Jump to content


Photo

Buducnost seksa, zablude proshlosti .....


  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#211 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 October 2017 - 15:34

Ne zezaj? Ok daj neki comprehensive meta analysis, ili da ti verujemo ovako slepo na rec.


Meni ili google-tu, veruj kome hocesh.
  • 0

#212 Gloria<3

Gloria<3
  • Members
  • 38 posts

Posted 18 October 2017 - 15:52

ja cesto ne verujem ni samoj sebi ;)
  • 0

#213 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 18 October 2017 - 17:29

O tempora o mores!

Samo na forumu :), u prirodi se vrsta josh uvek pari, mada su sve statistike, narochito za mlade, vrlo zabrinjavajuce.

 

Iz jednog zabrinjavajuceg clanka, o generacijskim promenama...

Clanak o 20-godisnjacima ne navodi izvore, na zalost, ali kaze da je problem kompjuterski:

....

They do want heroes, as can be seen from the cult of celebrity that exists today. They want to know about people living interesting lives, but they are not a very sociable bunch. They do not remember a time when there was no internet and so their lifestyles and social interactions are radically different to previous generations. Their social life is their phone and they are supposed to be more comfortable online than out partying. They appear to like phones more than they like people. Statistics show that meeting up with friends on a daily basis is down more than 40 percent compared to 15 years ago and when they do get together, some cannot stop using social media. They sleep with their phones on their beds and researchers say that it is a lonely and dislocated generation, sleep-deprived and more prone to depression. The number of them who are dating is significantly down compared to the previous generation, fewer teens are having sex, the teen birth rate is at an all-time low, down a whopping 67 percent compared to 25 years ago ...

....

(bold moj)
  • 0

#214 Gloria<3

Gloria<3
  • Members
  • 38 posts

Posted 18 October 2017 - 21:49

Ma pusti te mlade Zorane, snaci ce se vec, a i ovo su ti neke takozvane fake news. Nego kakva je sutuacija sa vama starom gardom ;)
  • 0

#215 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 October 2017 - 22:19

...
 
>> ... 5 Reasons Getting Sex Is Overrated
September 23, 2014 by Thomas G. Fiffer 4 Comments
 
Understanding the difference between getting sex and experiencing sex promotes consent - and makes all the difference in getting one’s needs met.
 
Here are five reasons why getting sex is overrated, along with some insight into what’s missing when power enters the picture.
 
1. When sex is about power, intimacy is absent. If one partner is exercising power over the other, there can be no intimacy. 
2. When sex is something you strategize to get then brag about getting after the fact, it’s hard to enjoy the moment. 
3. When sex is something you’re sharing with your posse instead of your partner, the story you need to tell controls the action.
4. When sex is something by which you measure yourself, you’re setting yourself up for failure.
5. When sex is about your need for acceptance, you can’t meet your own needs - much less your partner’s - of intimacy and love. ... <<
 
 
Dijalog Harija i crne hookerke iz filma Woody Allena "Deconstructing Harry".
 
>> ... Harry: Idemo da se tucamo?
- Neces da prvo razgovaramo?
Harry: A zasto? 
- Vecina zeli prvo da razgovara, da nemaju utisak da se radi o poslu.
Harry: Nemam taj utisak.
- Kako hoces. Odredimo cenu i idemo.
Harry: Naravno. 200 dolara?
- Da. Zelis da te vezem? 
Harry: Da. Zelim da me udaris i da mi popusis.
- Pusenje, pa udarac?
Harry: Ne. Prvo me udari, onda popusi. Inace nije zabavno.
- Cime da te vezem?
Harry: Mislio sam da ces imati carape na sebi. Ti si umetnica. Tvoje usne treba staviti u muzej.
...
- Mislila sam da neces nikad svrsiti.
Harry: Muci me koncentracija. Na kraju sam zamislio zenu koju sam video na 6. aveniji. Spojio sam je sa Svetlanom Staljin i to je upalilo.
- Zasto uzimas lekove?
Harry: Depresivan sam.
- Zasto?
Harry: Ti nisi nikad depresivna zbog posla?
- Bolji je od konobarisanja.
Harry: Svaka kurva kaze da je njen posao bolji od posla konobarice. Posao konobarice je sigurno najgori posao na svetu.
- Zasto si tuzan?
Harry: Duhovno sam prazan.
- Kako to mislis?
Harry: Bojim se. Nemam dusu. Znas na sta mislim? Kao mali, manje sam se plasio da cekam Leftija nego Godoa.
- Ne shvatam.
Harry: Znas da se svemir siri? Znas li sta je crna rupa?
- Od nje zaradjujem.
...
Harry: Sofokle je rekao da je bolje ne roditi se.
- Za to je prekasno.
Harry: Borio sam se protiv toga. Izvukli su me.
- Da ti opet popusim?
Harry: Zasto me to pitaš? Casticu te.
- Tvoje tablete ne deluju.
Harry: Cudno se osecam. Cuo sam losu vest. Sta radis sutra?
- Tucam se.
Harry: Podji sa mnom.
- Gde?
Harry: Na moj stari faks.
- Nemam s kim da idem.
Harry: Ozbiljno mislim. Podji sa mnom. Dacu ti 500 dolara. Spavaj tu i ujutro idemo.
- Otkud ti tolika lova?
Harry: Uvek imam nešto za prostitutke. ... <<
 
:+1:
 
...

