Jump to content


Photo

luna


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
149 replies to this topic

#16 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 08 July 2004 - 09:08

pa, svi textovi Lune su na original CDu sto je Bale objavio. nemam ga sad tu, ali ako nekog zanima neki text mogu da cimnem.


Ajd, svjecki putnice, ne bilo ti mrsko & zapovedjeno. Hm, ovaj, zanimaju nas svi tekstovi :lol:

elem, mrzi me da dole citam, kako je bilo na Luni?


Ajd kao zalog za ono gore... :lol:

Vec sam napisao dve-tri reci o koncertu na topiku o Exitu. Probao sam nesto vise ali nisam mogao. Ta svirka je bila takav emocionalni udar da jos ne mogu da dodjem sebi. Neposredno pred odlazak za NS sam stavio vinil posle mnogo godina (kopije koje sam pravio na kasetama da bih sacuvao plastiku su odavno otisle bogu na istinu) i od tada ne mogu da postujem na Now playing jer nista drugo sem Lune danima ne pustam.

...

Elem, dosli smo na tvrdjavu taman kada su Mina, Bale, Firci i Tisma poceli sound check. Stajao sam naslonjen na ogradu buljeci na stejdz ko klinac, ne znam da li sam balavio al me ne bi cudilo. Kad je Mina testirala svoj mikrofon pevajuci Okean bez pratnje samo sto se nisam popeo gore da ih sve izljubim :lol: Onda su posle namestanja bubnjeva i Tisminog vokala odsvirali celog Fakira. Nezaboravno zagrevanje. Nisam bio jedini medju okupljenima koji je skakao. Ludnica.

...

Proslo je skoro pola cuke vremena i (na licnom planu) jedna bizarna scena koja kao da je pobegla iz Spelingovih sapunjara pre nego sto je cetvorka i zvanicno izasla na stejdz. Ne secam se set liste, mislim da su krenuli sa Nestvarnim stvarima, bilo je dosta ljudi odavde na tom koncertu pa nek me isprave. Narednih 45 minuta do cuku vremena koliko je trajala svirka sam bio u transu, te nisam u stanju da nesto objektivno pisem o detaljima. Svirka je bila neverovatna. Energija. Baletove i Fircijeve vratolomije na gitari i bubnju. Mina kao otelotvorenje celokupne mistike koja je kruzila iznad benda. Tisma koji stoji sa strane i cita stihove sa papira. Nestvarne stvari, zaista. Spoj nostalgije, mistike, ocigledne zelje da ponovo, makar na trenutak "ozive magiju", uz pristup ultra-profesionalaca. Jednu za drugom su vozili pesme sa Nestvarnih stvari + neke tada neobjavljene za koje sam ovde na forumu saznao da se nalaze na tom samizdat CD-u. Na kraju, ne secam se tacno, bili su Ogledalo Lune, Baldur na prozoru ili nesto trece, nek me dopuni neko.

Tehnicki detalji... Zvuk savrsen. Exitovci sa instalirali ultra-moderan sistem za razglas koji medjutim izgleda niko ne ume da podesi kako treba. Luna je medjutim kao prva te veceri jedina imala vremena & uslova za ozbiljan sound check, te je taj nesrecni razglas kod njih zapravo dosao do punog izrazaja. Publike taman koliko treba. Ne secam se da sam video ovakav nastup od nekog domaceg benda. Svakako da je tome pomogla i cinjenica da odavno nisu tu (Bale i Firci u zemlji, Tisma i Mina u djubristu koje se zove "srpska muzicka scena u zadnjih 15 godina"), da su Bale i Firci navikli na nivo rada koji se u ovoj zemlji ne moze ni zamisliti. Ali sve to sad nije bitno. Bitno je da se tog 3. jula u pola osam uvece desilo nesto za sta znam da cu pamtiti ceo zivot. Primer zasto volim rock'n'roll.

#17 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 08 July 2004 - 09:26

Nejezila sam se od ovog povratka na mesto zlocina...

Mogu samo da dodam, posto smo ocigledno svi bili u transu, da sam little younger nego Ajvoks, Hella i ostatak ekipe... te sam Lunu slusala u pricama, dakle moje znanje je vise nego skromno, tj. nikakvo, ali sve sto sam cula od Tisme i Baleta na toj press konferenciji opet me vratilo u trip iz srednje skole... sto nisam rodjena samo malo, malo pre...
Pa da vidim te koncerte u sali Medicinske skole u Neoplanti gde se ulazilo kroz prozore kad su svirali Luna, Grad, Obojeni...

Nisam dala frendovima da mi pricaju okolo, covece nisam treptala... Tisma pored stalka za note, savrsen u svom poetartluku... ostala fotografija u glavi... da sam imala fotoaparat bila bi vec crnobeli work of art!

#18 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 08 July 2004 - 09:30

ajvoks

od tada ne mogu da postujem na Now playing jer nista drugo sem Lune danima ne pustam.


:lol: sto mi ovo zvuci poznato!

