Jump to content


Photo

MVP LIGE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
150 replies to this topic

#1 Dule

Dule
  • Members
  • 677 posts

Posted 09 April 2001 - 15:53

sta mislite ko ce biti mvp lige:kobe ,civeb,dankan,alen,sak ili mozda meloun

#2 yu_homicide

yu_homicide
  • Members
  • 146 posts

Posted 09 April 2001 - 16:00

Bez ikakve dileme - Iverson

#3 makixq6

makixq6
  • Members
  • 431 posts

Posted 09 April 2001 - 17:43

Pa bitku vode Webber Kobe i Iverson,Duncan ali verovatno ce biti Iverson!
Mozda ce i Duncan!
Al' ce zato Peja da dobije isto nagradu!

#4 makixq6

makixq6
  • Members
  • 431 posts

Posted 09 April 2001 - 17:45

Mislim ne za MVP!

#5 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 09 April 2001 - 22:06

Ja ne mogu da zamislim Kobija da je MVP ove sezone. Dankin, O'Nil, Alen ili mozda ali jako tesko Mailman i Kris.

#6 Alex

Alex
  • Members
  • 1,918 posts

Posted 10 April 2001 - 16:05

Mislim da niko MVP nagradu nije zasluzio vise od Iversona.Mislim da je Filadelfija uz mozda Detroit (koji nema nikakve rezultate) jedini klub u ligi koji apsolutno zavisi od jednog igraca.I zato taj igrac mora biti MVP.

[ Izmena poruke: Alex na dan 2001-04-10 17:06 ]

#7 Ilija

Ilija
  • Members
  • 310 posts

Posted 11 April 2001 - 10:25

Ako je suditi po atmosferi medju novinarima u SAD koji prate NBA, veoma ubedljivu pobedu odnece Alen Ajverson. Mada se ne slazem sa takvom odlukom, jer mislim da taj trofej zasluzuju ili Veber ili Dankan, Ajverson zaista poseduje izvanredan kvalitet.

#8 Big Dipper

Big Dipper
  • Members
  • 150 posts

Posted 13 April 2001 - 14:39

Sto se tice odlucivanja oko MVP-a, po meni, ljudi se, prilikom izbora, vode mnogo vecim brojem stvari nego sto bi trebalo:
1. Ucinkom ekipe
2. Statistikom i ucinkom samog igraca
3. Gomilom drugih stvari, tipa: ponasanje igraca van terena, njegova popularnost, image oupste, da li je vec osvajao neke nagrade etc.
Prve dve stavke su u redu i, po meni, samo bi one i trebalo da se uzimaju u obzir, i, po njima, "moji" kandidati bi bili Duncan, Webb, Iverson i to tim redom.
Medjutim, ukoliko bi se ukljucila i treca stavka, onda se izvdvaja Timmy-Dunc jer je, pored toga sto je veeeliki igrac, pravi "mamin sin", u najboljem smislu te reci, za razliku od Webbera (mada mnogo mirnijeg u svojoj "Sacramento-fazi":wink:, a pogotovo Ivy-a. Plus, mislim da je tu nagradu zaslusio jos pre dve godine, kada je ona, uz obilato koriscenje stavke 3. dodeljena Mailmanu, verovatno najzasticenijem igracu u ligi. Takodje, Stern je vec dao ove godine jednu nagradu Ivy-u kao All-Star MVP-u, pa mozda ce misliti da mu je to dosta.
Uzevsi sve to u obzir, a mozda i sinocnu utakmicu i ucinak protiv Webb-a, ljudi zaduzeni za to ne bi pogresili ako bi nagradu dali Duncanu.
Mada, ako bi sve gore navedeno stavili u stranu, i uzeli samo znacenje reci "valuable", onda bi ta nagrada mozda trebala ici KG-u jer,po meni, nema nijednog coveka u ligi (sem mozda Paytona, ali ne u ovosezonskom izdanju) koji je toliko vredan za svoju ekipu kao on za Minnesotu.

#9 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 14 April 2001 - 12:44

Umesto filozofiranja Vebera zovi punim imenom. Postoji i Spad Veb (ako imas predstavu ko je to). To me nervira i kod Ilije. Si Veb, Si Veb...MVP bi trebalo da bude Ajverson, mada Veber i Dankin to potpuna zasluzuju. Verovato Dankin vise, jer je potpuno preslisao Vebera u direktnom duelu.

#10 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 14 April 2001 - 12:44

Umesto filozofiranja Vebera zovi punim imenom. Postoji i Spad Veb (ako imas predstavu ko je to). To me nervira i kod Ilije. Si Veb, Si Veb...MVP bi trebalo da bude Ajverson, mada Veber i Dankin to potpuna zasluzuju. Verovato Dankin vise, jer je potpuno preslisao Vebera u direktnom duelu.

#11 Big Dipper

Big Dipper
  • Members
  • 150 posts

Posted 14 April 2001 - 17:45

Ivan[Sonics]:
Umesto filozofiranja Vebera zovi punim imenom. Postoji i Spad Veb (ako imas predstavu ko je to). To me nervira i kod Ilije. Si Veb, Si Veb...


Sta da ti kazem, vremenom, kad odrastes, takve stvari ce prestati da te nerviraju... :wink:

#12 Oggie

Oggie
  • Members
  • 99 posts

Posted 15 April 2001 - 12:29

Duncan!!!!!!!

#13 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 15 April 2001 - 12:33

Bar da je neki nadimak, kao Magic, Dr.J, ili tvoj user name, nego obicna glupost. Sta ce jos biti kad odrastem?
Posto si odrastao i to znas, kazi mi, molim te.

#14 Big Dipper

Big Dipper
  • Members
  • 150 posts

Posted 15 April 2001 - 17:46

Ivan[Sonics]:
Bar da je neki nadimak, kao Magic, Dr.J, ili tvoj user name, nego obicna glupost. Sta ce jos biti kad odrastem?
Posto si odrastao i to znas, kazi mi, molim te.


Moze.
Na primer, kada odrastes, sitne provokacije tipa "Da, verovatno je previse da od tebe ocekujem da znas ko je Len Bias" ce i tebi poceti da zvuce glupo i prestaces da ih koristis. :wink:

#15 djole75g

djole75g
  • Members
  • 4 posts

Posted 15 April 2001 - 18:37

[quote]
Ilija:
Ako je suditi po atmosferi medju novinarima u SAD koji prate NBA, veoma ubedljivu pobedu odnece Alen Ajverson. Mada se ne slazem sa takvom odlukom, jer mislim da taj trofej zasluzuju ili Veber ili Dankan, Ajverson zaista poseduje izvanredan kvalitet.

Bez ikakvog dvoumljenja, MVP je Ajverson. Gledao sam proslogodisnju statistiku, i po svim stavkama Alen igra mnooogo zrelije. Uz to je doveo svoju ekipu medju favorite za osvajanje prstena. Setite se da je Money bio veliki igrac izmedju ostalog i zbog toga sto je druge cinio boljim, a to Ivy radi isto sa svojim saigracima(Snow, Hill i ostali). Zato je moj glas pripao Ajversonu.