Jump to content


Photo

Treba mi pomoc oko vize za ameriku.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 nesa_v

nesa_v
  • Members
  • 56 posts

Posted 24 August 2004 - 21:43

Upoznao sam devojku, amerikanku, na moru u martu, u Tunisu.
Dopali smo se jedno drugom na prvi pogled i proveli smo zaista super nedelju dana.
Na zalost ili na srecu, ona je nastavila kontakt odmah posto smo se vratili kuci. Ona u Ameriku, ja u Beograd.
Prvih dana, po povratku, iako smo celu noc zagrljeni plakali, koliko god to pateticno zvucalo, bio sam tuzan, ali i malo skeptican, da moze nesto da bude od toga.
Medjutim, nastavili smo da se "vidjamo", samo ovaj put preko neta, i to je trajalo sve do sada. Napravili smo ogromne racune za telefone, ulozili zaista dosta vremena, a bogami i para u komunikaciju, medjutim desio se jedan problem.
Ona je izgubila posao, nije bio neki doduse, i roditelji su je nagovorili da nastavi skolu. Oboje imamo oko 30 godina, a njoj je to zadnja sansa da postane nesto u zivotu. (Kad kazem nesto, mislim na obrazovanje) i da napravi neku karijeru.

I sada je sva u frci. tj poslednih mesec dana oko toga, plus nema posao, a ne voli da zavisi od roditelja, i jos rentira mali stan i kada se sve to sabere, ima pakao u zivotu, plus je sama konstantno, osim sto je sa mnom preko neta. A ja niti mogu da joj pomognem, niti ista, osim verbalno.

Mi smo imali dogovor, da ona dodje kod mene, ako ne nadje posao, zbog vize koju ja tesko mogu da dobijem, pa da probamo da zivimo par meseci, da vidimo kako nam ide. Ali sad zbog te skole, koja joj je danas pocela, nema sanse.

Ovako se super slazemo, ja ne znam da li cu ikada upoznati osobu koja mi tako odgovara, a i ona to kaze za mene.
Medjutim, sada, posle skoro sest meseci, ona vise ne moze da izdrzi da svako vece sedi pored kompa, sto nije nista nenormalno, i vec neko vreme trazi od mene da se nekako snadjem i da ja dodjem kod nje.

A da ne pominjem cinjenicu da njena rodbina a i prijatelji nisu bas odusevljeni idejom da ide kod mene u Srbiju.
I sto je najgore, prilicno se i zakacila sa svima njima zbog mene i svega toga.

Desile su se i neke stvari, nije toliko ni bitno sta, zbog kojih je ona pukla i sve manje veruje da zaista imamo neke sanse. Ja sam malo bio ljubomoran iako obicno nisam, a ona je nervozna pa je to samo jos pogorsalo stvari.
Nazalost, danas je to kulminiralo, i ona mi je trazila nedelju, dve da o svemu razmisli..

Sada, znam da joj je stalo do mene, a i meni do nje ali me ubija cinjenica da ne mogu da se borim za nju zbog ove proklete zemlje u kojoj zivim.
Zaradjujem solidno za nase uslove, ali ne mogu da dokazem prihode, relativno sam mlad, a nisam u stalnom odnosu, i znam da vizu nema sanse da dobijem. Mada imam trecinu prilicno vredne nekretnine. A ako me odbiju, to znaci da godinu dana nema sanse da apliciram ponovo, i kada bi joj to rekao, mislim, ustvari znam kako bi se zavrsilo. A i ja bih to prilicno tesko podneo, jer mi je zaista stalo do nje.

Ja je zaista mnogo volim, ali je i shvatam. Svako vece sedi pored kompa, ne izlazi puno, svi je forsiraju da me zabatali, i nije joj lako definitivno. Ali ni meni. Nisam bas klinac, dosta toga sam preturio preko glave, ostao bez oca kao skolarac, brinuo se o porodici, imao tezak zivot, radio od dvadesete godine, svaki dan po ceo dan, i mislim da imam neko iskustvo, i mogu da kazem da je ona za mene osoba za ceo zivot. Retko sam sreo takvu devojku koja mi je posvetila toliko paznje, i to na tolikoj daljini, a uopste nije neka ruzna koju niko nece. Cak naprotiv.
Dakle, to je ono sto me muci i treba mi pomoc

Otvorio sam ovaj mail, pa ako neko moze da mi pomogne, molio bih ga da mi pise na gagitousa@yahoo.com
Ili neka ostavi neki mail, ja cu ga kontaktirati.
Dakle,
gagitousa@yahoo.com

Hvala!

