Jump to content


Photo

ZUKORLIC POHVALIO GEST KARADJORDJEVICA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 Monoteizam

Monoteizam
  • Members
  • 740 posts

Posted 19 March 2004 - 16:06

ZUKORLIC POHVALIO GEST KARADJORDJEVICA
NOVI PAZAR (Sanapress )

- Islamska zajednica Sandzaka najostrije osudjuje eskalaciju nasilja na ovim prostorima uverena da se nasiljem nista ne moze resiti vec da se njime pogorsava opste stanje kao i status pitanja koja tim nasiljem zele da se rese, rekao je za muftija sandzacki Muamer Zukorlic.

"Ogorceni smo cinjeinicom da su spaljene dzamije u Nisu i Beogradu uz iznendadjenje da drzavni organi nisu adekvatno reagovali, da li zbog nedostataka volje ili mogucnosti ili i jednog i drugog. Gorcina je veca zbog cinjenice da je zapaljena dzamija u najvecoj metroploli na Balkanu", rekao je Zukorlic i podsetio da su obe spaljene dzamije pod zastitom drzave.

"Ponosan sam na sandzacki narod koji je uspio da savalada gorcinu i nije odgovorio u pravcu pravoslavnih objekata na ovom podrucju. Mi smo uputili nalog imamima da budi prisebni i zastite i svoje objekte i objekte pravoslavne crkve i da ne dozovle da se tim objektima uputi neki neprijateljski akt", rekao je Zukorlic.

On je izrazio zahvalnost prestolonasledniku Karadjordjevichu. "Princ mi je uputio telegram i izraziuo zaljenje zbog svega sto se desilo u Beogradu i Nisu. Takodje, izrazavam zahvalnost komandatu Garnizona Raska gospodinu Stevicu koji me je pozvao i izrazio zelju da licno dodje i izrazi osechanja i protivljenje ovim dogadjajima. Zahvaljujem se i nacelniku policije u Novom Pazaru koji je ucinio mnogo da se gradjani osechaju sigurno i bezbedno", izjavio je Zukorlic.

www.sanapress.com