno sam bila zaboravila na tu scenu!!! Brr

banecare1

Stos je u tome sto je pre Magle pokazan neki kratki japanski film (nema veze sa hororom), a ja, sav uzbudjen misleci da gledam hooooRRRRor sam se istrzao od straha jedno 20x za 10ak minuta. Naravno, moji su me oterali da spavam, i na miru odgledali film.

:lol:

#34 ceres

ceres
  • Members
  • 566 posts

Posted 21 September 2004 - 20:25

"Grizli"
Medjed ljudozder terorise ljude a meci kao da mu nista ne mogu.

Pa to je Werewolf :lol:

Edited by ceres, 21 September 2004 - 20:26.


#35 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 22 September 2004 - 02:09

....Medjutim... Mnooogo je dobar. I onaj momak Dare je super.

:lol:

:lol:

i btw, bre, zec uopste nije strasan

elem, ako je jezivo - znaci jezivo... ja sam, recimo, Fredi Krugera obozavala :lol:

meni su recimo filmovi kao Jacob's Ladder, Requiem for a Dream, The Passion of the Christ, i verovatno jos neki, kompletno jezivi... ajde, i Variola Vera takodje

inace, potpisujem scene iz Leptirice, Aliena, Poltergeist... ljigavu Muvu, Maglu, Noc Vestica, The Silence of the Lambs, May... ali, za razliku, ove filmove ipak mogu/volim da gledam

#36 ceres

ceres
  • Members
  • 566 posts

Posted 22 September 2004 - 10:53

ja sam, recimo, Fredi Krugera obozavala :lol:

Obozavala?? :lol:
U smislu da ga se nisi plasila?? :lol:
Wow...

Ja sam zbog tog 'coveka' sa sedam godina saznala znacenje reci insomnia.
I to u praksi.

#37 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 22 September 2004 - 23:07

bre... kako Fredi moze da te uplasi kad je sav smesan :lol: bas sam skoro skupila sve delove i overila posle x godina.. prosto ne postoji scena sa njim a da nije bar bez manje doze humora... posebno u jednom delu, ne znam tacno kom, kome bih ladno nakacila i komediju kao zanr.... i zbog toga, kao i zbog snova, jesam ga obozavala

#38 bokini

bokini
  • Members
  • 237 posts

Posted 22 September 2004 - 23:18

seca li se neko kada je tv politika negde '97 pustala na svaka 2-3 meseca jedan zanr filmova svaki dan. Tada sam se nagledao svakavih cuda :lol: , odmah posle skole film u 16 h :lol: ali sam i zaboravio pola filmova od tada :lol:

#39 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 23 September 2004 - 12:29

Ako se dobro secam, mislim da je Magla prvi horor koji sam se spremao da gledam kao klinac. Bilo je to u nocnom programu TV Sarajevo - Crna ovca.

Stos je u tome sto je pre Magle pokazan neki kratki japanski film (nema veze sa hororom), a ja, sav uzbudjen misleci da gledam hooooRRRRor sam se istrzao od straha jedno 20x za 10ak minuta. Naravno, moji su me oterali da spavam, i na miru odgledali film.

Hah... neverovatno... TVSA - Crna Ovca - Magla... ne znam da li je prvi ali tu je negde...

EDIT:Typo

Edited by Bustin, 23 September 2004 - 12:30.


#40 ceres

ceres
  • Members
  • 566 posts

Posted 23 September 2004 - 13:39

bre... kako Fredi moze da te uplasi kad je sav smesan :lol: bas sam skoro skupila sve delove i overila posle x godina.. prosto ne postoji scena sa njim a da nije bar bez manje doze humora... posebno u jednom delu, ne znam tacno kom, kome bih ladno nakacila i komediju kao zanr.... i zbog toga, kao i zbog snova, jesam ga obozavala

