Jump to content


Photo

Koje kompjuterske igre igrate?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
309 replies to this topic

Poll: Koje kompjuterske igre igrate? (153 member(s) have cast votes)

Koje kompjuterske igre igrate?

  1. FRP (12 votes [7.84%])

    Percentage of vote: 7.84%

  2. RPG (14 votes [9.15%])

    Percentage of vote: 9.15%

  3. Potezne strategije (23 votes [15.03%])

    Percentage of vote: 15.03%

  4. RTS (real time strategy) (26 votes [16.99%])

    Percentage of vote: 16.99%

  5. Arkade (6 votes [3.92%])

    Percentage of vote: 3.92%

  6. Avanture (21 votes [13.73%])

    Percentage of vote: 13.73%

  7. Sportske simulacije (23 votes [15.03%])

    Percentage of vote: 15.03%

  8. Auto-moto trke ili simulacije (9 votes [5.88%])

    Percentage of vote: 5.88%

  9. Logicke (11 votes [7.19%])

    Percentage of vote: 7.19%

  10. Neke druge (8 votes [5.23%])

    Percentage of vote: 5.23%

Vote Guests cannot vote

#106 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 14 September 2004 - 11:25

Paaaa, vidi, znam da sam jedan od retkih koji ovako misle. I biću odmah iskren, to je velikim delom samo zato što trojku nisam baš ni igrao toliko, ni približno koliko dvojku. Smeta mi što je donekle izgubilo na jednostavnosti.

Mislim da je sličan odnos trojka - četvorka. Trojku sam puno igrao i voleo, a četvorka mi je delovala previše zakomplikovano iako nisu promenili puno toga u suštini.
U stvari ja se sećam samo utisaka, davno sam to igrao, detalje sam zaboravio.

#107 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 14 September 2004 - 11:32

Eh, da, Arture, Alpha Centaury ili Call To Power nisam ni probao, to nisu bile Meierove igre, A Civilization bez Sid Meiera je kao Azra bez Džonija Štulića  :lol:

Tu se mozemo sloziti (za Azru i Dzonija), ali nisam bas siguran za Alfu i Sid-a, pa zar se igra ne zove Sid Meier's Alpha Centauri. :lol:

#108 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 September 2004 - 11:37

Hm, moguće da je greška u koracima... je li to Call To Power na šta sam mislio, ili ono "Millenium"? Vidiš koliko ima inkarnacija jedne igre, tako da nisam ni hteo da gledam ove ostale... doduše, možda ću skinuti Alpha Centaury.

#109 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 14 September 2004 - 11:47

Mislim da je sličan odnos trojka - četvorka. Trojku sam puno igrao i voleo, a četvorka mi je delovala previše zakomplikovano iako nisu promenili puno toga u suštini.
U stvari ja se sećam samo utisaka, davno sam to igrao, detalje sam zaboravio.

Meni je cetvorka super zamisljena, novine (kojih ima dosta) poboljsavaju igru, a i nije toliko komplikovano koliko se cini, samo ti dodaje mnogo novih taktickih mogucnosti da resis situaciju i da se prilagodis uslovima. Medjutim, ima veliki problem u nedovoljnoj balansiranosti rasa. Naime, ako igras sa Order frakcijom (nekadasnji wizardi, sa titanima, goelmima, dzinijima i hobitima), spelovi su prejaki, i protivnici imaju jako male sanse. Takodje ako igras velike mape sa Death frakcijom (nekadasnji necromanceri), jako tesko mozes da izgubis posto su vampiri prakticno neunistivi kada ih skupis preko 100 u stack-u, a mozes ih skupiti i par hiljada, koristeci necromancy skill. Dakle, od sest frakcija dve su izrazito jace, pa onda idu tri relativno izbalansirane (Life, Chaos, Nature) i na kraju Might, koji ima najjce heroje, u perspektivi, ali jedinice su preslabe, pogotovo sto ih heroj ne moze pojacati magijom, jerbo oni magiju nemaju.

