Jump to content


Photo
- - - - -

Izivljavanje profesora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

#31 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2015 - 14:57

Nisam, imao sam cetvorku iz matematike u sestom razredu :D Smetalo mi za zivot onoliko, ne mogu da ti opisem :D

 

Slazem se sa tvojim pogledom na stvari, kada sam rekao ima pravo mislio sam na neko nepisano pravilo da ucenik treba da ustupi mesto profesoru (kao ono cuveno - starijima u gradskom prevozu), ali bi ovakav neki slucaj mogao da se povede i pod zloupotrebu tog nepisanog pravila, odnosno bahatost.

 

Ipak, i dalje ne vidim razlog, ako je ovo sve sto se desilo, za ovakvu reakciju - uclanjivanje na regionalni forum da se poprica sa ljudima o tome. Nije to neki ne znam kakav problem, niti toliki skandal, gore stvari se desavaju svakodnevno na relaciji ucenici-profesori.

 

edit: fizikalac nije popio neku vaspitnu, mada je izgubio spor, ali bi ga izgubio kako god okrenes :) Nije se nesto ni moja majka tu iscimala da mu zagorcava zivot, cinjenicno stanje je bilo protiv njega.


Edited by McLeod, 29 October 2015 - 14:59.


#32 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 29 October 2015 - 14:59

Nisam, imao sam cetvorku iz matematike u sestom razredu :D Smetalo mi za zivot onoliko, ne mogu da ti opisem :D

 

Slazem se sa tvojim pogledom na stvari, kada sam rekao ima pravo mislio sam na neko nepisano pravilo da ucenik treba da ustupi mesto profesoru (kao ono cuveno - starijima u gradskom prevozu), ali bi ovakav neki slucaj mogao da se povede i pod zloupotrebu tog nepisanog pravila, odnosno bahatost.

 

Ipak, i dalje ne vidim razlog, ako je ovo sve sto se desilo, za ovakvu reakciju - uclanjivanje na regionalni forum da se poprica sa ljudima o tome. Nije to neki ne znam kakav problem, niti toliki skandal, gore stvari se desavaju svakodnevno na relaciji ucenici-profesori.

Heh, hoces da tabas profu, naucis lekcije i postavljas pitanja na koja ne ume da odgovori. Zavrsen posao.



#33 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2015 - 15:02

Heh, hoces da tabas profu, naucis lekcije i postavljas pitanja na koja ne ume da odgovori. Zavrsen posao.

 

Upravo. Najbolji lek protiv bahatosti profesora. Em ga osramotis em ti ne moze nista. Problem je sto treba da se zagreje stolica :D



#34 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 29 October 2015 - 15:03

Nisam njega komentarisao (mozda nema gde drugde), vec burne reakcije koje su usledile i teranje sa sve stolicom u vugla...

 

ccc... a ja bio siguran da si clan tog prestiznog kluba B-)

 

edit/ karma is a bitch  ;)  Kakav kreten! Bas ga zamisljam kako se izivljava i leci komplekse.

 

Mogu samo da se prisetim osobnog iskustva sa profama fizickog koji su skoro bez izuzetka bili neki bas cool (mada opiceni) ljudi. Posto sam bio jako jako mrsav ( :ajme: )  i late bloomer, nas je profa bazao u vazduh!

 

Da, da... prvi cas nemam pojma koje godine smo bili kada se prvi put islo kod 'Grbe' (hint). Postroji nas on tako po korpulentnosti i kaze "sad se ukruti i zatvori oci". Ok. Uzme 'Grba' i u najboljem gimnasticarskom stilu lansira nas kao rakete, jbt. sa sve prijemom i polaganjem na mesto. :rotflmao:

 

Bar se tih godina imalo stila...


Edited by GlennGould, 29 October 2015 - 15:29.


#35 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2015 - 15:08

Nisam njega komentarisao (mozda nema gde drugde), vec burne reakcije koje su usledile i teranje sa sve stolicom u vugla...

 

ccc... a ja bio siguran da si clan tog prestiznog kluba B-)

 

Ma jok. Nikad nisam bio odlikas u skoli, ucio sam vise stvari koje su me zanimale van skole, recimo geografiju, svetsku istoriju (ili bolje reci razvoj ljudske civilizacije, posto me nikad nije preterano zanimalo da pamtim koji kralj je od kad do kad vladao itd), fiziku (posebno astronomiju), prelistavao enciklopedije itd. i zao mi je sto sad nemam vremena da radim isto.