Ma znam...
Odgledala sam 'skoro' (pre oko 7 god) drugi deo. Film smo gledali na casu engleskog (ja izabrala film).
Posle dvadesetak minuta ostala sam ucionici sama sa nekom slihtarom koja je ostala da uci. Iz principa. I ako sam bila u mraku , skoro sama, uplasila sam se samo na pocetku kada sam gledala spicu.
Zato ja necu vise da ih gledam...Fredi ce za mene zauvek ostati legenda
:lol:

#41 bokini

bokini
  • Members
  • 237 posts

Posted 24 September 2004 - 23:15

Da bi razumeo kraj, i šta se desilo u kući, moraš da se vratiš na maltene početak filma. Pre nego što krenu u šumu, ekipa intervjuiše nekoliko meštana obližnjeg gradića. Jedan čova im ispriča kako je četrdesetih uhvaćen i osuđen serijski ubica koji je odvodio decu u kuću u šumi i tamo ih ubijao. Poenta je što je on odvodio decu u kuću po dvoje, i što bi naterao jedno dete da stoji u ćošku okrenut zidovima, dok on ubije drugo, i ne dođe red na njega. Kada je ubica uhvaćen, jedina odbrana mu je bila što je rekao da ga je na sve naterala veštica iz Blera.

E sada, kraj filma - znači ulaze u kuću, verovatno tu istu kuću iz priče o tom ubici. Na zidovima kuće su ispisana neka nepoznata slova i znaci, a momak (zaboravio sam imena), odtrči dole u podrum, i koliko se sećam, čuje se krik. Devojka koja nosi kameru, iz čijeg ugla vidiš radnju ga prati, silazi niz stepenice, vidi vrata podrumske prostorije i ulazi. Međutim, tamo nema ništa. Tek kad se okrene, vidi momka, kako okrenut zidovima stoji u ćošku. U deliću sekunde kamera pada na pod, i to je kraj filma.

Slika Dorijana Greja - dobar film!!!

Danas sam odgledao i tu zadnju scenu :lol:
samo sto je nisam razumeo :lol: mora da su to ostavili masti gledaoca :lol:
inace film je strava, kladim se da ce video igre za koju godinu liciti na ovo.

#42 Phil

Phil
  • Members
  • 1,629 posts

Posted 25 September 2004 - 00:43

Врати ми моје уво!
Ташко, даме и господо, Ташко

#43 DelfinZr

DelfinZr
  • Members
  • 5 posts

Posted 25 September 2004 - 12:49

Nemam pojma gledao sam dosta horora ali evo par scena i filmova koji su mi zaista ostali u secanju:
1.Zadnja scena iz filma Carrie (neko ga je vec spomenuo) kada izlece njena ruka iz groba i hvata drugu ruku koja ostavlja cvece
2.Ne znam da li se secate filmova demoni 1 i 2?Prvi deo se desava u biaskopu,a drugi u zgradi.Ta dva filma su me bas protresla mada bi mi sada verovatno bili smesni.
3.Treci film ne znam kako se zove,ali sve se desava u gradu gde su svi bolesni od neke bolesti(nesto sa ocima) i napadaju sve koji nisu zarazeni (normalno kao i u svakom hororu :lol: ).Secam se scene kada glavni junak igra sah sa kosturom i kada mu dosadi izadje malo na terasu i raspali sa teskim mitraljezom po mutantima (ili sta li su vec).E sad ako neko zna o kojem filmu se radi bilo bi lepo da napise.
Evo to su par filmova koji su me prodrmali mada sve sam ih gledao pre 20 godina pa su mi verovatno zato i bili tako strasni.
Da gledao sam zoru mrtvih i original i rimejk i oba su mi odlicna mada bih malu prednost dao rimejku posto je to zadnji (ali ne i poslednji) horor koji sam pogledao

#44 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 25 September 2004 - 18:35

Frizing šits, The Others i Lost Highway

#45 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 25 September 2004 - 22:03

uf secam se da su mene ko malu kontrolori (el tako beshe? u originaly scanners, sa ironside-om) iscimali zhestoko, narochito u onim trenucima kad se samo zure a duel ostavljaju za kasnije...