Jump to content


Photo

nemoc nacije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
303 replies to this topic

#31 bokini

bokini
  • Members
  • 237 posts

Posted 01 April 2004 - 02:44

e, evo ovo mi se svidja:
http://www.glas-javn...D04033101.shtml

posebno ovaj deo:
Istraživanje će biti sprovedeno na 1.700 ispitanika, nije profitno, finansira ga naša agencija i potpuno je objektivno i nezavisno i podstaknuto je situacijom u kojoj se Srbija nalazi. Srbija već dovoljno kasni i nema vremena za gubljenje i zato ukoliko premijer nije sposoban da smeni ministra ako nije dobro radio, smeniće ga građani. Zatim država na čelu sa premijerom koja teži ka Zapadu mora da ima za to biznis plan, odnosno najjednostavniji put do toga, a građani su tu da prate da li ministri i Vlada rade ono što su obećali - rekao je Davidović.

i dobro je sto smo za ulazak u EU, i to je nesto :lol:

#32 JMNS

JMNS
  • Banned
  • 131 posts

Posted 01 April 2004 - 04:09

"Jednostavno stara shvatanja ce imati sve manju prodju, mislim da je ovo poslednji talas nacionalizma kod nas i sa tim ce uskoro biti gotovo. Isto tako nasi buduci vladari nece imati luksuz da dovode drzavu u ogromne dugove, da sire bedu i ostalo; U tom slucaju ce nas neko jednostavno kupiti - celu drzavu."


Bokini, ako zivis u Srbiji a imas ovakva zapazanja, onda si jedna od retkih osoba koja MISLI i koju niko ne moze da manipulise. Pokusaj obicnom Srbinu da kazes, da politicari podizu nacionalnu euforiju zarad sakupljanja poena i sopstvene moci, a naustrb Srbije i njenih gradjana i da to uspesno rade, pa ce te napasti i reci da si Srbomrzac. Naime, baviti se srpskim pitanjem danas, izaziva veoma oprecna razmisljanja i tumacenja narocito kod ovih, gore navedenih. Dolaskom Milosevica na vlast, nacionalizam je doziveo kulminaciju a sada se samo rasirio na vece podrucje i postalo nesto poput narodne bolesti. Sva sreca, te ima mudrih ljudi koji nisu skloni manipulacijama i znaju da razdvoje dobro od loseg i ne prihvataju sve sto im se nudi kao krajnje resenje. Tvoj optimizam me je obradovao jer sam ja po pitanju Srbije jos uvek pesimista iako verujem da bolje mora biti ali ne u skorije vreme. Sto se mentaliteta tice, i tu se slazem ali nije on od presudnog znacaja vec osobina koju posedujemo a to je nesloznost, mrznja prema svemu sto je strano, neprihvatanju komplikovanih resenja vec teznja brzim itd.

#33 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 01 April 2004 - 04:24

[/QUOTE]Bokini, ako zivis u Srbiji a imas ovakva zapazanja, onda si jedna od retkih osoba koja MISLI i koju niko ne moze da manipulise
Sva sreca, te ima mudrih ljudi koji nisu skloni manipulacijama i znaju da razdvoje dobro od loseg i ne prihvataju sve sto im se nudi kao krajnje resenje[QUOTE]

Mogu li i ja da dobijem kompliment :lol:

#34 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 01 April 2004 - 04:44

Mi uvek imamo krivce za nase nevolje ali mi nikada ni za sta ne mozemo i ne zelimo da budemo krivci jer bi nas ta nasa krivica suocila sa sopstvenim egom koji je nama samima najveca smetnja jer smo naucili da idemo laksim putem koji godi nasoj sujeti.

I zato:

"...U ovom dobu svađe i licemjerja, ni jedan drugi proces duhovne spoznaje nije tako djelotvoran kao pjevanje maha-mantre:

Hare Krišna, Hare Krišna, Krišna Krišna, Hare Hare,
Hare Rama Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare."

:lol:

#35 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 01 April 2004 - 04:47

2 JMNS !

Sam odgovornost za sve grehove od Kulina bana do danas, moze otrijezniti nacionaliste.
Oshtre zakone koji se efikasno sprovode od nezavisnih sudova, za svaki govor mrznje i bacheni kamen na sakralni objekt.
Javashluk koji vlada vjekovina na Balkanu, mnogi profiteri puni kapitala, koriste svoj uticaj za vjechni haos i mutnu vodu u kojoj oni najbolje love.
Vash Don Kihotovski pokushaj da rushite vjeternjache, na ovom forumu ce mobilisati intelegenciju iz Chikaga troje ljudi sa deset fakulteta, gradjanskim podrijeklom koje se konta vjekovima, sa otmenim aristokratskim precima, koji su spasili zivu glavu kod mrskog neprijatelja sveserBskoga naroda USofA, i zdravo dupe, sa sigurne distance gase pozar barelima nafte iz Iraka.
Kod nas nema odgovornih, ni za Kralja koji leti kroz prozor, ni za partizanska strijeljanja, ni chetnichka klanja, komunistichke kazamate, Zlobove horde smrti, svi , svi , svi , srBi su nevini kao novorodjenche, chast izuzecima i Vama.