#110 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 September 2004 - 11:52

Meni je bilo najžalije što je ubedljivo najjača jedinica iz dvojke, moja velika ljubav, crni zmajevi, tako "obična" u trojci...

Arture, jesi završio kampanju u dvojci?

#111 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 14 September 2004 - 11:54

Meni je bilo najžalije što je ubedljivo najjača jedinica iz dvojke, moja velika ljubav, crni zmajevi, tako "obična" u trojci...

Arture, jesi završio kampanju u dvojci?

Mislim da jesam, davno je to bilo. A Crni zmajevi i u trojci vladaju, bez premca. Titan im tu dodje samo da se ne opuste i ne podgoje. :lol:

#112 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 14 September 2004 - 11:57

Nemoj da pričaš?!? Ja sam samo jednom uzeo da igram grad gde su zmajevi u trojci, i jedva smogao snage da isteram do kraja, i mislim da se sećam kako sam se nešto razočarao... moraću ponovo...

Pitam za kampanju jer, tek pre neku nedelju sam završio poslednjih nekoliko delova koji su čekali dugo duuugo godina. Dosta vremena sam igrao samo scenarije. I bogami, je-dva završih kampanju!

#113 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 14 September 2004 - 12:10

Pitam za kampanju jer, tek pre neku nedelju sam završio poslednjih nekoliko delova koji su čekali dugo duuugo godina. Dosta vremena sam igrao samo scenarije. I bogami, je-dva završih kampanju!

Pa ja se ne secam da sam imao nekih posebnih problema sa kampanjom iz dvojke, ali je to mozda zato sto je bilo davno. :lol:

#114 Quelqu'un

Quelqu'un
  • Members
  • 362 posts

Posted 14 September 2004 - 20:19

Civ III mi uopšte nije zanimljiva! Ne znam zašto ali dvojka i dalje drži onu ljubav prema Civilizaciji. U trojci je nekako unapređena grafika (što u ovoj igri ne znači plus), te granice i nisu toliko bitne jer inače izgledaju cik-cak u trojci (pa bolje da ih nema :lol: ), a ni izgled npr. gradskog menija mi se ne sviđa. Jedinice su totalno promenili i ubacili da budu trodimenzionalne ali to uopšte ne znači ništa u ovakvoj igri... Te jedinice ionako nisu pojedinačni vojnici nego simbol za korpus.
Pre neki dan sam unapredio svoju Classic verziju u Multiplayer Gold Edition (MGE) koji izgleda malo lepše. Skinuo sam i razne scenarije pošto su mi jedino istorijski scenariji zanimljivi, a ono stvaranje civilizacije na izmišljenoj teritoriji mi je smor... Alpha Centaury me je takođe smorila sa onim silnim filozofiranjem...

#115 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 September 2004 - 09:43

Grafiku su morali da unaprede, znamo šta se prodaje, priznajem da mi je trebalo malo da se naviknem, ali sada sam je zavoleo.

Granice su dobre zato što je sada nemoguće da ti neko ostavi 3-4 jedinice na tvom kontinentu koje će da ti se samo šetkaju unaokolo i nerviraju, kao što su mogle u dvojci, ako su van gradskih oblasti. Sada im lepo kažeš da objave rat ili da se čiste odatle ("Ili bombardujte, il' da krečimo" :lol: ). Mislim da je podela na workere i settlere pun pogodak, kao i "specijalne jedinice". Neke imaš u bronzana i gvozdena vremena (Asteci), neka u srednjem veku (Rusi), neka u modernom dobu (Nemci, Ameri), pa ti sad biraj kako voliš da igraš i kada ideš u rat.

