Jump to content


Photo

Ubijen Ratko Djokic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#1 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 05 May 2003 - 23:44

Posto nam je B92 ukinuo dio o Crnoj Gori (harmonizacija?), moram stavit ovu vijest odje - neke mozda nece mnogo interesovat. Vijest se odnosi na ubistvo jednog od najpoznatijih crnogorskih mafijasa kako se to kaze "svih vremena". Ja sam ovog Ratka nekolika puta pomenuo na crnogorskom forumu kao svezi prijmer kako se u Crnoj Gori stanovnistvo mijesalo i mijenjalo. Otac Ratkov je Malisor (Albanac), dok je Ratko postao Srbin i, kazu, bio vatreni pristalica Momira Bulatovica. Mozda zato sto je bio "vatreni neprijatelj" Mila Djukanovica (zbog cigara)? U skladu s "novim rjecnikom", u tekstu mu je data titula "biznismen":

Ubijen Ratko Djokic

Danas oko 11 casova u centru Stokholma ubijen je Ratko Djokic (55), biznismen iz Podgorice. Ime Ratka Djokica dospjelo je u zizu javnosti tokom famozne

Edited by Rajo, 05 May 2003 - 23:48.


#2 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 06 May 2003 - 00:43

Evo malo vise infornacija. Neke ni ja nijesam znao. Napr. da je Ratko bio sef obezbjedjenja Franja Tudjmana:

http://www.vijesti.c...vijest&id=89711

Edited by Rajo, 06 May 2003 - 00:43.


#3 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 06 May 2003 - 08:07

"Ničija nije do zore gorela"

#4 SerZKO

SerZKO
  • Members
  • 218 posts

Posted 06 May 2003 - 14:16

Evo ga link iz Aftonbladet-a (vecernji list)

Ukoliko je neko bas zainteresovan za nesto iz teksta, mogu da mu prevedem.

Aftonbladet o ubistvu Djokica

Pored ovoga, na kraju teksta ima i jedna lista ubijenih ljudi u poslednje vreme, a sumnja se da iza tih ubistava stoji jugoslovenska mafija (kako kaze ovaj list). Ima tu jos linkova - jedan kaze da mu je nadimak bio Cobra i da je bio kralj cigareta.

Ako je ta mafija jos uvek u zivotu, sta je onda poseceno "sabljom" ?


Pozdrav,
SerZKO

Edited by SerZKO, 06 May 2003 - 22:43.


#5 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 06 May 2003 - 15:40

Posto nam je B92 ukinuo dio o Crnoj Gori (harmonizacija?)...


Rajo, nije B92 ukinuo dio o Crnoj Gori...ili ako je nesto ukinuto, onda je “ukinuta” i Srbija, svet, haski tribunal...U cemu je problem da se na “Politici” prica i o Crnoj Gori, Hrvatskoj, svetskoj politici, a na “Ekonimji” ili “Religiji” – o raznim ekonimijama i religijama ? Malo je izmenjena koncepcija, meni se ova vise dopada...tebi ne...stvar je ukusa, ali to nije razlog da se jedimo (btw, drago mi je sto si opet tu Posted Image)

A o Ratku Djokicu ne znam bas nista. To sto je 90-te bio sef obezbjedjenja Franje Tudjmana, nista mi ne znaci, kao ni podatak da je Naser Oric istih godina bio u SMradovom obezbedjenju, da je cak i na Kosovu bio kao pipadnik MUP-a Srbije...a zavrsio u Hagu, optuzen za zlocine protiv Srba u bosanskom ratu.
Tja, jos jedan kontroverzni biznismen sa ovih prostora.