#36 2121 Ala Wai Blvd#3404

2121 Ala Wai Blvd#3404
  • Banned
  • 590 posts

Posted 01 April 2004 - 05:11

Milovane, cemu ovoliko negativne energije, da ne kazem kuknjave, i to sve iz zemlje danske :lol: Postoji li neko drugo resenje osim kolektivnog placa i opsteg ocaja?

potpis 'nevino sVrbsko novorodjence'

#37 JMNS

JMNS
  • Banned
  • 131 posts

Posted 01 April 2004 - 05:24

2 JMNS !

Sam odgovornost za sve grehove od Kulina bana do danas, moze otrijezniti nacionaliste.
Oshtre zakone koji se efikasno sprovode od nezavisnih sudova, za svaki govor mrznje i bacheni kamen na sakralni objekt.
Javashluk koji vlada vjekovina na Balkanu, mnogi profiteri puni kapitala, koriste svoj uticaj za vjechni haos i mutnu vodu u kojoj oni najbolje love.
Vash Don Kihotovski pokushaj da rushite vjeternjache, na ovom forumu ce mobilisati intelegenciju iz Chikaga troje ljudi sa deset fakulteta, gradjanskim podrijeklom koje se konta vjekovima, sa otmenim aristokratskim precima, koji su spasili zivu glavu kod mrskog neprijatelja sveserBskoga naroda USofA, i zdravo dupe, sa sigurne distance gase pozar barelima nafte iz Iraka.
Kod nas nema odgovornih, ni za Kralja koji leti kroz prozor, ni za partizanska strijeljanja, ni chetnichka klanja, komunistichke kazamate, Zlobove horde smrti, svi , svi , svi , srBi su nevini kao novorodjenche, chast izuzecima i Vama.



Gospodine Milovane,
Niste samo vi ljuti i razocarani i ja sam. Razumem vas! I tacno je to da ce nekoliko intelektualaca iz razvijenih zemalja koji procitaju nase SPOZNAJE da okrenu drugi list ali samo u slucaju da to postane i kolektivna spoznaja a ne i pojednacna. Ja cu vam postaviti samo jedno pitanje, da li nam neko nesto moze ako se borimo radom, umom, cistim srcem koje nemamo i dusom koja je sklona da oprasta cak i neprijatelju? Nemojte sada da pomislite da verujem u Boga, niti verujem niti ne verujem, nesto sam izmedju i trazim se tu, pravoslavka sam. Naime, verujem u dobro a dobro je najjace oruzje. Mi, nismo bili dobri i to vam je onako najprostiji komentar koji je razumljiv i jasan. Da li znate da se komunizam, lazne ideologije i kojekakve demagogije uspesno seju samo kod Srba? Nece jedan Englez ili Svedjanin ili Irac biti izmanipulisani jer imaju cisto srce i prepoznaju prevaru. I ja vama tvrdim da je ovo veoma tezak zadatak i trnovit put kroz koji mi, Srbi moramo proci ka prosvetljenju i raspoznaji sta je dobro a sta je zlo. Tada, vise necemo biti tako lak plen Zapadu a automatski i interesna sfera. Zapad je veoma praktican jer on kreiranjem sukoba u sredini gde se oni mogu kreirati, natera ljude da se poprave ili ih satre. Ako se poprave poput istocno-evropljana, povuce se i trazi drugu zrtvu. I, ma kako ovaj NWO nama Srbima i celoj EU izgledao prljav, covek ga je smislio i to je jedini put ka zdravoj eliminaciji onoga trulog sto ne valja i traba ga reciklirati. To je borba za opstanak!

#38 JMNS

JMNS
  • Banned
  • 131 posts

Posted 01 April 2004 - 05:30

2121 Ala Wai Blvd#3404, za vas pozdrav i :lol:


Dobroduh, jeste u pravu ste, mozda je spas u verovanju u Boga i prihvatanju Njega kao spasioca. Ja jos uvek Boga ne osecam ali podrzavam sve one koji veruju. Naime, ja smatram da u nasim Crkvama nema Boga vec je sve to obicno sektasenje i da ga moram naci u svom srcu. Bog je moj dijalog sa samom sobom. I nije vazno kom Bogu verujete, vazno je da verujete u DOBRO!