  • 0

#216 Gloria<3

Gloria<3
  • Members
  • 38 posts

Posted 18 October 2017 - 22:28

Dragi replikantu Kinice interesantan ti je ovaj omaz Hariju, ali ako mozes malo svojim recima na temu ;)
  • 0

#217 Gloria<3

Gloria<3
  • Members
  • 38 posts

Posted 18 October 2017 - 22:31

mozda za pocetak da nam objasnis ako se slazes sa gore pomenutim copy/paste tekstom da je sex overrated da li isto mislis i o politici
meni je recimo politika so overrated, boring, always the same, predictable...dok je sex sasvim suprotan tome
  • 0

#218 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 October 2017 - 05:11

 Nego kakva je sutuacija sa vama starom gardom ;)

 

Ha .... pa slushaj, lagao bih kada bih rekao da ne bi moglo da bude i bolje, ali .......... ne treba biti ni nezadovoljan. Problemi idu sa godinama, pa su mi sad one u kasnim tridesetim piletina, da ne kazem chista  pedofilija :D .... ja inache skupljam te narodne poslovice :rotflmao: pa volim i da ih izbacim, shto bi rekli "srce hoce. al' dupe klokoce", treba ti lavlje srce da to startujesh, moze da bude neprijatno. Forum je mesto gde se treba opustiti, vulgarnost nikada nije bila seksi, ali ovo nije dating site. Imao sam relativno skoro jednu iz tog jata, ali poshteno, ona mene smuvala. nisam se ja tu mnogo pitao, dobra prijateljica od ribe sa kojom sam bio u duzoj vezi, dve godine. Nisu bash prijateljice vishe cirkaju zajedno poshto su obe alkosi, s tim shto je jedna i narkoman (uglavnom farmacija), a druga ima narcisoidni poremecaj. Sve je to interesantno i u nekim granicama "pristojnog", mada sam siguran da mnogima zvuchi jako loshe :lol+: , njihov problem. Da se mnogo ne lazemo, mene interesuje kako to izgleda "u prirodi", a zabava je sa takvima uvek zagarantovana, samo da nije neka koja hoce novi pochetak kad mu vreme nije .

 

Posmatrash ljude oko tebe pa se prema tome i ti pozicionirash, dosta moje generacije je, opet shto bi narod rekao - "udarilo q.... spomenik", meni nekako posebno zao ovih ozenjenih ....... a shta cesh, sudbina ........

 

Mushko-zenski odnosi, takav mi je utisak, su potpuno danas poremeceni ..... ja ti mogu reci situaciju samo za zene, a siguran sam da i one imaju slichno mishljenje o nama ...... one su masovno totalno syebane i oshinute. Da li je to sve zbog ovih serija seks i grad i slicho, ali ochekivanja su nerealna i zato su mnoge na leru. Shto je najgore u stanju su tako godinama. Strashno.

 

Mushkarci u mojim godinama su opet u panici jer imaju utisak da hvataju poslednje vozove, iako to nije tako, ali definitivo jeste za neshto kvalitetno. Sad, ovi trendovi zdravog zivota i fizichkih ekstremnih aktivnosti malo popravljaju prosek, ali limarija propada i to se ne moze zaustaviti, samo odloziti. Znachi trazi se Adonis koji pravi 200 somica minimum, osvajao Mt Everest bar dva puta, triatlonac, PhD obavezan ali da si edgy shto bi rekle, na granici kriminala  :rotflmao: I sad ...... to bi bilo chak i u redu, sve dok ne vidish ko to trazi :ajme: , totalne domacice. Pa mislim se, sestro ........ uchipi se i ti malo.

