Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#15241 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 04 March 2016 - 16:58

kako kome, ja sam npr plakao u toku ove scene, kakvi pogledi :D

Spoiler


  • 2

#15242 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 06 March 2016 - 15:33

3 filma koje sam pogledao u prethodnih nekoliko dana:

 

Uranya (2006)

 

http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

 

Grčki film koji me neodoljivo podseća na "Tri karte za Holivud", s tim što je mnogo naivan, dijalozi su slabo razvijeni i čitava "egzekucija" filma nije baš na nekom nivou. Ja volim dečačke filmove, pa me ovde privukla takva tematika, ali ima ovde još različitih momenata. Uglavnom, film je o grupi klinaca iz grčke zabiti koji su rastrgnuti između želje da kupe prvi TV u selu kako bi uživo pratili prvo sletanje čoveka ne mesec i standardnih dečačkih seksualnih fantazija. Sve to u stanju diktature i socio-političkog dualizma. Ništa spec. 4/10

 

 

Thirteen conversations about one thing (2001)

 

http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

 

Solidna drama o sreći, sticaju okolnosti i pogledima na život kroz nekoliko isprepletanih priča. Fotografija i atmosfera baš ranih 2000-ih. Film je dosta sumoran ali ja takve i volim. Poseban highlight je Frankie Faison, baš gotivim tog crnju. :) Odlična završna scena. Vredi pogledati. 7/10

 

 

Letters from Iwo Jima (2006)

 

http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_3

 

Pokušaj dokumentarističkog prikaza japanskog aspekta bitke na Iwo Jimi, u režiji Clinta Eastwooda. Film je vizuelno sjajan i verno (valjda) dočarava ratno "žutilo" i turobnu atmosferu. Sama fabula je ravna i bez nekih iznenađenja, ali imajući u vidu da je tehnički gotovo sve urađeno besprekorno, preporučujem ljubiteljima ratnih istorijskih drama. 7/10


  • 0

#15243 Chacho

Chacho
  • Members
  • 210 posts

Posted 06 March 2016 - 18:14

Pogledala The Hateful Eight - priča mi se baš dopada, odlično je urađen zaplet, gluma na nivou, ali se slažem da je malo preterao sa scenama nasilja, zapravo meni je već kod onog povraćanja krenulo do bude baš bljak. Da je to malčice diskretnije odrađeno, mogla bi da bude preporuka.

 

Carol - verovatno je nepotrebno da pominjem koliko je Kejt Blanšet dobra ovde (a i inače), po meni definitino u ovom trenutku najbolja glumica te neke srednje generacije. Priča i nije nešto skroz novo i do sada neviđeno, ima poprilično tih opštih mesta, ali nekako celokupan utisak na kraju filma pozitivan. Runi Mara mi je nekako skroz blentava svo vreme, više bih volela da su uzeli nekog drugog, mislim da je ta druga uloga mogla bolje da se odradi. 

Ne slazem se uopste za Maru.Fantasticno je iznela ulogu te nevine i nezrele devojcice zabobljene u svojim emocijama.Za Kejt se slazem,neverovatna je kao i uvek.Ovde imamo izrazene bas snazne zenske karaktere,mozda i najjaci zenski glumacki duo u 2015-j.Savrsen kasting.A Carol-onako.Vizuelno dobar,sofisticiran ali prosto je falila ta bolja razrada likova,ako uzmemo u ozbir da se radi o romancicnoj biopic drami sporijeg tempa,radjena po noveli Patrise Hejsmit.
 


  • 0

#15244 Chacho

Chacho
  • Members
  • 210 posts

Posted 06 March 2016 - 18:37

Uh,jos uvek pod utiscima sjajnog,iskrenog ali ne i pateticnog Trumana i briljantnog glumackog dua Ricarda Darina i Javiera Camare.Pogledajte.


  • 0

#15245 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 06 March 2016 - 18:57

ldPeqGX.jpg

 

The Dressmaker

 

Sve pocinje sa jednim- 'I'm back you bastards'

Kate Winslet u sjajnom australijskom filmu. Problem je odrediti zanr, western ako masinu za sivenje zamislimo kao pistolj. Elementi komedije , drame sve je tu :) Na wikiju opisan sa revenge comedy-drama.

Tilly (Kate Winslet) se vraca u malo australijsko selo, sa namjerom da razjresi dogadjaj koji je odredio njeno djetinjstvo ...

Tu je otkaceni serif kojeg je sjajno odglumio Hugo Weaving i Tilly-na mama, opet sjajna, Judy Davis.

Lokacija, kostimi, kamera, prica i gluma sve je odradjeno vise nego dobro. 

Jako zabavan film, pogotovo na samom pocetku  i s tom namjerom ga treba odgledati.

