Jump to content


Photo

Kutak za gitariste


  • Please log in to reply
694 replies to this topic

#31 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 March 2016 - 23:50

...

 


... ma ne sviram ... tamburam po nekad ovo sto imam ali ne bih to stavio pod sviranje ... 

 

E, jeb'ga!

 

E, jeb'ga!

 

 


... prije par godina naumim da kupim Gibson SG i koje razocarenje... vrat kao palica za baseball, pragovi ostri, strasno kako se Gibson srozao ... 

 

E, jeb'ga!

 

SG se srozao!?

:ajme:

Pitanje je da li si gledao 'counterfeit'?

 

 

PS.

Jedne godine odem ja kod Little_Brothera, koji je imao nekog drugara - tamo dosta poznatog, a i ovamo ovlas, pa me odvede u podrum gde je imao studio.

 

I zamolim ga ja da se malo zevzecim.

Prvo neke klavijature (bese neki jeftini derivat Hamonda) a onda guits.

 

Normalno - prva - red 'diavoletto SG'!

 

Ukljucio sam 'tape recorder' nalik ovom cudu i drndao vise sati preko noci!

 

 

Rekao mi lik da su me culi.

 

A bilo je svega i svacega - i saxa, i trombona!

U tu pecinu bih se uvek rado vratio!

 

Zajedno smo komentarisali Ozzie lika - koji je trcao na kablu do 'kiseonika' pa kasnije rekli - niko se vise nije obradovao 'bezicnim' andramoljama nego Angus!

 

Pitanje je koliko mu to moze pomoci danas.

;)

 

...


  • 0

#32 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 March 2016 - 23:54

...

 

Jeff Beck - Spinal Tap - Don't Touch!!

 

 

...


Edited by Kinik, 12 March 2016 - 23:56.

  • 1

#33 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2016 - 00:02

...

 

 

citao davno intervju pa se nasmejao

 

>> ... What are some of your more prized pieces of gear, the things you'd rush to save from a fire, for instance?

 

My Martin acoustic. I bought it in New York in 1970, and the guy gave me a receipt for $150 for the customs. I walked into the “something to declare” channel and showed the guy the receipt. He opened the case and said, “A Martin guitar with Grover machine heads for $150?” I had found the only customs man who was a musical-instrument expert. Four hours later, I walked out with my Martin having paid a fine, a penalty and having had to buy it back. Ever since then, I’ve used the "nothing to declare" channel. ... <<

 

Kakav carinik! ... <<

 

...


  • 0

#34 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 March 2016 - 00:03

...

 


 

E, jeb'ga!

 

E, jeb'ga!

 

 


 

E, jeb'ga!

 

SG se srozao!?

:ajme:

Pitanje je da li si gledao 'counterfeit'?

 

http://www.youtube.com/watch?v=w1UnZFuxOzA

 

PS.

Jedne godine odem ja kod Little_Brothera, koji je imao nekog drugara - tamo dosta poznatog, a i ovamo ovlas, pa me odvede u podrum gde je imao studio.

 

I zamolim ga ja da se malo zevzecim.

Prvo neke klavijature (bese neki jeftini derivat Hamonda) a onda guits.

 

Normalno - prva - red 'diavoletto SG'!

 

Ukljucio sam 'tape recorder' nalik ovom cudu i drndao vise sati preko noci!

 

attachicon.giftechnics_rs-1506us.jpg

 

Rekao mi lik da su me culi.

 

A bilo je svega i svacega - i saxa, i trombona!

U tu pecinu bih se uvek rado vratio!

 

Zajedno smo komentarisali Ozzie lika - koji je trcao na kablu do 'kiseonika' pa kasnije rekli - niko se vise nije obradovao 'bezicnim' andramoljama nego Angus!

 

Pitanje je koliko mu to moze pomoci danas.

;)

 

...

 

Gibson se stvarno toliko srozao da je jako tesko doci do dobre gitare. Ali kad naletis, to je to. I to svi modeli, ne znam sta im je. Ja sam prije par godina pazario nekog Les Paula i odmah ga poslao nazad. Uopste se ne zanimam Gibsonima, Gretsch mi vise lezi, narocito vrat, a zvuk je do jaja, specifican, prepoznatljiv Gretsch.