#39 bokini

bokini
  • Members
  • 237 posts

Posted 01 April 2004 - 13:46

Za JMNS,

Da, zivim u Srbiji, voleo bih da ostanem ovde ako se stanje promeni (i da mogu da spartam po evropi bez viza :lol:) Ali ako stanje bude isto ili jos gore, sorry moram da odem. Zeleo bih da otvorim firmu, dakle ne zelim da cekam da se stanje promeni, da dodju strani investitori, da pocnu da placaju mnogo itd. I ako bude moguce koliko toliko poslovati bez podmicivanja cele opstine, bice ok; u suprotnom mora se otici. Kada malo pocnu da dolaze strane firme (konkurencija) koje to nece tolerisati bice verujem sve bolje. Evo Sartid (americka firma), cudo jedno kako je izmenio navike radnika. Mogu radnici da svi glasaju za radikale, ali im i radikali nece pomoci.

Dakle, srbi su lose prosli u svim velikim odvojenim periodima do sada, jednostavno zato sto izgleda je u tim periodima bilo vrlo lako vladati. A znate sta se desi sa Srbinom kada dodje na vlast. Zato se nadam da sada (u eri informacija) kada je vodja (vlada ili presednik) dosta blizi narodu da ce biti mnogo bolje. Iskreno se nadam da radnici koji nisu zadovoljni svojim platama, da ce poceti da strajkuju kao kad je i DOS bio a ne da cute i da ne prave probleme vladi. Isto tako se nadam da ministri nece moci da donose neke odluke koje 80% naroda ne odobrava, i da ne trepne. Evo jos jedne ohrabrujuce stvari: mnoge nase firme su zapocele uspesan biznis u ove 3 godine i njima mnogo vise odgovara uredjen sistem umesto anarhije i te firme ce biti tas koji ce da prevagne u nasu korist. Jednostavno njima smetaju ova ogranicenja, i ne sticu novac tako sto ce da rade sa drzavom neke mutne stvari. Dakle verujem da ce biti bolje, jer je Djindjic pokrenuo stvari i vise zaustavljanja nema.

#40 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 01 April 2004 - 17:01

Gospodine Milovane,
Niste samo vi ljuti i razocarani i ja sam. Razumem vas! I tacno je to da ce nekoliko intelektualaca iz razvijenih zemalja koji procitaju nase SPOZNAJE da okrenu drugi list ali samo u slucaju da to postane i kolektivna spoznaja a ne i pojednacna. Ja cu vam postaviti samo jedno pitanje, da li nam neko nesto moze ako se borimo radom, umom, cistim srcem koje nemamo i dusom koja je sklona da oprasta cak i neprijatelju?


G`djice JMNS !

Ima perioda i problema koji od chovjecha naprave nemocno bice (smrt ili bolest djeteta, gubitak voljene osobe) kada samo Bog pomaze da chovjek sachuva zdravi razum.
Da smo pravi vjernici, sigurno bi razlikovali zlo od dobra, andjela i djavola,
chashu meda josh niko ne popi,
da je s`chashom zuchi ne zagorchi.
Nijesam ja ljut, nego tuzan i zalostan, razocharan u pjesnike, pisce, intelektualce koji svjesno, siju vjetar a njihov narod zanje oluju.


Nemojte sada da pomislite da verujem u Boga, niti verujem niti ne verujem, nesto sam izmedju i trazim se tu, pravoslavka sam. Naime, verujem u dobro a dobro je najjace oruzje. Mi, nismo bili dobri i to vam je onako najprostiji komentar koji je razumljiv i jasan.


Prvih chetiri decenije mog zivota, ishao sam po vodi, more mi je bilo do koljena, kao valjkak sam ravnjao put ispred sebe, jedna Dankinja koja mi je rodila sina i cerku, napravi isti grijeh, kao i ja, kada sam ostavio bivshu suprugu i sina, dovede drugoga da je mazi po tijelu u kojem sam smjestio moju dushu, molio sam Boga i Svetoga Vasiliju Ostroshkoga da mi vrati dushu u moje tijelo, shto molio Boga domolio, nadjoh sebe i mir u dushi, novu suprugu i josh dva sina, mir u dushi oslobodjenoj od mrznje i zelje da sudim drugima za svoje grehove, ovo je samo molba svima vama da nadjete sebe,
Bog nije u crkvi i kod popa, Bog je u nashoj dushi i tijelu, Bog nije pravoslavac ili katolik,
Bog zrtvuje sina, svoju ljubav za dobro nas greshnih smrtnika, ko primi poruku o ljubavi za bliznjega svoga je vjernik, ovi shto se kindjure po crkvama sa crnim i crvenim rashvama ne vjeruju u Boga to nijesu Boziji hramovi to su cirkusne dvorane.
Bez sekti i podjela, svaki chovjek nosi Boga u svojoj dushi i tijelo samo sam bez posrednika na direktnoj liniji od Sina do Boga oca.



