Jump to content


Photo

moze neko da mi preporuci mp3 player


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 ser_Zile

ser_Zile
  • Members
  • 23 posts

Posted 27 July 2004 - 16:16

Evo resio sam da se otvorim za mp3 player(volim da slusam muziku po basevima da mi malo voznja lakse prodje :lol:)) ),ali neznam za koji da se
odlucim....Naravno ne mislim na one sa cd-om B) .
Ako neko ima lepo iskustvo sa svojim mp3 playerom ,bilo bi lepo da to podeli sa ostacima.Inace bitno mi je da moze da primi jedno 30-tak pesama
(citaj 60-ak),da ima jedno 128,256 i > mb, i pregledljiv displej.
Moze i neka skuplja varijanta ali da znam onda zasta sam dao pare.

poz.

#2 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 27 July 2004 - 16:48

i-river 40gb, skup.

ja sam se sokirao kad sam prvi put cuo kolko kostaju ext hard disc playeri, ali nema nacina da se pokajes, pod pretpostavkom da ti je uopste priustivo.

ti memori stickovi su prosto inferiorna tehnologija kad pogledas kako cena skalira sa memorijom. a i kako fizicka zapremina skalira sa memorijom.

#3 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 27 July 2004 - 17:24

... ili mini ipod kao trenutno najkulje i ipak nesto jeftinije resenje ($250, 4gb)

ovi mali od 256mb su isto preko $100 tako da se to stvarno ne isplati. ako maltene svaki dan treba da biras koje ces pesme da brises i dodajes to malo gubi svrhu. osim toga 256mb cak i ako resava problem autobusa, ne resava problem npr. putovanja na more, razmene muzike sa prijateljima i sl.

sad sam video da je 40gb ipod pao na $400, sto ga mozda cini kompetitivnijim sa 40gb iriverom (isto $400)

ja sam posle ekstenzivnog istrazivanja odlucio da bih i za iste pare ipak uzeo iriver - i prezadovoljan sam, ali ne tvrdim da ne bih bio i ipod-om.
ako bih kupovao nekome cije navike i poznavanje racunara ne znam dobro na poklon, uzeo bih ipod - lakse se koristi, lepsi je itd.

za iriver moras da procitas uputstvo, ali je slobodniji jednom kad ga provalis - nisi ogranicen na itunes, radi prosto kao windows explorer, manje zajebava sa autorskim pravima, tagovima itd.
zvuk kazu da je bolji (na iriveru), mada nije izvesno, ipod sam slusao malo i ok je. iriver ima radio, sto ja ne koristim, al nije los bonus. snima koncerte sto moze biti korisno. tacno je da baterija traje 16 sati ako ga samo stavis na play, a manje ako ga stalno drkas, menjas foldere itd. sto naravno radis. al u svakom slucaju traje dugo. navodno dva puta duze od ipoda.

#4 zaghy

zaghy
  • Members
  • 109 posts

Posted 27 July 2004 - 22:30

CREATIVE Muvo NX (128MB)
79€ u prodavnici čudnog oblika čije ime počinje na slovo P (bez komercijalizacije B) , PMuj me ako te zanima), na sajmu. Jedino ga tamo u BG ima i po toj ceni.

MSI Mega Stick I (128MB)
isto nešto manje od 6000 CSD na mnogim mestima po gradu. Svi ga imaju, sigurno si ga provalio.

Ova dva su ti ubedljivo best buy, u rangu flash plejera. Creative ima bolji zvuk, lepši je i generalno dosta bolji od MEGA Stika, tako da ti je bolje da uzmeš njega ukoliko ga nađeš. On je inače bio 120ak€, tek od skora je pao na ovu cenu. U svakom slučaju ćeš možda hteti da se otvoriš za neke bolje bubice još 10ak€ pošto su one uz (bilo koji) plejer poslovično loše.

I-River je bolji, tačno toliko je i skuplji, točka.



Ukoliko te zanima nešto u gigabajtima, ili nisi iz BG, žali bože post. :lol:
poz.

#5 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 28 July 2004 - 13:27

Po meni je najbolje resenje mp3 diskmen. Nije tako skup, a s obzirom da na cd stane 700MB, znaci da sa par cd-ova imas najvaznije uvek uz sebe. Ubedljivo su najbolji iRiver (bar moje skromno misljenje), a jedan od modela koji zadovoljava odnos cena/kvalitet je iRiver imp-400 ili imp-450 jer mogu se u Beogradu naci za 120-130 evra. Naravno, postoje i bolji, ali cena im je primetno visa.