 

Zahvaljujuci genetici ja se josh drzim, da nije toga do q.... mislim da je ipak vreme doshlo da se malo ofarbam, moze tu da se djidne najmanje 5-6 godina shto nikako nije za bacanje, ali odlazem, ne znam, mrsko mi, lenj sam. Ova zadnja me bash gushila morao sam da je otkachim, ali imala je neke kvalitete i specijalne talente kojih se pozelim u dugim nocima  :lol+: , samo mnogo negativna ...... bash se skoro javila, igra opet neke igre, a ja sam izashao sa uslovima poshteno i fer, znachi bez ikakvih ochekivanja. Otkidam na neku Vijetnamku iz komshiluka, emancipovana i vidi se zna sve i da hoda i da gleda i da nosi, da se smrzesh, rodjena ovde ili je usvojena, keva i brat su joj skroz beli, ali je vidjam jako retko i uglavnom u totalno beznadeznim prilikama, ali kad je vidim nije mi dobro, znachi tu bih pruzio maksimum. Matori komshija Steve mi sve pricha o njoj, on zna sve ko shta radi, gde, kako ........ kaze furala je sa nekim matorim Italijanom koji drzi frizerski salon, ono sugar daddy shema, ali se ispostavilo da bash i nije nego radila kod njega, matori ochuvan a i jeste punisha, mada sam iz drugog izvora saznao da joj to nije primarno. Bash me kochi, ne radim nishta u poslednje vreme zbog nje. Imam neku rizichnu kombinaciju na poslu, izbegavam, ali cu na kraju koliko vidim morati da popustim :lol+:

Eto, to je to, lakshe mi kad se ispovedim :lol+: .

 

Kako te vi?


Edited by Denis Jasharevic, 19 October 2017 - 06:16.

  • 1

#219 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 20 October 2017 - 06:07

Ma pusti te mlade Zorane, snaci ce se vec, a i ovo su ti neke takozvane fake news. Nego kakva je sutuacija sa vama starom gardom ;)

Haha, kakva situacija...

Prosle godine jedanput, ove godine ne toliko cesto... :D

 

Zezam se, nije toliko lose, ali s vremenom gubi na vaznosti. Zivot vrluda, svasta se desava. U poslednjih par godina vise razgovaramo o seksu sa cerkom nego medjusobno - zena i ja smo svasta probali i odlucili sta nam odgovara. A sa cerkom imamo dobar odnos, ona se poverava i svasta pita...

 

 

....  Monogamija mi prija.

...

:+1:

Takodje!

Uz malu ogradu, tj. pojasnjenje.

Meni je seks bez ljubavi i bliskosti kao supa bez soli - OK, ali nije to "to".

Istovremeno, gladan covek ce rado pojesti supu bez soli i nece ni misliti da li mu i sta fali. Tako, promiskuitet je OK za takve.

 

Sta ces, svako prema svojoj (ludoj) glavi... ;)


  • 1

#220 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 20 October 2017 - 23:40

To je verovatno typo. Hteo je reci na vlaznosti
  • 0

#221 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 21 October 2017 - 04:07

'Kad porastes kasce ti se samo'


  • 0

#222 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 October 2017 - 17:49

Gubi na vaznosti?! :o

al ste pesimisticni :P

 

:D

Nismo pesimisticni, nego realni.

 

Prvo, hormone levels opadaju sa godinama, a ni hardware nije k'o nekad. Ali to je OK, covek se prilagodi, i seks je jos uvek lepa i fantasticna aktivnost.

 

Nego, prioriteti se menjaju. Mene ponekad uhvati lumboishialgija, bole ledja i noga za popizdit', i onda nekako nadjem polozaj na kaucu gde ne boli - tj. boli najmanje. Tada, ubicu nekoga ako me natera da se pomaknem. Da zena dodje sa najnovijim izdanjem Kama Sutre ili necega i kaze da bi probala nesto, oterao bih je. Pa taman i da dovede najlepsu Playboyevu zecicu i da obe plesu oko mene. :D 

 

Tako, ljudi nadju negde komfornu zonu i zadrzavaju se u njoj.

Dodje vreme kad ovo predje iz erotologije u gerijatriju... :lol+:

Pratim temu, ponekad mi nesto zapne za oko i u medijima, nije nezanimljivo - al' i nije da cu nesto novo i primenjivo nauciti.

 

A ti, ako si mladja - uzivaj i nek' ti je sa srecom!


  • 0

#223 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 October 2017 - 22:31

Isto vrlo je interesano, pomalo hipokriticno izjaviti da volis monoganimju a vec u sledecem postu u nedostatku sopstvenog interesovanja prema zeni (posoljenoj supi lol) se okreces "najlepsoj pleyboyevoj zecici" za pomoc.

Sta ima lose u supi?


  • 0

#224 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 October 2017 - 22:39

Meni je neverovatno da neko poredi sex i odnos sa svojom zenom sa posoljenom i nesoljenom supom :D

Zamisli da poredis sex sa voznjom kolima po planinskom putu. Sta mislis sta je vece zadovoljstvo? :P


  • 0