Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#16801 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 March 2018 - 10:55

Biracko telo Vucica. 800 000 radikala + potkupljeni, ucenjeni, namireni. Nista on nije uzeo.

 

Grdno gresis ovde. Vise ima ljudi koji su 5. oktobra rusili Slobu za njega nego originalnih Seseljevaca.


  • 1

#16802 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 14 March 2018 - 11:06

Sad, sta su orginalni Seseljevci?
Onih 20 budala koji slusaju Vojvodu u belim carapama i sandalama kako po kisi u Knezu priziva Veliku Srbiju ?
Govorim o onih 30℅ koji su u decembru 2000. na republickim izborima glasali za SPS, SRS i Arkanovu SSJ.
  • 0

#16803 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 March 2018 - 11:09

Sad, sta su orginalni Seseljevci?
Onih 20 budala koji slusaju Vojvodu u belim carapama i sandalama kako po kisi u Knezu priziva Veliku Srbiju ?
Govorim o onih 30℅ koji su u decembru 2000. na republickim izborima glasali za SPS, SRS i Arkanovu SSJ.

 

Bar trecina tih je pomrla do sad. 18 godina je proslo ljudi, kapirate da su ljudi koji su pisali u pelene 2000. godine glasali na proslim predsednickim i lokalnim izborima u Beogradu?

 

To nacionalisticko jezgro sada glasa za druge stranke, najmanje za SNS. Za SNS glasaju oni koji su prejebani da izvines nekoliko puta, a vide sebe kao nekoga ko je nosio demonstracije 5. oktobra.

 

Evo ti jedan samo primer - moja majka je bila "podvucena zutim" u najcrnje vreme devedesetih. Bila je jedan od boljih i poznatijih pravnika u gradu. SPS joj je sam prisao, jer su iz firme lako saznali da zeli mesto sudije, trazili su joj javnu podrsku u zamenu za mesto sudije, ona je naravno odbila.

 

Posle petog oktobra je mislila da ce konacno dobiti sta zeli, prosla je konkurs i onda joj je osoba koja je njen kolega i mislila je prijatelj, saborac, rekla - znamo da si nasa ali hajde da to ozvanicimo xexe i rekli joj da se uclani u DS. Odbila je i nikad nije postala sudija.

 

Ne pricam ovo da bi sad svoju majku dizao u nebesa, ali ne znam da li ste svesni koliko je bilo takvih ljudi. I koliko ih tek sada ima, kada SNS drzi sve i kada ti trazi javnu podrsku mozda je i jebenije da je odbijes nego SPS devedesetih. Pa se posle cudimo kako poznati zalegnu za Vucica.

 

I imas upravo taj momenat gde si gutao suzavac, pa dosli "tvoji" pa te izjebali i pokrali, nece vise ljudi da glume dobre samaricane, nego ce oni koji prelome i pridju ovom preduzecu da budu jos gori.


Edited by McLeod, 14 March 2018 - 11:15.

  • 0

#16804 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 14 March 2018 - 11:12

naravno. i te mlade je neko edukovao (roditelji, prijatelji, institucije, ulica), pa ne čudi stanje stvari
  • 0

#16805 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 14 March 2018 - 11:15

Ignorisanja Kwaka je skroz legitimna priča. I svrsishodana u pičku materinu.

Ja sebi ne mogu da dozvolim luksuz da živim u svom balonu bez komunikacije sa SNS biračima u RL, a ne verujem ni da većina forumaša može.

A ne znam i zašto ne bih komunicirao sa njima. To mi je level da ne pričam sa Grobarima  jer  ZATO.

Druga je stvar trolovanje, ali Kwak je ovde izneo par stvari koje su ipak za diskusiju i o kojim se na kraju krajeva i diskutuje ovde i mimo Kwaka.

Npr. Da je Vučić u odnosu na opoziciju, što se tiče rada na terenu i borbi za vlast aždaja.

Takodje da se mora zahvatiti dobar deo biračkog tele SNSa ako se hoće pobeda.

Stoji i da je AV bolja ovakva opozicija i da je on drži i gaji da ne bila došla neka ozbiljnija koja bi ga mogla ugroziti.

Sve su to stvari koje nam se možda ne svidjaju ali je tako. I u ovom tekstu o Djindjiću stoji da je najteže se suočiti sa istinom i realnošću.

 

Kwak primenjuje klasične obrasce diskusije svog šefa, npr. Kada izvuče iz Barklijevog teksta efemernu paralelu i oko nje gradi diskusiju ignorišući sve ostalo. Ali to rade svi populisti u svetu ne samo AV, tako da se treba naći načina i  odgovoriti  i na takve stvari.

