Jump to content


Photo

indie-go!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
176 replies to this topic

#61 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 07 June 2004 - 16:43

vishe kenta,vishe...!!


bice, bice... :lol: je l' znas jos neki bend koji izvodi svoju muziku na svedskom jeziku?

a sad... autopark..!

dakle, nastupaju u petak 11. juna u okviru indie-go! specijala koji ce se, za promenu, odrzati u velikom klubu akademije...

autopark je petoclana beogradska postava - bubanj, zice, synth, glas - koja radi od 2000. godine... u pitanju je, na prvi pogled, retro (ali ipak originalan) zvuk... nesto kao shoegaze (ride, my bloody valentine...) sa neworder-style synth & bas deonicama i lepim (i pomalo neuroticnim :lol:) zenskim vokalom i autobiografskom introspektivnom lirikom...

indie-go! je dj "zadruga" koja na osobeni nacin promovise "alternativnu pop" muziku od 1996. godine... indie zanr koji je je tad harao britanijom (i po kome je ovo vece dobilo ime) evoluirao je u konglomerat originalnih i revival stilova, ali je senzibilitet poprilicno ostao isti... a indie-go! je taj senzibilitet prepoznao i u muzici nekih, prostorno i vremenski, udaljenijih izvodjaca...

vece pocinje u 2300, autopark nastupa oko 0030, a do 0400 ce vas zabavljati indie-go! dj team... muzicke zelje su dobrodosle :lol:

http://www.indie-go.com

Edited by hristodulo, 07 June 2004 - 17:03.


#62 Zildijan

Zildijan
  • Members
  • 258 posts

Posted 07 June 2004 - 22:41

je l' znas jos neki bend koji izvodi svoju muziku na svedskom jeziku?

puno odlicnih bendova iz te kategorije... moji favoriti Paus (drugi znacajan projekat Joakima Berga iz Kenta), Idag, Håkan Hellström (obavezno ga proveriti, car!), Autopilot, Music 77, Arvid, Bob Hund, Thåström, C.Aarme, [ingenting], Slagsmålsklubben... mada za nijansu vise gotivim izvodjace na danskom...

poz

#63 GEFJON

GEFJON
  • Members
  • 178 posts

Posted 07 June 2004 - 23:39


je l' znas jos neki bend koji izvodi svoju muziku na svedskom jeziku?

puno odlicnih bendova iz te kategorije... moji favoriti Paus (drugi znacajan projekat Joakima Berga iz Kenta), Idag, Håkan Hellström (obavezno ga proveriti, car!), Autopilot, Music 77, Arvid, Bob Hund, Thåström, C.Aarme, [ingenting], Slagsmålsklubben... mada za nijansu vise gotivim izvodjace na danskom...

poz

:lol:

#64 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 08 June 2004 - 01:20

gefjon, pitanje je bilo upuceno tebi... zar ne znas vise ni jedan? :lol:

#65 truch

truch
  • Members
  • 1,065 posts

Posted 08 June 2004 - 14:18

Znam da su izbori i ostala sranja....ali vise plakata za 'cert....potrudite se malo....videjo samo 1
I da nije bilo njega verovatno ne bih ni znao za isti...

#66 GEFJON

GEFJON
  • Members
  • 178 posts

Posted 08 June 2004 - 14:41

pa,da pitanje je bilo upuceno MENI...no,dobro. :lol:
hristodulo-odgovor si dobio... :lol:

#67 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 08 June 2004 - 16:36

Znam da su izbori i ostala sranja....ali vise plakata za 'cert....potrudite se malo....videjo samo 1
I da nije bilo njega verovatno ne bih ni znao za isti...

pa trudimo se, lepimo plakate za autopark... al' onda dodju ovi sa kandidatima i prelepe... i jos stoje i kao cuvaju svoje plakate... :lol:

idu i dzinglovi po nekim radio stanicama, rastrcali smo se za najave, gostovanja... ako mozes da pomognes u tom smislu, niko ti ne brani :lol:

gefjon, dobio sam, fala... imam drugaricu koja ide u svedsku da studira, pa hoce da usavrsi jezik preko muzike :lol:

