Jump to content


Photo
- - - - -

Formula E 2016-17


  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#46 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 22 March 2017 - 20:13

Procureo izgled staze ePri Berlina

 

C7iUwgoWsAAOp6L.jpg


  • 0

#47 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 27 March 2017 - 15:30

Službeno predstavljena staza dužine 2.25 km za ePri Berlina

 

C76iL5dWkAEimMl.jpg

 

Opširnije.


  • 0

#48 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 27 March 2017 - 23:11

Odradio sam vrlo detaljna testiranja nove berlinske staze. Na prvu utisak mi je da Berlin ima solidnu stazu. Ima tehničke, brze i spore delove i to je čini izazovnom. Ne preterano jer ako izvučeš prvi set krivina zaključno s petom ostatak je kamilica. Krivina 7 nije "fletout" i ta sekcija je jedina koja odvaja muškarce od dečaka da tako kažem. Sviđa mi se što se filozofija staze puno podudara s Mihael Šumaherovim receptom za stazu sa puno preticanja. Serija kratkih pravaca s jakim kočionim zonama.

 

Slika staze koju sam nacrtao tj. vozio po njoj

 

C79PExAXwAINGo8.jpg
 
Brojke s testa i video snimci krugova:
 
Formula E
 

  • Najbolje vreme kruga- 1:05.861
  • Vreme kruga s prolaskom kroz pitlejn- 1:21.213
  • Najduži stint s punom baterijom- 21. krug

 

Roborejs

 

  • Najbolje vreme kruga- 1:01.397


  • 0

#49 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 31 March 2017 - 20:46

Mali uvod u sledeću trku..

 

ePri Meksika, četvrta runda treće sezone Formula E šampionata ove godine imaće svoje drugo izdanje ove subote 1. aprila.

 

25721822046_708efe30e7_c.jpg

 

Inauguralna trka na prvoj ikada "izmasakriranoj permanentnoj stazi" donela je puno uzbuđenja, preko izfrustriranog Buemija do diskvalifikacije pobednika di Grasija pobedu je na koncu odneo Žerom de Ambrozio koji je po drugi put pobedio diskvalifikacijom pobednika. Prvu pobedu mu je poklonio opet di Grasi na ePri Berlina.

 

25626539732_036db624f3_c.jpg

 

Želeći izbeći glupe incidente organizatori su promenuli konfiguraciju prve šikane, najveća žrtva te šikane je bio šampion Nelson Pike nakon greške tokom kvala.

 

latest_mexicocity_tracks_and_info_.jpg?a

 

Pošto je konfiguracija staze promenjena ove godine ćese loviti novi rekord staze. Buemi je dominirao u prva tri izdanja ove sezone i tako postao jedina osoba u FE s tri uzastopne pobede. U Buenos Airesu je bio ranjiv no sve je to maska na neki način. 

 

Stanje na tabeli vozača i konstruktora

 

kmceScR.jpg

 

Programska šema (naša vremenska zona)

 

Petak

 

* Nabrijavanje- 23:00

 

Subota

 

* Prvi slobodni trening- 16:00 (45 minuta)

* Drugi slobodni trening- 18:30 (30 minuta)

* Kvalifikacije- 20:00 (sat vremena)

 

Nedelja

* Trka- 00:00 (sat vremena)

 

Strim trke možete pronaći na službenom sajtu ili na službenoj Jutub stranici.

 

Direktni link strima - lepo šljaka na android sistemu uz BS plejer (ne znam za ostale plejere)

- Direktni linkovi strimova onboarda- Link1, Link2, Link3 i Link4

Link lajv tajminga

 

Staza ulazi u poslednje pripreme pre nabrijavanja a mi se nadamo jednoj spektakularnoj trci koja će zaustaviti Buemijev pohod na titulu

 

32943410913_ccd9c59c21_c.jpg


Edited by /13/Ален Шмит/, 31 March 2017 - 20:48.

  • 0

#50 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 31 March 2017 - 22:54

Snimka nabrijavanja► LINK

 

Najbolje vreme► Sem Bird 1:09.2


  • 0

#51 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 31 March 2017 - 23:08

Ne znam zašto tako kasno organizuju trku po CET-u. Da je oko 20/21 bilo bi mnogo bolje.

Edited by Jurgen, 31 March 2017 - 23:09.

  • 0

#52 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 31 March 2017 - 23:49

Sve je rezultat tesno upakovanog trkačkog vikenda. Sve je toliko tesno da se čak i organizatori muče u smislu zatvaranja ulica radi priprema te jedva čekaju da sve prođe da bi opet osposobili ulice za civilnu upotrebu. Najbolji primer je ePri Majamija. Organizatori su morali odložiti nabrijavanje tako da prve krugove vozači su odradili na prvom slobodnom treningu.

 

Vremenska šema po lokalnom ide ovako:

 

- 1st 8:00

- 2st 10:30

- kvale 12:00

- trka 16:00

 

Zato se pribojavam za potencionalne prateće serije. Evo nedavno je predstavljena nova elektrilčna serija pod nazivom Formulino E i njihova želja je da postanu prateća serija FE, ali kako će to FE podneti sobzirom da već ove jeseni možda gledamo debi Roborejsa. Mislim, Alehandro Agag će morati raditi opsežne razgovore s organizatorima za proširivanje trkačkog vikenda. Možda će to uticati na duple trke, ko zna..

 

Wg3eNHS.png
 
Izgleda da će svi vozači koji imaju obaveze prema VEC prologu u Moncu prisustvovati na ePri Meksika. Buemi i Lopez već večeras stižu u Meksiko. 

