Jump to content


Photo

DAN POSLE SUTRA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#1 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 20 May 2004 - 15:36

Film je iznenadjujuce dobar. Po prvi put, Emerih ne poteze petparacke trikove, ne pravi cirkus od ozbiljnih situacija, ne uvodi komicna odmorista. Rezultat je prvi Emerihov film koji ima celovitost, koji prevazlazi tradicionalno dobre Emerihove pocetke i uspeva da bude konsekventan i dinamican sve do kraja.

Stavise, neki od prizora imaju visoku estetizovanost koja se granici sa ozbiljnom umetnickom invencijom. Na rediteljskom planu takodje, Emerih vrlo posteno odradjuje celu stvar. Naprosto, ima inventivnih situacija a i islikano je iz svih uglova sto se vidi kada se sklopi scena.

Naravno, niti scenario ima probojnost nekog vaistinu mocnog predloska, niti je rezija vrhunska, medjutim, u najslabijim momentima DAN POSLE SUTRA ostavlja utisak solidnosti, a u najboljim je cak i uzbudljiv...

#2 Nadya

Nadya
  • Members
  • 44 posts

Posted 20 May 2004 - 15:40

Hmmm, malo mi je tesko da poverujem u to... ali, videcu... mozda i nateram sebe da odgledam film... :lol: :lol: B)

#3 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 20 May 2004 - 15:53

Ma bre josh jedna Americhka katastrofa sveta.
Mada, mozda vredi da se pogleda jedino zbog mashte i efekata.

#4 Alan Smithee

Alan Smithee
  • Members
  • 13 posts

Posted 21 May 2004 - 01:34

Emmerich, reditelj Univerzalnog vojnika, nejdosadnije i najskuplje Godzile, pa Zvezdana kapija, Dan nezavisnosti (najezih se)? Pa taj covek stvarno nema poverenja u inteligenciju ljudi i osecaj za ukus. Njegovi filmovi poznati su samo sto je dosta novca ulozeno u njih, ali on je i od holivudskih reditelja za mene stvarno dno. To da se popravio verujem, gore tesko i moze, ali to da je mu je film konsekventan i dinamican, te da neki od prizora imaju visoku estetizovanost koja se granici sa ozbiljnom umetnickom invencijom hmmm, to su krupne reci. Pa ja sam jos odavno odlucio da vise necu da gledam njegove filmove.

#5 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 21 May 2004 - 09:25

Emmerich, reditelj Univerzalnog vojnika, nejdosadnije i najskuplje Godzile, pa Zvezdana kapija, Dan nezavisnosti (najezih se)? Pa taj covek stvarno nema poverenja u inteligenciju ljudi i osecaj za ukus. Njegovi filmovi poznati su samo sto je dosta novca ulozeno u njih, ali on je i od holivudskih reditelja za mene stvarno dno. To da se popravio verujem, gore tesko i moze, ali to da je mu je film konsekventan i dinamican, te da neki od prizora imaju visoku estetizovanost koja se granici sa ozbiljnom umetnickom invencijom hmmm, to su krupne reci. Pa ja sam jos odavno odlucio da vise necu da gledam njegove filmove.

Same here.

Iscrpljuje to. :lol:

#6 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 21 May 2004 - 09:32

video trailer na troji
ko vidi trailere za emerihove filmove, video je sve...(i jos pride onaj dramatican glas najavljivaca koga u filmu nema)

#7 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 21 May 2004 - 10:05

ko vidi trailere za emerihove filmove, video je sve...(i jos pride onaj dramatican glas najavljivaca koga u filmu nema)

Larko, sad si ga najebao. Samo čekam kad će da skoči četa mala ali odabrana i i da te priveže za stub srama jer si rekao da ti je dovoljno da vidiš trejler da bi znao kakav je film. Nema veze što si se ti ogradio da se to odnosi na Emerihove filmove/trejlere, neće ti vredeti čak ni ako sasvim polaaaaako pokušaš da im objasniš šta si mislio. Gorećeš u devetom krugu pakla forever and ever.

