Jump to content


Photo

Izrael jednostavno nema pravo da postoji (Faisal B


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#31 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 15 April 2004 - 08:55

A posto je Nemacka kopirana Amerika, nema razloga da im ne verujem.

C, c, c... E, moj ti... :lol:

#32 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 15 April 2004 - 09:22

Америка, Америка, земља велика

али има и она србска:
Моја роба, мој дућан
коме хоћу, ја му дам

Или, што рече неко на овом форуму:
Не тје мотји ове нотји

#33 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 15 April 2004 - 11:34

produzhava se s okupacijom:

sharon i bush su bili relativno okej oko razgovora; referendum krajem aprila za potpuno povlachenje iz gaze, i parcijalno iz zap-obale, s tim shto ce u zap-obali sve shto je vezano za izrael nastaviti da funkcionishe (oko 50-60 procenata teritorije nastanjene arapima) a ostatak ostaje izvan zidina zapadne civilizacije - gladni i besni u trecem svijetu i u hirovima sumanutih prebogatih perverzno-monstruoznih arabli-sheikova, ljuti/preljuti na zaveru bogatih i mocnih protivu siromashnih i nemocnih- u mrachnom nedosezhnom MORDORU, pod stegom zlokobnog SAURONA.

referendum o jednostranom (odnosno, ne bash jednostranom poshto su u toku pregovori oko podele vlasti izmedju g. arafata i hamas/jihada o znatnom politichkom ucheshcu hamasa u konstrukciji nove, palestinske, drzhave) povlachenju iz gaze se odrzhava krajem ovog meseca i poklopice se sa odrzhavanjem Fajnal Fora u telavivu. navijachi sijene i skipera (tim nashega m. vujanica) su zapretili da navijachi ova dva tima nece doputovati na veliko finale. dushan ivkovic, trener favorizovane moskovske ekipe cska, kazao je da ne vidi u chemu je problem evropljana sa dolaskom u izrael. nakon referenduma, na kojem se ochekuje podrshka izraelskog korpusa povlachenju sa kosova...pardon, gaze, ekstremna desnica ce najverovatnije napustiti vladu dok ce se umesto njih ukljuchiti laburisti eks-premijera shi peresa, that is, vracamo se na pochetak intifadeh-a, i samo smo se shetkali naokolo (sa par hiljada mrtvih i vishe desetina hiljada emocionalno oshetecenih), blagodareci tripovima (ili zlosti jevrejskih :lol:) jevrejskih i, josh vishe, arapsko-muslimanskih lidera.

vreme u izraelu je prosto fantastichno poslednjih dana, sa morem koje je jednostavno predivno za kupanje i suncem okej-jakim, pre dolaska leta kad ce postati nemoguce pojavljivati se na suncu u dnevno-inteziviranim isijavanjima.

Edited by srdjanf., 15 April 2004 - 13:16.


#34 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 16 April 2004 - 09:32

C, c, c... E, moj ti...  :lol:




Sva sreca nisam tvoj...

#35 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 16 April 2004 - 13:52

Zbog humanosti i pravde Izrael treba da postoji, jer je ljudska situacija takva da je država zaštitnica naroda, a niko pošten ne može osporiti da je jevrejski narod medju narodima koji su kroz istoriju najviše stradali zbog ljudskog zla i nedostatka mehanizama odbrane od tog zla. Isto tako zbog zemaljske pravde treba da postoji i palestinska država kao zaštitnica palestinskog naroda.

