Jump to content


Photo

Štreberski vicevi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
94 replies to this topic

#31 Melyanna

Melyanna
  • Members
  • 208 posts

Posted 24 June 2004 - 13:53

П: На састанку седи двадесет професора Филолошког факултета, половина оде, колико их остаје?

О: 19




Објашњење: Професорка увода у општу лингвистику се зове Весна Половина.  :lol:

:lol:
Dimce, sta studiras?

#32 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 25 June 2004 - 01:23

ovaj sam cuo prilikom poslednje posete BG-u, april 2004:

P: koliko psihologa treba da se zameni sijalica?
O: jedan, ali sijalica mora da zeli sama da se promeni.

[thanx to sanja]

#33 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 25 June 2004 - 17:38

Kako se krsti programer:

-U ime oca,... (glava)
...sina.. (grudi)
...i svetog duha. (desno rame)
-Enter! (levo rame)

#34 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 26 June 2004 - 08:05

P: koliko psihologa treba da se zameni sijalica?
O: jedan, ali sijalica mora da zeli sama da se promeni.

A koliko treba frojdijanaca?

Dva. Jedan da promeni sijalicu, a drugi da mu pridrzi pen... Merdevine! Merdevine!!!

#35 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 28 June 2004 - 16:01

:lol:

#36 ikica1

ikica1
  • Banned
  • 864 posts

Posted 12 August 2004 - 01:30

There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

#37 lahtalion

lahtalion
  • Members
  • 275 posts

Posted 12 August 2004 - 02:02

There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

:lol: :lol: :lol:

#38 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 12 August 2004 - 02:52

Neko bejaše ostavio ovo pre neki mesec ovde, ali je ostalo bez odjeka na ovom negostoljubivom mestu:

Termodinamika Pakla

Na Univerzitetu u Vašingtonu profesor je na ispitu dao i neobično dodatno pitanje. Odgovor jednog studenta je bio toliko maštovit, da profesor nije odoleo iskušenju da ga prosledi svojim kolegama i prijateljima.

Bonus pitanje: Da li je Pakao egzoterman (odaje toplotu), ili je endoterman (upija toplotu)?

Većina studenata odgovorila je na pitanje pozivajući se na Bojlov zakon (gas se prilikom širenja hladi, a zagreva se ako mu se zapremina smanjuje) ili slično.

Jedan student je napisao sledeće:

Prvo, treba da znamo kako se masa Pakla menja sa vremenom. Dakle, treba nam stopa rasta broja duša koje u Pakao ulaze i onih koje iz njega izlaze. Smatram da možemo bezbedno pretpostaviti da duša koja jednom ude u Pakao, više iz njega ne izlazi. Prema tome - ni jedna duša ne izlazi. Što se tiče broja duša koje ulaze u Pakao, neke religije tvrde da ako niste pripadnik njihove religije, onda ćete ići u Pakao. Pošto postoji više od jedne ovakve religije i ljudi ne mogu biti pristalice više od jedne religije, možemo pretpostaviti da neke duše idu u Pakao. S obzirom na procentualno stanje broja rođenih i umrlih, možemo očekivati eksponencijalni priraštaj broja duša koje odlaze u Pakao. Sada obratimo pažnju na promenu zapremine Pakla jer, prema Bojlovom zakonu, da bi temperatura i pritisak u Paklu ostali konstantni, zapremina Pakla mora da se poveća proporcionalno broju dodatih duša.

Ovo nam daje dve mogućnosti:
1. Ako Pakao ekspandira sa manjom stopom rasta od stope porasta broja pridošlih duša, onda će temperatura i pritisak rasti, dok ne dođe do eksplozije Pakla.
2. Ako se Pakao širi brže nego što raste broj duša u njemu, onda će pritisak i temperatura opadati dok se Pakao ne zaledi.

Pa, koja mogućnost je tačna?

Ako prihvatimo postulat koji mi je dala koleginica iz grupe - Tereza, i to još dok sam bio brucoš, i koji glasi:"... pre će osvanuti hladan dan u Paklu nego što ću ja spavati sa tobom" i ako pritom uzmemo u obzir nesumnjivu činjenicu da ja još nisam spavao sa njom, dolazimo do zaključka da mogućnost broj 2 ne moze biti tačna, čime dokazujem da je Pakao egzoterman i da se neće zalediti.


Student je ocenjen jedinom odličnom ocenom u tom roku.

#39 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 14 August 2004 - 00:01

Ahh..Bash uzhivam chitajutji ove odgovore na zadatu temu.
Mislim da sam napokon pronashao ljude koji tje me prihvatiti onakvog kakav jesam..Otjete da se nekada nadjemo da uchimo zajedno ili tako neshto zgodno?? :lol:
Shalim se,lepo je shvatati ovakve vicove i zato-keep 'em comin'!