 

George Harrison je svirao Gretsch i to vise modela skoro do kraja karijere u Beatlesima. A tek ovaj lik:

 

Chet Atkins

 

 

Kasnije je presao u Gibson ali i dalje Gretsch stanca modele sa njegovim potpisom.

 

Fantastican gitarista, evo jos jedan video sa neponovljivim Jerry Reedom:

 

 

Ili ova, jedna od mojih omiljenih koju sam donekle uspio skinut (notu po notu)...

 

http://www.youtube.com/watch?v=y-6XHt3IGqQ


  • 0

#35 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2016 - 00:08

...

 

Sorry, rekao si da ne sviras, nego 'tamburas'.

;)

Otud, verovatno i 'ljubav' spram 'semi acoustic guitars'.

 

...


  • 0

#36 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 March 2016 - 00:20


...

 

Sorry, rekao si da ne sviras, nego 'tamburas'.

;)

Otud, verovatno i 'ljubav' spram 'semi acoustic guitars'.

 

...

 

Pa i ne sviram. Nije dovoljno znati nekoliko rifova ili uhvatiti par akorda i zvati to svirkom. Vec rekoh, ja sam guitar geek, vise aficionado nego player. A ove semi acoustic su mi draze, bolje mi leze od solid bodied gitara, nekako ima se za sta uhvatit i na sta nasloniti. 

 

Ovo je svirka:

 

(primjeti Gretsch Black Falcon)

 


  • 0

#37 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2016 - 00:56

...

 

Konsultovao sam nekoliko poznanika - oni su 'muzikanti', pa mi rekli - ako je taj tvoj lik hteo da pazari gitaru ispod hiljadu-dve necega (tamo gde zivi) - normalno je da ce mu uvaliti 'counterfeit'.

 

A na moje pitanje - koliko je to bitno, rekli su - pa, onoliko, koliko je njemu bitno!

Ne moze se pazariti kvalitet za sicu.

I ovde, u Bgd. se pojavile 'kineske / tambure gitare' za par stotina evritja.

 

Pa mi rekli - ne zezaj!

Imas na Netu kako prepoznati kinesku tamburu!

Koja uopste nije losa ako je kupujes za dete-pocetnika.

Koje moze se predomisli.

 

Ali ne ovi!

 

Jeff Beck - Big Block - Live at Ronnie Scott's - HD3D Sound

 

 

 

Don't touch it!

Don't even point it!

:lol+:

 

...


  • 0

#38 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 March 2016 - 01:12

Nemam vise snage, skoro sam zaspo, gledam i neki bezveze film pa necu nasiroko...

 

SG sam probao u Wembley Guitar Centre i mislim da je bio ovaj, jeste za male pare ali ipak je Gibson. Ne kupujem ja gitare na kineskom buvljaku, a te poznanike muzikante pozdravi.

 

Laku noc. :)

 

ps. Jeff Back gear, ima i on Gretsch.


  • 1

#39 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2016 - 01:15

...
 
Se secas ovoga - mislim - si gledao ranije?
 
Antonioni's Blow-Up, Yardbirds scene
 
 
ono kad baci 'vrat kao palicu za baseball, pragovi ostri, strasno ... ' 
 
a ovo
 
Jeff Beck with Nigel Kennedy
 
 
...

  • 0

#40 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2016 - 01:24

...

 

Ma ne mislim da kupujes guits na 'kineskom buvljaku', samo sam bio ironican.

Znas ono sta pise na Frodovom prstenu: made in China.

;)

 

Sad, mi bismo se zezali, no jedan radionski Kinez kome je vlada platila da poseti par evropskih gradova - Berlin, Rim, Istanbul - hteo je da kod Turaka kupi 'domaci suvenir'!

Koji god obrne, a ono - 'made in China'.

:lol+:

 

Pa je morao da otputuje jedno 200 km od Istanbula da bi kupio pravi turski suvenir.