pishe Danica-Helena,
pishu srpski liberali/stkinje europskog profila, pishu muslimanski propovednici :lol: . u pozadini ide muzika iz filma 'kosa'.
slazhem se (kao shto se i vecina izra-democracy populusa slazhe) da se sa nesretnim palestincima neshto mora reshiti jer ce u protivnom postati josh samo-eksplozivniji.
palestinski lideri licitiraju danas sharono-bushijanske razgovore, vichu da su nezadovoljni i - prete samo-eksplodiravanjem.
europski liberali, pri svemu tome, prodaju prichu da anti-Israel nije jednako anti-Semitism (jok i nije :lol:), predlazhu recept asimilacije evropskih jevreja (drugim rechima, da mi prihvatimo asimilaciju u konceptuiranu pravdu EU i konstatuju da novog antisemitizma ima (nicheg novog tu nema - govore struchnjaci sa izraelskih nauchnih instituta), ali jebiga, nije to usled besomuchne muslimanske propagande i naftno-novchanih interesa od strane evropskih lidera spram arabli-perverz sheikova - nego prosto tako: jevreji su iznenada postali naci-fashistichka nacija, odnosno (prema evropljanima) oduvek smo verovatno i bili samo shto nam je to bilo pritajeno u genetskom sklopu; implicitno, europska savest je chista a mozhda i arijanska bratie, after all, i nije bila bash tako heretichno zastranela 70 years ago.
u newsweak-u [u pozadini u ovom trenutku ide hare krishna hare ramma krishna krishna hare hare] chitam komentar nekakvog francuskog kompetentnog komentatora da je "europa, eto, imala svoje crne trenutke, ali, O ALI!, ona je izvukla svoje pouke i sada zheli samo da sprechi Izrailj da ne ponovi iste greshke".
pri svemu tome,
muslimanske samo-eksplozivne bombe eksplodiravaju, muslimanska deca se radjaju, ali samo utoliko da bi navukla feridze il kamuflazhna odela sa eksplozivnim prsluchnim opasachima, muslimanski autori shire li shire anti-jewishness (ranog sovjetskog profila :lol: ), dok europski liberalichni ochajavaju, anarhiche i druzhe se, paradoksalno, sa najdestruktivnijom konzervativnom ekipom danashnjice, otkrivajuci novi argument islamistichke europske konzervativne liberalne levice desnice:
- anti-jewishness & anti-Israel nije isto shto i anti-Semitism :lol: .

kada cete se probuditi :lol: ?

[u pozadini ide Manchester England England]

#36 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 17 April 2004 - 09:17

Nisam jos spreman da optuzim celu jednu religijsku grupaciju kao takvu. Ipak je gotovo sveprisutna solidarnost sa Palestincima medju muslimanima sveta u najmanju ruku zabrinjavajuca.

Slobodno optuzi neces da pogeseis jer je to tako u 95%. Ja sa tim ne smatram da ti mrzis, podcenjujes ... mulsimane kao religisku grupu, ali ljudi to su cinjenice!

A zasto je to tako? ja sam probao da objasnim sa odnosom preme smrti, u Islamu. (ne u fundamentalnim neg u onom strait delu), Poret toga verovatno ima i drugih faktora, socioloskih, istoriskih...

40. O sinovi Israilovi, sjetite se blagodati Moje koju sam vam podario, i ispunite zavjet koji ste Mi dali, – ispuniću i Ja svoj koji sam vama dao, i samo se Mene bojte!

41. Vjerujte u ono što objavljujem, čime se potvrđuje da je istinito ono što vi imate, i ne budite prvi koji u to neće vjerovati. I ne zamjenjujte riječi Moje za nešto što malo vrijedi, i samo se Mene bojte!

42. I istinu sa neistinom ne miješajte i istinu svjesno ne tajite!

43. Molitvu obavljajte i zekat dajite i zajedno sa onima koji molitvu obavljaju i vi obavljajte!

44. Zar da od drugih tražite da dobra djela čine, a da pri tome sebe zaboravljate, vi koji Knjigu učite? Zar se opametiti nećete?

45. Pomozite sebi strpljenjem i molitvom, a to je, zaista, teško, osim poslušnima,

46. koji su uvjereni da će pred Gospodara svoga stati i da će se Njemu vratiti.

47. O sinovi Israilovi, sjetite se blagodati Moje koju sam vam podario i toga što sam vas nad ostalim ljudima bio uzdigao;

48. i bojte se dana kada niko ni za koga neće moći ništa učiniti, kada se ničiji zagovor neće prihvatiti, kada ni od koga otkup neće primiti i kada im niko u pomoć neće priteći;

49. i kada smo vas od faraonovih ljudi izbavili, koji su vas najgorim mukama mučili: mušku vam djecu klali a žensku u životu ostavljali; – a to vam je bilo veliko iskušenje od Gospodara vašeg, –

50. i kada smo zbog vas more rastavili i vas izbavili, a faraonove ljude, na oči vaše, potopili;

51. i kada smo Mojsiju četrdeset noći obećanje ispunjavali, vi ste, u njegovu odsustvu, sami sebi čineći nepravdu, tele obožavati počeli.

