Jump to content


Photo
- - - - -

Šta čitate?


  • Please log in to reply
5005 replies to this topic

#4891 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 November 2017 - 06:59

Službeni glasnik je jedan od retkih pravih izdavača u Srbiji, čiji je doprinos kulturi i opismenjavanju ovog naroda nemerljiv, bez obzira na razne političko ideološke uticaje imajući u vidu izbor rukovodstva tj. direktora(Gavrilović, Ljušić, Trivan).

 

Ne samo da izdaju vrhunsku literaturu, esejistiku, prozu, poeziju, filozofiju, nego su i sa cenama veoma povoljni. Kod njih sam nabavio Hanu Arent, Mariju Sabrano, Vilijema Batlera Jejtsa, Kafkina pisma i još ponešto. Da ih nema, trebalo bi ih izmisliti.

 

Što se biblioteka tiče, tamo osim limunada, trica i kučina teško da se može naći dobra literatura, osim možda u većim mestima. Jednostavno, biblioteke u Srbiji(čast izuzecima) nisu preterano bitna mesta za bibliofile, a o "sitnici" da najbolja literatura skuplja prašinu po policama, šta reći? Posmatram to sa lepše strane, biće jeftinija i dostupnija pravim ljubiteljima.

Hanu Arendt si mogao i da procitas kad si je vec nabavio. Da si je procitao, ne bi se toliko blamirao totalitarnim glupostima, od stabilnosti i prosperiteta drzave Nemanjica, preko teorija zavere o Zlim Ljudima Koji Tamane Covecanstvo (vrlo slicno onim zaverologijama protiv kojih se Arendtova ceo zivot borila), do lupetanja o Stivenu Hokingu.


  • 2

#4892 Harun el Rašid

Harun el Rašid
  • Members
  • 153 posts

Posted 22 November 2017 - 20:41

Gospodine Čvoroviću, niste rekli Đuri da blokira aerodrom. Međutim, to i nije toliko važno, izgleda da Vam se redovno događa. Ono što je bitno:
1. Vi ne možete ni da sanjate šta sam sve pročitao, a tek ne da znate.
2. O Nemanjićima niste pažljivo čitali.
3. O zlim ljudima i Stivenu Hokingu možemo na odgovarajućim temama.

Najvažnije, vaša mašta u kombinaciji sa paranojom može svašta. Ovo prvo je lepo, ali u kombinaciji sa ovim drugim daje katastrofu.

Za kraj, potpis Vam je pravi, odlično Vas opisuje.


  • 0

#4893 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 November 2017 - 00:07

Gospodine Čvoroviću, niste rekli Đuri da blokira aerodrom. Međutim, to i nije toliko važno, izgleda da Vam se redovno događa. Ono što je bitno:
1. Vi ne možete ni da sanjate šta sam sve pročitao, a tek ne da znate.
2. O Nemanjićima niste pažljivo čitali.
3. O zlim ljudima i Stivenu Hokingu možemo na odgovarajućim temama.

Najvažnije, vaša mašta u kombinaciji sa paranojom može svašta. Ovo prvo je lepo, ali u kombinaciji sa ovim drugim daje katastrofu.

Za kraj, potpis Vam je pravi, odlično Vas opisuje.

1. O velicini gluposti pojedinaca zaista ne mogu (niti zelim) da sanjam

2. Kako da ne, vazno je da si ti stigao do poglavlja "zlatne kasike"

3. Ne mozemo, jer ti nemas ni kvark argumenata za zaveroloske i populisticke gluposti koje prosipas.

 

I uzgred, da nisi ti ustvari klo(v)n nekada poznati kao alpinista? A jos pre toga kao... I uopste vas je bilo puno, ali ste lako prepoznatljivi kao jedna (formalno) osoba, jer tako los kvaziduhovit stil se ne da imitirati.

 

To je takoreci mentalni original falsifikata.


  • 0

#4894 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 November 2017 - 04:44

...

 

1. O velicini gluposti pojedinaca zaista ne mogu (niti zelim) da sanjam

2. Kako da ne, vazno je da si ti stigao do poglavlja "zlatne kasike"

3. Ne mozemo, jer ti nemas ni kvark argumenata za zaveroloske i populisticke gluposti koje prosipas.

 

To je takoreci mentalni original falsifikata ...

 

Lepo si se opisao.

;)

A za nekoga ko se predstavlja kao 'libertafrijanac' - mnogo si sklon 'sindromu cvorovic'.

Takorekuc 'mentalni original falsifikata'.

 

Stalno bi nekoga da komesarski / 'sluzbinski' isledjujes.

B-)

 

...


  • 1

#4895 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 November 2017 - 06:20

...

 

 

Lepo si se opisao.

;)

A za nekoga ko se predstavlja kao 'libertafrijanac' - mnogo si sklon 'sindromu cvorovic'.

Takorekuc 'mentalni original falsifikata'.

 

Stalno bi nekoga da komesarski / 'sluzbinski' isledjujes.

B-)

 

...