#68 truch

truch
  • Members
  • 1,065 posts

Posted 08 June 2004 - 18:08

Znam da su izbori i ostala sranja....ali vise plakata za 'cert....potrudite se malo....videjo samo 1
I da nije bilo njega verovatno ne bih ni znao za isti... 


pa trudimo se, lepimo plakate za autopark... al' onda dodju ovi sa kandidatima i prelepe... i jos stoje i kao cuvaju svoje plakate...

idu i dzinglovi po nekim radio stanicama, rastrcali smo se za najave, gostovanja... ako mozes da pomognes u tom smislu, niko ti ne brani


...ok nego pomislih da nije neka :lol: reklama kao sto vole domace grupe.....misteriozno da se reklamiraju i najavljuju na sebi svojstven nacin.....i to bez plakata cesto....
#posto sam prethodna 2 puta glediYO Auto-u-Parku,bez reklame a i bez plakata (neracunajuci gostovanje onih bezveznih brit-popera iz Skandinavije u bYOskopu DOBa)....reklama je uglavnom isla od uha do bube u uhu.....

Negro.....kako se zvase o0na njihova pesma sto nije "radijski hit"kao Obala i Shutanje....a devojcica peva nesto .....valjda....Ivane...pada sneg zima ,jesen.....tuzno i to.....

O Boze al' ga opisa :lol:

#69 Zildijan

Zildijan
  • Members
  • 258 posts

Posted 08 June 2004 - 18:25

wrong... dobio si odgovor samo koji su moji omiljeni bendovi te orijentacije (mozda i oni budu od koristi tvojoj drugarici)... a neka ti osoba kojoj si postavio pitanje odgovori lepo na njega, posto verovatno sjajno poznaje svedsku scenu cim zna za Kent... meh... :lol:

poz

Edited by Zildijan, 08 June 2004 - 18:25.


#70 J'en ai marre!

J'en ai marre!
  • Members
  • 1,070 posts

Posted 08 June 2004 - 22:34

Håkan Hellström (obavezno ga proveriti, car!)

:lol:


Jes' vala. En vän med en bil je ultra hit! Ih, kad bi indie omladina znala da nije sve u Ameriki i Engleskoj gde bi joj bio kraj. :lol:

#71 truch

truch
  • Members
  • 1,065 posts

Posted 08 June 2004 - 23:51

QUOTE (Zildijan @ 7 Jun 2004, 23:41)
Håkan Hellström (obavezno ga proveriti, car!) 





Jes' vala. En vän med en bil je ultra hit! Ih, kad bi indie omladina znala da nije sve u Ameriki i Engleskoj gde bi joj bio kraj. 


oh ne ....here we go again.....a kad bi indie omladina znala....bilo sta.....pa makar i UK & USA........mada je to vec ispricano.......
Sto ste dosadni sa tim severnjacima...ccc........
A gde je tu Wels,pa Skoti, pa Kenguri a da ne spominjem Japance(ponovo veoma"in").......ajde bre malo... velik je globus(a tek muzicki)a vi se uhvatili Skandinavaca...(dobro i Kanadjana)....pa samo cekam neciji signature"ovaj post omogucila Kraljevina palih Vikinga koji nisu uspeli da se domognu Valhale".......Sarajte malo...... B)

A kako se zove ona pesma od Autoprka?

#72 Zildijan

Zildijan
  • Members
  • 258 posts

Posted 09 June 2004 - 00:24

vidim ja da potcenjujes indie scenu Benelux-a :lol:

#73 J'en ai marre!

J'en ai marre!
  • Members
  • 1,070 posts

Posted 09 June 2004 - 09:14

QUOTE (Zildijan @ 7 Jun 2004, 23:41)
Håkan Hellström (obavezno ga proveriti, car!) 