52. Zatim smo vam, i poslije toga, oprostili da biste zahvalni bili;

53. i kada smo Mojsiju Knjigu, koja rastavlja istinu od neistine, dali da biste pravim putem išli;

54. i kada je Mojsije rekao narodu svome: “O narode moj, prihvativši tele, vi ste samo sebi nepravdu učinili; zato se Stvoritelju svome pokajte i između vas prestupnike smrću kaznite. To je bolje za vas kod Stvoritelja vašeg, On će vam oprostiti! On prima pokajanje i On je milostiv”;

55. i kada ste uglas rekli: “O Mojsije, mi ti nećemo vjerovati dok Allaha ne vidimo!” – Munja vas je ošinula, vidjeli ste.

56. Zatim smo vas, poslije smrti vaše, oživjeli da biste zahvalni bili.

57. I Mi smo vam od oblaka hladovinu načinili i manu i prepelice vam slali: “Jedite lijepa jela kojima vas opskrbljujem!’ A oni Nama nisu naudili, sami sebi su nepravdu nanijeli;

58. i kada smo rekli: “Uđite u ovaj grad i jedite što god hoćete i koliko god hoćete, a na kapiju pognutih glava uđite, i recite: ’Oprosti’ – oprostićemo vam grijehe vaše, a onima koji čine dobra djela daćemo i više!” –

59. onda su oni koji su bili nepravedni zamijenili drugom Riječ koja im je bila rečena i Mi smo na one koji su bili nepravedni s neba kaznu spustili , zato što nisu poslušali;

60. i kada je Mojsije za narod svoj vodu molio, Mi smo rekli: “Udari štapom svojim po stijeni!” – i iz nje je dvanaest vrela provrelo, i svako bratstvo je vrelo iz kojeg će piti znalo. “Jedite i pijte Allahove darove, i ne činite zlo po Zemlji nered praveći!”

61. i kada ste rekli: “O Mojsije, mi ne možemo više jednu te istu hranu jesti, zato zamoli, u naše ime, Gospodara svoga da nam podari od onoga što zemlja rađa: povrća i, krastavica, i pšenice, i leće, i luka crvenoga!” – on je rekao: “Zar želite da ono što je bolje zamijenite za ono što je gore? Idite u grad, imaćete ono što tražite!” I poniženje i bijeda na njih padoše i Allahovu srdžbu na sebe navukoše zato što u Allahove dokaze nisu vjerovali i što su ni krive ni dužne vjerovjesnike ubijali, zato što su neposlušni bili i što su sve granice zla prelazili.

62. One koji su vjerovali, pa i one koji su bili Jevreji, Kršćani, i Sabijci – one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili – doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati!

63. i kada smo od vas zavjet uzeli i brdo iznad vas podigli: “Svojski prihvatite ono što smo vam dali i neka vam je na umu ono što je u Knjizi, da biste se kazne sačuvali!” –

64. vi ste poslije toga odustali, i da nije bilo Allahove dobrote prema vama i milosti Njegove, uistinu biste stradali.


(Kur'an, II poglavlje)




O cionisti, sjetite se Mirisa dunja i Hagade u Sarajevu onda kada vam je za petama bila Hitlerova Njemačka.

O cionisti, sjetite se kako vam se more otvorilo i spas ukazao prema Osmanskom carstvu onda kada vam je za petama bila Inkvizicija. Sjetite se da ste bili dočekani raširenih ruku. (500 godina)

O cionisti, sjetite se dobra koje vam bi ukazano u Kordobskom halifatu, dok ste širom Evrope bili zlostavljani. (700 godina)


Onda vam 95% muslimana nisu predstavljali teroriste i zlo, a danas zaslužuju da budu protjerani iz svog zavičaja, istjerani iz svojih kuća i budu ubijeni. Izrael je nastao surovim otimanjem skromnih kućica Palestinaca i njihovim rušenjem. To je cijela istina.

