Jump to content


Photo

Štreberski vicevi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
94 replies to this topic

#76 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 September 2004 - 14:09

>Gde ce ti dusa Kurdi Sioran da zaboravis i pobrkas

bez brige, s obzirom da se navukao na forum u najskorijoj buducnosti cu mu se urezati u secanje.

>voli bacha

ako mislis da ce ovi jeftini fazoni da poprave nepopravljivo varas se

>dal se bavi nekom statistikom ili tako necim

bila je i to jedna od faza... :lol:

>je jos uvek tamo gde sam ja nekad bio

nisam ni ja vise tamo. nego, gde nestade ono "samo na onoj losijoj skoli"?. shvatio si da sa mnom nema sale, a? :lol:

ma ne, nego reko ne znam kakva je ovde situacija, kolko si se ljudima zamerala i sl. a delovalo mi je da je referenca dovoljna da neko shvati o kom gradu se radi, i ko je bio na kojoj skoli B)
pa reko da te ne provaljujem, ako se krijes.

a za bacha je valjda tacno - to mi je ostalo jos iz osnovne skole, sa nekog letovanja u strugi ili tako negde?

ne secam se tvoje price - ti si nesto bila nesto vec zavrsila drugde, posto si vec zavrsila faks i kod nas, pa onda menjala oblast skroz kad si dosla tamo gde sam i ja bio (samo na onu losiju skolu)... tako je neka suluda prica bila... u kojoj si sad uopste fazi - jesi tamo doktorirala ili je to bio drugi magistarski ili tako nesto? i gde si sada ako nije tajna?

ja sam se vratio u evropu, makar na par godina, kao da vidim kako to sve ovde izgleda, dal je viable long term opcija itd. odgovori na ta pitanja mi jos uvek nisu ocigledni. ali citam americke oglase.

#77 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 10 September 2004 - 14:54

>ma ne, nego reko ne znam kakva je ovde situacija, kolko si se ljudima zamerala. a delovalo mi je da je referenca dovoljna da neko shvati o kom gradu se radi, i ko je bio na kojoj skoli B)

situacija je ta da sam se zamerila prakticno svakom ko postira na ovom forumu. na mene tvoja skola ostavlja utisak skole sa filozofijom (a ta filozofija je bar u mojoj glavi naturalism) dok je losija skola totalno eklekticna mada mi je larry summers mnogo gotivan. jel' ima varijanta promene sijalice i za... (great school not to be named)?

>a za bacha je valjda tacno - to mi je ostalo jos iz osnovne skole, sa nekog letovanja u strugi ili tako negde?

tacno je, samo sto sam sad za nijansu manje iskljuciva. ono, potkrade mi se slusanje i drugih kompozitora.

>ne secam se tvoje price

koliko vidim secas prilicno dobro. ja se s druge strane ne secam da sam ti je uopste ispricala.

>tako je neka suluda prica bila...

da, vec vidim tvoj post na nekom drugom (ili cak ovom istom) forumu: "znam jednu devojku koja do jaja ilustruje stereotip..."

na losijoj skoli sam napustila phd program kad sam magistrirala. sad sam na kolumbiji.

ti se bese bavis eksperimentalnom fizikom i sad odradjujes jedan od osamnaest potrebnih postdocova? sto to zvuci dosadno...

#78 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 September 2004 - 15:13


situacija je ta da sam se zamerila prakticno svakom ko postira na ovom forumu. na mene tvoja skola ostavlja utisak skole sa filozofijom (a ta filozofija je bar u mojoj glavi naturalism) dok je losija skola totalno eklekticna mada mi je larry summers mnogo gotivan. jel' ima varijanta promene sijalice i za... (great school not to be named)


PA TO TI JE ZBOG TOGA GDE SE SKOLOVAO.
ZEZAM SE, JA ZAPRAVO VOLIM/CENIM LOSIJU SKOLU MNOGO. TACNO JE DA KRATKOROCNE ODLUKE NEKADA DELUJU KAKO TI KAZES "EKLEKTICNO" (LEP EUFEMIZAM), OD IZBORA STUDENATA DO IZBORA PROFANA, ALI DUGOROCNO GLEDANO OPET UVEK ISPLIVAJU NA vrh.
dok je na boljoj cinjenica u mnogim oblastima dinamicnije, studenti su vredniji, mozda i pametniji, al na kraju blue collar ostaje blue collar.
ne znam sta je bolje, no kapiram da ce makar na nivou nauke integracija ionako biti sve intenzivnija.

a nemam utisak da si ti odande otisla sa nekim previse pozitivnim utsicima/osecanjima?

ne znam za sijalice, sigurno ima. ali onaj objavljeni tekst je zapravo "how many ivy students..." tako da s ene bi uklapalo

>ne secam se tvoje price

koliko vidim secas prilicno dobro. ja se s druge strane ne secam da sam ti je uopste ispricala.