 

 

Par fotki

Spoiler

  • 0

#15246 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 06 March 2016 - 18:59

Uh,jos uvek pod utiscima sjajnog,iskrenog ali ne i pateticnog Trumana i briljantnog glumackog dua Ricarda Darina i Javiera Camare.Pogledajte.

Je li Kumek odradio prevod? :)





Odgledao sam nekoliko filmova u medjuvremenu ali me nisu posebno dirnuli. Irational Man, Inside Out (simpatican :) )... The Big Short mi se ne svidja, bolje je odgledati 99 Homes, koji dodiruje istu temu i sasvim je solidan.


Edited by Ne sam Safete, 06 March 2016 - 19:06.

  • 0

#15247 Chacho

Chacho
  • Members
  • 210 posts

Posted 06 March 2016 - 21:28

Je li Kumek odradio prevod? :)





Odgledao sam nekoliko filmova u medjuvremenu ali me nisu posebno dirnuli. Irational Man, Inside Out (simpatican :) )... The Big Short mi se ne svidja, bolje je odgledati 99 Homes, koji dodiruje istu temu i sasvim je solidan.

Nije.Covek se bacio na prevode ruskih ratnih serija.Trenutno je u tom fazonu:)
I ja sam pogledao svasta nesto,uglavnom evropske kinematrografije pa cu napisati po koju kada stignem.Imam u planu ovih dana 2 dugo iscekivana islandjanina Fusi i Rams(prevod ce sutra izaci u toku dana):)
Dressmaker mi cami na hdd-u i nikako da ga pogledam.Priznajem,malo mi se ogadila Winslet poslednjih godina:)


  • 0

#15248 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 07 March 2016 - 21:05

Vlažnost

 

Savremen, moderan, drugačiji.

Dobra fotografija.

 

Realan a opet nepatetičan.

 

Mističan.

 

Maglovit rasplet i kraj.

 

6/10


  • 0

#15249 sasa965

sasa965
  • Members
  • 214 posts

Posted 07 March 2016 - 23:26

Uh,jos uvek pod utiscima sjajnog,iskrenog ali ne i pateticnog Trumana i briljantnog glumackog dua Ricarda Darina i Javiera Camare.Pogledajte.

Au .
Film za svaku preporuku.
Od početka do velikog finala.
Obavezno pogledati.
  • 1

#15250 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 08 March 2016 - 10:07

Beasts of no nation (2015)

 

http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_2

 

Odgledah i ja konačno ovaj odličan film. Završetak je pomalo "holivudski" (u negativnom smislu) ali ne umanjuje previše jako dobar utisak. Odlično je snimljen i zadovoljan sam glumom, naročito klinaca. Idris Elba je isto jako dobar, a i stoje mu te macho uloge, voleo bih da ga vidim u nekom drugačijem izdanju za promenu. Sama činjenica da su pojave iz filma afrička svakodnevnica je jeziva. Preporuka. 8/10


  • 3

#15251 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 08 March 2016 - 12:42

Idris Elba je isto jako dobar, a i stoje mu te macho uloge, voleo bih da ga vidim u nekom drugačijem izdanju za promenu.

 

Gledaj Mendelu.


  • 0

#15252 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 08 March 2016 - 13:40

Ja nemam problem ni samim krajem. Ovo mi je ostalo urezano

 

Spoiler

 

Inace, sjajan je posao odardio Abraham Attah (Abu) iako je klinac.


  • 0

#15253 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 08 March 2016 - 18:12

Uh,jos uvek pod utiscima sjajnog,iskrenog ali ne i pateticnog Trumana i briljantnog glumackog dua Ricarda Darina i Javiera Camare.Pogledajte.

Upravo ga odgledao. Na Ricarda sam navikao da je odlican :) mozda mi je zbog toga malo jaci utisak ostavio Javier.

Preporuka za film i to velika.

 

edit: moram ja, ćaća je lijen :)

Truman


Edited by Ne sam Safete, 09 March 2016 - 06:27.

  • 3

#15254 Chacho

Chacho
  • Members
  • 210 posts

Posted 10 March 2016 - 01:03

hahaha ćaća je je lijen!Bravo:)
Ricardo je Ricardo i on odlicno drzi svoju rolu pod kontrolom,a Javier?E pa Javier-to smo mi i stalno se preispitujemo.
Gulim Islandski duo Fusi i Rams pa javljam za utiske:)


Edited by Chacho, 10 March 2016 - 01:30.

  • 1

#15255 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 10 March 2016 - 13:58

Jastog

 

Ideja sjajna, prvi deo filma i distopijski i komican.

 

Onda oko polovine kao da pada intenzitet, deo u sumi je nekako ili nedoradjen ili namerno takav a ja sam glup pa nisam skontao :)

Kraj poprilicno bukvalan :)

 

Sve u svemu dosta dobar film. Da je dinamika malo bolja (ili kraci 10-ak min) rekao bih i odlican.


  • 2