#2 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 24 August 2004 - 21:54

dve takve priče su mi poznate

ali su se završile tako što su devojke došle u Srbiju

i zauvek ostale

znale su da momci nikad ne mogu da dobiju vizu

pa nisu ni insistirale

#3 Vlada R.

Vlada R.
  • Members
  • 240 posts

Posted 24 August 2004 - 21:59

Ja mislim da mozes da dobijes verenicku vizu, obzirom da je ona drzavljanin USA. Proveri to na zvanicnim sajtovima INS-a (BCIS) ali prilicno sam siguran da je to izvodljivo i sigurno, mada moze da potraje par meseci.

Sta da ti kazem - kopaj!

Srecno!

#4 Doc

Doc
  • Banned
  • 223 posts

Posted 24 August 2004 - 21:59

Short cut: tie the knot

#5 nesa_v

nesa_v
  • Members
  • 56 posts

Posted 24 August 2004 - 23:28

jao ljudi..... duga je to prica...

Ma nije ni njoj lako.

Oboje imamo 30 godina. Ona je zavrsila prve dve godine koledza ili već cega, kako se to zove u USA, assosietes degre, ali sa tim ne može nista.
Radila je neki glup posao, odakle je Lay off, jer prodaja nije radila kako treba, a ona je u sustini bila sales assistant, sto bi kod nas rekli, administrativna sekretarica, jer im je radila racune, depozite i te gluposti.

I nije bilo problema sve dok nije ostala bez posla, pre skoro dva meseca, pa sama zivi, placa rentu, roditelji joj se penju na glavu, za skolu, sto nije zavrsila, što se ne vidja ni sa kim, ne izlazi, samo sedi sa mnom.
Zadnjih mesec dana me svaki dan pita jel sam radio nesto za vizu, a ja se "plasim" da odem i pokusam, jer ako me odbiju, godinu dana nemam nikakve sanse, a onda je i s nama sigurno gotovo.

Prvo je ona trebala da uzme godisnji za mesec ili dva, i da dodje kod mene, da provedemo jos neko vreme zajedno da vidimo kako nam ide.

Ni ona ni ja nismo ni ruzni ni glupi, ali smo se nekako tako cudno nasli, i oboje smo bili odusevljeni jedno drugim i tako je krenulo. A ipak je malo glupo udavati se ili se zeniti bez barem 4-5-6 meseci provedenih zajedno...


Jednostavno, hocu da se ubijem na pomisao da mi jedna tako banalna stvar kao viza bukvalno zivot upropastava.

I nije da ona ne može da dodje, ali ima stan sa ugovorom, koji placa, a pomoc za nezaposlene prima jos samo koji mesec. Mora da nadje neki posao, neće da zavisi od roditelja i sl... A i to je amerika, ona je potpuno pukla, ocajna je zadnjih mesec dana, a ja ne mogu nista da joj pomognem. :lol:

#6 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 25 August 2004 - 00:24

mislim da kod tebe nije problem ovo

pomisao da mi jedna tako banalna stvar kao viza bukvalno zivot upropastava


nego ovo

A ipak je malo glupo udavati se ili se zeniti bez barem 4-5-6 meseci provedenih zajedno


ako je to jedini nacin zasto onda to ne bi i uradio, posebno posle cele one price u prvom postu, to mu dodje kao neki logican sled dogadjaja

#7 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 25 August 2004 - 00:46

Neso, ako ste oboje ozbiljno resili da probate zajednicki zivot, najbolje da ona izvadi verenicku vizu za tebe. Procedura traje oko pola godine, ali mislim da bi ona morala da ima neki posao da bi mogla da garantuje za tebe. Pogledaj na sajtu INS-a koja su minimalna primanja da bi takva viza bila odobrena. Koliko znam u pitanju je nesto zaista malo. Ona ce najverovatnije i ovako imati posao cak i ako ide u skolu jer ovde uglavnom svi tako rade. Ako dodjes u USA sa verenickom vizom imaces par meseci da odlucis da li zelis da se vencas sa njom ili da se vratis kuci, tako da nije pod moranje.