Edited by McLeod, 29 October 2015 - 15:09.


#36 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 29 October 2015 - 15:27

Naravno. Autodedukcija je majka... but still -_-

 

Da to pamcenje je bilo dovedeno do ludila. Cas geografije, OS:

 

Isprica novu lekciju profesorka i kaze "zatvarajte citanke!"

OK.

"Ko ce da ponovi lekciju?"

Hugh?!

"Pa, ako neko hoce/moze da ponovi lekciju koju sam upravo predavala -dobice peticu."

 

famous-characters-troll-face-challenge-a

  :lol:

 

 

 



#37 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 29 October 2015 - 15:30

Heh, hoces da tabas profu, naucis lekcije i postavljas pitanja na koja ne ume da odgovori. Zavrsen posao.

 

Ili sto Bercek rece onom gimnazijalcu:"Vidis s kakvim se predznanjem ide u kafanu!" 



#38 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2015 - 15:40

Kako sam dobio peticu iz geografije mislim u drugoj godini, zakljucno, a jos nije bilo ni poslednje tromesecje - profesor je bio totalni ludak, pozitivan lik, pricao je o mnogo stvari koje se i ne odnose cisto na gradivo, samo se naslanjaju, pa njegove price iz vojske, iz mladosti, neki primeri "iz zivota" koji su povezani sa nekim temama iz nastavnog programa i stalno je skakao sa teme na temu, a kad provali da spavamo, posto se setkao po ucionici, obicno bi podviknuo kad nam je iza ledja :lol:

 

I sad on iz cista mira pita koja regija je severno od regije visokog bosanskog krsa i ja ono vise lucky guess peripanonska Bosna? A on odgovara ma bravo, ti si to razumeo, ti si me slusao, svaka cast, evo tebi pet, pa otvara dnevnik i vidi da imam do sad sve petice i kaze tri puta pet petnaest, znaci ti da dobijes dvojku u poslednjem tromesecju pa da ti ja zakljucim cetvorku, to ne moze, evo tebi pet za kraj godine. Mi svi ono ooooooooook i posle razredna gleda ocene i jos kaze zena dobro vidjala sam svakakve upise u dnevniku u zivotu reci mi kako ti je palo na pamet da zakljucis sebi pet za kraj sad, je l' to neka opklada, ajde recite, mi ispricamo sta je bilo zeni su suze isle deset minuta nije mogla da se smiri :D


Edited by McLeod, 29 October 2015 - 15:41.


#39 Горазд

Горазд
  • Members
  • 1,382 posts

Posted 29 October 2015 - 15:42

@McLeod  eto, da nisi tad dobio trojku, ne bi se zainatio i sad postao strucnjak za sve sportove :-P



#40 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2015 - 15:43

@McLeod  eto, da nisi tad dobio trojku, ne bi se zainatio i sad postao strucnjak za sve sportove :-P

 

Moguce da su to neki duboko ukorenjeni kompleksi, vidis zbog cega vas maltretiram godinama :lol:



#41 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 29 October 2015 - 16:45

Jeste li za stolom sedeli sa drugaricama?  :wicked:

 

Zasto je to bitno?  :unsure:



#42 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 October 2015 - 17:21

...

 

Ne bih nikome da odgovaram direktno - samo nekoliko primedbi.

 

Zna se kako je kod nas 'obrazovanje' represivno, a uz to totalno jadno i falicno - ne govorim o retkim pojedincima koji su se uprkos 'sistemu' izborili za sebe - karakterom, radom i znanjem, vec o 'masi' koja je prosla kroz 'obrazovni proces' kao guska kroz vodu - otresla se i nastavila da gace i sljapka po civilizacijskom blatu.

 

Sto je neki sistem jadniji, sve vise tezi da precicom stigne do necega, pogotovo jos ako mora da salje nadredjenoj instanci 'pobednicke raporte o izvrsenom planu & postignutim uspesima'.

:ajme:

O cemu svedoce porazni rezultati ucenika iz sVrBije na raznim medjunarodnim testovima.

 

Ovde se gaji jedan simulakrum 'obrazovanja', tj. neko je negde umislio da 'profe predaju', 'ucenici postuju' - pa tek onda uce, 'roditelji vaspitavaju', 'redovno se salju izvestaji ministarstvu', 'drzava nagradjuje' - svi veseli i cili.

