Jump to content


Photo

Letnja sema radija B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 07 July 2004 - 12:14

Zasto neki ljudi misle da emisije poput Kaziprsta i Pescanika zanimaju ljude samo po hladnom vremenu? Radio je spao na na tri emisije vesti i na polucasovni Kaziprst uz preostalih dvdeset i kusur sati "zabavnog" programa (zabavnog u pm)... Zasto imam utisak na B92 postaje samo jos jedna od mnogig stanica sa praznim i imbecilnim programom? Zasto ne postoji nijedna stanica u Beogradu koja se trudi da izadje iz tog toka (osim mozda III program Radio Beograda)?

#2 De De King

De De King
  • Members
  • 71 posts

Posted 07 July 2004 - 14:07

...Zasto? Zasto? Zasto? Ljudi poput tebe uopste slusaju Radio B92...Nije zivot politika i politicari...konacno je doslo leto...dajte BRE, ljudi malo osmeha i malo manje malicioznosti prema ljudima koji se trude i rade na B 92...Ja prosto ne mogu da verujem da postoje ljudi koji samo cekaju momenat da sapletu' bilo koga sa devedeset-dvojke...Moj iskreni prezir...

#3 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 07 July 2004 - 19:12

Zasto neki ljudi misle da emisije poput Kaziprsta i Pescanika zanimaju ljude samo po hladnom vremenu? Radio je spao na na tri emisije vesti i na polucasovni Kaziprst uz preostalih dvdeset i kusur sati "zabavnog" programa (zabavnog u pm)... Zasto imam utisak na B92 postaje samo jos jedna od mnogig stanica sa praznim i imbecilnim programom? Zasto ne postoji nijedna stanica u Beogradu koja se trudi da izadje iz tog toka (osim mozda III program Radio Beograda)?

PA, ONI TO RADE SVAKE GODINE. NE ZNAM ŠTA JE TU ČUDNO.
JA INAČE RADI SLIŠAM PRE PODNE NA POSLU I BAŠ MI ODGOVARA LETNJA ŠEMA, NEKADA IMA PREVIŠE POSLA PA NEMOGU DA SE POTPUNO KONCENTRIŠEM NA IZLAGANJA GOSTIJU.

#4 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 08 July 2004 - 11:45

Pa mogu valjda i ti novinari koji rade te emisije da odu na odmor? I oni su samo ljudi, nisu masine pa da rade non-stop?

#5 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 08 July 2004 - 12:50

Hej, da li neko zna sta se desava vec par dana sa vojvodjanskom frekvencijom B92 105.00 ..... jednostavno se izgubio signal.....

#6 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 08 July 2004 - 13:08

Hej, da li neko zna sta se desava vec par dana sa vojvodjanskom frekvencijom B92 105.00 ..... jednostavno se izgubio signal.....

Ukljuci radio u struju zenska glavo.

#7 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 08 July 2004 - 14:54

Ukljuci radio u struju zenska glavo.


Sta sam ti ja sad uradila kad ti tako ... ?

Ne mogu da verujem da si me naterao da proverevam kabel tj antenu .... :lol: :lol: :lol:

Anyway, i dalje se na 105 cuje neki lokalni radio /NS, valjda/....

#8 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 08 July 2004 - 18:42

Hej, da li neko zna sta se desava vec par dana sa vojvodjanskom frekvencijom B92 105.00 ..... jednostavno se izgubio signal.....

crkla je privremeno

#9 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 10 July 2004 - 14:19

Evo mog doprinosa "malicioznosti" "saplitanju' i "preziru". :lol:

Pa mogu valjda i ti novinari koji rade te emisije da odu na odmor?


Naravno da mogu da odu na odmor. Naravno i ostali zaposleni imaju pravo na odmor. Hey, here's a great idea - zasto ne odu svi na odmor, u isto vreme, i to zajedno. Na racun sefa marketinga. Stave na ekran - "Izvinite zbog prekida programa, na odmoru smo, to je nase pravo blabla, vracamo se sa prvom sledecom epizodom mucki." Puste playlistu da cepa jedno mesec dana na radiju i gotovo.

Dakle, niti samo jedan novinar radi kaziprst niti je to bogznakako teska emisija za vodjenje, i takodje ne vidim razloga za skracivanje kaziprsta na pola sata. Mozda bi teme same emisije mogle biti "opustenije" s obzirom da ionako ima manje politickih desavanja ali skratiti emisiju zbog toga?