HMM... ZAPRAVO MOGUCE JE DA MI JE ISPRICAO SKOLSKI DRUG, MATEMATICAR VB.

>tako je neka suluda prica bila...

da, vec vidim tvoj post na nekom drugom (ili cak ovom istom) forumu: "znam jednu devojku koja do jaja ilustruje stereotip..."


:lol:

na losijoj skoli sam napustila phd program kad sam magistrirala. sad sam na kolumbiji.


lepo, a sta zapravo radis?

ti se bese bavis eksperimentalnom fizikom i sad odradjujes jedan od osamnaest potrebnih postdocova? sto to zvuci dosadno...

tako nekako... mada se pitam otkud znas... sta zvuci dosadno, fizika ili beskonacni postdocovi? za ovo drugo mi je tesko da protivurecim...

#79 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 September 2004 - 15:17

situacija je ta da sam se zamerila prakticno svakom ko postira na ovom forumu.

Ma otkud to

#80 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 10 September 2004 - 15:35

>PA TO TI JE ZBOG TOGA GDE SE SKOLOVAO.

pa zar se nije on skolovao na oba mesta?

taj eklekticizam ima svojih velikih prednosti. zahvaljujuci njemu je moguce da se na istom dept. nadju ljudi tipa wilson, gould i lewtonin, sto u najmanju ruku tebi kao studentu (phd ili undergrad) daje ono, izbor i mogucnost da otvoreno kazes sta mislis. departmenti na ove druge dve skole koje znam mogu da budu bas ono, poprilicno dogmatski.

that being said - narvira me njihova slabost na ljude koji su prisutni u javnosti. ono, napisati popularnu knjigu je maltene uslov da bi te primili na nekim dept. inace ja pasionirano citam tu vrstu literature, ali mislim da su njeni autori debelo u nelinearnoj zoni popularnosti.

inace nije, imam mahom pozitivne utiske, ono, najveca trauma mi je bila ta ponovna promena oblasti sto objektivno nema nikakve veze sa mestom gde sam bila. naprotiv, tu su bili maksimalno predusretljivi prema meni, pisali mi preporuke, pokusavali da mi izmajstorisu neki joint program itd, da ne gnjavim sad...

inace i dalje studiram, sta drugo...

>HMM... ZAPRAVO MOGUCE JE DA MI JE ISPRICAO SKOLSKI DRUG, MATEMATICAR VB.

sasvim moguce, sa njim sam se par puta cula telefonom u to vreme. onda smo se posvadjali na mrtvo ime oko njegovog agnosticizma. :lol:

ma fizika mi zvuci, bas ono, dosadno.

#81 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 September 2004 - 16:21

inace i dalje studiram, sta drugo...

jebiga tolko sam uspeo da povezem, nego mislim koja ti je sad na kraju nauka/oblast?

fizika je do jaja.

jeste se skolovao na obe, to ga cini idealnim za taj posao koji obavlja.

#82 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 10 September 2004 - 16:42

>jebiga tolko sam uspeo da povezem, nego mislim koja ti je sad na kraju nauka/oblast?

psihologija

>fizika je do jaja.

super ako je tebi - svi fizicari koje ja znam vecito mastaju u nekakvim alternativnim karijerama, tzv. slobodno vreme koriste za bavljenje necim sto nema bas nikakve veze sa fizikom i uvek sa vise entuzijazma diskutuju npr. o politici nego fizici. ja sam se totalno odrodila od takvih interesovanja, fizika, hemija, inzenjerstvo, smara me i najslabija asocijacija.

#83 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 September 2004 - 18:44

>fizika je do jaja.

super ako je tebi - svi fizicari koje ja znam vecito mastaju u nekakvim alternativnim karijerama, tzv. slobodno vreme koriste za bavljenje necim sto nema bas nikakve veze sa fizikom i uvek sa vise entuzijazma diskutuju npr. o politici nego fizici. ja sam se totalno odrodila od takvih interesovanja, fizika, hemija, inzenjerstvo, smara me i najslabija asocijacija.

u pravu si, uglavnom je tako. zajebano je jebiga.

ovo drugo (o slobodnom vremenu) i za mene vazi, ali cini mi se to kod takve profesije malo govori. da, vis nemam osecaj kako je to kad ti je posao takav da je integrabilan sa opstim interesovanjima, socijalnim situacijama itd. mogu da zamislim i neke dobre i neke lose strane.

#84 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 10 September 2004 - 19:36

>mogu da zamislim i neke dobre i neke lose strane.

a to su?

