Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#15106 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 28 January 2016 - 20:44

Incendies (2010)

 

http://imdb.com/titl...?ref_=nm_knf_i1

 

Dobar. Potresna priča o prošlosti (ili sadašnjosti) jedne porodice determinisane besmislom rata i religijskog fanatizma. Denis Villeneuve se nekako ovim filmom probio na veliku scenu da bi potom snimio odlični Prisoners. Gluma dosta dobra. Ima i taj neki twist u maniru najluđih tv novela. :) Ipak, najveće zamerke imam na casting koji je morao biti bolji obzirom na godine glavne junakinje i različitost epoha o kojima film priča. Takođe, scenario je daleko od savršenog ali ima tih potresnih detalja koji ostavljaju dubok utisak, a potresan je i sam iranski krajolik. Uprkos nekim nedostacima, kao finalni proizvod - vrlo vrlo dobro. 8/10


  • 4

#15107 Vladaboss90

Vladaboss90
  • Members
  • 749 posts

Posted 28 January 2016 - 22:16

Anatomy of a murder (1959)

 

http://www.imdb.com/...1/?ref_=nv_sr_2

 

Film nije baš u potpunosti ispunio moja očekivanja s obzirom na visoku ocenu koju ima, mada daleko od toga da je loš. Trenutno sam u fazi gledanja filmova sa zakonskom tematikom, sudnica, advokati i tako to  :D. Daleko je po mom mišljenju od 12 angry man (mada ko nije) ili npr. Inherit the wind. James Stuart je odličan naravno, a Lee Remick, koju sam sada prvi put gledao u nekom filmu, odiše klasičnom lepotom zlatnog doba Holivuda :wub: . 7/10 moja ocena, a za večeras je speman Witness for the prosecution. 


  • 0

#15108 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 28 January 2016 - 23:13

The One I Love

8/ 10


the-one-i-love.jpg



Odlična ideja, dobra gluma, lepo je stvoren poprilično nespontan odnos izmedju supružnika, zarad cele priče. Tokom gledanja filma imaš taj utisak "Joj, kako su otudjeni i neprijatno čudni". S obzirom da se film radi o paru koji ima krizu, to je nešto što dodatne dodaje istinitosti same atmosfere u filmu.
Ceo film se vrti oko tog mindfuck motiva, i ja lično ne znam da se neko setio ove fikcije iako je to nešto što običnm ljudima, svakodnenvo može da padne na pamet, ta fantazija.
Sad otvorio imdb.link da bih okačio u post i vidim kao žanr "comedy". Ovaj film je daleko od comedy, i imdb bi trebalo da porazmisli o ubacivanju žanra "bizzarre".
Film je poprilično bizzarre.

Ne donosim zaključak o filmu na osnovu toga kako se završi, taj plot twist, šta god, čak me i potenciranje na tome nervira nekad, ali ovde moram da primetim da mi se ne svidja kraj
Ne znam da li može da se ide dotle da se kaže da je seksistički, ali ima taj isključiv blaming.
Radnja se odvija u lepoj vikend kućici, vikendici.. dobra fotografija...

Ono što film čini vrednim gledanja je to taj momenat, it makes you think


Edited by Bowie Bolt, 28 January 2016 - 23:15.

  • 1

#15109 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 28 January 2016 - 23:37

Everest

7.5 / 10


43723_ppl.jpg


Išla bi čista sedmica, da prste nije umešao Jake Gyllenhaal, iako nije baš glavni lik u filmu.
Ne znam, ovakvi filmovi su i zahvalni i nezahvalni u isto vreme da se prave. Niti može da bude neki promašaj jer je sama fabula gledljiva, i drži pažnju. Naravno film je based on a true story. Nisu se trudili da izadju iz tih okvira, nema nekih lutanja od istinite priče radi reakcije publike.
Ne može ovakav film da bude neki fail, ali sa druge strane, mislim da nije imao ni prostora da ispadne neki masterpiece. Ko voli da odgleda avanture, sad u februarskim hladnim danima uz kuvano vino ili čaj, sigurno neće da pogreši ako odgleda.
Jason Clarke u filmu dosta podseća na Liam Neesona, i to nije samo fizički izgled, ta smirenost, držanje, autoritet...




