Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Tenis klađenje, predlozi, rasprave...


  • Please log in to reply
4679 replies to this topic

#1 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 31 December 2013 - 10:39

Nova sezona je več dobro počela, a sudeči po (ne)aktivnosti na ovom delu forumu, to nikad ne bi skontao  :) Zato sam došao na ideju, da otvorim poseban topic za ovaj sport, da pokrenemo debatu i zajedno dođemo do dobitnih tipova...

 

Ajde, ja ču prvi da iznesem neka svoja razmišljanja, oko nekih današnjih mečeva.

Laaksonen-Bedene. Nisam siguran zašto je kvota na janeza toliko porasla. Laaksonen je solidan i mogao bi da stavi svoje ime na mapu, u ovoj sezoni, ali Bedene je po mom mišljenju trenutno kvalitetniji igrač. Pored toga, u Indiji je lani odigrao jako dobro, tako da mu ovaj turnir odgovara. Proverio sam njegov twitter i još neke stranice, i nigde se ne spominje neka povreda, koja bi opravdala ovaj porast kvota. Tako da možda Bedene ML (@1,94 Pinnacle), za neki mini mini ulog...

 

Ovako na prvi pogled, gledajuči kvote, Vasselin mi je malo precenjen. Ramos možda nije toliko jak na tvrdoj podlozi, ali ne bi rekao da je ovolika razlika između njih dvojice. Brez tipa ovde, samo obzervacija...

 

Gledajuči Ferrera u Abu Dhabiju, sigurno je da je več spreman ko' puška i u jako solidnoj formi. Jbg, protiv Novaka jednostavno nije imao šanse, ali je svejedno odigrao jako dobro. Čini mi se i da je malo popravio servis i igra sa dosta sampouzdanja, odkad je zauzeo treče mesto i pokazao sam sebi, da može da se takmiči sa najboljima... Razmišljao sam da ga uzmem -4,5 protiv ovoga indijanca, ali sad mi je kvota malo pobegla ispod 1,85 pa verovatno propuštam...

 

 

 


  • 1

#2 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 December 2013 - 11:38

Jes da je Indija, ali meni je lep kec na Karena Bustu protiv Bambrija.


  • 0

#3 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 31 December 2013 - 11:46

Carreno je pokazao talenat prošle sezone, ali to je bilo skoro isključivo na šljaci... Gledao, sam ga u Casablanci i Barceloni, i solidno je izgledao, ali za mene nedovoljno da ga uzmem ovde kao 1,60 favorita... Ovo mi jako liči na situaciju, gde uzmeš 1,45-1,70 favorita, sa razlogom: "pa trebao bi da dobije..." , pa se onda na kraju tučeš po glavi...  :)  Nije mi baš idealan spot. Propustiču ga danas, pa možda u drugom kolu onda uzmem, kad budem imao bolju sliku, kakva je situacija


  • 0

#4 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 December 2013 - 11:52

Kareno je i na betonu dominirao gde god da se pojavio. To je bila celindzer konkurencija, ali Bambri, sem ako se drasticno nesto nije promenilo u ovoj predsezoni, je dve klase ispod njega.


  • 0

#5 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 December 2013 - 11:58

Garsija Lopez bi takodje trebalo da bude kec. Ali ono, treba biti oprezan, tek pocinje nova sezona. Radu Albot protiv Granoljersa na cisto nagadjanje dvojka, premala mi je kvota na Spanca.

 

I da, slazem se sa tvojim tipovima izuzev za Ramosa :) A za Bedenea, zbog toga sto je jako los na tvrdoj podlozi, Laksonen ima odlican servis. Tu zavisi od toga kako ce Svajcarac servirati IMO.


Edited by McLeod, 31 December 2013 - 11:59.

  • 0

#6 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 31 December 2013 - 11:58

jedan veliki  

 

1526957_10151918396527983_1966673855_n.j

 

 

za otvaranje teme. Pošto za mene sezona počinje sa AO tada ću se i aktivnije uključiti u celu priču.