#6 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 28 July 2004 - 15:09

nisam znao da iriver pravi discmene...

al nije mi taj format bas jasan - jel ti playeri podrzvaju bilo kakvu foldersku strukturu, ili pice redom kroz pesme 1-150 ili kolko ih vec staje?
ako je ovo potonje, zar to nije malo zajebancija, pogotovu ako ti na ekranu i ne pise sta je sta?

ako pak prepoznaju foldere i imaju iriver standardni daljinski koji pokazuje nazive istih, onda to i nije tako lose.
mada opet ne moze da se poredi sa hard disk resenjima, al kolko para tolko i muzike. s tim da ja mislim da je peyof neliearan.
a kolko u beogradu najjeftinije moze da se kupi ipod mini?

#7 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 28 July 2004 - 15:11

ps

sad sam video da je 15gb ipod pao na $250, kolko je i ipod mini, tako da mozda jos bolje to.
kolko to kosta u bgd?

#8 Herr

Herr
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 28 July 2004 - 15:45

MP3 diskmen cjena prava sitnica 40 evrica. komada jedan.

#9 Psycho

Psycho
  • Members
  • 830 posts

Posted 28 July 2004 - 15:51

MP3 diskmen cjena prava sitnica 40 evrica. komada jedan.

i kvaliteta jadan

#10 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 28 July 2004 - 16:26

i kvaliteta jadan

Bas tako. Za 80-ak € je vec druga prica. Ne znam kako zvuce ovi sa hard diskom ali meni Panasonic svira na pojacalo daleko bolje nego iz racunara na SB Live!

#11 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 28 July 2004 - 17:26

ps

sad sam video da je 15gb ipod pao na $250, kolko je i ipod mini, tako da mozda jos bolje to.
kolko to kosta u bgd?

Ja bih jedino mogao da preporučim Apple I-pod, sve ostalo su, po meni, igračke :lol:

u Bgd-u je oko 350 evra u Mamutu, 15Gb verzija.

#12 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 28 July 2004 - 17:34

to je bre mnogo, na amazonu $250 sto je sad malo preko 200 evra.

ja bih reko da je ipod igracka u odnosnu na iriver, mada u tom slucaju ovo igracka ima i pozitivne i negativne konotacije.

#13 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 29 July 2004 - 11:13

nisam znao da iriver pravi discmene...

al nije mi taj format bas jasan - jel ti playeri podrzvaju bilo kakvu foldersku strukturu, ili pice redom kroz pesme 1-150 ili kolko ih vec staje?
ako je ovo potonje, zar to nije malo zajebancija, pogotovu ako ti na ekranu i ne pise sta je sta?

ako pak prepoznaju foldere i imaju iriver standardni daljinski koji pokazuje nazive istih, onda to i nije tako lose.
mada opet ne moze da se poredi sa hard disk resenjima, al kolko para tolko i muzike. s tim da ja mislim da je peyof neliearan.
a kolko u beogradu najjeftinije moze da se kupi ipod mini?

Naravno da podrzavaju foldersku strukturu. Bar to sigurno znam za navedena dva iRivera. Na ekranu vidis sve, a uz dobro izvedenu navigaciju kreces se brze po disku nego na kompjuteru. Cak vidi i postojanje drugih fajlova na disku, npr. Wordove .doc fajlove, ali naravno ne moze da ih otvori.

#14 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 29 July 2004 - 12:00

iRiver je ružniji, skuplji, ima lošiji zvuk i manji kapacitet od iPoda.
O subjektivnom doživljaju da ne govorim.
Ni o tome što mu fale razne zezalice kao što su AirTunes i sl. koje mogu da se kupe za iPoda.

A o tome što treba streljati svakog ko koristi WMA format da ne govorimo.

#15 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 29 July 2004 - 12:40

iRiver je ružniji, skuplji, ima lošiji zvuk i manji kapacitet od iPoda.
O subjektivnom doživljaju da ne govorim.
Ni o tome što mu fale razne zezalice kao što su AirTunes i sl. koje mogu da se kupe za iPoda.

A o tome što treba streljati svakog ko koristi WMA format da ne govorimo.

Ruzniji, skuplji, losiji zvuk su subjektivne ocene kada se govori o plejerima uopste, a manji kapacitet kada se govori o mp3 diskmenima. Prve je glupo komentarisati, a o kapacitetu sam vec rekao. Samo bih dodao da wma format jeste podrzan, ali to ne znaci da ga morate koristiti, niti ja znam nekoga ko to radi (mozda zbog streljanja).