#85 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 September 2004 - 19:49

>mogu da zamislim i neke dobre i neke lose strane.

a to su?

pa dobra je ta sto su ti posao i socijalni zivot manje razdvojeni, a losa je to sto su ti posao i socijalni zivot manje razdvojeni.

ne u smislu "samo mi je da pobegnem od posla", nego ljudi te manje smaraju, mozes u tome sto si "malo cudan" da nalazis izgovore za svasta, prema nekim stvarima tipa umetnosti mi je draze da imam naivniji i neobjektivniji odnos i sl. npr neki moji prijatelji koji rade po radijima vise ne slusaju nego "preslusavaju" muziku i tako to...

edit:
zaboravio sam da eksplicitiram dobre strane, mada je ocigledno - znaci posto nije tako, dobro mi zvuci ideja da me neko placa da citam, gledam filmove i slusam ploce po ceo dan (pod pretpostavkom da mi fizika ne nedostaje), ali ne znam da li bi citanje, gledanje filmova i slusanje ploca po ceo dan imalo istu draz kad bi mi postalo svakodnevnica.

Edited by kurdi, 10 September 2004 - 20:30.


#86 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 10 September 2004 - 20:46

>prema nekim stvarima tipa umetnosti mi je draze da imam naivniji i neobjektivniji odnos i sl. npr neki moji prijatelji koji rade po radijima vise ne slusaju nego "preslusavaju" muziku i tako to...

pa ja mislim da meni nije. naravno laik sam u tome, ali cini mi se da ne bih menjala nijedan kasniji stadijum razumevanja za neki raniji. e sad, ne znam zasto tvoji prijatelji vise ne slusaju muziku, mozda ima neke veze i sa vrstom posla (na radiju - nije svaki posao povezan sa onim sto bi ti bio hobi isti); ne znam mnogo onih koji se profesionalno bave muzikom ali nisam imala utisak da je njihov pristup slusanju muzike fundamentalno drugaciji od mog. naprotiv, cinio mi se jos nekako intenzivniji, temeljniji i sl.

>ali ne znam da li bi citanje, gledanje filmova i slusanje ploca po ceo dan imalo istu draz kad bi mi postalo svakodnevnica.

pa zavisi valjda od distribucije interesovanja. ako je uniformna ili nesto tipa multimodalna onda mozda i nije tako vazno... ako ima samo jedan mod a taj mod nije tvoj posao onda mi to zvuci kao stanje jezive promasenosti.

#87 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 10 September 2004 - 21:34

>ali ne znam da li bi citanje, gledanje filmova i slusanje ploca po ceo dan imalo istu draz kad bi mi postalo svakodnevnica.

pa zavisi valjda od distribucije interesovanja. ako je uniformna ili nesto tipa multimodalna onda mozda i nije tako vazno... ako ima samo jedan mod a taj mod nije tvoj posao onda mi to zvuci kao stanje jezive promasenosti.

da, to je dobar point. cini mi se da mi se svidja da imam (grubo podeljeno) dve stvari, i da one jedna drugoj kontrastom povecavaju vrednost.
tu je hard-core nauka dobra, jer je kontrast stvarno nemali.

mada mnogo tu ima korelacija i sta bi bilo kad bi bilo... i moj odnos prema popularnoj kulturi se menja shodno tome koliko radim - klasican primer koji je verovatno tacan za sve naucnike je da sto vise radim, to u glupljim filmovima uzivam. i sad iz te perspektive mi deluje smorno da npr o filmu treba odgovorno da razmisljam. al da sam ko mali kreno tim putem, mozda mi ne bi bilo.

a moguce je i da ima racunovodja koji iz hobija pasionirano citaju o fizici i mozda njima to sve izgleda jos uzbudljivije nego meni.

al jeste stvarno tuga kolko ima zarobljenih i nesrecnih u nauci. al uglavnom je zajeban samo taj period doktorata. redovne studije su bezbolne (zbog cega se kapiram i zajebu, jer se uvale u phd bez dovoljno informacija, i o sebi i o nauci), a posle mozes da naustis. al jeste zajebano odluciti se da odustanes. a traje, i sto si nesrecniji to moze i duze da traje.

#88 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 10 September 2004 - 22:08

mada mnogo tu ima korelacija i sta bi bilo kad bi bilo... i moj odnos prema popularnoj kulturi se menja shodno tome koliko radim - klasican primer koji je verovatno tacan za sve naucnike je da sto vise radim, to u glupljim filmovima uzivam.


Ko je ovaj lik i sta uopste trabunjate?

Daj razmenite mailove.

#89 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 10 September 2004 - 22:31

Ko je ovaj lik i sta uopste trabunjate?

Daj razmenite mailove.

lik je zajebant sa mit-a
mada moram da priznam, jedva i ja mogu da ga prepoznam
pa jos kad dodas sioran napravi se pravo intelektualno klupko od umrezenih vijuga i talamusa
samo iz toga tesko nastaje zivot ko i iz onog darwinovog ribljeg corbuljaka iz koga isplivase krokodili

#90 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 10 September 2004 - 22:34

Ajd ako je zezanje. Mada lici na mailove.