A takodje je Čićvu dobro rekao, nije Srbija twiter ( i forum ) ne osvajaja se vlast na twiteru.

Zato je po meni  ignorisanje ovakvih stavova samo zabijanje glave u pesak i davanje  prostora ostalim Kwakovima da se rašire krila.


  • 1

#16806 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 14 March 2018 - 11:17

Oni cine bazu od tih 800000 glasova. Ostali su deo piramidalne seme. I ti rodjeni 2000. 

Skupi 20 glasova zaposlicu ti sina. Evo 2000 moras da glasas. Hoces da budes direktor, svi tvoji moraju da glasaju.

Dvehiljaditih se u Srbiji javilo na stotine grupa gradjana bas na toj piramidalnoj semi osvajanja lokalnih javnih preduzeca. Danas to ne postoji. Sve je to SNS.


  • 1

#16807 kovacevicsavo

kovacevicsavo
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 14 March 2018 - 11:22

Ignorisanja Kwaka je skroz legitimna priča. I svrsishodana u pičku materinu.

Ja sebi ne mogu da dozvolim luksuz da živim u svom balonu bez komunikacije sa SNS biračima u RL, a ne verujem ni da većina forumaša može.

A ne znam i zašto ne bih komunicirao sa njima. To mi je level da ne pričam sa Grobarima  jer  ZATO.

Druga je stvar trolovanje, ali Kwak je ovde izneo par stvari koje su ipak za diskusiju i o kojim se na kraju krajeva i diskutuje ovde i mimo Kwaka.

Npr. Da je Vučić u odnosu na opoziciju, što se tiče rada na terenu i borbi za vlast aždaja.

Takodje da se mora zahvatiti dobar deo biračkog tele SNSa ako se hoće pobeda.

Stoji i da je AV bolja ovakva opozicija i da je on drži i gaji da ne bila došla neka ozbiljnija koja bi ga mogla ugroziti.

Sve su to stvari koje nam se možda ne svidjaju ali je tako. I u ovom tekstu o Djindjiću stoji da je najteže se suočiti sa istinom i realnošću.

 

Kwak primenjuje klasične obrasce diskusije svog šefa, npr. Kada izvuče iz Barklijevog teksta efemernu paralelu i oko nje gradi diskusiju ignorišući sve ostalo. Ali to rade svi populisti u svetu ne samo AV, tako da se treba naći načina i  odgovoriti  i na takve stvari.

A takodje je Čićvu dobro rekao, nije Srbija twiter ( i forum ) ne osvajaja se vlast na twiteru.

Zato je po meni  ignorisanje ovakvih stavova samo zabijanje glave u pesak i davanje  prostora ostalim Kwakovima da se rašire krila.

A kada su tvoji diskutovali na taj način postigli su - šta? Mogli su i da troluju i da ignorišu istovremeno i da za to vreme istovaruju ovde bljuvotine koje se pripremaju i pre Norveške i posle Norveške, pa Makedonski scenario, pa Đinđić... i šta imaš sad od toga? Imaš slabu pripremu, slabo stanje na terenu i još manje šanse da ostvariš to za šta se tako velikodušno zalažeš? Ajde molim te...


  • 0

#16808 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 March 2018 - 11:23

naravno. i te mlade je neko edukovao (roditelji, prijatelji, institucije, ulica), pa ne čudi stanje stvari

 

Ni to ne mora da znaci. Mozda paradoksalno zvuci, ali je tacno - u eri lako dostupnih informacija do nas dolaze one koje nas bombarduju najvise.

 

Kao sto ce do mene bar sponzorisano ili u prolazu da dokaci Rijana ili slicna idiotska muzika za siroke narodne mase, tako ce i nekog klinca kojem se fucka za politiku najcesce da dokaci Vucic. Imas tu i onaj kompleksaski efekat (a gradjani Srbije su ih puni, to nam je maltene upisano u genetski kod kao "da komsiji crkne krava"), da ces da glasas za Vucica iskljucivo zato sto ga neko tamo pljuje i jer znas da ce da pobedi, samo da bi mogao da se nasladjujes njegovom frustracijom.


  • 0

#16809 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 March 2018 - 11:26

Oni cine bazu od tih 800000 glasova. Ostali su deo piramidalne seme. I ti rodjeni 2000. 

Skupi 20 glasova zaposlicu ti sina. Evo 2000 moras da glasas. Hoces da budes direktor, svi tvoji moraju da glasaju.

Dvehiljaditih se u Srbiji javilo na stotine grupa gradjana bas na toj piramidalnoj semi osvajanja lokalnih javnih preduzeca. Danas to ne postoji. Sve je to SNS.