AI je isto dosta bolji. Dok bi ti ranije neko objavio rat i poslao 3-4 jedinice svakih 10 turnova da smožde tvoju imperiju od 30 gradova (nije baš neki uzbudljiv rat), sada lepo, kad dolaze - dolaze! Znaš da nema šale kada vidiš 40 njihovih jedinica kako se približavaju tvom gradu. Ideja sa avionima-lovcima da mogu da brane vazdušni prostor je strava!

Ono što mi se ne dopada je što će AI da pravi gradove svuda - baš svuda, da li je najgora močvara, planinčuga, šta ja znam, vuko_ebine po kojima ni Indijana Džons ne bi voleo da tumara oni nađu dobro mesto za grad. Isto, iako ima pregršt jedinica, prosto se ZNA da ćeš u modernom dobu koristiti dve jedinice, Modern Armor i Mech Inf. Bilo bi lepo kada bi uveli nešto što bi te prosto taktički "nateralo" da koristiš, šta ja znam, alpince, ili diverzante. Takođe, vazdušna flota je takva kao da su svi piloti ravni likovima iz Alana Forda. Sedam od deset bombardovanja će biti neuspešno(?) I, što se tiče pomorske flote, na žalost, uspeli su da najbolju jedinicu, battleship, koji je bio čelični strah i trepet, naprave suvo prosečnom, sa onim da može napasti samo jednom. Vratio bih i City Walls u igru, što bi verovatno omovućilo povratak i upotrebu još nekih jedinica, artiljerija, na primer.

Ali i pored svega, mislim da je trojka odlična...

Edited by Marvin (Paranoid Android), 15 September 2004 - 09:44.


#116 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 15 September 2004 - 12:09

Uglavnom, sve tri igre su remek delo same za sebe, i jedine koje kontinuirano igram, samo što ne mogu da namestim Civ I da radi na Windows XP!!!  Prosto mi dođe da izvadim iz ćaletovog skladišta onaj matori 386 i da ga stavim u sobu, samo zarad Civ I!


I šta kažeš, ostavili te da čuvaš hodnik bez ikakvog oružja...
Da svaki pošteni rojbot načisto poludi... :lol: :lol: :lol:


Skineš sa neta program koji se zove DosBox, koji upravo služi za
pokretanje starijih DOS igara na XP-u. Ako imaš problema sa
nameštanjem programa ili ti igre ne prorade, napiši pa da pošaljem
i objašnjenje za korišćenje ( meni neke prastare igre sada rade
besprekorno ). Pozdrav.

#117 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 September 2004 - 12:56

I šta kažeš, ostavili te da čuvaš hodnik bez ikakvog oružja...
Da svaki pošteni rojbot načisto poludi... :lol:  :lol:  :lol:

Ništa od oružja. Ni-šta. Možeš li zamisliti? :lol: (D. Adams je genije!)

Elem, hvala na savetu, međutim, juče, kako sam napisao te redove, odem na civfanatics forum da vidim da li ima još pitanja o Civ I na XP kao što sam ranije viđao. Ranije je bilo samo uputstava kako da napraviš PIF fajl, a sada - neko tamo pomenu DosBox. Videh, skinuh, igrah :lol: Šljaka k'o ludo!!! I to sam samo ovde na poslu (he he), a kad dođem kući, ima da iskopam negde i staru prašnjavu disketu sa onom legendarnom igricom od 300 i nešto kilobajta, 3-point-basketball. Seća li se neko te ludorije? Kako je adiktivna, strašno!

Hvala u svakom slučaju! :lol:

#118 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 15 September 2004 - 12:57

Možeš li zamisliti?

Naravno da mogu. :lol:

#119 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 September 2004 - 13:06

Naravno da možeš, ti si se teleportov'o na sigurno dok ja moram da ostanem na brodu koji leti u sunce...

#120 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 15 September 2004 - 18:47

AAARGH..
iz pouzdanih izvora rekoše da je novi FM 2005 (za neupućene, nastavak CM-a) za jedno 200% bolji od prethodnika...
Ko će sada da čeka minimum 2 meseca :lol: