Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#13831 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 26 October 2014 - 12:49

Ti mozes da gledas i Kuma, i da kazes meni ovo nije nikakav triler. Film gledas kao ono sto jeste, a on ti uz to nudi jos mogucnosti, i ne trazis od njega da bude ono sto bi ti voleo da bude i onda kazes da nije ispunio tvoja ocekivanja.

Ja kazem originalni kocept, a ti nema nikakve kreativnosti. Gde si video takav pristup i tu ideju? U kom filmu? Ako nisi nigde, bice da su je oni kreirali. Te ti ne stoji da nema kreativnosti.

A sa onim analogijama si otisao predaleko od glavne teme, a zasto? Zato sto im pripisujes motivacije i teznje koje oni pri stvaranju filma nisu imali. Ti mozes da kritikujes pocetnu, vec postojecu, premisu. Ali da ti postavis premisu, koja nema veze sa datom, i onda je kritikujes je prilicno smesno.


Uf, to što kokretno to niko nije uradio ne znači da je kreativno.
Ajd' bolje razmisli o tome što si reko pa će sam da vidiš, da ti ne navodim mnoštvo totalno prikladnih primera.


  • 1

#13832 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 26 October 2014 - 12:52


Uf, to što kokretno to niko nije uradio ne znači da je kreativno.
Ajd' bolje razmisli o tome što si reko pa će sam da vidiš, da ti ne navodim mnoštvo totalno prikladnih primera.

 

Ne mozes da izadjes iz svojih okvira. Ako neko nesto kreira, odnosno napravi odredjenu kreaciju, onda je on kreativan. Po definiciji.

To sto se tebi ne svidja njegova kreacija je druga prica, ali time ne menjas definiciju.

To sto postoje kreativniji od njega, takodje ne menja cinjenicu da je on kreativan.

Ti prikladni primeri mogu da znace da ti je ovaj primer neprikladan. Ali opet je primer. Kreacije.


  • 1

#13833 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 26 October 2014 - 16:11

Ne mozes da izadjes iz svojih okvira. Ako neko nesto kreira, odnosno napravi odredjenu kreaciju, onda je on kreativan. Po definiciji.

To sto se tebi ne svidja njegova kreacija je druga prica, ali time ne menjas definiciju.

To sto postoje kreativniji od njega, takodje ne menja cinjenicu da je on kreativan.

Ti prikladni primeri mogu da znace da ti je ovaj primer neprikladan. Ali opet je primer. Kreacije.

Ne, to što  ovo sa ovom odredjenom tematikom niko nije uradio, ne znači da je kreativno, tj da je konceptualno nešto novo.
Konceptualno ovo je već vidjeno.

Al' nije ni bitno. Za toliko sam svestan da nema šanse da ne poturaš neke nerelevantne stvari samo da bi mleo na svoju vodenicu, pa zato i dalja diskusija nema smisla.


  • 1

#13834 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 26 October 2014 - 19:25

Konceptualno ovo je već vidjeno.

 

Gde?


  • 1

#13835 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 27 October 2014 - 12:04

Enter the Void (2009)

 

http://www.imdb.com/...1/?ref_=nv_sr_1

 

Interesantno psihodelično putovanje kroz neon i rupčage Tokija. Veoma neobična i kompleksna tehnika snimanja. Film nije za svakoga, neki ga smatraju remek-delom, a neki ljudi, čije mišljenje izuzetno cenim, ga smatraju đubretom. U svakom slučaju, meni je Gaspar Noe faca i pravi sjajne filmove. Atmosfera tokom čitavog filma je pomalo mučna, podseća na prvu polovinu Irreversible-a, mrak, apstrakcija, halucinacije...i podsetnik zašto je Tokyo jedini grad na svetu kojeg se plašim, posebno kad bih imao prilike da ga posetim. 7/10

 

 

How to Train Your Dragon (2010)

 

http://www.imdb.com/...9/?ref_=nv_sr_4

 

(Pre)dugo nisam gledao crtaće i prijalo mi je da malo odmorim uz neki od njih. Simpatično, ništa specijalno, ali vizuelno inspirativno. Za razbibrigu. 6/10


  • 1

#13836 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 October 2014 - 12:21

U svakom slučaju, meni je Gaspar Noe faca i pravi sjajne filmove. 

 

Realno, pravi zanimljive filmove ali postoji jedan koji se bez ikakve dileme može nazvati kultnim - I Stand Alone (1998)


  • 1

#13837 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 27 October 2014 - 12:56

Ali koji svoj puni smisao dobija samo sa uvodom Carne (1991).

 

Dobar mi je Gaspar, samo imam problem sa tim sto previse sminka svoje filmove, odnosno koristi gomilu propratnih efekata, za pojacanje utiska. Iskreno me zanima me da li bi mu filmovi bili toliko jaki i bez toga.

 

Noe uses several methods of film-making to purposely make his audience uncomfortable – as if the subject matter wasn’t enough – with the cunning use of flashing, epileptic seizure-inducing full-screen light shows and the use of low frequency sounds, like 28Hz-range, to cause nausea, headaches, and vertigo – more on that later.

  • 1

#13838 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 27 October 2014 - 23:29

Koji smor ovaj Dawn of the planet of the apes,jedino efekti što se izdvajaju,priča smešna i puna stereotipa,likovi očajni. Posle 5 minuta se provali na koju stranu ide radnja. Nisam mogao ni do kraja da ga odgledam . Jbg bitno je da se nađe struja za ipad i da se pogledaju neke stare sličke :-)

Prošli deo mi je bio ok,ovaj mi je totalni promašaj.

  • 1

#13839 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 27 October 2014 - 23:49

No Franco no fun


  • 1

#13840 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 27 October 2014 - 23:54

No answer, a?

A pitanje je bilo bas lako.

No dobro, verovatno bi trebalo da se naviknem na to.


  • 1

#13841 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 28 October 2014 - 02:00

Jeste bilo lako. I da mi je bilo teže, postoji gugl, ili neki fb friend.

ali kao što rekoh, nema smisla... one way street


Edited by BattleBorn, 28 October 2014 - 02:00.

  • 1

#13842 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 28 October 2014 - 09:54

Nije ti ovo prvo izvlacenje kad nemas odgovor.

Niti ti je prvi put da postavis tezu koja je ne samo pogresna, vec besmislena, i da je branis do tacke tebi se ionako ne moze dokazati.

Moze, i dokazivali su mi. Oni koji znaju o cemu pricaju.

A da i sam znas da gresis, ali je tesko priznati, dokaz je ovaj deo

postoji gugl, ili neki fb friend


Edited by DANIEL DRAVOT, 28 October 2014 - 09:57.

  • 0

#13843 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 28 October 2014 - 15:08

Nije ti ovo prvo izvlacenje kad nemas odgovor.

Niti ti je prvi put da postavis tezu koja je ne samo pogresna, vec besmislena, i da je branis do tacke tebi se ionako ne moze dokazati.

Moze, i dokazivali su mi. Oni koji znaju o cemu pricaju.

A da i sam znas da gresis, ali je tesko priznati, dokaz je ovaj deo

Ne, to ti samo ukazujem da sam mogao, čak i da nisam znao,  da iskoristim gugl ili da iscimam nekog fb frenda da bih odgovorio.
Fora je da sam lako mogao da ti odgovorim, ali da sam svestan da nema smisla jer ćeš pokušavati nekim logičkim manipulacijama i udaljavanjem sa teme da odeš to doga kako nemam pojma kako se kaleme mušmule i koja je sorta najbolja a dao sam sebi za pravo da pričam o tome.
Dozvoli da istupim iz besmislene, kao što rekoh one way street, diskusije. Slobodno misli da si ti u pravu, to je ishod koji je neminovan šta god napisao o bilo čemu.


  • 1

#13844 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 28 October 2014 - 16:15

Ne, to ti samo ukazujem da sam mogao, čak i da nisam znao,  da iskoristim gugl ili da iscimam nekog fb frenda da bih odgovorio.
Fora je da sam lako mogao da ti odgovorim, ali da sam svestan da nema smisla jer ćeš pokušavati nekim logičkim manipulacijama i udaljavanjem sa teme da odeš to doga kako nemam pojma kako se kaleme mušmule i koja je sorta najbolja a dao sam sebi za pravo da pričam o tome.
Dozvoli da istupim iz besmislene, kao što rekoh one way street, diskusije. Slobodno misli da si ti u pravu, to je ishod koji je neminovan šta god napisao o bilo čemu.

 

Cista logika govori da je mnogo lakse ispisati sve ovo sto si ti, nego dati odgovor na moje pitanje.

Sto se tice udaljavanja sa teme, svi moji postovi se ticu samo orginalnog koncepta filma Cabin in the Woods.

Tvoji su

Kreneš da pričaš sa nekim o muzici a on priča o tome "Grand je sranje, si čuo kako ih je isprozivao taj i taj. Koji car!! ".

poturaš neke nerelevantne stvari samo da bi mleo na svoju vodenicu

kako nemam pojma kako se kaleme mušmule i koja je sorta najbolja

 

Jos jednom cu ostaviti pitanje da stoji.

Gde je vidjen koncept iskoriscen u filmu Cabin in the Woods?

Ne treba mnostvo, dovoljan ce biti jedan prikladan primer.

Odgovor ne da nije lak, nego je nemoguc, bar po mom skromnom znanju.

Ne moras da mi dokazujes da nisam u pravu, ali bar poradi na tome da priznas gresku kad ti nisi u pravu.


  • 0

#13845 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 29 October 2014 - 10:08

To uopste nije parodija, vec horor film sa potpuno originalnim konceptom. Da ne pominjem da je omaz hororu kao zanru.

To sto nesto ne razumes, i nisu ti bliske reference, ne znaci da je to nesto lose, vec da nije tvoj cup of tea ili da nisi dovoljno upoznat sa tom tematikom.

 

 

Ja imam mnogo vise od 13 godina, obozavam horore, i ovaj film mi je bio jako zabavan.

Ajd kad smo kod tematike, koja su tvoja 3 omiljena horora?

 

 

Izgleda, da i tebe malo zbunjuje sva ta priča. :ph34r:


  • 1