#8 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 21 May 2004 - 10:08

u nedelju najavljuju zesce zahladjenje, tako da malko przenja i nije tako losa perspektiva... :lol:

#9 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 21 May 2004 - 11:27

Za neke filmove je dosta videti trailer i odustati od bioskopa, ali za ovaj je dosta videti poster.

#10 Crippled Avenger

Crippled Avenger
  • Members
  • 472 posts

Posted 21 May 2004 - 14:20

Ja sam nekada bio ogorceniji na Emeriha od vas. Bolje je da mi verujete...

#11 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 21 May 2004 - 16:24

Za neke filmove je dosta videti trailer i odustati od bioskopa, ali za ovaj je dosta videti poster.


ma dovoljno je cuti da taj i taj snima film o tome i tome i odma znas /ako koristis intuiciju/

#12 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 21 May 2004 - 21:22

Koliko god da je sranje volecu ga. Na horor sam oguglao ali me te katastrofe moram da priznam uplase po malo. Pogotovu voda, talasi, zemljotresi :lol:

Secam se kada se u Odeonu prikazivao Eartquake: Charlton Heston ....
Ava Gardner :lol: :lol: nije nemi a ni B&W 1974. Tada su doneli 'speciajlne efekte' ala srround - dva ogromna zvucnika low fre. bass. Stvarno se tresle stolice i vibrirao pod. Kakva je to histerija bila. :lol:

Edited by Hefestus, 21 May 2004 - 21:25.


#13 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 29 May 2004 - 02:57

E pa ja gledala! Posle citavog niza nesnosnih daveza & pretencioznih tupeza koje sam videla u poslednje vreme, uopste nisam ocekivala da ce ovaj film biti ista bolji. Kad ono - dobra zabava, solidna struktura (svega par padova pri sredini i kraju), par uspelih zezova na racun ovdasnje politicke strukture. Neverovatno mi je da je neko shvatio ovaj film kao politicki pamflet i nekakvo upozorenje. Film je cist sf, tipican predstavnik podzanra katastrofe i nekako me najvise podseca na The Day of the Triffids i naravno Independence Day. Moj savet - ne trazite politicke poruke, gledajte ga kao svaki zanrovski film.

#14 Stanarevic

Stanarevic
  • Members
  • 53 posts

Posted 29 May 2004 - 05:44

Prijatno iznenadjen, s obzirom da je Emmerich visoko na mojoj internoj listi "ozloglasenih". Ocekivano, film se moze secirati i vredjati zbog zilion stvari, ali da je zabavan i napet, to mu niko ne moze osporiti. Ili krace: bolje mi je leg`o od "Troy"...

Edited by Stanarevic, 29 May 2004 - 05:45.


#15 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 29 May 2004 - 08:46

lepo ja kazem svi putevi vode u Mexico B)

elem... jako dobar film.... posebno preporucujem Laviniji da ga pogleda, mislim, obzirom koliko sam primetila da joj se svideo Donnie Darko... sve mi se cini da se Jake nikad nece osloboditi tog svog Donnie Darko stila :lol: ukoliko je takav i u privatnom zivotu pa recimo da nije tesko odglumiti onako specificne uloge.... cak i da je neki drugi glumac ovde glumio Sam-a pomislila bih: kakvi tupani bre, ova uloga je kao stvorena za Jake Gyllenhaal-a B)

kao sto se i moze pretpostaviti, ima jako dobrih scena... duhovitost u odnosu na recimo Independence Day [premda ovaj film i dalje ima simpa mesto na mojoj listi] je znatno smanjena.. dosta se razlikuje od Emmerichovih predhodnih filmova, deluje mi dosta ozbiljniji, dakle cini mi se da ima najmanje SF elemenata u odnosu na sve ostale... citava prica deluje vrlo realno i moguce pa sam se bukvalno smrzla po izlasku... cak sam ukljucila i grejanje u autu :lol:

ma bre, i ja begam za Mexico.... sto pre! :lol: B)