#10 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 10 July 2004 - 15:07

trik je u tome da se u ovoj zemlji novinari izrabljuju do maksimuma

kada ne bi bilo letnje šeme, gde je sve nekako "opušteno", oni koji su odgovorni za autorske emisije ne bi mogli posle par godina takvog režima da ih rade jer bi im se slošilo od odnosa količine rada i novca koji dobijaju za isti.

priča slična kao i za topli obrok...

ovako se dakle novinarima daje privid da se odmaraju i mirna bosna-bačka-štagod

može se program osvežiti inventivnošću, ali to niko nije spreman da plati ovde

prema tome, letnja šema it is.

#11 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 10 July 2004 - 15:18

može se program osvežiti inventivnošću, ali to niko nije spreman da plati ovde

prema tome, letnja šema it is.


E, tu smo. Sad i pixy maliciozno saplice. :lol:


Nego, u pogledu novcanih problema, zar nije moguce dati nekome na radiju ko nije imao prilike da radi svoju emisiju jedan termin? Ako je "kaziprst" autorska emisija [ :lol: ] nek je nazovu, stajaznam, "olovni palac".

#12 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 10 July 2004 - 15:26

Dakle, niti samo jedan novinar radi kaziprst niti je to bogznakako teska emisija za vodjenje, i takodje ne vidim razloga za skracivanje kaziprsta na pola sata. Mozda bi teme same emisije mogle biti "opustenije" s obzirom da ionako ima manje politickih desavanja ali skratiti emisiju zbog toga?

Situacija je otprilike ovakva. Nje stvar u voditeljima "Kaizprsta", oni su ionako prisutni u intervjuima koji i dalje idu na programu. Problem je u novinarima koji rade teme koje cine ostatak emisije, jerbo sa smanjenjem broja ljudi (zbog godisnjih odmora) jedva ima dovoljno novinara da popune dnevni raspored vesti, dnevnika, nocnika i da naprave priloge sa dnevnih dogadjaja. Kojih, srecom, ima manje. Jednostavno, ima malo ljudi, i istovremeno odsustvo dva-tri coveka se oseti. A tu je i prica o letnjim, laganijim sadrzajima, koji se lakse marketinski obradjuju, tako da se tu spoje nuzno i korisno.

#13 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 10 July 2004 - 15:27

može se program osvežiti inventivnošću, ali to niko nije spreman da plati ovde

prema tome, letnja šema it is.


E, tu smo. Sad i pixy maliciozno saplice. :lol:


Nego, u pogledu novcanih problema, zar nije moguce dati nekome na radiju ko nije imao prilike da radi svoju emisiju jedan termin? Ako je "kaziprst" autorska emisija [ :lol: ] nek je nazovu, stajaznam, "olovni palac".

ih sad

postoji nešto što se zove uređivačka politika u šta ne želim da se mešam

kad mi se ne svidi program, ja lepo krenem da špartam po svojoj muzičkoj kolekciji

nedostaju mi neki glasovi sa radija, ali tu već ne mogu ništa da uradim

uostalom, ne isplati se davati prostor na radiju baš svakome :lol:

šalu na stranu, moguće je osvežiti program, uvek je moguće, ali ne znam koliko su ljudi motivisani i da li imaju bilo kakav uvid u slušanost određenih termina

nažalost, radio je uvek siroče kad se u kući pojavi televizija

#14 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 11 July 2004 - 17:06

Kol'ko im traje taj odmor?

2 meseca?! :lol: :lol:

#15 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 12 July 2004 - 16:53

2 majama, dedeking, mfmilan

Stvarno ste papani ako ste u mom postu prepoznali bilo kakvu malicioznost ili osporavanje necijeg prava da ode na godisnji odmor. Upravo se radi o tome da je leto godisnje doba kao i svako drugo, da se politicki zivot odvija i da je stupidno reci da su politicke emisije manje vazne leti, nego zimi. (sta znaci "konacno je doslo leto BRE"?!?) Ako nekome smeta da slusa politicke emisije dok radi, pa bar je to lako - ili nek si pusti nesto sa nosaca zvuka ili nek se prerola na bilo koju drugu od stotina frekvencija koje pustaju samo muziku. B92 je jedinstven upravo zbog svog odlicnog informativno politickog programa. Organizaciju rada tokom sezone godisnjih odmora moguce je sprovesti na razne nacine.

(Imbecilne emisije poput Buc! zaista en mogu da komentarisem...)