 

Piramidalna sema svakako postoji, ali nije organizovana na taj nacin, baza su ljudi ubaceni u javna preduzeca i tako zauvek kupljeni, pa oni dalje skupljaju "referale", medju prijateljima i porodicom.

 

Tih 800k jednostavno vise ne postoji, postoji mozda 500k, a i to je mnogo. I od tih 500k verovatno ni 100k danas ne glasa za Vucica.

 

Glasove za Vucica treba traziti medju glasacima DOSa.

 

To narocito "demokratska opozicija" mora da shvati. I zato svi ti za koje ovi vise nece da glasaju moraju da se sklone.


  • 0

#16810 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 14 March 2018 - 11:29

The Clash

jesi grobari grobari, ali bas da ih uporedjujes sa SNSsektom? Nije OK.


  • 1

#16811 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 14 March 2018 - 11:32

The Clash

jesi grobari grobari, ali bas da ih uporedjujes sa SNSsektom? Nije OK.

Mogu jos malo dok ne dodje Kuper za moderatora.

 

@Savo

Ne kontam


Edited by The Clash, 14 March 2018 - 11:32.

  • 0

#16812 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 14 March 2018 - 11:35

Ni to ne mora da znaci. Mozda paradoksalno zvuci, ali je tacno - u eri lako dostupnih informacija do nas dolaze one koje nas bombarduju najvise.

 

Kao sto ce do mene bar sponzorisano ili u prolazu da dokaci Rijana ili slicna idiotska muzika za siroke narodne mase, tako ce i nekog klinca kojem se fucka za politiku najcesce da dokaci Vucic. Imas tu i onaj kompleksaski efekat (a gradjani Srbije su ih puni, to nam je maltene upisano u genetski kod kao "da komsiji crkne krava"), da ces da glasas za Vucica iskljucivo zato sto ga neko tamo pljuje i jer znas da ce da pobedi, samo da bi mogao da se nasladjujes njegovom frustracijom.

 

 

uff sad si nekako ovlaš dotakao par tema i ponudio nekoliko generalnih zaključaka sa kojima se debelo ne slažem al' nemam vremena da tipkam

 

---

mnogi su već primetili na ovaj ili onaj način: ovih dana / godina (za razliku od 90ih) ljudi nemaju nikakvu viziju & nadu da će budućnost biti bolja / ljudskija / po meri običnog radnog čoveka.

 

s'toga na širokom (nacionalnom) planu funkcionišu ta podmićivanja i male / trenutne / opipljive motivacije u vidu 2k dinara;

ljudi su navikli da im je voda do guše i prihvatili to kao standard.

 

jedina mala šansa je da će većina odbaciti tu logiku kada im dođe do nosa. s'tim što ja mislim da većina ionako primeti to kada je već kasno, zato smo tu gde jesmo


  • 2

#16813 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 14 March 2018 - 11:35

The Clash

jesi grobari grobari, ali bas da ih uporedjujes sa SNSsektom? Nije OK.

Pa nije ih poredio sa njima vec uporedio situacije isto bi bilo i da je rekao da grobar ne razgovara sa ciganinom samo zato jer je cigan (: 


  • 1

#16814 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 March 2018 - 11:39


mnogi su već primetili na ovaj ili onaj način: ovih dana / godina (za razliku od 90ih) ljudi nemaju nikakvu viziju & nadu da će budućnost biti bolja / ljudskija / po meri običnog radnog čoveka.

 

s'toga na širokom (nacionalnom) planu funkcionišu ta podmićivanja i male / trenutne / opipljive motivacije u vidu 2k dinara;

ljudi su navikli da im je voda do guše i prihvatili to kao standard.

 

jedina mala šansa je da će većina odbaciti tu logiku kada im dođe do nosa. s'tim što ja mislim da većina ionako primeti to kada je već kasno, zato smo tu gde jesmo

 

Sa tim se slazem. Ne slazem se da za Vucica glasaju nacionalisti koje smo pobedili 2000. Biracko telo jednostavno nije isto, i ono sto je isto je presipano u razne sudove, a nikako ne mozemo tek tako upisati glasove potomstva za opciju roditelja.

 

Ako malo razmislite o tome (minus ovi potkupljeni, naravno), cesce se desava da deca glasaju drugacije od roditelja nego isto.


  • 0

#16815 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 14 March 2018 - 11:43

 

 

Ako malo razmislite o tome (minus ovi potkupljeni, naravno), cesce se desava da deca glasaju drugacije od roditelja nego isto.

 

nisam siguran da se taj generacijski jaz obavezno može primeniti i na ovo

tj makar ja nigde nisam čuo i pročitao da su takve tendencije česte


Edited by uini, 14 March 2018 - 11:44.

  • 0