Jump to content


Photo

ETERNAL SUNSHINE OF SPOTLESS MIND


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

#16 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 18 December 2004 - 09:45

odlican smile.gif
probala da ga prepricam nekome, pa nisam uspela blink.gif

#17 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 18 December 2004 - 12:20

QUOTE(Indy @ 14 Apr 2004, 22:46)
Izgleda, jos jedan sjajan film scenariste Charlie Kaufmana. Jedva cekam da dodje u kino.

E da, odgledao pre vise meseci, zaboravio da prokomentarisem ovde. Uzivao sam kao retko kad (u skorije vreme)... Super je i mnogo volim Kerija kad se ne kerebechi previse.

#18 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 18 December 2004 - 16:29

Iju...
Pa meni taj film ispade kao neki left-over sto je Carliju ostalo u glavi posle Adaptacije i Malkovicha. Ispoa mi je neki blagi deja vu.

Gondri je nastavio sjajan posao koji je ranije radio u spotovima. Kratka, jednostavna, interesantna resenja.

Ono sto me je bockalo je da je film "suvise objasnjen". Nepotrebno je ponovoljena cela jedna sekvenca.

#19 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 19 December 2004 - 23:39

film je dobar, ali stvarno kad bi nekom hteo da ga prepricas, tesko bi islo, treba ga pogledati.

a sto se tice pitanja: Da li biste, ako bi postojala mogucnost, ikada izbrisali nekog iz vaseg mozga? Da li mi u stvari mozemo da pobegnemo od proslosti i da zelimo?

ne mozemo da pobegnemo izgleda, ali ja bih prva izabrala da izbrisem gomilu ljudi iz mozga, kad bih samo mogla. Samo cekam da nauka stigne na taj tepen razvoja biggrin.gif . prosto, eto tako, ispalo je da to sto sam poznavala izvesne osobe nije donelo nista dobro, ni korisno. ni meni ni njima. ili da parafraziram Panteliju Topalovica: "Vise bih volela da su poznavali nekog mog neprijatelja nego mene" laugh.gif

#20 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 20 December 2004 - 00:10

film je 'pravljen' - velika, sarena, umeshno izvedena egzibicija. k sozaljeniju, besmislena.

#21 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 20 December 2004 - 00:27

QUOTE(Larko @ 20 Dec 2004, 10:10)
film je 'pravljen' - velika, sarena, umeshno izvedena egzibicija. k sozaljeniju, besmislena.


U sridu! Ditto Adaptation.

SaE

#22 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 20 December 2004 - 00:33

Heh. Ja volim "velike, sarene, umesno izvedene egzibicije". Sue me. dry.gif

#23 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 20 December 2004 - 00:59

This is a free country - ima ih podosta sto vole i "kerebececeg" Dzim Kerija. Niko ne sudi ni njima, pa ni tebi wink.gif

SaE

#24 truch

truch
  • Members
  • 1,065 posts

Posted 23 December 2004 - 15:00

da konacno.....kakva sam oblomovstina.....shodno svom imenu.....Gledao film pre par meseci i nikako da pokrenem topic....srecom nisam morao da prepricavam sadrzaj filma i objasnjavam prodavcu na pijaci koji je to film, piraterija je chudo....( i ja bi pucao Srdjanu Dragojevicu u nogu!-digresija)....

......i najzad se neko setio(hvala) smile.gif

da svideo mi se, kao i John Malkovic.....adaptacija je smaranje...Jedan od 2 filma gde sam mogao da svarim Kerija(mada i ovde nekako ne moze da izdrzi da se ne krevelji , bar malo).....najcudnije je da sam za film chuo zahvaljujuci O.S.T.-u....


i ne verujem da bi nekog brisao....pre bih ga nacrtao.... da mogu....

#25 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 23 December 2004 - 15:44

QUOTE(truch @ 23 Dec 2004, 15:00)
i ne verujem da bi nekog brisao....pre bih ga nacrtao.... da mogu....

ja bih prvo sve nacrtala, a onda izbrisala...ako je bolno. ako nije, onda nije ni birno, jer se prirodno ne secas...

#26 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 23 December 2004 - 15:51

hocu da kazem, vise puta sam zazalila sto ne postoji mogucnost selektivne lobotomije. upravo ovo sto se ''nudi'' u filmu, i nekada mi to deluje kao odlicno resenje za patnju, kako onu svezu, tako i onu koja se prosiruje na buducnost, boji je i onemogucava da krenes napred. zato ja jesam za to, ali nikad ne bih smela da se odlucim na tako nesto. sve sto mi deluje kao oduzimanje necega za kratko vreme, kao neki zahvat, to mi je spooky.ja vec pola godine odlazem operaciju krajnika:)

#27 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 24 December 2004 - 16:36

Odlican film. Gledala jos u maju o.g. Onako, bas po mom ukusu. Ne-linearna prica. Rezija, gluma, kamera - super. Scenario je deja vu (Total Recall?). Carrey-jeva do sada najboja ozbiljna uloga (ja sam inace fan, sue me!)

Hm, da naravno da bi bilo dobro da mogu da se brisu iz memorije stvari, ljudi i dogadjaji. Onako kao sa hard disc-a, ali avaj...

#28 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 26 December 2004 - 09:10

Gledala sinocj, napokon (: Divan divan film.. (:

"Hm, da naravno da bi bilo dobro da mogu da se brisu iz memorije stvari, ljudi i dogadjaji. Onako kao sa hard disc-a, ali avaj... "

Pa sad.. Mozhda i zvuchi primamljivo, ali ako razmislim da iz svakog, pa i losheg iskustva izlazimo pametniji onda.. (:

#29 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 26 December 2004 - 20:19

Drugarica koja ga je odgledala pre mene rekla mi je da je bezveze, da se nishta ne razume i da je dosadan. Nisam mogla da verjem da bi Charlie Kauffman uradio tako neshto, jer znam njegov fazon i Being John Malkovich i Adaptation su mi se bash bash svideli. Kada sam odgledala film, shvatila sam da drugarica nema pojma tongue.gif. Film je stvarno odlican, jedan od boljih koji su izashli ove godine.

Charlie Kauffman rulez Hail.gif

Pozdrav!

#30 Il Pirata

Il Pirata
  • Members
  • 191 posts

Posted 26 December 2004 - 22:12

Zanimljivi su italijanski distributeri koji prekrajaju imena filmovima za koje misle da naslovi nece biti interesantni ovdasnjoj publici. Tako je ovaj film izasao pod naslovom "Ako me ostavis, izbrisacu te!!" blink.gif blink.gif mad.gif i sasvim sam slucajno shvatio o kom filmu se radi i uspeo u poslednjem trenutku da ga odgledam u bioskopu, misleci prethodno da se radi o nekoj sentimentalno-komercijaloj limunadi.