  • 1

#7 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 31 December 2013 - 12:01

Moram da priznam da nisam imao prilike da vidim kako igra na tvrdoj podlozi, ali po stilu igre, koji sam vidio na šljaci, me ne čudi, da je i na tvrdoj igra dosta solidno. Da se razumemo, kad bi morao da biram, I ja bi uzeu španca ovde. Ali, pošto sam u prvom kolu obično dosta selektivan, jer volim da vidim kako se igrači osečaju na tom turniru, i od prilike u kakvoj su formi, pa onda kasnije počnem da igram malo jače. Iz tog razloga, propuštam Carrena ovde.

 

Garciu nikako ne mogu da provalim, tako da sam i prestao da se trudim  :kece:  


  • 0

#8 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 31 December 2013 - 12:08

 ...

 

A za Bedenea, zbog toga sto je jako los na tvrdoj podlozi, Laksonen ima odlican servis. Tu zavisi od toga kako ce Svajcarac servirati IMO.

 

Možda su njegovi rezultati na šljaci nekoliko bolji, nego na drugim podlogama, ali ne slažem se da je loš na tvrdoj. Ima solidan servis, a sa osnovne linije udara jako i sa forhendom i sa bachandom. Ja bi čak rekao, da mu s obzirom na stil igre, brze podloge odgovaraju bolje nego šljaka, jer skoro da nema top spina na njegovim udarcima i ne ume da malo promeni ritam, nego samo bomba sa obe strane. Po mom mišljenju, to dosta lakše prolazi na tvrdoj...


  • 0

#9 gbstennis

gbstennis
  • Members
  • 355 posts

Posted 31 December 2013 - 13:30

Granollers danas dobija bez problema, Garcia-Lopez treba biti oprezan jer je nepredvidiv, od ostalih danas mislim da je Gulbis dosta siguran kao i dubl marrero/verdsco  i berdich/hajek mislim da dobijaju.

Sto se tice meca kohli-andujar mislim da je spanac malo potcenjen :)


  • 0

#10 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 31 December 2013 - 13:33

pardon my interruption ali Gulbis i konstrukcija "dosta siguran" nikako ne mogu u istu rečenicu, ali apsolutno nikada.


  • 1

#11 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 December 2013 - 13:37

Možda su njegovi rezultati na šljaci nekoliko bolji, nego na drugim podlogama, ali ne slažem se da je loš na tvrdoj. Ima solidan servis, a sa osnovne linije udara jako i sa forhendom i sa bachandom. Ja bi čak rekao, da mu s obzirom na stil igre, brze podloge odgovaraju bolje nego šljaka, jer skoro da nema top spina na njegovim udarcima i ne ume da malo promeni ritam, nego samo bomba sa obe strane. Po mom mišljenju, to dosta lakše prolazi na tvrdoj...

 

Ja sma ga pratio dosta na sljaci kad je igrao po Italiji i stizao do zavrsnice. U pravu si, s tim sto je on meni klasicni ofanzivni sljakas. Igrac koji ima snazne udarce i ne spinuje toliko, ali koji diktira tempo sa osnovne linije. Rekao bih da lici na Brandsa i Veselog da je visi i da ima bolji servis - kada vidis njih dvojicu ocekujes da budu zeznuti na betonu, ali do sada su maltene samo na sljaci postigli nesto. Bedene nema takav servis, ali slican gameplan. Igra snazno i diktira poen, ima dosta vremena da se namesti na loptice i prangija. Na betonu sam ga gledao jednom, sad ne znam da li je bilo do toga da je dosao nespreman, ali on nije mogao da se namesti na udarac ama nikako. Pa sam zato dosao do tog zakljucka. Ne mora uvek onaj koji ima mocnije udarce da bude bolji na brzim podlogama i obratno, ne moraju puseri, spineri i trkaci da budu bolji na sljaci nuzno. Imas primere recimo Simona i Mareja koji su na sljaci truba, kao i pomenute Brandsa i Veselog, pa i Kverija recimo.