Inace, verenicke vize se resavaju brze od viza za bracne drugove (varijanta da ona ode kod tebe i vencate se u Jugoslaviji pa ti onda trazis vizu kao suprug). Takodje ne bi valjalo da odes u Ameriku sa turistickom vizom i tamo se vencas, jer to INS smatra prevarom i pravi probleme kod legalizacije statusa.

Zelim vam puno srece.

#8 Genijalac

Genijalac
  • Members
  • 86 posts

Posted 25 August 2004 - 00:48

Последњих неколико векова се веома много говори о некаквим вечним љубавима између мушкараца и жене, љубавима које не познају границе, неизмерним љубавима...а пре би се могло рећи да се ради о вечним заблудама, јер тако нешто не постоји.
У Библији стоји да се жена порађа у боловима као знак казне за грех који је Ева починила. Сумерски извори нам говоре сасвим супротно. Нинти, наша прамајка која нас је подарила животом, иако се томе жестоко супротстављао Енлил, кога бих за ову прилику назвао "врховним богом", знала је, када је рађала бића која су била веома слична људима, зашто је неопходно да жене осећају стравичне болове приликом трудноће.

Зашто ово говорим?

Замисли да се жена порађа без икаквих болова. Сасвим је сигурно да тада она не би осећала исто према својој деци што осећа после порођаја праћеног боловима. А шта она то осећа? Осећа оно о чему сам говорио. Осећа безграничну љубав према својој деци. Не према мушкарцу, већ према својој деци. Баш као што је и Нинти осећала према бићима које је створила.
Жена је створена да би волела, али не мушкарца, како се мисли, већ своје потомство. А мушкарац је створен да би воело жену.

Покушај да извучеш неке поуке из ове приче.

#9 nesa_v

nesa_v
  • Members
  • 56 posts

Posted 25 August 2004 - 00:57

...........................
Жена је створена да би волела, али не мушкарца, како се мисли, већ своје потомство. А мушкарац је створен да би воело жену.

Покушај да извучеш неке поуке из ове приче.

Jao genijalac.... lako je tebi da filozofiras...
Nikakve generalizacije ne priznajem, jer je svaka osoba jedinka za sebe i ne moze se generalizovati.

I molim Vas da mi pomognete nekim prakticnim savetom ako mozete, to mi treba u ovom trenutku. :lol:

#10 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 25 August 2004 - 01:04

Pa kakav ti konkretniji savet treba od tog sto sam ti dala? :lol:

#11 nesa_v

nesa_v
  • Members
  • 56 posts

Posted 25 August 2004 - 01:12

Pa kakav ti konkretniji savet treba od tog sto sam ti dala?  :lol:

Pa nema posao sada, a nesto sam skeptican da ce ga naci jer ide full time u skolu, a roditelji ce joj davati pare, jer imaju, samo da uci i to sto pre zavrsi, jer je vec malo matora za skolu.

A ovo sam najvise mislio na genijalca, za prakticne savete :lol:

nemoj da se ljutis...

#12 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 25 August 2004 - 01:25

Ako je zainteresovana da pokusa sa tobom naci se posao samo zbog toga. Mnogi idu u skolu full-time i opet rade, a ona ima poseban razlog za to - tebe. Ako ne zeli da ucini takvu zrtvu zaboravi na celu stvar, jer dovodjenje jugoslovena u USA nije bal. Ako oboje niste cvrsto reseni da to isterate, bolje da ni ne pocinjete.