Eight Below



Eight-Below-2006.jpg


Ne mogu da dam ocenu. Ne mogu da kažem da je neka filmčina, ali volim ovaj film iako je walt disney produkcija. Takodje za gledati u ove hladne dane. Baš onako family film.
Ja volim i izuzetno poštujem pse i ceo film je priča odanosti čoveka i psa. Komada osam... I ovaj film je radjen po istinitoj priči, tačnije ovo je američki remake (ja mislim) japanskog filma o istinitom dogadjaju.
I stvarno imam ogromno divljenje za tog čoveka koji je stvarno ovo uradio.

Paul Walker možda nije bio talentovan kao Heath Ledger, ali je bio kao stvoren za ovakve filmove. I prava je šteta što se vucarao po tu fast tu fjuriuz sranjima, i što ga ljudi pamte po tome.
Cela njegova pojava odiše da je good guy. Neiritantna pojava sa tim Paul Newman očima. Plus su ga uparili sa prelepom indijankom (ja mnogo volim american native izgled, pogotovo oči, najlepša devojka koju sam upoznao je prava pokahontas). Baš onako, i za mušku i za žensku publiku, još naravno dog are the best !


Edited by Bowie Bolt, 28 January 2016 - 23:38.

  • 1

#15110 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 29 January 2016 - 08:19

Regression

 

Film obilato pljuju svi redom, ali je meni bio gledljiv.

 

Spoiler


  • 0

#15111 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 29 January 2016 - 09:37

Incendies (2010)

 

http://imdb.com/titl...?ref_=nm_knf_i1

 

Dobar. Potresna priča o prošlosti (ili sadašnjosti) jedne porodice determinisane besmislom rata i religijskog fanatizma. Denis Villeneuve se nekako ovim filmom probio na veliku scenu da bi potom snimio odlični Prisoners. Gluma dosta dobra. Ima i taj neki twist u maniru najluđih tv novela. :) Ipak, najveće zamerke imam na casting koji je morao biti bolji obzirom na godine glavne junakinje i različitost epoha o kojima film priča. Takođe, scenario je daleko od savršenog ali ima tih potresnih detalja koji ostavljaju dubok utisak, a potresan je i sam iranski krajolik. Uprkos nekim nedostacima, kao finalni proizvod - vrlo vrlo dobro. 8/10

postavio si link ka Waltz with Bashir 

Villeneuve me definitivno kupio sa Incendies.

 

Incendies
  • 2

#15112 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 03 February 2016 - 01:02

Crimson_Peak_theatrical_poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt2554274/

 

Vizuelno sve to izgleda sjajno. I to je to što se tiče dobrih strana filma. Priča je mršava, nelogičnosti koliko ti duša hoće i na kraju krajeva - film je uber dosadan. 80 minuta čekaš da se nešto konkretno desi, da bi se završilo na presmešan način.

 

Ako niste veliki fan Del Tora, slobodno preskočite. Gubljenje vremena.


  • 0

#15113 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 03 February 2016 - 21:47

QFDG2mQ.jpg

The Young Lions

Odlican !  Prebirao po Brandovim filmovima da odgledam nesto sto nisam do sada, odlucim se za "Lavove" i nisam se pokajao.

Radjen po istoimenom romanu Irwina Showa. 

Ukratko sve na jednom mjestu , velike zvijezde predvodjene Brandom, dobar scenario i kvalitetan film.

 

 

 

 

 

KZGy6Jd.jpg

Hombre

Kaubojac :) u sklopu priprema za The Hateful Eight.  Tarantino ga je uvrstio u filmove koji su imali uticaj na stvaranje "Mrske osmorke". To naravno ne znaci da je to jedina preporuka za ovaj film. 

 

Spoiler

 a volis ti kaubojce, ah Boskic?  :P

 

 

 

 

 

 

 

 

Odgledan i Macbeth, moze sedmica od mene. Paddy Considine-a sam jedva prepoznao, nisam mislio da je moguce da on glumi viteza. 

Sean Harris odlican, ko je gledao '71 prepoznace ga.


Edited by Ne sam Safete, 03 February 2016 - 21:50.

  • 1

#15114 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 04 February 2016 - 01:47

Malopre sam odgledao The last witch hunter 

 

4c90d13.jpg

 

Shaanig ima odlicne ripove.