#40 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 August 2004 - 00:49

Koja je razlika izmedju psihologa i pacijenta?
Psiholozi u 15h odlaze kuci.

#41 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 14 August 2004 - 01:00

koja je razlika izmedju pedagoga i pedofila?

pedofili stvarno vole decu

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 August 2004 - 13:20

:lol:

#43 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 20 August 2004 - 13:41

anegdota

Na predavanju iz matematike, na nekada cuvenom petrogradskom univerzitetu (napomena radi razumijevanja: tamo su postojali redari koji ciji je zadatak bio da se brinu o tabli i disciplini studenata), profesor je upravo pred kraj termina ispunjavao posljednji prazan prostor ogromne table. Kada je profesor izasao u hodnik obratio mu se student u vezi jednog poveceg obrasca o kojem je do maloprije bilo riječi.

Profesor je pozurio natrag u amfiteatar nadajuci se da tabla nije jos izbrisana. Medjutim, na njegovo veliko iznenadjenje, tabla je bila u potpunosti izbrisana, OSIM doticnog obrasca.

- "Nikolaj Nikolajeviču, 25 godina ja radim ovdje!" – čule su se redareve riječi upućene profesoru.

Edited by Edin, 20 August 2004 - 13:42.


#44 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 20 August 2004 - 13:43

Na usmenom dijelu ispita iz mehanike profesor postavlja pitanje: zašto voz klapara?
Studenti se redom pojavljuju pred profesorom i još brže napuštaju ispit jer ne znaju odgovor. Sve dok se nije pojavio jedan student:

- Zašto voz klapara? Paaaaaaa..., vidite!
- »Ohoho!... Ovaj nešto i zna, izgleda mi« - misli se profesor u sebi – Izvolite kolega, samo nastavite.
- Umjesto cijele kompozicije možemo posmatrati samo jedan vagon.
- Da?
- Nadalje, pošto se radi o kretanju pomenutog vagona, posmatraćemo samo njegove točkove, tj. samo jedan točak datog vagona.
- Nastavite kolega!
- Poznatu površinu kruga: r^2*Pi iskoristićemo kao površinu točka.
- Naravno, kolega.
- Tu površinu možemo aproksimirati kao r^2…
- Pa sad, kolega, ne bih se u potpunost složio sa vama, ali, eto, nastavite,…da vidimo
- … i tako dolazimo da obrasca r^2, koji, u stvari, predstavlja površinu kvadrata. Tako dolazimo do konačnog rješenja problema – klaparanje voza nastaje usljed tog kvadrata u točkovima.

#45 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 20 August 2004 - 23:41

Kad smo već kod pakla.

Teorema: Nema fizičara u najtoplijem delu pakla.
Dokaz:

Postojanje "najtoplijeg dela" povlači temperaturnu razliku koju bi bilo koji iole kompetentni fizičar iskoristio za pokretanje toplotne mašine koja bi načinila neki deo pakla ugodno hladnim.

Evo malo kvantne

Dva elektrona sede na klupi u parku. Naiđe još jedan i pita ovu dvojicu "Jel mogu i ja da sedim sa vama?", našta će ova dvojica, "Beži bre! Nismo ti mi Bozoni!".

Idealan znak za naše železničke stanice: Ova železnica je podložna Hajzenbergovom principu neodređenosti. Pozicija i brzina datog voza ne mogu biti poznate u isto vreme.

Zaustavlja saobraćajac Hajzenberga.
"Da li znate koliko ste brzo vozili!?"
"Ne, ali TAČNO znam gde se nalazim."

Hajnekenov princip neodređenosti: Nikada ne možeš biti siguran koliko piva si popio prošle noći.

Relativnost.

Astronom1: ... i tako, pandur me zaustavi i pita me da li sam svestan da sam prošao kroz crveno svetlo. Ja mu rekoh da nisam video crveno svetlo zbog plavog pomaka dok sam se približavao.
Astronom2: I, jel te pustio?
Astronom1: Nije, naplatio mi je kaznu za prekoračenje ograničenja brzine.

Crna rupa je tunel na kraju svetla.

Ostalo.

Zašto sve subatomske čestice mrze elektrone?
Zato što su tako negativni.

Na početku Bog reče:
rotE = -dB/dt
divD = ro
divB = 0
rotH = j+dD/dt
i bi svetlost.

Moderna formulacija principa termodinamike:
1. Ne možeš da pobediš.
2. Ne možeš ni da izjednačiš.
3. Ne možeš da da napustiš igru.
4. Zakon entropije: Perverznost Univerzuma teži maksimumu

Edited by tomkeus, 20 August 2004 - 23:44.