  • 0

#12 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 31 December 2013 - 13:39

pardon my interruption ali Gulbis i konstrukcija "dosta siguran" nikako ne mogu u istu rečenicu, ali apsolutno nikada.

 

Tačno tako. Gulbis je malo udaren i ne isplati se rizikovati sa igrom na njega, kod ove male kvote. Dosta je da ga iznervira neka sudijska odluka, i več je sa glavom totalno van meča... Pored toga, Evans i nije toliko naivana protivnik. Ne viđamo ga često na ovom nivou takmičenja, ali ima servis i dosta solidan arsenal udaraca. Ko što sam več gore savetovao, kod nekih igrača jednostavno moraš da počekaš, da vidiš gde "stoje" trenutno. Gulbis je definitivno jedan od njih...


  • 0

#13 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 December 2013 - 13:43

P.S. Ako se dobro secam pre mozda i vise od godinu dana, ti si mnogo slab na svog zemljaka :) Secam se kao kroz maglu jedne rasprave o tome hoce li dobiti on ili Grega Zemlja, ja sam bio ubedjen da Zemlja dobija, ti si me ubedjivao da nema sanse, i Zemlja je dobio :)


  • 0

#14 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 31 December 2013 - 13:49

Ja sma ga pratio dosta na sljaci kad je igrao po Italiji i stizao do zavrsnice. U pravu si, s tim sto je on meni klasicni ofanzivni sljakas. Igrac koji ima snazne udarce i ne spinuje toliko, ali koji diktira tempo sa osnovne linije. Rekao bih da lici na Brandsa i Veselog da je visi i da ima bolji servis - kada vidis njih dvojicu ocekujes da budu zeznuti na betonu, ali do sada su maltene samo na sljaci postigli nesto. Bedene nema takav servis, ali slican gameplan. Igra snazno i diktira poen, ima dosta vremena da se namesti na loptice i prangija. Na betonu sam ga gledao jednom, sad ne znam da li je bilo do toga da je dosao nespreman, ali on nije mogao da se namesti na udarac ama nikako. Pa sam zato dosao do tog zakljucka. Ne mora uvek onaj koji ima mocnije udarce da bude bolji na brzim podlogama i obratno, ne moraju puseri, spineri i trkaci da budu bolji na sljaci nuzno. Imas primere recimo Simona i Mareja koji su na sljaci truba, kao i pomenute Brandsa i Veselog, pa i Kverija recimo.

 

Jako slično razmišljanje imamo. Ko što si gore napisao, i ja sam za neke igrače očekivao da bi mogli biti zeznuti na betonu (primer Brands, Hanescu...), pa nisu bili ni blizu toliko dobri ko na šljaci. I meni se je učinilo da za beton imajo preslabo kretanje i footwork da se nameste za udarce. Za Bedeneta nebi rekao da ima taj problem. Može biti da se je baš raspadao na tom turniru, gde si ga ti gledao...

 

 

P.S. Ako se dobro secam pre mozda i vise od godinu dana, ti si mnogo slab na svog zemljaka :) Secam se kao kroz maglu jedne rasprave o tome hoce li dobiti on ili Grega Zemlja, ja sam bio ubedjen da Zemlja dobija, ti si me ubedjivao da nema sanse, i Zemlja je dobio :)

 

Mislim da to nisam bio ja  :D Ako pričamo o njihovom meču u polufinalu Portoroža, za to se dobro sječam da nisam znao ko dobija i da sam igrao over. A i nije u mom stilu da nekoga ubeđujem u nešto, kad je u pitanju kladionica, jer znam da tu nema ništa sigurno  :D


Edited by L' Imperatore, 31 December 2013 - 13:55.

  • 0

#15 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 December 2013 - 13:58

Videcemo kako ce biti danas pa da izvucemo neke zakljucke :)


  • 0