 

Meni je ovaj film bio prilicno zabavan dok su klinci odusevljeni. Efekti su solidno odradjeni, prica nije losa i mislim da ga vredi pogledati. Po stilu bi se mogao uporediti sa Seventh son od kog je po mom misljenju dosta bolji pa ako se nekome svideo taj film svidece mu se i ovaj svakako. 

 

Glavnu zensku ulogu igra Rose Leslie poznata po ulozi Ygritte u Game of thrones a ono sto me je podstaklo da to istaknem je da sam pre gledanja ovog filma bio u nekoj kupovini u DIS-u kod zmaja. Na jednoj od kasa radi devojka koja neverovatno lici na Rose. Cak fura i slicnu nijansu boje kose kao ona :)


  • 0

#15115 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 04 February 2016 - 02:19

QFDG2mQ.jpg

The Young Lions

Odlican !  Prebirao po Brandovim filmovima da odgledam nesto sto nisam do sada, odlucim se za "Lavove" i nisam se pokajao.

Radjen po istoimenom romanu Irwina Showa. 

Ukratko sve na jednom mjestu , velike zvijezde predvodjene Brandom, dobar scenario i kvalitetan film.

 

 

 

 

 

KZGy6Jd.jpg

Hombre

Kaubojac :) u sklopu priprema za The Hateful Eight.  Tarantino ga je uvrstio u filmove koji su imali uticaj na stvaranje "Mrske osmorke". To naravno ne znaci da je to jedina preporuka za ovaj film. 

 

Spoiler

 a volis ti kaubojce, ah Boskic?  :P

 

 


Kako je Montgomery Clift bio talentovan glumac to je nestvarno. Mnogo teška životna priča koja ga sputala da bude možda i ono što je Brando.


Ako nisi gledao Brandov The Men, obavezno odgledaj. Meni je taj film draži i od Dokova i od Tramvaja...


  • 0

#15116 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 February 2016 - 13:09

kvinden-i-buret.jpg

 

Evo ga konačno. Promašio sam ga u bioskopu, pa ga dugo nije bilo na DVD. Prvo sam pročitao knjigu koja mi se jako dopala a film mi je bio još bolji. Ima šablonskih mesta (a u kom krimi filmu nema?), ali sve u svemu jako dobar. Ko voli skandinavski krimi, obavezna lektira.

 

8/10


  • 0

#15117 Chacho

Chacho
  • Members
  • 210 posts

Posted 04 February 2016 - 13:33

Steve Jobs je vise divljenje pazljivo konstruisanom pozorisnom komadu i ne vidim mu neku svrhu.

steve-jobs-movie-2015-holding.jpg


  • 0

#15118 Chacho

Chacho
  • Members
  • 210 posts

Posted 04 February 2016 - 13:41

kvinden-i-buret.jpg

 

Evo ga konačno. Promašio sam ga u bioskopu, pa ga dugo nije bilo na DVD. Prvo sam pročitao knjigu koja mi se jako dopala a film mi je bio još bolji. Ima šablonskih mesta (a u kom krimi filmu nema?), ali sve u svemu jako dobar. Ko voli skandinavski krimi, obavezna lektira.

 

8/10

Prodje citava vecnost od kako sam ga gledao, a siguran sam da isto toliko postoji i dvdrip verzija po torrentima.Iskreno,knjigu nisam citao ali filmom nisam fasciniran.Kao fan skandinavske kinematrografije,odbijam da mi se nadje na hdd,a kamoli polici.Solidan da ali daleko od lektire.


  • 1

#15119 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 February 2016 - 14:15

Prodje citava vecnost od kako sam ga gledao, a siguran sam da isto toliko postoji i dvdrip verzija po torrentima.Iskreno,knjigu nisam citao ali filmom nisam fasciniran.Kao fan skandinavske kinematrografije,odbijam da mi se nadje na hdd,a kamoli polici.Solidan da ali daleko od lektire.

 

Imao sam na umu skandinavsku krimi literaturu, ne skandinavsku kinematografiju (ta mi je u tom klasičnom smislu dosta smor).

 

Znači filmovi prema modernim krimi romanima, ništa što će se učiti na Akademijama za 30 ili 50 godina.


  • 0

#15120 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 04 February 2016 - 14:55

El cuerpo

 

Okej. Zanimljiv rasplet/epilog. Atmosfera dobra.


  • 0