Jump to content


Photo

OLUJA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
309 replies to this topic

#286 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 27 August 2004 - 20:05

Си схватил тко је бил уцјењиван?
Си усташа?

#287 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 27 August 2004 - 20:07

Slavene,
Bas me cudis da si se upustio diskutovati a potom prepirati sa Rosbaherom? Pa taj covek je samo provokator dobronamernih ljudi koji zele razgovarati! Nadam se da ti ovaj post nije bio potreban kako bi shvatio sa kakvim "covekom" vodis raspravu. Baniran vise puta ali uz "kumovsku" vezu stalno pustan da pravi brljotine.

Posted Image

#288 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 27 August 2004 - 20:08

:lol: :lol:

jbalo ovcu - sve vidis

#289 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 27 August 2004 - 20:17

Си схватил тко је бил уцјењиван?
Си усташа?

Dobro. Ustasa te je ucjenjivao, ti si dobio lovu, neki nisu bili te srece - ne cvili.
Dalj?
Rad?

#290 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 27 August 2004 - 20:24

Kajkavska cirilica...hahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: , znam!

Mile je zagorac na tajnom zadatku.

#291 bob rock

bob rock
  • Members
  • 434 posts

Posted 28 August 2004 - 13:27

2 Ziza

Vjeko  , eto me na poslu, svrljam okolo, i sad sam malo skoknula i tu, pa sve mislim, 'el da "umetnem" i ja nesto.... 

Da je Milosevic svojevremeno bio za raspad socijalizma, i prihvacanje demokracije, danas bismo mozda bili konfederacija, i sasvim sigurno, u EU. (To se podrazumijeva, SAMO AKO prihvatimo kao istinu, da je njemu cilj bilo ocuvanje tadasnje socijalisticke YUGE, a ne nesto drugo....)

Dakle da smo ostali Yugoslavija, sigurno bi prosperirali, uostalom, EU ukida granice, a mi ih dizemo, potpuno suludo. 

Oluja? Osim sto je puno Srba pobjeglo prije same Oluje, a o cemu danas otvoreno govore srpski generali, cinjenica jest, da je NAKON Oluje bilo zlocina, isto kao sto je cinjenica da bi Tudjman, da je ziv, danas sjedio u Hagu sa Slobom i igrao sah.

I jedna mala digresija na kraju, cinjenica je i to da NITKO NIKAD nije dosao na teritorij Srbije i proglasio to Hrvatskom krajinom i sl. Jer da je to bilo tko pokusao napraviti, Srbi bi reagirali potpuno jednako kao sto je reagirala Hrvatska. Svatko ima pravo braniti svoje dvoriste. I Slovenija, i Hrvatska i Bosna. I to se i dogodilo.


Ova tema je upravo tebi namjenjena. Da li si procitala sve postove bar na prve 4 strane ovog topica?

Specijalno, samo za tebe, cu ponoviti:
Srbi u Hrvatskoj su,uz Hrvate, konstitutivni narod u SR Hrvatskoj a narod ima pravo na samoopredeljenje.
DAKLE NISU NEKI SRBI DOSLI I PROGLASILI TO SVOJIM VEC SU ONI TU ZIVELI I IMALI STATUS NARODA. Zavnoh, ustavi SR Hrvatske iz 1945,1963 i 1974 im daju status naroda i oni su na osnovu tog statusa odlucili da iskoriste pravo na samoopredljenje. Lepo procitaj postove sa pocetka i komentar na misljenje broj 2 Badinterove komisije pa ce ti biti jasnije.

Hrvati nisu konstitutivni narod u Srbiji te ni ne mogu proglasiti Hrvatsku Krajinu. Slovenci su jedini konstitutivni narod u Sloveniji, Srbi su jedini konstitutivni narod u Srbiji. Bosna je drzava 3 naroda.

#292 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 August 2004 - 14:50

Bob Rock, ne brini, procitala sam ja sve od prvog posta, ali se bas "ne palim" na tvoju pricu o Ustavu iz SFRJ ili SRH, jer vrlo dobro znam kako su se upravo Srbi prvi poigravali sa Ustavom, a i prekrajali ga kako im se svidja.

Hoces primjer? Ukidanje SAP Vojvodine....
Itd, itd, itd, :lol:

#293 bob rock

bob rock
  • Members
  • 434 posts

Posted 28 August 2004 - 18:05

Bob Rock, ne brini, procitala sam ja sve od prvog posta, ali se bas "ne palim" na tvoju pricu o Ustavu iz SFRJ ili SRH...


