Jump to content


Photo
- - - - -

Kritike


  • This topic is locked This topic is locked
8472 replies to this topic

#7696 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 01 August 2017 - 13:11

Jel može objašnjenje čemu služi MOP? Pošto mislim da je izgubio svaki smisao :D
  • 0

#7697 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 August 2017 - 13:13

Molim vas da ovaj post ne shvatite kao "spinovanje i međusobno prepucavanje".

 

Moderatorka Cyber je, koliko shvatam, ozbiljna, punoletna žena. Da li je moguće da takva osoba pada na detinjaste provokacije?

 

Cyberka, molim te da se ne ponašaš kao devojčica u pubertetu već kao odrasla i odgovorna osoba koja obavlja moderatorsku funkciju na ovom PDF-u. Dodelila si mu ban na osnovu pisanja na pdf Politika, poštujem. Čemu sve one detinjarije posle? Od Kronosa očekivano, on ne ume da piše drugačije. Od tebe? Nikako. Jedan odgovor u stilu "Laku noć, dete, imam ozbiljnija posla" i zbogom do isteka bana.

 

Ako je moguće, vrati Kronosa na onaj originalni ban i toliko o tome. To si mu odrezala kao moderator na Politici, nema problema. Sve posle toga je IMHO običan cirkus.

 

Naravno da ne nasedam na baronisanje nicka koji 20 minuta nakon moje objave o moderatorskom odobravanju njegovih postova do daljeg uspe da "otkrije" moj pravi identitet i adresu i stigne da se konsultuje sa rodjakom koji ima 40 godina advokatskog iskustva u Svedskoj pa ce da me tuzi. Minhauzen bi mu pozavideo. Takve pretnje i kopanje po tudjim identitetima ne dolaze u obzir. 

 

Ovoliko vas ne znate da citate i ne razumete zasto je nick banovan a advokatisete. 

 

Ko zna da napise artikulisanu kitiiku - go ahead! Sve ostalo vam je gubljenje vremena. 


  • 1

#7698 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 August 2017 - 13:15

Spinovanje je zato što piše ono što se tebi ne sviđa? Oćeš da kažeš da on to izmišlja i da Kinik nije ono pisao?

 

Spinovanje je jer ovaj ban nema veze sa Kinikom. 

 

Odmori 7 dana zbog spinovanja. 


  • 0

#7699 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 August 2017 - 13:23

Jel može objašnjenje čemu služi MOP? Pošto mislim da je izgubio svaki smisao :D

 

Praksa je najbolja stvar. Kad se vec pravis naivan i vickast - stavila sam te na MOP nedelju dana da bi dobio odgovor na svoje pitanje. 

 

Spoiler


  • 0

#7700 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 01 August 2017 - 13:33

Ovo je klasičan cyberbullying. Moderator se ponaša kao da je ovo njen privatan forum. Pitanje je zapravo jako dobro, jer je forumaš kronostime dobio još 2 ili čak 3 kazne nakon što mu je određena MOP kazna, što znači da je njegove postove moderator odobrio kao pogodne za temu, a onda ga kaznio zbog istih?

Edited by Ill Ray, 01 August 2017 - 13:34.

  • 30

#7701 Dubiozni Goblin

Dubiozni Goblin
  • Banned
  • 640 posts

Posted 01 August 2017 - 13:36

Sramota.
  • 3

#7702 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 August 2017 - 13:39

Ovo je klasičan cyberbullying. Moderator se ponaša kao da je ovo njen privatan forum. Pitanje je zapravo jako dobro, jer je forumaš kronostime dobio još 2 ili čak 3 kazne nakon što mu je određena MOP kazna, što znači da je njegove postove moderator odobrio kao pogodne za temu, a onda ga kaznio zbog istih?

 

Radi se od dva posta koje sam odobrila da bi se videlo sta formas radi (nastavlja da tera mak na konac i nakon opomene i nakon sankcije) i zasto je dobio MOP. 

 

Sve sam objasnila sto je trebalo (za onog ko zna da cita) i zahvaljujem na paznji. 


  • 0

#7703 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 01 August 2017 - 13:42

Praksa je najbolja stvar. Kad se vec pravis naivan i vickast - stavila sam te na MOP nedelju dana da bi dobio odgovor na svoje pitanje. 

 

Spoiler

 

nicklord je postavio legitimno pitanje na odgovarajucoj temi na kulturan nacin.

 

a spoiler ne bi bio ni potreban kada bi bila nacisto sa onim sto tvrdis (u spoileru)


  • 27

#7704 Dubiozni Goblin

Dubiozni Goblin
  • Banned
  • 640 posts

Posted 01 August 2017 - 13:42

@Cyberworld - Kada mozemo ocekivati podjednake arsine na tzv. gornjim spratovima, tj. kada ce se stvari sankcionisati podjednako, a ne kroz prizmu nick-a na forumu? Hvala.
  • 3

#7705 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 01 August 2017 - 13:43

Ono sto je Kronos radio na kazne MOP nije trebalo prevashodno ni da mu se dozvoli, nema sta da se razume kad je unapred sve jasno.