Da li znate da se komunizam, lazne ideologije i kojekakve demagogije uspesno seju samo kod Srba? Nece jedan Englez ili Svedjanin ili Irac biti izmanipulisani jer imaju cisto srce i prepoznaju prevaru. I ja vama tvrdim da je ovo veoma tezak zadatak i trnovit put kroz koji mi, Srbi moramo proci ka prosvetljenju i raspoznaji sta je dobro a sta je zlo. Tada, vise necemo biti tako lak plen Zapadu a automatski i interesna sfera. Zapad je veoma praktican jer on kreiranjem sukoba u sredini gde se oni mogu kreirati, natera ljude da se poprave ili ih satre. Ako se poprave poput istocno-evropljana, povuce se i trazi drugu zrtvu. I, ma kako ovaj NWO nama Srbima i celoj EU izgledao prljav, covek ga je smislio i to je jedini put ka zdravoj eliminaciji onoga trulog sto ne valja i traba ga reciklirati. To je borba za opstanak!


Zapad ima etichke norme, za 14 godina poslovanja sa raznim firmama bez provjere na rijech, poshalje robu i fakturu, nikada nijesam imao problema sa placanjem, etika i moral, na Balkanu je pustinja bez etike i morala, niko ne vjeruje da si dobar i poshten chovjek, polazi od sebe, malog chovjeka koji je lukav, i on misli da sam i ja losh, samo sam ja lukaviji od njega i hocu da ga zahebem, na toj osnovi bolje uspijeva korov i zlo, nego ljubav i povjerenje, ali nam ostaje nada u bolje sjutra, nada zadnja umire.

#41 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 02 April 2004 - 00:29

Zapad ima etichke norme, za 14 godina poslovanja sa raznim firmama bez provjere na rijech, poshalje robu i fakturu, nikada nijesam imao problema sa placanjem, etika i moral, na Balkanu je pustinja bez etike i morala, niko ne vjeruje da si dobar i poshten chovjek, polazi od sebe, malog chovjeka koji je lukav, i on misli da sam i ja losh, samo sam ja lukaviji od njega i hocu da ga zahebem, na toj osnovi bolje uspijeva korov i zlo, nego ljubav i povjerenje, ali nam ostaje nada u bolje sjutra, nada zadnja umire.

Blah generalizacija up to cohones. Holandjani su takvi prevaranti, da smo mi u kamenom dobu za njih. A i ostali u zapadnoj Evropi nisu daleko. Nisu tako sirovi ko mi pa to bode oci...

Inace sto se topika tice, nama treba chobanin, cvrsta ruka autoritet. Ne vise od 3-4 da misle i odlucuju, a svi ostali da tapsu i izvrsavaju.

#42 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 April 2004 - 00:42

Blah generalizacija up to cohones. Holandjani su takvi prevaranti, da smo mi u kamenom dobu za njih. A i ostali u zapadnoj Evropi nisu daleko. Nisu tako sirovi ko mi pa to bode oci...


2 Hefestus !

Ja sam lukav i losh chovjek, lazem o svojem iskustvu,
balkanci su najposhteniji i najiskreniji, nebeski narod, zato nam i ide tako kako ide.

#43 tru

tru
  • Members
  • 11 posts

Posted 02 April 2004 - 00:51

Ljudi, sto kaze Ajnstajn "sistem je proizvod ljudi koji ga prave"
Tako je i nas sistem prozivod nas samih. Samo se treba truditi sto je vise moguce da prevazidjemo te neka prirodne mane koje svakako imamo.

#44 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 02 April 2004 - 00:56

"Blah generalizacija up to cohones. Holandjani su takvi prevaranti, da smo mi u kamenom dobu za njih. A i ostali u zapadnoj Evropi nisu daleko. Nisu tako sirovi ko mi pa to bode oci..."

Ne bih rekao da je rec o nesirovosti nego o racionalnosti. Retko kad ces u Holandiji biti prevaren kada ta prevara ima malo sanse za uspeh. To zato sto je to kontraproduktivno. A upravo takve gluposti ti se u Srbiji redovno dogadjaju.

#45 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 02 April 2004 - 01:03

"Blah generalizacija up to cohones. Holandjani su takvi prevaranti, da smo mi u kamenom dobu za njih. A i ostali u zapadnoj Evropi nisu daleko. Nisu tako sirovi ko mi pa to bode oci..."

Ne bih rekao da je rec o nesirovosti nego o racionalnosti. Retko kad ces u Holandiji biti prevaren kada ta prevara ima malo sanse za uspeh. To zato sto je to kontraproduktivno. A upravo takve gluposti ti se u Srbiji redovno dogadjaju.

Hvala na iskrenosti.