Pogledaj se u ogledalo, za promenu. Posebno kad branis dokazanog klona i rusofilsku budaletinu alpinistu u klovnovskom izdanju (a kakvom drugom).


  • 1

#4896 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 November 2017 - 07:29

...

 

Pih, imao sam srece!

Zamisli da branim tebe?

:rotflmao:

 

...


  • 1

#4897 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 November 2017 - 23:33

I jel se okupljate u Deligradskoj? Za njega smo odavno utvrdili da je trol odande, a sta se tebi desilo da mu se pridruzis u totalitarnom i neznalackom bunilu, ostaje misterija. 

 

Sta je sledece, hoces li i sa onim staljinistom da potezes "zle banke"?


  • 0

#4898 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 November 2017 - 01:47

...

 

 

De, de, Cvorovicu - smanji malo komesarski dozivljaj.

;)

 

...


  • 1

#4899 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 November 2017 - 15:34

...

 

Attached File  manuel galich.jpg   55.35KB   4 downloads

 

Istorija pretkolumbovske Amerike.

 

...


  • 0

#4900 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 24 November 2017 - 16:36

Knjiga o dzezu - Jadran Ercic

 

K0d0cRp.jpg

 

U ovoj knjizi džez je izložen najpre hronološki po stilskom razvoju, zatim po instrumentima, pevačima... Tu je i poglavlje posvećeno džezu u Srbiji, kao i osvrt na ljude u svetu i kod nas, zaslužne za propagiranje džeza koji nisu džez muzičari. Sve je to propraćeno selektivnom (mogućom da se kod nas nabavi) diskografijom. Faktografija, često hirurški precizna, samo je povod da se autor ponekad uputi u esejistička razmatranja o džez-izrazu, ljudima džeza i njihovim problemima. U drugom izdanju autor je ažurirao neke datume i dodao dva priloga tematici domaćeg džeza: Udruženje džez muzičara Beograda i pregled izdavaštva džez literature u nas.

  • 0

#4901 ital

ital
  • Members
  • 58 posts

Posted 01 December 2017 - 18:46

Brisanje-Tomas Bernhard, fenomenalna knjiga


  • 0

#4902 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 December 2017 - 11:37

City - Clifford D. Simak

 

Zahvaljujem forumasu ( zaboravio sam ko je to bio ) koji ju je jednom pomenuo, odlicna fantastika.

Sasvim suprotno od H.P.Lovecraft kod koga je covek nevazna I slucajna pojava u univerzumu.


  • 1

#4903 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 20 December 2017 - 13:45

Jonathan Franzen: Purity

Åsa Larsson: Prolivena krv

Natalie Angier: Kanon

 

Larssonicu sam uzeo da s vremena na vrijeme prekidam probijanje kroz 600+ strana posljednjeg Franzenovog pokušaja da napiše next Great American Novel.

Angieričin Kanon bi trebalo uvesti kao obaveznu lektiru u sve osnovne (a i srednje) škole. Štoviše, tu knjigu bi trebalo propisati i odraslima, a ako ne pomogne (flateartherima, onima koji ne vjeruju u čovjeka na Mjesecu, antivaxerima, onima koji misle da su virusi HIV-a i Ebole stvoreni u američkim laboratorijima, te da nas vlade 'u sjenci' i ljudi-gušteri 'truju' vakcinama i chemtrailovima), onda tu knjigu treba iskoristiti da se tu ekipu njome mlati po glavi, dok im ne dođže iz anusa u mozak.

 

Spremam se, kroz praznike, pročitati golemu monografiju 'Chicago Architecture', što je poklon od moje studentice.

 

Usput sam pročitao Ayn Rand: The Anthem, što mi je došlo kao sladoled.


  • 2

#4904 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 December 2017 - 21:50

Slabo mi ide čitanje već par meseci, za sve je kriv fuckin' internet...

 

Nekako sam jedva pri kraju autobiografije Fredericka Forsytha a u pipeline imam peti deo trilogije Millenium, Blacklands Timothy Snydera, jednu Katju Kettu i još saso mange.

 

Jedva čekam blagdane, biće vremena za čitanje. :)


  • 0

#4905 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 21 December 2017 - 17:37

Slabo mi ide čitanje već par meseci, za sve je kriv fuckin' internet...

 

Nekako sam jedva pri kraju autobiografije Fredericka Forsytha a u pipeline imam peti deo trilogije Millenium, Blacklands Timothy Snydera, jednu Katju Kettu i još saso mange.

 

Jedva čekam blagdane, biće vremena za čitanje. :)

 

To ti je sve zbog toga što se bližiiš starijoj dobi. Gledao sam svog starog, pa onda praškog barbu Černucha, sad gledam sebe - same old story. Ja, koliko mi je suđeno, a neću dočekati slijedeći Božić, više praktično ne spavam, tj spavam 1 -2 sata noću, ako i toliko. Popunjavam to čitanjem.

Ostaje mi dočitati - shame on me - Michael Capuzzo - Close to the Shore, prvo izdanje koje sam kupio u briselskom Pelle-Melle. Napadi morskog psa ljudoždera na Jersey Shore.

Enjoy.


  • 1