Svojom pameću i ekonomskom moći ste bili u mogućnosti da zadobijete srca svih ljudi svijeta, ali to niste iskoristili. Vama je bilo draže da ih potčinite i porobite kako bi se borili za vaše interese. Iz vas mržnja izbija. Čitav milenijum ste se nalazili u okrilju islama a danas to vraćate na način nedostojan čovjeka.


Jevreji – DA. Cionisti – NE. Nikako drugačije.

#37 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 17 April 2004 - 16:17

[quote]O cionisti, sjetite se Mirisa dunja i Hagade u Sarajevu onda kada vam je za petama bila Hitlerova Njemačka.
O cionisti, sjetite se kako vam se more otvorilo i spas ukazao prema Osmanskom carstvu onda kada vam je za petama bila Inkvizicija. Sjetite se da ste bili dočekani raširenih ruku. (500 godina)
O cionisti, sjetite se dobra koje vam bi ukazano u Kordobskom halifatu, dok ste širom Evrope bili zlostavljani. (700 godina)
Onda vam 95% muslimana nisu predstavljali teroriste i zlo, a danas zaslužuju da budu protjerani iz svog zavičaja, istjerani iz svojih kuća i budu ubijeni. Izrael je nastao surovim otimanjem skromnih kućica Palestinaca i njihovim rušenjem. To je cijela istina.
Svojom pameću i ekonomskom moći ste bili u mogućnosti da zadobijete srca svih ljudi svijeta, ali to niste iskoristili. Vama je bilo draže da ih potčinite i porobite kako bi se borili za vaše interese. Iz vas mržnja izbija. Čitav milenijum ste se nalazili u okrilju islama a danas to vraćate na način nedostojan čovjeka.
Jevreji

Edited by srdjanf., 17 April 2004 - 16:22.


#38 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 18 April 2004 - 14:01

:lol: :lol: :lol:

Takneš u cionizam, takao si u mu u samu vjeru... ccc

No, dobro. Šta da se radi? Svijet je šarolik. Uvjerenja su različita.

napravili smo od vas civilizaciju...od gomile besprizornika i grubijana.
i tako nam vracate  :lol: .


Ovo je civilizacija na koju vas podsjećaju muslimani.

A ovo je civilizacija kojom vi danas podučavate svijet. Rekao sam - danas.


Pominješ neku kritiku talibana :lol: But why?
Samo zbog toga što su ih kauboji financirali?
Samo zbog toga što je Usamah na platnom spisku CIA?

... ili ima još nešto što ne znamo. Daj nam reci. Pliiiiiiiiiiiz!

Edited by Edin, 18 April 2004 - 20:00.


#39 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 19 April 2004 - 09:20

truckash, bradr Bodine.
nisi tako u cijonizam, vec nas prozivash kolektivno, i ti i gazda Monoist.

A ovo je civilizacija kojom vi danas podučavate svijet. Rekao sam - danas.

;
zar to nije bila South Lebanon Army, though,
saveznik Sharonice, Shauonica izdo naredjenja, i t. bla?
so,
Shauonica u zatvor, a ne Israel, Judaism, okej, mome?
so,
bradrz Talibanz & Jihad Suppastaz nisu, u stvari, muslimanz nego CIA-placenici, that is - zajonisti, themselves :lol:

Islam je chist, danas, a to shto ljudi misle da Islam ide na world domination i da je izuzetno krvolochna i besna religija je - cijonistichka propaganda :lol: ?

i drugo neshto, shto me zheshce nervira kod muzlim-agitacije:
- zar nisu evangelisti, pederi, nacisti... jachi lobiji u USA nego jewish lobi?

Jishmailjci,
nije shto ste bradrzi ali ste stvarno sposobni da iznerviravate.

Jews do not control the world!

utuvite to u glavushicu, i razumite da smo ovde (na bl-istoku) da bismo ovde i ostali
- ma shta vam al arabya-e servirale u vestima, na netu.
mi smo vash realnost.
ne mozhete da nas otresete.
ne mozhete da nas unishtite.
i am you, and you are me.
matrix.
pozdrav.

