Jump to content


Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv


  • Please log in to reply
1734 replies to this topic

#1456 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 June 2017 - 12:26

Joj, kod tebe sve crnjak za crnjakom. :D


Ma, bili su poznati da daju klincima dozvole mnogo lako. Mislim, punoletnim klincima, naravno. "Ne mogu da spavam" ... "Ok". Nije problem, kazu da ih ima vishe od picerija u Torontu, bar od najvece franchize, ali ova mi je bila taman da odem na pauzi za ruchak, da ne gubim vreme. Problem je mom klincu, on sad mora da trazi dozvolu negde drugo.

Edited by Denis Jasharevic, 23 June 2017 - 12:39.

  • 0

#1457 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 23 June 2017 - 17:20

Beograd -- Predsednik Zelene stranke Goran Čabradi podneo Skupštini na razmatranje i usvajanje predlog zakona o legalizaciji marihuane u medicinske svrhe.

 

 

petak, 23.06.2017. | 10:57


  • 0

#1458 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 June 2017 - 17:25

Beograd -- Predsednik Zelene stranke Goran Čabradi podneo Skupštini na razmatranje i usvajanje predlog zakona o legalizaciji marihuane u medicinske svrhe.

petak, 23.06.2017. | 10:57

KvazisrBska-opozicija bi i za to rekla .... Mi smo protiv, ali kako narod hoce - referendum!!! :D

(samo nas izaberite, hocemo sad mi malo)

Edited by Denis Jasharevic, 23 June 2017 - 17:34.

  • 0

#1459 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 June 2017 - 17:37

KvazisrBska-opozicija bi i za to rekla .... Mi smo protiv, ali kako narod hoce - referendum!!! :D

(samo nas izaberite, hocemo sad mi malo)

Ovaj predlog Zakona ima sanse da zazivi, ako se secas `90ih su se Trodon i Bensedin izdavali bez recepta - k`o aspirin. :D


  • 0

#1460 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 June 2017 - 22:08

...

 

Nema sanse.

 

 

http://www.rts.rs/pa...a-u-srbiji.html

 

http://www.blic.rs/v...rihuane/2wpl1tj

 

Ako se cak i Denis zali kako je kod njih sve vise 'tight' - sta reci o ovom provizorijumu?

;)  

 

...


Edited by Kinik, 24 June 2017 - 22:11.

  • 0

#1461 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 June 2017 - 08:21

Ako se legalizuje u medicinske svrhe, uz dovoljnu kontrolu kao za benzodiazepine danas, nemam nista protiv toga. Problem je zloupotreba, a to veze nema sa time da li je supstanca legalizovana za medicinsku upotrebu, jer je i morfin u upotrebi takodje.


  • 0

#1462 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 June 2017 - 10:28

...

 

 

 

Ako se cak i Denis zali kako je kod njih sve vise 'tight' - sta reci o ovom provizorijumu?

;)  

 

...

 

Nisahta nije 'tight', sve je po planu (i programu).  Zatvorene su 2 'klinike', ochogledno zbog muljanja, ostale rade potpuno normalno. Da podsetim, trenutno je dozvoljena prodaja samo u medicinske svrhe. Potpuna legalizacija je predvidjena za Canada Day, sledece godine, 1. Jul 2018.


Edited by Denis Jasharevic, 26 June 2017 - 10:30.

  • 0

#1463 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 June 2017 - 10:29

Ako se legalizuje u medicinske svrhe, uz dovoljnu kontrolu kao za benzodiazepine danas, nemam nista protiv toga. Problem je zloupotreba, a to veze nema sa time da li je supstanca legalizovana za medicinsku upotrebu, jer je i morfin u upotrebi takodje.

 

Kakva zloupotreba? I akohol se koristi u medicini, ali se 'zloupotrebljava' legalno, svaki dan.


  • 0

#1464 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 June 2017 - 10:38

Nisahta nije 'tight', sve je po planu (i programu).  Zatvorene su 2 'klinike', ochogledno zbog muljanja, ostale rade potpuno normalno. Da podsetim, trenutno je dozvoljena prodaja samo u medicinske svrhe. Potpuna legalizacija je predvidjena za Canada Day, sledece godine, 1. Jul 2018.

