Jump to content


Photo
- - - - -

Šta čitate?


  • Please log in to reply
5005 replies to this topic

#4906 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 December 2017 - 18:39

...

 

Nemam vise zivaca za 'beletristiku', jednostavno me zamara.

Volim nesto konkretno da malo sirim vidike, ili obnovim.

 

Nekako sam se iskobeljao iz 'Pretkolumbovske istorije Amerike' (sa gomilom ilustracija - stampa osrednja)

 

Sada sam uzeo ovo, a odmah do nje mi je i egzotika

 

Attached File  modern.jpg   113.06KB   1 downloads Attached File  japanski.jpg   81.08KB   2 downloads

 

(citam mostly u krevetu), to mi vise dodje kao razbibriga a i neka vedzbica za amatersko slikanje i kaligrafiju  - to na kompu, skinuo neki ogroman *.pdf fajl o kineskoj tehnici slikanja i kaligrafiji, normalno ukrali ruski lopovi! B-) , dok me japanski padezi (13 i vise komata!) odusevljavaju!

 

Neka Viv Foster

 

Attached File  kinesko slikanje tusem.jpg   115.98KB   3 downloads Attached File  amazon viv foster.jpg   36.49KB   3 downloads

 

znak / hijeroglif za 'jesen' 

 

Attached File  znak jesen.jpg   104.75KB   3 downloads

 

Btw, sve su te knjige na ruskom, stampa je vise nego skromna, no bile su vrlo pristupacne. Ona 'Pretkolumbovska istorija' je bila spasena iz kontejnera za djubre jedne domace izdavacke firme.

:ajme:

 

... 


Edited by Kinik, 22 December 2017 - 18:41.

  • 3

#4907 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 25 December 2017 - 10:26


  • 0

#4908 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 05 January 2018 - 23:55

Kako biti Stoik u 21. veku, pre svega vrlo interesantno a onda i poucno i primenjivo stivo:

41cmY2VnLZL._SX339_BO1,204,203,200_.jpg


  • 1

#4909 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 10 January 2018 - 06:47

DETE 44-TOM ROB SMIT

Priča o čoveku koji slepo veruje u Staljinov sistem u kojem zločin ne postoji. Oficir Državne bezbednosti Lav veruje da pomaže u stvaranju idealnog društva.
Kada dobije naređenje da istraži svoju ženu, počinje da se koleba i mora da odluči kome je zaista odan.
U isto vreme ulazi u trag ubici koji ostavlja krvav trag širom Sovjetskog Saveza.pošto sistem odbacuje postojanje takvog ubice, Lav odlučuje da rizikuje i na svoju ruku istraži slučaj.

Odličan istorijski triler.Čita se u dahu.Posebno mi se dopada atmosfera i prikaz Staljinovog režima.

Topla preporuka.

edit:vidim da ima i nastavak.Da li je neko možda čitao i kakvi su utisci?

edit2:sad vidim da je snimljen i film :D

Edited by sasha arsenal, 10 January 2018 - 06:55.

  • 2

#4910 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 10 January 2018 - 15:53

Donato Karizi - Gospodar senki

 

Tu sam negde na pola, sad krece rasplet...za sada deluje interesantno.


  • 1

#4911 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 11 January 2018 - 02:59

ROZMARINA BEBA - Ajra Levin

rozmarina_beba6.jpg

 

Rozmari Vudhaus i njen muž Gaj, glumac u usponu, useljavaju se u Bramford, staru njujoršku stambenu zgradu zlokobne reputacije. Uskoro se pojavljuju njihovi prvi susedi, stariji bračni par Roman i Mini Kastevet, da Vudhausovima požele dobrodošlicu. I mada je Rozmari uzdržana prema njihovoj ekscentričnosti, a iz njihovog stana često dopiru čudni zvuci, njenom mužu se oni izuzetno dopadnu. Ubrzo nakon što Gaj dobije veliku ulogu na Brodveju, Rozmari ostaje trudna, a Kastevetovi počinju posebno da se zanimaju za njeno blagostanje. No kako se oseća sve bolesnije i biva sve više izolovana, Rozmari počinje da sumnja da kružok Kastevetovih nije ono što se čini...