#6 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 06 May 2003 - 15:52

e a pazite covek je ladno ubijen i to u Stockholm-u ! :lol:

#7 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 06 May 2003 - 15:58

Nasi mediji opet dele titulu -biznismen, za razliku od stranih koji lepo napisu- kriminalac :lol:

#8 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 06 May 2003 - 23:02

Previse je znao, njegova karijera je pocela posle ubistva ambasadora Rolovica od ustasa, tada se njegov ujak Sekulic fizicki obracunavao sa njima, ujak napusta Svedsku a Ratko pocinje karijeru.
Rado bih procitao memoare Ratka Djokica, znao je puno toga, sigurno previse da bi smio da nastavi zivot.
Brata od ujaka , (gore navedenog Sekulica,) ubili su u Budvi posle medusobne svade i optuzbi, Subotic, Knezevic, Kesner su pominjani u stampi ali ne dovoljno da bi saznali istinu.
Ratko neka ti je laka, crna zemlja, pocivaj tamo u miru, jer mira od tih ljudi na ovome svijetu nije bilo i nece ga biti, dali si morao biti sa njima , to neznam a plasim se da nikad niko nece saznati, jer mi zivimo u takvom drustvu, da se informacije serviraju na kafenu kasiku, da se ludi narod nebi osvijestio i trazio odgovorne.

#9 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 07 May 2003 - 00:54

Dubravka, hvala na pozdravu. Nijesam ja uopste ljut (ni prije ni sad). A jes tacno, vise bih volio da je CG odvojeno. Mislim na forumu. Cisto da ne dosadjuemo lokalnim crnogorskim temama koje mozda neke ne interesuju.

Za Ratka, kad vec Milovan pomenu ujaka Duska Sekulica- ujak mu je takodje bio ubijen - na prag od kuce. Ubio ga je neki Hercegovac iz Neveseinja. Nakon par godina taj Hercegovac je bio ubijen usred Nevesinja (ili Trebinja tacno se ne sjecam). Pricalo se da ga je ubio sin Duskov Blagota (sto ga poslije ubise u Budvu). Za tog Blagotu se pricalo da je ubio onog Bokana u Atinu. A sjecam se za tog Ratka kad mi se zalio jedan skolski drug, koji je imao visoku funkciju u MUP-u CG - kad je uhapsio Ratka nedje pocetkom 90-ih, Ratko mu je ladnokrvo i s osmjehom rekao, "Sto me hapsis kad ces me sjutra pustit?" I veli taj drug, u ponoc kuci dobije poziv "s najviseg mjesta" da odma oslobodi Ratka. Jes, sto veli Milovan, mogao bi se snimit neki crnogorski "Kum" o Ratku i "porodici".

#10 parvati

parvati
  • Members
  • 35 posts

Posted 07 May 2003 - 18:08

Previse je znao, njegova karijera je pocela posle ubistva ambasadora Rolovica od ustasa, tada se njegov ujak Sekulic fizicki obracunavao sa njima, ujak napusta Svedsku a Ratko pocinje karijeru.
Rado bih procitao memoare Ratka Djokica, znao je puno toga, sigurno previse da bi smio da nastavi zivot.
Brata od ujaka , (gore navedenog Sekulica,) ubili su u Budvi posle medusobne svade i optuzbi, Subotic, Knezevic, Kesner su pominjani u stampi ali ne dovoljno da bi saznali istinu.

Jugoslavenskog ambasadora u Svedskoj vladimira Rolovica (Crnogorca) i sefa SID-a (SID je bio tajna sluzba Saveznog sekretarijata za vanjske poslove SFRJ) za zapadnu Evropu ubio je Miro Barisic. Isti Miro Barisic ubijen je koncem srpnja 1991. u zaledju Biograda od svojih HDP-ovaca. U to vrijeme je Ratko Djokic bio u osiguranju Franje Tudjmana, kako je netko ovdje naveo. Ipak, mislim da nije tocno da je Djokic bio u Tudjmanovom osiguranju. Sasvim je tocno da je imao hrvatske dokumente. O tom je pisao zagrebacki "Vecernji list". U Stokholmu je 1998. ubijen jos jedan mafijash, porijeklom Crnogorac. Bivsi Arkanov kompanjon. To je potaknulo svedsku Vladu da izdvoji 200.000 DEM za snimanje filma o svercu cigareta s Balkana u nordijske zemlje. Cujem da je taj tv film koji je isproducirao Toni Percan nedavno prikazan u Beogradu.

#11 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 07 May 2003 - 21:14

Cudan smo mi narod, cudan. Cinjenicu da dva Svedjana pucaju u po bijela dana na naseg drzavljanina i ispaljuju dvadesetak metaka da ga dokrajce cineci ne samo zlocin ubistva nego zlocin protiv javne bezbjednosti, preskacete u svojim komentarima ali zato ne zaostaje "poznavanje poslova" pokojnika koji nije jos ni sahranjen.