#40 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 19 April 2004 - 21:09

utuvite to u glavushicu, i razumite da smo ovde (na bl-istoku) da bismo ovde i ostali

a ja nacuo da ti palis za usa

#41 Monoteizam

Monoteizam
  • Members
  • 740 posts

Posted 19 April 2004 - 21:52

Ekskluzivno svakog ponedjeljka: Prvi dio


IRAČKI RAT KAO ZAŠTITA ISRAELA

Piše: Dr. Mirsad MUJOVIĆ
The Independent Institute for Social Studies -
"Transition to Democracy"


Bježanje pred naletom Jevreja

Dvije hiljade godine kasnije, manje ili više, sve je isto - nije se puno toga promjenilo.
Godine 1981. Menachem Begin je pripremio i lično vodio akciju raketiranja Iračkih “nuklearnih” postrojenja u okolini Bagdada. Prije ove terorističke akcije, nadgledao je ubijanje Lebanonskih civila.
Krvožednost njegovog ponašanje nije slučajna. Begin je stekao iskustvo predvodeći terorističku grupu “Irgun Gang”, na čijem su teroru nastala prva veća Jevrejska naselja. Ova grupa se koristila klasičnim metodama terorizma koja su uključivala podmetanje bombi, terorisanje i prijetnje, zastrašivanja i ubijanja lokalnog stanovništva. Pred terororom i strahom miroljubivi palestinski narod se povlačio, napuštajici svoje domove, tražeći sigurnost za svoju familiju ali i nadajući se u brzi povratak.
Tokom 1990. godine oko 800,000 Ruskih Jevreja se uselilo u Israel. Ovo je najveća seoba Jevreja, izuzimajući prve godina doba nastajanja Israela. Naredne 1991. godine, u roku od 36 sahata, putem “vazdušnog mosta” iz Etiopije je u Israel dovedeno oko 30,000 Jevreja…
I dok su se Palestinci povlačili, ili bježali pred terorizmom “oslobodioca Svete zemlje,” Jevreji su istu teritoriju progalašavali djedovinom i “neotuđivim dijelom Israela.”
Zbog izuzetnih zasluga “za Jevrejsku stvar,” Menachem Begin je dobio naziv “časnog lidera Judizma!”
Zbog izuzetnih “zasluga na polju svjetskog mira,” Menachem Begin je dobio Nobelovu nagradu za mir!
Zbog izuzetnog Israelskog doprinosa svjetskom miru i progresu, U.S. Israel naziva “oazom mira i demokratije!”
I kao što je Menachem Begin-u, ovom “časnom” čovjeku, prostiran crveni tepih u Washington-u, ovih dana je živopisni i jarko crveni tepih, prosut pod noge još jednog teroriste – Arial Sharon-a.
Samo tri decenije prije, mladi oficir general Ariel Sharon, je predvodio elitnu grupu komandosa (Grupa 101) koja je izvodila brutalne napade protiv Palestinaca. Masakr na Zapadnoj Obali – West Bank - (selo Qibya – oktobar 14, 1953). Prema izvještaju Izraelskog historičara Avi Shlaim-a general Ariel Sharon-ova jedinica je minirala 45 kuća i ubila 69 lica, od kojih su ľ bili žene i djeca.
U ulozi ministra odbrane (1982) Ariel Sharon je najpre naredio blokadu Bejruta, uskračujući stanovnicima hranu, vodu, slobodu kretanje, medicinsku zaštitu, a onda i naredio bombardovanje civilnih objekata u Bejruta i drugim gradovima širom Lebanona. Ariel Sharon je odgovoran za naoružavanje i treniranje, a onda zaštitu ratnih zločinaca, nakon što su ovi poubijali i masakrirali Palestinske izbjeglice u kampovima Deir Yasin, Sabra, Shatela…
U sadašnjoj ulozi Prima ministra, za manje od jednog mjeseca po dolasku na vlast, Sharon iznova uvodi blokadu okupiranih Palestinskih teritorija, prouzrokujući glad, progone i smrt nedužnog stanovništva. Po njegovom naređenju ni dan danas ne prođe jedan dan, a da nekoliko osoba ne bude ubijeno pod parolom “zaštite od terorizma.”
Ovakvo ponašanje, te zvanične tužbe sa jasnim dokazima, svrstavaju Ariel Sharon-a u krug ratnih zločinaca - ako je vjerovati odlukama “Četvrte Ženevske Konferencije.” I svakim danom svoga bitisanja, ovaj zločinac biva bliži Međunarodnom ratnom sudu. Ali…
Predsjednik Bush vidi ono što on hoće… i zato je stao na stranu teroriste Sharona i terorističkog ponašanja Israela. Bilo bi daleko korisnije i bolje za narode Istoka, Zapada, Sjevera i Juga, ako bi odavde progovorila istina. Nije li makar na osnovama zvaničnih tužbi, Bush dužn da preispita optužbe i da na osnovu toga donese zaključke, umjesto da neprestano negira realnost koju ostali svijet već odavno vidi.
Postoji jedna zastrašujuća realnost na koju imaju pravo samo jaki – sistem duplih principa.