 

Kada se pogleda - nicega od nabrojanog nema - samo haos i rasulo.

 

Kako je oduvek bilo - i kako se oduvek koristila precica - prikrivalo se 'strogocom' i neopisivom hirovitoscu tzv. 'profesora'. 

Uopste - 'strog pedagog' treba da bude momentalno izbacen iz obrazovnog procesa, a takve pokusaje sasecati u korenu.

Mrs, bRe, kuci / na pijacu pa tamo treniraj strogocu!

 

Obrazovnom sistemu trebaju, sposobni, kreativni i posveceni.

Nasmejacu se ako neko kaze da, recimo, sa 450 E to ne moze, a sa platnim razredima i 500 E - moze!

:frust:

 

Eto, to je sustina - da je skola puna najvulgarnijih birokrata, neradnika i nesposobnih likova koji bi samo pare, pare, pare i da treniraju strogocu.

Pazi kad po kuci ne tretiraju ukucane kao u skoli - a ovamo hoce neku umisljenu nadnaravnu prosvetu?

 

Ova 'prosveta u sVrBiji' - to je pita od hovana.

 

Neznanje 'nastavnika / profesora' - od osnovne skole pa do fakulteta, musicavost, antipedagosko ponasanje, jednostavno su kontraindikovani za 'obrazovni proces'.

Rezultate vidimo.

 

Kako to moze da resi / podrzi neki ucenik izmaltretiran debilnim drilom neukih, antipedagoskih likova?

 

Ej, dati nekome '1' iz muzickog? Bahatiti se pred ucenicima? Pa tom idiJotu se 'filosofija' svela na kafanu.

:ajme:

Vec sam jednom pisao o nekim predratnim primerima.

 

Lik je studirao knjizevnost i jezik sredinom 20-ih. Pa kaze pun fakultet 'udavaca'. Vidis je prve godine - druge godine gura kolica po Kalemegdanu.

Profesori mrzovoljni, treniraju strogocu - najveci im je gust da navataju studenta na neku nebitnu sitnicu i da ga ponizavaju pred ostalima.

A ovi se dogovore - ukradu mu zimski kaput, prodaju i pocaste u kafani.

;)

 

Da bih predupredio nepotrebno dopisivanje - neka oponenti pogledaju kakvi su rezultati obrazovnog procesa u razvijenom svetu, pa onda neka piskaraju - 'ucenik nema prava'.

 

...



#43 Diavolo

Diavolo
  • Members
  • 5 posts

Posted 29 October 2015 - 20:00

Plan i program ne pise u dnevniku vec na sajtu ministarstva prosvete. Filozofija je ispravan naziv, sto bi znao da si ikada uzeo udzbenik u sake ili pogledao plan i program na sajtu ministarstva. FiloSofija sa S je arhaicni naziv posebno popularan kod onih koji misle da govore srBski.

Mozda se nije pisalo u tvoje vreme, sada se pise sta se mora odraditi na casu... http://prnt.sc/8wrviu



#44 Diavolo

Diavolo
  • Members
  • 5 posts

Posted 29 October 2015 - 20:04

I ne samo to, nego je filoSofija čist izraz fašizma, podstican od strane SANUANUS-a, sa ciljem ispiranja mozga etnonacionalizmom i klerofašizmom. Počeo je da se forsira u vreme kad je pokojni požarevački tiranin milošesku krenuo u svoju "antibirokratsku revoluciju", a najjači "argument" pristalica filosofije bio je da ako bismo prihvatili filozofiju, onda bi to značilo da filozofsko mišljenje kod nas potiče sa nemačkog govornog područja, te bismo zanemarili svoju "vizantijsku" filoSofsku tradiciju.

 

I gle čuda, kakvo iznenađenje - da, sva ozbiljna filozofija u Srbiji potiče iz Nemačke. Vizantijska filozofska tradicija u Srbiji postoji podjednako kao što postoje vizantijski raketni motori. 

 

Dakle, kaže se filoZofija, a filoSofija je za Dverjane i druge srbovske fašiste.

Filosofija potice iz Stare Helade i najveci filos(z)ofi su koristili rec filosofija...



#45 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2015 - 20:47

Pisase ti iz Helade i phúsis, pa mi danas fiziku zovemo fizika, a ne fisika. Ili fisis, phisis i slicno.