Jump to content


Photo

Festival kratkometraznog i dokumenarnog filma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 16 April 2004 - 13:49

I ja sam propustio iako sam znao o cemu je. Neko mi je pomenuo da postoji i sajt kako da sama napravis voju Dijanu po receptu iz filma... Potrazicu...

#17 Rain Girl

Rain Girl
  • Members
  • 2,803 posts

Posted 16 April 2004 - 13:53

Drugar mi prepricao poslednju scenu iz filma kad ciga kaze slusali ste tu i tu pesmu od toga i toga... Dijana, Dajana what ever... i mene na tarabuku :lol: :lol:
Bas mi zao!

#18 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 12 April 2006 - 16:05

53. festival u toku, niko se ne oglasava... sad.gif nije ni cudo - jutros u dobu bilo nas desetak na medjunarodnom takmicarskom?!

prvi utisci:

domaci takmicarski 1: starci, ometeni u razvoju, jos staraca, jedan crtac po dusku radovicu. crtac odlican, starci dosadni ko proliv, ometeni u razvoju nepodnosljivo tuzni, ali sam film je odradjen traljavo.

medjunarodni takmicarski 3: nekoliko savrsenih radova. prava je steta sto domaci autori ne dolaze da gledaju tudje filmove (to je slicno kao sa domacim piscima - za vecinu sam ubedjen da su vise napisali nego sto su procitali). vredi videti:
choque = spanski kratki igrani, zezalica, ali zgodno uradjena.
candy viola = slican komentar, talijanski film
clay pigeon = remek delo milosa tomica.
fligenpflicht ... = GENIJALNO!!!
tadeo jones = animacija, vrlo dobro

svedocenja 1: neverovatno, ali istinito. o nedavnim ratovima mogu se snimati dosadni filmovi. prvi je bio teski udav, drugi je nosio odredjenu emociju, ali nedostaje dobar deo price (cerka ratne zlocinice uhicene u hrvatskoj, prica devojke je skroz potresna, ali nikako da cujemo ni za sta je mamica osudjena, ni sta cerka misli o tome - produkcija BK). treci je poceo 5-minutnim izlaganjem smilje avramov - opsovao i izasao.

preporuka za dalje: medj. takmicarski 2 (tu je nekoliko favorita), prix uip evropa (oba programa), a ako bas zelite na domaci takmicarski, onda program 5 zbog zilnika i program 4 zbog nekoliko zanimljivih najava.

#19 kuku

kuku
  • Members
  • 243 posts

Posted 12 April 2006 - 16:43

a do kad traje festival? ja nesto jurcala ovih dana, nisam ni videla da je poceo sad.gif
prosle godine, cini mi se, ufatila nekoliko bas dobrih, a zapamtila samo ruske bolestine...opet
milos tomic medjunarodni? pa jos i takmicarski? hehe...napredovalo se

#20 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 12 April 2006 - 17:04

Gde je na sajtu festivala program? Vidim da o svakom filmu ima informacija ali nisam nasao termine.

#21 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 12 April 2006 - 17:19

na naslovnoj strani sajta

http://www.shortfilm...rd/sr/index.htm

imas dve slicice programa, za dob i za dkc. klikni na te slike i otvorice se u velikom formatu.

idiotski organizovano kao i obicno.

inace festival traje do subote u 21.00 kada je predstavljanje nagradjenih filmova.


ajde, pojavite se, pa da sherujemo utiske.


karte se valjda prodaju po nekoj smesnoj ceni. meni nisu napravili propusnicu na vreme, ali sam i juce i danas usao bez karte i niko me nista nije pitao...

Edited by chandra, 12 April 2006 - 17:20.


#22 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 12 April 2006 - 17:27

QUOTE(chandra @ 12 Apr 2006, 18:19)
na naslovnoj strani sajta

http://www.shortfilm...rd/sr/index.htm

imas dve slicice programa, za dob i za dkc. klikni na te slike i otvorice se u velikom formatu.

idiotski organizovano kao i obicno.

inace festival traje do subote u 21.00 kada je predstavljanje nagradjenih filmova.
ajde, pojavite se, pa da sherujemo utiske.
karte se valjda prodaju po nekoj smesnoj ceni. meni nisu napravili propusnicu na vreme, ali sam i juce i danas usao bez karte i niko me nista nije pitao...


Ma to za kartu nikad nije ni bio problem, udje se bez problema posle prve pauze :-) Medjutim, jeste da sam van svih tokova u poslednje vreme, ali kad je bre festival premesten iz Doma sindikata?! Inace sam prestao da posecujem ovu manifestaciju od ugleda (jeste, bas ko foka) kad su poceli da jedu govna sa programom, tj. one nece nama stranci da ucestvuju u programu godine. Bas cu da se prosetam sutra do grada, ja sam onaj sa karanfilom.

#23 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 12 April 2006 - 20:10

QUOTE
imas dve slicice programa, za dob i za dkc. klikni na te slike i otvorice se u velikom formatu


Izgledaju ko skenirani plakati.

Mozda sutra odem da pogledam poslednji blok.

#24 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 14 April 2006 - 11:52

najvece razocarenje je prix uip program. ogledao do kraja oba. jako dobri: dva crtaca (flatlife i minotaur...nesto) i jedan bosanski igrani (prva plata). zanimljivo: hoi maia. ostalo je cisto smece uradjeno u visokoj produkciji, dosadno do neizdrzljivog bola. za neke od filmova (serpiente) stvarno ne mogu da shvatim kako su mogli da budu prikazani bez obzira na nagrade koje su osvojili?!?