Rozmarina beba je objavljena u višemilionskim tiražima, i smatra se jednim od najboljih horor romana.

 

„Neizvesnost prelepo utkana u svakodnevicu; besprekorno iscrtana delikatna linija između verovanja i neverovanja.“
The New York Times

„Niz uverljivih i prilično legitimnih iznenađenja. Zadivljujuće održavana napetost.“
The New Yorker

„Mračno briljantna priča o modernom đavolaštvu, koja čitaoca tera da poveruje u neverovatno. Smatram je potpuno očaravajućom.“
Truman Kapote


  • 0

#4912 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 January 2018 - 11:45

...

 

 

Bilo mi zao sto sam (davno) potrosio vreme na film, taman posla da bih to citao.

:puke:

 

...


  • 1

#4913 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 11 January 2018 - 16:09

Dr Jekyll and Mr Hyde - Robert Louis Stevenson... ali ovog puta na engleskom... nije bas lak taj devetnaestovekovni engleski...


  • 0

#4914 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 11 January 2018 - 19:25

...

 

 

Bilo mi zao sto sam (davno) potrosio vreme na film, taman posla da bih to citao.

:puke:

 

...

 

Ne znam, meni knjiga nije losa i ako film nisam gledao...  sinoc sam spicio preko 80 strana to jest prvi deo sam zavrsio, vidim da je film okarakterisan cistim hororm, meni sad za sad knjiga vise ide na psihu kod ovog para, ne znam dalje sta ce i kako ce biti :) 


  • 0

#4915 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 13 January 2018 - 12:01

Mesa Selimovic - Tisine 

 

ROMANI-0000742348547.jpg

 

 

 

*Tišine*
„Ni za jednu životnu stazu ne postoji vodič, svaka je neispitana, neponovljiva, zato je u životu avantura pravilo, a ne izuzetak, jer je putovanje kroz neispitane predjele, koje niko poslije nas ne može ponoviti, sve se staze potiru, uvijek nanovo se stvara nova konfiguracija, uvijek se ukazuje drugi pejzaž, druga klima, za svakog posebno.“

 

pjevaj, majko, kad u borbu podjem,
al' ne placi ako ti ne dodjem


Edited by GoldenMich, 13 January 2018 - 12:01.

  • 0

#4916 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 13 January 2018 - 18:53

Dr Jekyll and Mr Hyde - Robert Louis Stevenson... ali ovog puta na engleskom... nije bas lak taj devetnaestovekovni engleski...

Šta ti predstavlja problem? 


  • 0

#4917 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 14 January 2018 - 13:51

Sjajna zbirka eseja Stivena Volframa o zivotima i idejama velikih ljudi, vrlo kaloricna hrana za mozak i citalacka uzivancija:

 

Contents:

Preface
Richard Feynman
Kurt Gödel
Alan Turing
John von Neumann
George Boole
Ada Lovelace
Gottfried Leibniz
Benoit Mandelbrot
Steve Jobs
Marvin Minsky
Russell Towle
Bertrand Russell and Alfred Whitehead
Richard Crandall
Srinivasa Ramanujan
Solomon Golomb

 

 

 

IJC2N8w.jpg


  • 3

#4918 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 January 2018 - 17:50

Šta ti predstavlja problem? 

 

 

Je l' ti ne vidis razliku sa savremenim engleskim? Nisam lingvista pa nemoj da me teras da seciram da bih ti objasnio.

 

Povrh toga, Stevenson ima malo poseban nacin objasnjavanja.


  • 0

#4919 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 14 January 2018 - 18:40

Je l' ti ne vidis razliku sa savremenim engleskim? Nisam lingvista pa nemoj da me teras da seciram da bih ti objasnio.

 

Povrh toga, Stevenson ima malo poseban nacin objasnjavanja.

Vidim razliku samo ta knjiga je napisana jednostavnijim jezikom nego mnoge modernije knjige pa pitam šta ti predstavlja problem jer me zanima :D Ništa drugo


  • 0

#4920 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 January 2018 - 19:26

Vidim razliku samo ta knjiga je napisana jednostavnijim jezikom nego mnoge modernije knjige pa pitam šta ti predstavlja problem jer me zanima :D Ništa drugo

 

Eto, izgleda da je tvoj engleski bolji nego moj.


  • 0