Israelsko divljanja od samog početka ima svoje sponzore – javne i tajne pomagače.
Novembra 29-tog, 1947. godine UN predlaže podjelu Palestine na dva dijela: Jevrejima 50% teritorije sa 1/3 stanovnistva, a ostalo Arapima!!!
Arapi odbijaju prijedlog, Britanija se stavlja u “zaštitu” Muslimana i negoduje zbog “nerealne podjele”. Nakon ovoga započinje otvorena igra, odavno pripremana.
Samo jedan dan nakon proglašenja o osnivanju Izraela, Britanija povlači svoje trupe iz Palestine i nagovara Egipat, Jordan, Irak, Siriju i Lebanon da napadnu “vojno nespremni” Israel. Bilo je to zeleno svjetlo da Israel, nakon što je ušao u Palestinu, krene u osvajanja i realizaciju ekspanzionističkih ideja. U ovom ratu “nespremni Israel” se toliko proširio, na štetu pomenutih zemalja, osim Iraka, da je fizički kontrolisao čitav region sve do 1967. godine.
Rast jevrejskog stanovništva do 1946. godine:
1918 - 56,000; 1922 - 84,794; 1931 - 174,610; 1946 - 608,230.
Kada je Ben Gurion proglašavao stvaranje Jevrejske države (14 maj, 1948), on je odbio da definiše njegove granice, upoređujuci to sa stanjem u U.S., “koja je počela sa 13, a danas ima 50 država od Atlantika do Pacifika.” Doslovice je rekao:
“Mi smo stvorili dinamičnu državu, sklonu širenju u svakom trenutku...”
Ben Gurion u svom dnevniku, 21 maj, 1948. godine, piše:
“Ahilova peta Arapskog jedinstva jeste Lebanon. Muslimanska snaga u ovoj zemlji je vještačka i lahko se može slomiti. Baš na ovom prostoru mora se stvoriti kršćanska zemlja, sa južnim granicama na rijeci Litani. Potpisat ćemo ugovor o savezništvu, a nakon toga ćemo slomoti snagu Arapske Lige i bombardovati Amman. Zbrisat ćemo Transjordan (Jordan), a onda nećemo imati problema sa Sirijom. Ako nas Egipat napadne, bombardovat ćemo im luku Said, Aleksandriju i Cairo. Završit ćemo rat tako, da će Egipat i Asirija (Iraq) platiti cijenu u ime naših drevnih predaka...”
Moshe Dayan, glavno komandujući Israelske armije, 12-tog februara 1952. godine, kaže: “Na Israelskoj armiji leži zadatak da vodi borbu za žirenje Israelske imperije... Neka ne bude Jevreja koji misli da je ovo kraj procesa. Neka ne bude Jevreja da misli da smo blizu kraja zacrtanog puta...”
I dok Generalna Skupština UN, u sazivu po “hitnom postupku,” zahtjeva da se proterani vrate na svoju zemlju i da se poštuju njihova prava, Izrael buldožerima ravnja Muslimanska sela, uključujući groblja i džamije. Od 475 sela, prije 1948. godine, sravnjeno je sa zemljom 385. U Gazi i Zapadnoj Obali - West Bank - srušeno je 19,000 kuća u periodu 1967-1972. Čak je Jevrejsaka advokatska asocijacija, “The Jewish Lawyers Assocation,” pred ovim nedjelima podigla svoj glas, i u ime moralne obaveze i stida pred historijskom savješću, javno upitala građane Israela “nije valjda da smo svi postali ruka u službi državnog terorizma?”
Povodom obelježavanja 50-to godišnjice rađanja Israela (maj 1998.), podpredsjednik U.S. Al Gore na samoj svečanosti kaže: “Pogledajte rezultate vaših ideala i snova. Dostigli ste najveći stepen demokratije. Postali ste ekonomska i vojna sila. Danas ste zemlja napretka i prosperiteta, ljudskosti i humanizma. Zemlja ljubavi i suživota.”
U Israelskom Ustavu, ne treba griješiti dušu, zaista stoji “jednaka prava za sve građane bez obzira na porjeklo, rasu ili seks.” Međutim, pored službenog stava, na snazi je onaj drugi koga primjećuju i osuđuju i neki od Jevreja, pogotovu kada se radi o zakonu “The Defence Law” (“Zakon o odbrani”). Shapiro, kasnije ministar pravde u Israelu, za ovaj zakon kaže:
“Zakon o odbrani je nepoznat bilo kojoj civilizovanoj zemlji; sličan Zakon nije postojao ni u nacističkoj Njemačkoj".
Po ovome zakonu Palestinac može biti uhapšen bilo kada i po bilo kojem osnovu – sa razlogom ili bez njega. Može biti zadržan u zatvoru na neograničeno vrijeme – bez prava da vidi familiju ili advokata - bez prava na fer i javno suđenje. Može svakog trenutka biti protjeran iz svoje zemlje, logora, kampa… Njegova imovina se može uništiti ili otuđiti... zakon može učiniti da dolazi od nikuda i da postoji samo kao statistički broj.