Nije u redu ovakva kazna i to treba da se ispravi, koliko god ti kao moderatorka u odredjenoj meri bila subjektivna po njegovom pisanju o Svedskoj.


  • 3

#7706 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 01 August 2017 - 13:45

Radi se od dva posta koje sam odobrila da bi se videlo sta formas radi (nastavlja da tera mak na konac i nakon opomene i nakon sankcije) i zasto je dobio MOP. 
 
Sve sam objasnila sto je trebalo (za onog ko zna da cita) i zahvaljujem na paznji. 


Uloga moderatora nije da pokazuje šta neki forumaš radi, već da održava raspravu u okvirima teme. To što je vas povredilo to što se on svađa sa vama ne znači da vi te postove treba da odobrite. Ali moja kritika se prvenstveno odnosila na kaznu Nicklordu, što onaj ko zna da čita odmah razume.
  • 17

#7707 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 August 2017 - 13:50

Auuuu sunce ti ...... solunski front ....... pade im glavni seljak, a oni u jurish braca k'o ziv, k'o mrtav ........  :lol+:

 

A ovaj hoce da "utuzi" moda na forumu i to u Shvedskoj  :rotflmao: ......... yebote ........ k'o SvRbija NATo za 100 milijardE shtete ........ :rotflmao: "za silovanje". Konsultovao se sa rodjom  :lol+: Neverovatno ...... rodja je genijA za shveCki pravni sistem  :rotflmao:

 

Evo tuzi i mene  :rotflmao: ........ vajdica je i malo kanadskih dolara da uzmesh ...... za bukovinu, da se nadje.

 

Ovo je stvarno VR' ..... VR'OVA!!!


Edited by Denis Jasharevic, 01 August 2017 - 13:57.

  • 3

#7708 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 01 August 2017 - 14:12

Naravno da ne nasedam na baronisanje nicka koji 20 minuta nakon moje objave o moderatorskom odobravanju njegovih postova do daljeg uspe da "otkrije" moj pravi identitet i adresu i stigne da se konsultuje sa rodjakom koji ima 40 godina advokatskog iskustva u Svedskoj pa ce da me tuzi. Minhauzen bi mu pozavideo. Takve pretnje i kopanje po tudjim identitetima ne dolaze u obzir. 

 

Ovoliko vas ne znate da citate i ne razumete zasto je nick banovan a advokatisete. 

 

Ko zna da napise artikulisanu kitiiku - go ahead! Sve ostalo vam je gubljenje vremena. 

Još samo ovo i neću više.

 

Taj boldovani deo i jeste bio detinjasta provokacija, u stilu "sad kad ti dovedem mog starijeg brata, ima da vidiš svog boga". Ono pre toga nije čak bila ni provokacija, već obične detinjarije za kojima se ozbiljni ljudi ni ne okreću na ulici. I sama vrlo dobro znaš da te pretnje može da ostvari koliko i da pobedi Useina Bolta na 100m. Zašto si pala u vatru i reagovala sve burnije i burnije na svaku njegovu glupu opasku? Dobio je kaznu zbog pisanja na pdf Politika i to je to. Sve ostale gluposti je trebalo IMHO samo da proslediš u kantu za smeće.

 

Molim te da se ne uvrediš na ovo što ću sada napisati, ali me podsećaš na sudiju koji sitnog džeparoša osudi na tri meseca fioke, a kada dotični počne od besa i nemoći da pravi cirkus u sudnici "hajde, oderi me jače, to je sve sve što znaš" lupi čekićem u sto i počne "Šest meseci! Godina! Pet godina! Doživotna!". Tako u realnom životu ne biva, već sudija samo izađe na vrata i zaboravi da je dotični džeparoš uopšte i postojao. Tako bi po mom skromnom mišljenju trebalo da bude i na ovom Forumu.


  • 17

#7709 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 01 August 2017 - 14:17

Kronosu stvarno nije trebalo da poteže RL identitete, vređa i preti tužbom, ni u zayebanciji.

 

To što nam se moderatori pale kao šibice i lične antipatije rešavaju banovima, to je već druga stvar.


  • 4

#7710 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 01 August 2017 - 14:17

Vidite, nije bitno kako vi ili ja mislimo da treba da bude, jer ovo je forum koji je vlasnistvo B92 i ponasanje mora da bude po pravilima foruma. Nije ovo kafana, vec necija kuca, ako tako mogu da kazem, a do moderacije je da se usaglasi sa administratorima foruma itd. sto uopste nije nesto u sta ja trebam da guram nos. Toliko.


  • 0