Jump to content


Photo

Internet kupovina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#1 Ivana82ue

Ivana82ue
  • Members
  • 506 posts

Posted 04 June 2004 - 17:35

Vec duze vreme se spremam da obavim nekoliko Internet-kupovina (uglavnom Amazon), tako da bi mi trebala platna kartica. Jedini problem je sto nemam pojma o nacinu izdavanja, uslovima etc, a sto je najgore, ni na web stranicama bas nema neko detaljno objasnjenje (za laika kao sto sam ja :lol: )
Znam samo da treba da imam otvoren devizni tekuci racun. E,sad, ako bi neko znao da mi kaze koji su uslovi, sta je sve potrebno da jedna studentkinja dobije platnu karticu, to bi bilo sjajno!

#2 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 04 June 2004 - 18:30

Krajnje jednostavno - odeš u Rajfajzen banku sa najmanje 20 evra (obavezni depozit, ili kako se već zove) i ličnom kartom i kažeš im da hoćeš Visa Virtuon karticu, koja se i izdaje isključivo za online kupovine. Popuniš formular, oni ti otvore devizni račun, a ti čekaš nedelju dana da preuzmeš karticu i to je to. Kad treba nešto da kupiš - uplatiš novac na taj svoj račun pa onda naručuješ.

Na amazonu provereno radi, mada je sa nekim sajtovima malo teže (moraš imati duplo više para na računu nego što ti je potrebno).

#3 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 04 June 2004 - 18:33

I još nešto, članarina je 30 dinara mesečno, plaća se cela suma po preuzimanju kartice. Studentima prvo odobravaju na 7 meseci...

#4 Ivana82ue

Ivana82ue
  • Members
  • 506 posts

Posted 04 June 2004 - 21:27

Zahvaljujem! :lol:

#5 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 10 June 2004 - 18:11

Krajnje jednostavno - odeš u Rajfajzen banku sa najmanje 20 evra (obavezni depozit, ili kako se već zove) i ličnom kartom i kažeš im da hoćeš Visa Virtuon karticu, koja se i izdaje isključivo za online kupovine. Popuniš formular, oni ti otvore devizni račun, a ti čekaš nedelju dana da preuzmeš karticu i to je to. Kad treba nešto da kupiš - uplatiš novac na taj svoj račun pa onda naručuješ.

Na amazonu provereno radi, mada je sa nekim sajtovima malo teže (moraš imati duplo više para na računu nego što ti je potrebno).

Čekaj, ako imam 20e na računu i oću pazarim nešto za 15, zar moram uplaćivati još tih 15?

#6 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 10 June 2004 - 19:20

Pa da, tih 20 evra mora tamo da stoji kao depozit. Naravno, tim novcem možeš da raspolažeš kada vratiš karticu ili ako istekne rok a ti ne zatražiš produženje...

Mnogo je veći problem što neki sajtovi (yahoo store, na primer), rezervišu duplo više novca nego što ti treba da platiš, a taj višak se 'derezerviše' tek nakon nedelju dana i za to vreme ne možeš da ga koristiš. Zna se i kako do greške dolazi, ali mislim da oni iz banke nemaju nameru to da srede pošto im predstavlja nekakav sigurnosni faktor. Na sreću, sa amazonom to nije slučaj.

#7 eLogo

eLogo
  • Members
  • 66 posts

Posted 10 June 2004 - 21:51

Ma kakva Raifuckin banka! Najsmrdljivija banka u Smrdiji! Odes lepo u Vojvodjansku i uzmes Visu Internet :lol:

#8 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 11 June 2004 - 08:34

gle sad ovog

smorna reklama, sigurno je i smorna banka

ništa ne fali Reiffeisen banci, trik je u načinu na koji funkcioniše Visa centar i kako rade prodavci usluga preko neta. Ja imam karticu više od dve godine i ona funkcioniše na 90 odsto adresa gde mogu da se kupuju usluge i stvari. Jedini problem je način na koji oni povlače pare sa tvog računa. Dešava se povremeno da stave rezervaciju na određenu sumu i da ta suma ne bude povučena odmah sa računa. Ti odeš do banke, vidiš stanje, primiš se... i nađeš se u minusu. Ja uspevam da se izborim sa time, a najviše pomoći sam dobio baš od zaposlenih u Reiffeisen banci.