#13 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 25 August 2004 - 01:41

Poznata mi je tvoja situacija sa SC.
Ne znam sta da ti kazem, tebi ne bi bilo tesko da dobijes verenicku vizu za USA ( ne ceka se 6 meseci nego dosta manje, tj. moze se dobiti isti dan kada se podnese zahtev za istu ), samo je potrebno da se prethodno ispune odredjeni uslovi...
ako ipak zelis da ona dodje ovamo, to vam je jos manji problem, njoj viza ne treba...neka dodje, budite zajedno...sta imate da izgubite ?...ako ne pokusate nista mozete se samo kajati kasnije u zivotu...

oko vize za ameriku ti niko ne moze pomoci, osim tvoje devojke...ili da dodje u SCG i da se vencate, ili da ti posalje papire za K-1 verenicku vizu ( ako bese K-1 )...turisticku vizu imas sanse da dobijes, u toj varijanti ne ides preko devojke ( ne smes je spominjati osim kao prijatelja ), koliko vidim bio si u Tunisu, jesi li jos negde putovao ( posebno ako si putovao po zemljama iz Sengenskog sporazuma ), bice lakse dobiti turisticku nego da nisi nigde izlazio iz zemlje.
u slucaju da se odlucis za K-1 verenicku vizu nakon ulaska u USA imate rok 90 dana da se vencate, u protivnom napustas USA...tako stvari stoje...
najrealnije je da u USA udjes dakle ili kao njen verenik ili kao suprug ( to ti je varijanta 99 % sigurna, ne primaju se jedino oboleli od HIV-a i kriminalci, tj. ako nisi na nekoj crnoj listi B)

Inace, verenicke vize se resavaju brze od viza za bracne drugove (varijanta da ona ode kod tebe i vencate se u Jugoslaviji pa ti onda trazis vizu kao suprug).


Ovo nije istina kada su u pitanju bracni drugovi americkih drzavljana, ali stoji za bracne drugove Permanent Residenta...citava procedura za supruznika americkog drzavljanina traje od 3 nedelje do 2 meseca ( u medjuvremenu obavljas lekarski pregled itd. )...razlika izmedju verenicke i
" bracne " vize je u tome sto u slucaju verenicke moras dokazati ozbiljnost veze, dokaz o susretima itd. kod braka je dovoljno da se zajedno pojavite u ambasadi u BG ( ako ona dodje u SCG da se vencate ) i da ona podnese zahtev za tebe, i kazem, za maksimalno nesto vise od mesec dana zajedno ste u USA...verovatno i brze ( brojni noviji slucajevi govore o vremenu izmedju 2-3 sedmice )...mozda je ranije za to trebalo vise vremena ali sada je tako...isitna je da se verenicka viza moze dobiti istog dana kada se podnese zahtev, pa sad vidi sam sta ti se vise isplati...jer i sa verenickom vizom tebi sledi brak u roku od 90 dana, svodi se na isto, zar ne B)


i reci devojci da bez njene pomoci neces moci doci u USA, tj. nemozes se snaci bez nje, kako ti je ona savetovala...sad vidite sta vam je ciniti


i ne slusaj puno sta ti drugi pricaju nego sam odluci...ponavljam, oko vize ti niko ne moze pomoci osim tvoja devojka i ti sam...ne trazi zaobilazne puteve ( ilegalne ) jer svet ( Amerika ) nije isti nakon 11-og septembra.


so...listen to your heart
B)

Edited by voyageur, 25 August 2004 - 03:16.


#14 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 25 August 2004 - 02:05

Ne znam sta da ti kazem, tebi ne bi bilo tesko da dobijes verenicku vizu za USA ( ne ceka se 6 meseci nego dosta manje, tj. moze se dobiti isti dan kada se podnese zahtev za istu ), samo je potrebno da se prethodno ispune odredjeni uslovi...

Radi svih onih koji citaju ovu temu i kojima je zaista potrebna pomoc, molim te da ne siris dezinformacije i ne dajes im lazne nade. Verenicka viza je ozbiljna procedura.

#15 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 25 August 2004 - 02:27

Radi svih onih koji citaju ovu temu i kojima je zaista potrebna pomoc, molim te da ne siris dezinformacije i ne dajes im lazne nade. Verenicka viza je ozbiljna procedura.



izvinjavam se oko pogresne informacije sto se tice K-1 vize ( kasno je i pobrkao sam neke loncice ), uglavnom, sve ono sto sam rekao kada je brak u pitanju stoji.
brak sa americkim drzavljaninom je brzi put do ulaska u USA nego K-1 viza.
iza ovoga cvrsto stojim, i nije dezinformacija.
trenutno znam za 2 slucaja ( para ) gde je proces trajao manje od mesec dana.

edit- govorim o ambasadi u Beogradu

Edited by voyageur, 25 August 2004 - 02:33.