Kad nam je pricao - onako u mesavini kinesko_srbskog - valjali smo se od smeja!

 

A vidi ovoga

 

 

...


Edited by Kinik, 13 March 2016 - 01:32.

  • 0

#41 boktemazo

boktemazo
  • Banned
  • 1,342 posts

Posted 13 March 2016 - 02:06

Sviram manje-vise ceo zivot, u sestoj godini me pokojna baka bacila u muzicku, a ja se primio jer mi je rekla da ce Sanja iz vrtica da se zaljubi u mene ako budem svirao (nikad nije :( ). Ranije, dok smo bili klinci, balavili smo na brze vratove, kojekakve Ibanez i slicne metal gitare, ali tad se i svirala ta muzika, bilo je bitno biti lud, brz i svirati tesku distorziju (God save the queen!). Kako su godine pocele da broje vece frekvencije tako je gušt poceo da biva sto prirodniji zvuk, bez fuzza, delaya i/ili distorzije, bad monkey za početak, a posle redjas pedale dok ne ubodes "svoj zvuk". Nikakvi procesori i slicno, samo lampas od 5-10 vati, jedna jeftina pedalica (bad monkey npr.) i uzivanJcija. Gretsch je meni licno omiljena firma, od dizajna do osecaja dok se svira. Bukvalno mi ispunjava recenicu - sviram za svoju dusu i svakako da bih uvek kupio i jos jednu, samo da je neko drugi ne uzme :D. Kako vreme leti, pogledam ovde svoju prvu elektricnu, stavio joj EMG 81/85 aktivne hambakere, dao tada 200e za tu bahanaliju, a nakacim je na Tita od 10 vati i upalim clean. Gre'ota. Trenutno mi je ćeif da se vratim klasici i akustici, pa sam uzeo yamahu ll16 i sad se iskreno i ne secam kad sam spojio kablove.
  • 2

#42 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 13 March 2016 - 07:56

Ako nekoga interesuju seme vezivanja pick-upova...

http://www.guitarelectronics.com


  • 0

#43 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 March 2016 - 12:43

Jutro je pametnije od veceri i odlucio sam da propustim priliku. Vjerovatno cu se pokajati ali nisam bas u prilici da iskesiram lovu i da prodajem pojacala igitare, previse je to vremena i energije.

 

Bice prilika.


  • 0

#44 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2016 - 14:37

...

 

'Ebga, taman sam pomislio kako neces odoleti i pazariti.

 

Pa onda prodavati sta ti ne treba.

 

Sve su to 'slatke muke'.

 

Ono kad stavis pojacalo i gitaru u sobu, da tu ujutro, cim ustanes odmah padnu u oci, pa kazes a sada imam i tebe!

:+1:

 

Barem sam ja kao balavac, tako uradio sa mojim prvim Hasselbladom.

Sada vidim na e-bayu kosta bagatelu.

 

...


  • 0

#45 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 March 2016 - 15:54

...

 

'Ebga, taman sam pomislio kako neces odoleti i pazariti.

 

Pa onda prodavati sta ti ne treba.

 

Sve su to 'slatke muke'.

 

Ono kad stavis pojacalo i gitaru u sobu, da tu ujutro, cim ustanes odmah padnu u oci, pa kazes a sada imam i tebe!

:+1:

 

Barem sam ja kao balavac, tako uradio sa mojim prvim Hasselbladom.

Sada vidim na e-bayu kosta bagatelu.

 

...

 

Mislio sam i ja ali nemam snage za to. Otvorilo bi mi vecu rupu u budzetu koji bih morao uzurbano da zatrpavam prodajom pojacala, gitara i skonto sam da mi fali energije i vremena za to. 

 

Trebao bih da polako pocnem prodavati nesto od te opreme koju sam iscefio pa slagat novce za kad opet iskrsne nesto poput ovoga. U zadnjih 5-6 godina sam kupio i prodao 10-12 gitara i pojacala i mislim da sam se malo umorio od toga.


  • 0