čisto sumnjam da bi mi pomogli u Vojvođanskoj banci, tamo gde nisu mogli da pošalju fax jer je duvao vetar (objašnjenje službenice)

#9 Tosha2EE

Tosha2EE
  • Members
  • 99 posts

Posted 11 June 2004 - 09:02

VoBan je bolji jer ne postoji obavezan depozit, tj. tih €20 mozes odmah da potrosis...

#10 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 11 June 2004 - 09:22

u jeeee

šta može da se kupi za dvajs evrića :lol:

#11 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 11 June 2004 - 11:59

Čini mi se da sam pročitao da kod VoBan možeš online da aktiviraš/deaktiviraš karticu, po potrebi (znači samo kad hoćeš nešto da pazariš).
To je good, i još te obaveste ako je neko pokušao da naplati u periodu kad je bila neaktivna.
Kad proverim kazaću vam..

#12 djoca

djoca
  • Members
  • 276 posts

Posted 11 June 2004 - 13:06

Visa Internet Vojvodjanske banke se ne moze koristiti na velikom broju sajtova, dok RF Virtuon Viza ima ipak malo vece mogucnosti. Obe u svakom slucaju rade posao u nedostatku novca za normalnu Visa ili MC. Sto se tice call centra kod VoBan-a, on radi. Naime, mozes telefonskih pozivom da blokiras karticu. Kad zelis da je koristis odblokiras je, a kad zavrsis transakciju odblokiras je. Ova opcija jeste sigurna, ali ipak je malo beyveye metoda, posto su transakcije na netu postale mnogo bezbednije, nego Telekomove veze :-)

#13 eLogo

eLogo
  • Members
  • 66 posts

Posted 11 June 2004 - 13:39

Ma na osnovu cega vi to zakljucujete da "Visa Internet Vojvodjanske banke se ne moze koristiti na velikom broju sajtova, dok RF Virtuon Viza ima ipak malo vece mogucnosti"? Koliko ste to kupovina obavili?
Ja obavljam po nekoliko kupovina dnevno vec godinu i po. I tvrdim da visa internet prolazi na mnogo vise sajtova nego virtuon!
Drugo, ne zelim da imam posla sa gancijima iz raifuckin. Radio sam sa gotovo svim bankama, ali ovi su ubedljivo najgori. To je sve neorganizovano, iskomplikovano, sporo, neobavesteno, ... ko da ih je kostunjavi pravio.

#14 djoca

djoca
  • Members
  • 276 posts

Posted 11 June 2004 - 14:26

http://www.elitesecu....org/tema/33381 - Visa VB
http://www.elitesecu....org/tema/16925 - Visa Virtuon
http://www.elitesecu....org/tema/12831 - Visa Continental banke

Tu imate iskustva ljudi koji imaju ove kartica.

#15 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 14 June 2004 - 14:17

Visa Internet Vojvodjanske banke se ne moze koristiti na velikom broju sajtova, dok RF Virtuon Viza ima ipak malo vece mogucnosti. Obe u svakom slucaju rade posao u nedostatku novca za normalnu Visa ili MC. Sto se tice call centra kod VoBan-a, on radi. Naime, mozes telefonskih pozivom da blokiras karticu. Kad zelis da je koristis odblokiras je, a kad zavrsis transakciju odblokiras je. Ova opcija jeste sigurna, ali ipak je malo beyveye metoda, posto su transakcije na netu postale mnogo bezbednije, nego Telekomove veze :-)

djoco, malo sam laik, pa mi reci ako znaš:

Pazarim neki šerver softver, platim i sve je OK.
Šta (kakva sigurnost) sprečava vlasnika/prodavca da sve brojeve koje sam ja ukucao ne copy-ra i ponovo pošalje banci zahtev da proknjiži još jednu ili više transakcija?
Znači mislim na "sitne" site-ove, ne na Ebay ili slične..