Edited by /13/Ален Шмит/, 31 March 2017 - 23:52.

  • 0

#53 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 01 April 2017 - 00:04


  • 0

#54 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 01 April 2017 - 03:17

Ovo će vas sigurno zanimati.

 

Pol pozicija Žerom de Ambrozija na inauguralnoj ePri Meksika je bila 1:03.705. Moje vreme kruga voženo na mojem testnom centru na toj stazi je samo jednu stotinku sporije odnosno 1:03.861.

Uneo sam izmene koje su urađene za drugo izdanje ePrija i na toj verziji staze odvozio sam 1:02.300. Jedva čekam kvale pa da vidim usporedbu najbržeg vremena s mojim krugom. 


  • 0

#55 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 01 April 2017 - 22:49


  • 0

#56 Sam633

Sam633
  • Members
  • 453 posts

Posted 02 April 2017 - 00:06

Dobra trka. :)


  • 0

#57 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 02 April 2017 - 00:13

Odlična. Navijao sam za JML, ali sam zadovoljan pobedom Lukasa, naročito načinom na koji je to uradio :)


  • 0

#58 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 02 April 2017 - 00:52

Wow, jedina reč koju mogu izgovoriti nakon trke. Di Grasi je odradio masan posao

 

OCEB7TT.jpg

 

Ne mogu opisati bes koju nosim zbog Prosta, ozbiljno, ŽELIM GA UBITI!!! Opet je uspeo syebati i ono malo nade za ozbiljne bodove. Ona rana koja mi se nije zalečila iz ePri Pekinga 2014 mi se žestoko otvorila i likta krv na sve strane. ARGHHHHH!!!!

 

Žestok posao je de Ambrozio uradio, odužio se di Grasiju na neki način zbog ePri Meksiko Sitija 2016. Jaguar osvojio prve poene, čestitke. Eto kanta imena Gutijerez uzeo bod srećom na domaćem ePriju.

 

Reza

 

iiEFMRH.png

 

Stanja na tabelama, vozači (Buemi ima samo 5 poena prednosti!)

 

QT8M7vP.png

r7eeRSe.png

 

Konstruktori

 

40yvsTq.jpg

 

Prost je naravno pod istragom. Neka i treba! Također pod istragom je i Lopez zbog nesigurnog puštanja iz garaže.

 

C8XRoLSXUAEh5OA.jpg


  • 0

#59 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 03 April 2017 - 15:57

BMW TO LAUNCH OWN MANUFACTURER TEAM INTO FORMULA E.

Parallel to BMW’s support of the Andretti Formula E team this season, BMW has officially registered its own manufacturer team with Formula E. The registration was accepted by the Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) and BMW will field its own team for season 5.
The partnership between BMW and the Andretti team has been invaluable for both parties. The sharing of knowledge, assets and technology has meant the unified team has built and grown together. This collaborative effort will only prove to be positive.

The shift to a BMW own-manufacturer team is due to the long-term global motorsport strategy for the BMW Group. With a real push on electric innovation and technologies across Group initiatives, it seems only natural that BMW would duly field their own team. BMW i and BMW Motorsport will be tackling the premiere race series for all-electric single-seater cars head on.
“Since its inaugural season, Formula E has enjoyed rapid development and is now regarded as a high-level racing series. BMW i has contributed actively as Official Vehicle Partner from the word go and has left its mark on the series. Other manufacturers have now followed suit. Everyone involved is delighted to be taking steps to get involved on the sporting and technological side of Formula E. Planning is underway to compete with a works team in season 5. This required our registration as a manufacturer. This was completed by the required deadline.”
- BMW Motorsport Director Jens Marquardt.

Exciting updates will be implemented into the 2018/2019 FIA Formula E season. These cover many aspects and will continue to haul Formula E into the spotlight. The Formula E car chassis has been redesigned by Spark Racing Technology and will debut in season 5.

A new standard battery has been developed by McLaren Applied Technologies which means teams will no longer need two cars per driver or a mid-race car change. This will further increase the efficiency of the entire tournament and help get closer to the ultimate electric car technology.

BMW i has been Official Vehicle Partner of the FIA Formula E Championship since the first season. The BMW i8 is the high-performance, efficient Safety Car in Formula E. The BMW i3 is the Medical Car and Race Director Car. The BMW X5 xDrive40e functions as the Rescue Car or Extrication Car.


  • 0

#60 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 11 April 2017 - 18:03

Ferrari boss Sergio Marchionne says that the Prancing Horse needs to be involved in Formula E as part of a move toward increased use of hybrid technology in its road cars.

Speaking to the official FIA magazine Auto, Marchionne said that the hybrid La Ferrari supercar is a step towards broader use of new technologies in future Ferrari models; a change that he believes should be reflected on the racetrack.

"We need to be involved in Formula E, because electrification via hybridization is going to be part of our future," said Marchionne, who also emphasized his desire to bring the Alfa Romeo brand back into Formula 1.

"At this stage, I don't know how likely it is that either of those two things will happen," he said. "But the fact that we are talking about them is a good sign in itself."

BMW, Jaguar Land Rover and Renault were among the nine manufacturers recently granted homologation for Formula E's fifth season in 2018/19. That season also marks the beginning of a new three-year powertrain homologation cycle, meaning that any new manufacturer would be able to homologate its powertrain for two years if they enter for 2019/20, or one season if they enter in 2020/21.


  • 0