 

U Kanadi?

Moze biti.

 

Ovde - tesko.

Eno neka nova 'sintetika' 800 puta jaca, a iz nekih zemalja bivseg istocnog bloka' polako pristize 'krokodil'.

 

 

Danas je medjunarodni dan borbe protiv droge.

;)

 

...


  • 0

#1465 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 June 2017 - 10:40

Denis

 

Cekaj, da li si ti za legalizaciju u medicinske ili rekreativne svrhe? A sto se alkohola tice, mogu da opravdam samo one koji piju kvalitetan alkohol zbog ukusa i umereno, nikako one koji se opijaju (pa jos sednu za volan!}. Postoji velika razlika izmedju onoga koji popije par casica Johnny Walker Black Labela koji je skup i odlezao desetak godina, i pijandure koja ce u sebe i neku brlju sa pijace!


  • 0

#1466 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 June 2017 - 10:51

U Kanadi?

Moze biti.

 

Ovde - tesko.

Eno neka nova 'sintetika' 800 puta jaca, a iz nekih zemalja bivseg istocnog bloka' polako pristize 'krokodil'.

 

 

Danas je medjunarodni dan borbe protiv droge.

;)

 

...

 

Ne mozesh sprechiti budalu da nadje svog 'krokodila', ako ga ne nadje - on ce da udara lobanjom o/u zid. I treba.

 

Opet ne vidim kakve to veze ima sa biljkom koja raste u prirodi i chije dejstvo na organizam je smirujuce, relaksirajuce i analgetichko.

 

Poshto je sam naziv potpuno pogreshan - 'sintetichka marihuana' jer blage veze nema sa marihuanom, jedina slichnost su kanabinoidni receptori za koje se vezuje, a koje svi posedujemo  :wicked: , pa chak i ti.


  • 0

#1467 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 June 2017 - 10:53

Denis

 

Cekaj, da li si ti za legalizaciju u medicinske ili rekreativne svrhe? A sto se alkohola tice, mogu da opravdam samo one koji piju kvalitetan alkohol zbog ukusa i umereno, nikako one koji se opijaju (pa jos sednu za volan!}. Postoji velika razlika izmedju onoga koji popije par casica Johnny Walker Black Labela koji je skup i odlezao desetak godina, i pijandure koja ce u sebe i neku brlju sa pijace!

 

Ja uopshte nisam bitan. Preporuchujem da se vratish na pochetak topika i da se malo pripremish za temu o kojoj nemash pojma, pre nego se izlupetash.


  • 1

#1468 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 June 2017 - 10:57

Ah, da, znaci tema je o rekreativnoj upotrebi. Sto se mene tice drago mi je da o rekreativnoj upotrebi kanabisa nemam pojma.


  • 0

#1469 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 June 2017 - 11:00

Ah, da, znaci tema je o rekreativnoj upotrebi.

 

Sto se mene tice drago mi je da o rekreativnoj upotrebi kanabisa nemam pojma.

 

1. Tema nije o 'upotrebi", vec o legalizaciji.

 

2. Izbor svakog pojedinca. Nece biti obavezne upotrebe  :lol+: .


  • 1

#1470 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 June 2017 - 11:02

...

 

... opet ne vidim kakve to veze ima sa biljkom koja raste u prirodi i chije dejstvo na organizam je smirujuce, relaksirajuce i analgetichko ...

 

chak i ti.

 

 

Neka hvala.

 

No, da se ne vracamo na ispricano - i Larry Hagman je umro od kancera iako je trosio flasu finog sampanjca dnevno, pa onda naviku pijenja presecao 'chemerikom' - tom 'smirujucom, relaksirajucom i analgetickom' biljcicom.

 

Zaista ne moze da se pozali da nije 'smiren, relaksiran i sediran'.

 

Jedini mali problem je sto nije ni ziv.

;)

 

PS.

Kakve sve izgovore i velekovrtljaje uma ljudi nece smisliti / primeniti samo da bi opravdali zavisnost / pomanjkanje karaktera.

 

Btw, i kriminal je izbor svakog pojedinca, i nije obavezan.

B-)  

 

...


  • 0