Zvuči poznato – zar ne?

Sljedećeg ponedjeljka: Irački rat kao zaštita Israela – nastavak 2


http://www.bosnjaci....teme.php?id=435

#42 cosak od Avale

cosak od Avale
  • Members
  • 306 posts

Posted 20 April 2004 - 02:33

A jel' bas mora svakog ponedeljka? D'ako malo preskocimo poneki??

#43 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 20 April 2004 - 10:10

a ja nacuo da ti palis za usa

pa, US of A je nasha druga kuca :lol: .
uostalom zar ne chitash nashe bradrze muslimanze:
- US of A and Isra ti je jedno isto :lol: .

#44 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 20 April 2004 - 10:23

Monoist,
sve te stvari koje istichesh su manje-vishe poznate, delom istinite a delom plod arapske imaginacije i propagande.
Ako je za vas demokratizacija i "zajonifikacija" jedno te isto - onda mozhe da se kazhe "jeste, zhtrve ste zavere, i bicete primorani da prihvatite demokratiju, odnosno ono shto Zapad podrazumeva pod tim pojmom."
Znachi, rat u Iraku je posledica nepovoljnog polozhaja palestinskog gradjanina :lol: ?
Rat u Iraku se bije da bi se palestinskom gradjaninu oduzela i poslednja, vec minorizovana prava :lol: ?
Henceforth,
dzihadizam je zaista neshto pozitivno
(premda se osetljivijim ljudima ne dojmi kao takav, posebno ne kada posmatraju rashtrkane komade nechega shto se nekad zvalo chovek, zhena, dete; po jerusalimskim, moskovskim, njujorshkim, madridskim, prizrenskim, ___________ plochnicima),
jer se bori protiv surovog ukidanja prava palestinskog gradjanina :lol: ?
:lol: :lol: :lol:

Edited by srdjanf., 20 April 2004 - 10:24.


#45 Edin

Edin
  • Members
  • 422 posts

Posted 20 April 2004 - 11:46

cijonistichka propaganda  :lol: ?

Srđo, pazi sine! Piše se CIONISTIČKA. Dakle, bez slova J. Tako.