Jes' vala. En vän med en bil je ultra hit! Ih, kad bi indie omladina znala da nije sve u Ameriki i Engleskoj gde bi joj bio kraj. 


oh ne ....here we go again.....a kad bi indie omladina znala....bilo sta.....pa makar i UK & USA........mada je to vec ispricano.......
Sto ste dosadni sa tim severnjacima...ccc........
A gde je tu Wels,pa Skoti, pa Kenguri a da ne spominjem Japance(ponovo veoma"in").......ajde bre malo... velik je globus(a tek muzicki)a vi se uhvatili Skandinavaca...(dobro i Kanadjana)....pa samo cekam neciji signature"ovaj post omogucila Kraljevina palih Vikinga koji nisu uspeli da se domognu Valhale".......Sarajte malo...... B)

A kako se zove ona pesma od Autoprka?

A gde su ti Rusi, bato, Ruuuuuusssiii! :lol: I Poljaci i Česi su super. Jedino je problem što istočnjaka neima na zapadu dok ne propevaju na engelskom ili ne izigravaju lezbejke, tako da mora malo da se rovari on your own.

Håkan je stvarno super, skriveni dragulj. :lol:

AMG REVIEW: With this remarkable debut album, Swede Håkan Hellström became the hottest new name in Scandinavian music in the year 2000. The opening track, the extraordinary pre-album hit single "Känn ingen sorg för mig Göteborg," sets the high standards. Like many other great artists before him, he seems to be able to write upbeat, melodic songs while handling topics that are sad and melancholic. Track number two, "En vän med en bil," with its uplifting guitar riffs, and his second single "Ramlar," a song about doing things you later regret while being drunk, stand out as good examples of turning melancholic themes into something wonderfully optimistic. Although his lyrics sometimes suggest Morrissey and the Smiths (some songs actually contain Morrissey phrases translated to Swedish), his music sounds very little like them. He also lacks the cynicism and bleakness that sometimes dominates Morrissey lyrics. The arrangements are very busy, with lots of backing vocals and trumpet harmonies, not unlike Born to Run-era Bruce Springsteen. He sings desperately about doomed love affairs, wanting to leave his hometown and his outsider status, with the latter shining through most clearly in the epic ballad "Vi två, 17 år" and "Atombomb." Including only ten songs, this album contains no fillers or weak tracks. Its consistency is a great strength. The production is also very good; the falsetto backing vocals, trumpets, and the clean yet dominant and catchy guitar hooks help set Hellström apart from most other contemporary indie pop acts. This album was nominated for six Swedish Grammy awards the year following its release. — Anders Kaasen

#74 truch

truch
  • Members
  • 1,065 posts

Posted 09 June 2004 - 10:20

A gde su ti Rusi, bato, Ruuuuuusssiii!  I Poljaci i Česi su super. Jedino je problem što istočnjaka neima na zapadu dok ne propevaju na


Ajde bas preporuci neke Ruse....ali nemoj da su neko njesra.......

vidim ja da potcenjujes indie scenu Benelux-a


#E Wales ih sije uzduz i popreko sa i bez Deusa.....kao i celu EU......

No.....domace snage .....ona pesma?!.....neko???....Hristoooo

#75 Zildijan

Zildijan
  • Members
  • 258 posts

Posted 09 June 2004 - 11:13

#E Wales ih sije uzduz i popreko sa i bez Deusa.....kao i celu EU......

Wales se ne potcenjuje, ali ni precenjuje... Irsku ne pomenu as well... ima dragulja koliko hoces (J`en je u pravu za Cehe i Poljake, slab sam sa Rusima :lol:, osim sa njihovim neo-folkom i jos nekim goth pravcima B) ), ali niko nije ni blizu Skandinavije u celini (sa svim ostrvima i ostrvcima :lol: )... velika tacka.

Edited by Zildijan, 09 June 2004 - 11:28.