Ja se pozivam na ustav, zakon, medjunarodno pravo i povelju UN. Ako se ne palis na na takvu argumentaciju da li to onda znaci da se palis na povijsena i tisucljetna prava? Pusticu na tebe forumske cetnike ako je to tvoja argumentacija :lol:

Od Vjeke sam vise ocekivao, da kao hrvatski ljevicar (da li?) pod teretom argumenata sagleda na cijoj je strani pravda i istina i da predje u odbranu Srba u Hrvatskoj i prizna njihovo pravo na samoopredljenje i formiranje Republike Srpske Krajine. B)

#294 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 August 2004 - 18:34

Bobe,ja nikad nisam bila protiv Yuge, rodjena sam u njoj, rasla u njoj, druzila se sa svima, imala prijatelje (i hvala Bogu imam ih i danas) po cijeloj Yugi....
Moji nikad nisu bili ni u kakvoj partiji, a sasvim se ok zivjelo.
Kad danas razmisljam o tome, nikad ne razmisljam o bivsoj Yugi kao TEORITORIJU ili granicama, nego se prisjecam gradova, ljudi, nekih davnih pjesama..... :lol:
Ali ja sam ucila u skoli kako su partizani bili dobri, a ustase i cetnici "zlocesti", isla na Titove stafete, i bila u lunaparku kad je najednom prestala muzika jer je Tito umro.

JA tada nisam znala, pa mi je malo teze govoriti o cinjenicama, ali od Titove smrti, Yuga je bila predodredjena samo za jedno - raspad.
Kao sto ti rekoh ranije, ako cemo o ustavnosti, onda bi se trebalo razgovarati i o nasilnom ukidanju SAP Vojvodine. (a sto su ucinili Srbi) i time prvi nepostovali tadasnji Ustav. I tada je u stvari sve krenulo. Tada je vec dosao Milosevic. Tada je SANU odradjivala svoje. Znas li o cemu pricam?
Toliko o Ustavu. I by the way, Slovenija i Hrvatska su predlagale konfederaciju na sto Milosevic nije pristajao.
A sto se tice Republike Srpske Krajine, mislis da se onda "pripoji" matici Srbiji?
Ajde kazi mi, bi li ti sad dopustio da Hrvati u Vojvodini osnuju svoju Republiku Hrvatsku krajinu, a Madjari isto?
I nemoj mijesati Ustav, jer Ustav o narodima i narodnostima je u SFRJ bio ISTI za sve tadasnje republike.
Pozdrav

#295 bob rock

bob rock
  • Members
  • 434 posts

Posted 28 August 2004 - 19:45

Status SAP Vojvodine je ekonomsko pitanje (Cije su nase pare?) a ne nacionalno, jer su u Vojvodini jedini narod Srbi, ostali imaju status nacionalne manjine, tako da ovo nije mesto za tu diskusiju. Uostalom ako ne znas, usvajanjem Omnibus zakona u vreme Djindjiceve vlade AP Vojvodini je prenesen veliki deo nadleznosti.

Ajde kazi mi, bi li ti sad dopustio da Hrvati u Vojvodini osnuju svoju Republiku Hrvatsku krajinu, a Madjari isto?


Nemaju status naroda pa ni pravo na samoopredeljenje. Nisu imali status naroda u Srbiji ni u vreme SAP Vojvodine.

Slovenija i Hrvatska su predlagale konfederaciju na sto Milosevic nije pristajao.

Kakve veze ima konfederacija? Bitno je da li Srbi u Hrvatskoj imaju pravo na samoopredeljenje. Za razliku od tebe ja nisam jugonostalgicar i YU nimalo mi ne nedostaje. Slovencima srecan put a i Hrvatima van Krajine.

A sto se tice Republike Srpske Krajine, mislis da se onda "pripoji" matici Srbiji?

Mislim isto ono sto rade Albanci u Makedoniji. Status naroda>teritorijalno razgranicenje>referendum>otcepljenje. Da li ce se pripojiti ili ne njihova stvar.

I nemoj mijesati Ustav, jer Ustav o narodima i narodnostima je u SFRJ bio ISTI za sve tadasnje republike.

NIJE ISTI, raspravljano je i na ovom topicu. Svaka republika zasebno je imala definisane konstitutivne narode (Slovenci nisu imali status naroda u Hrvatskoj a Srbi jesu). Pisao sam vec o tome.

Pozdrav

pozdrav i tebi

#296 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 August 2004 - 19:55

"status SAP Vojvodine je ekonomsko pitanje".
Aha. Hahahahha. :lol:

#297 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 30 August 2004 - 15:41

Dosta si neinformisana ako se na ovo grohotom smejes. Imas neke druge informacije?

#298 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 30 August 2004 - 16:15

To Daba.

Ekonomsko pitanje s politickim ciljem.
Takozvana "jogurt revolucija".
Pocetak raspada Jugoslavije.

#299 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 30 August 2004 - 16:44

u navedenom citatu je upotrebljen prezent. Jogurt revolucija je bila pre 15 godina. tvoja vekerica stala?

#300 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 30 August 2004 - 17:12

Ja sam samo citirala Bob Rocka - da si citao malo pazljivije njegove postove, onda bi ti to bilo jasno.
Vrlo dobro znam da se to dogodilo prije 15 godina.