#19 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 08 July 2004 - 09:33

OKEAN

Spavam sam na obali
Cujem daleko
Mesec vraca talase
Nevidljivi krug
Okean je tako tih
Zelim ostati
Vodu lako pokrecu
Spori talasi
Nema vise vremena
Moram ustati
Nema vise vremena
Mozda zakasnim
Talasi su ogromni
Moram brinuti
Plima sada vraca se
Moram ustati
Nema vise vremena
Moram ustati
Nema vise vremena
Mozda zakasnim
Nema vise vremena
Moram ustati
Nema vise vremena
Mozda zakasnim


Forever!

ovde cini mi se fali refren...jedno kilo texta?

#20 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 08 July 2004 - 09:37

Dodaj... ako fali... mada nisam sigurna ... tekst je skidan pre godinu i po dana... nisam proveravala
svi tekstovi su na izvolte... dopune, ispravke jer je zaista tesko... Hella zna...
mada... jesi li siguran?

Edited by Rain Girl, 08 July 2004 - 09:39.


#21 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 08 July 2004 - 09:44

"Nema vise vremena" je refren.

#22 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 08 July 2004 - 09:45

Hvala!

#23 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 08 July 2004 - 09:49

OK, sutra donosim CD na posao, pa kucam polako. jel' ima bas neka stvar da vas zanima ili da sve prekucam?

hvala na izvetsaju, jebemti beli svet bez Lune! taj njihov LP je jedan od najjacih kod nas. sve je vrhunsko, cak i zvuk na nasem vinilu. zato na CDu zvuci fenomenalno, bez da se ista izgubilo.

svojevremno sam intervjuisao Baleta, izmedju ostalog i o Luni:
http://members.iinet...edrag/bale.html

a ako malo sarate sajtom, naletecete i na recenziju CDa "Nestvarne stvari".

Makarska, letovanje 1988, u nekoj radnji sa muzikom naletim na 5 primeraka "Nestvarnih stvari" po ceni otprilike jedna petina normalne cene ploce. naravno da sam kupio svih 5 komada. naravno da sada imam samo jedan (jedan sam poslao Firciju pre par godina - cak ni on nije imao).

hvala jos jednom, nadam se da cu sutra da se oduzim!!!

#24 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 08 July 2004 - 09:52

:lol:
Kiricu... pa to se citalo bre... pre odlaska za Neoplantu... i to nekoliko puta....
nisam znala da si to TI!
Wow!
Lepo!
:lol:
Da ne kuckas sve... meni fali poneka rec u Ogledalu, Amazonu i Plavom toniku... pa mi sutra samo dopises, ok?
A ostatak je on you!

#25 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 08 July 2004 - 10:02

OK, sutra donosim CD na posao, pa kucam polako. jel' ima bas neka stvar da vas zanima ili da sve prekucam?

hvala na izvetsaju, jebemti beli svet bez Lune! taj njihov LP je jedan od najjacih kod nas. sve je vrhunsko, cak i zvuk na nasem vinilu. zato na CDu zvuci fenomenalno, bez da se ista izgubilo.

svojevremno sam intervjuisao Baleta, izmedju ostalog i o Luni:
http://members.iinet...edrag/bale.html

a ako malo sarate sajtom, naletecete i na recenziju CDa "Nestvarne stvari".

Makarska, letovanje 1988, u nekoj radnji sa muzikom naletim na 5 primeraka "Nestvarnih stvari" po ceni otprilike jedna petina normalne cene ploce. naravno da sam kupio svih 5 komada. naravno da sada imam samo jedan (jedan sam poslao Firciju pre par godina - cak ni on nije imao).

hvala jos jednom, nadam se da cu sutra da se oduzim!!!

Sve nas zanima!!! (Rain, ne budi tako skromna :lol: )

Super ti je ovaj intervju, od kad je to?

#26 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 08 July 2004 - 10:15

Moram bre... inace Delibasa stariji ima da me likvidira...
Kiric bi to mogao lepo da skenira, stranu po stranu i meti je ovde...
Toliko o skromnosti... :lol: kad imam CD a ne znam ni kako mu omot izgleda!

Zar je moguce da niko nema fotku sa koncerta?

Edited by Rain Girl, 09 July 2004 - 10:42.


#27 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 08 July 2004 - 10:40

isto ko ajvoksu:
teška mi kesa da slušam bilo šta drugo posle Koncerta.

rambo bio cirkusant, peaches pozorište, igi poza i lovorike.

i šta da ti pišem o certu?
samo bi se foliro tražeć pogodne reči koje još nisu izmišljene.
nekad je bolje samo Osetiti i pustiti emocije nek rade svoj Poso.

odem sastavim svoj bubanj + stavim Lunu na uši, ko nekad.
da nije bilo njih i nomeansno, nikad ga ne bih ni počo svirati.

btw.
eto nama Lune još dvared, kako čuh - bg i ns. :lol:

edit:
imam fotke, postujem večeraske.

Edited by Hella, 08 July 2004 - 10:41.


#28 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 08 July 2004 - 10:55

Nije trenutak koji je meni ostao u glavi ali moze...

Posted Image

#29 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 08 July 2004 - 11:00

btw.
eto nama Lune još dvared, kako čuh -  bg i ns. :lol:

Huh, ima negde datumi?

Taman da overim novi hajvej do NS-a jos jednom :lol:

#30 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 08 July 2004 - 11:12

pa, svi textovi Lune su na original CDu sto je Bale objavio.

E, a gde taj CD može da se nabavi..? :lol:

Želim ga već.