Jeste li to poceli da birate i medju mrtvima?

#12 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 07 May 2003 - 23:02

[quote name='parvati' date='7 May 2003, 17:08'] [/QUOTE]
U to vrijeme je Ratko Djokic bio u osiguranju Franje Tudjmana, kako je netko ovdje naveo. Ipak, mislim da nije tocno da je Djokic bio u Tudjmanovom osiguranju. Sasvim je tocno da je imao hrvatske dokumente. O tom je pisao zagrebacki "Vecernji list". U Stokholmu je 1998. ubijen jos jedan mafijash, porijeklom Crnogorac. Bivsi Arkanov kompanjon. [/quote]
Ja sam naveo da mi nije bilo poznato da je Ratko Djokic bio sef Tudjmanovog obezbjedjenja i da mi je ta informacija nova - tu tvrdnju su objavile podgoricke "Vijesti". Sjecam se samo da je boravio u Zagrebu pocetkom 90-tih i da je tada bio tesko ranjen usred bijela dana u centru Zagreba. Taj mafijas koji je ubijen 1998 je jos jedan "slavni" mafijas iz Podgorice - Dragan Joksovic-Jokso. Zaboravih jos jedan detalj: kad je ubijen Blagota Sekulic u Budvi (brat od ujaka Ratkov), za ubistvo je okrivljen Ratko (kao narucilac) - nasli su se na suprotnim interesnim stranama. U citulji u novinama je Blagotina porodica jasno oznacila Ratka ko "krvnika" - iako ga nije imenovala. Dan prije ubistva Blagota Sekulic je dao intervju "Monitoru" u kojem je za aferu "Nacional" optuzio Ratka Knezevica (Milovog kuma - sada krvnog neprujatelja) i Ratka Djokica - svog brata od tetke. Ratko Djokic je takodje bio dao intervju listu "Dan" iz Podgorice u kojem je tesko optuzio Stanka Subotica za sverc (ne samo cigara), tvrdio da je laz da ga je reketirao i pravdao se da nema nista sa ubistvom svog brata od ujaka. Pominjao je i neku "mnogo mocnu grupu iz Beograda" (Zemunski klan?) kao izvrsioca tog ubistva. Zaista, kad se kaze "biznismen", sto to tacno znaci kod nas? A za mafijaske filmove tema nema da fali.

#13 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 08 May 2003 - 01:52

Cudan smo mi narod, cudan. Cinjenicu da dva Svedjana pucaju u po bijela dana na naseg drzavljanina i ispaljuju dvadesetak metaka da ga dokrajce cineci ne samo zlocin ubistva nego zlocin protiv javne bezbjednosti, preskacete u svojim komentarima ali zato ne zaostaje "poznavanje poslova" pokojnika koji nije jos ni sahranjen.

Jeste li to poceli da birate i medju mrtvima?

Neznam dali se ova primjedba ,odnosi na mene. Sve sto sam iznio pisalo je u Monitoru, prvo je objavljena optuzba Sekulica, u sledecem broju odgovor Ratkov na optuzbe.
U knjizi Dosije Spasic, iz koje se moze procitati o radu DBa, i regrutovanju , nasih ljudi pogotovu Crnogoraca za vrijeme Culafica, o njihovim podvizima u odbrani nase bivse drzave.
Crnogorac 100%, budi konkretan kada kritikujes, tesko te ugonetat nasto mislis, koji je to grijeh i kome zamjeras i zasto.

#14 parvati

parvati
  • Members
  • 35 posts

Posted 08 May 2003 - 09:16

Taj mafijas koji je ubijen 1998 je jos jedan "slavni" mafijas iz Podgorice - Dragan Joksovic-Jokso.

Da Joksimovic se zove tip koji je ubijen u Stockholmu 1998. Mislim da ga je sluzbeno ubio neki Finac.
Mafija u Svedskoj pere lovu preko kladionica za konjske utrke.
Tako sto "nagovori" tipa koji ima tiket da je dobio na okladi da im prepusti tiket da ga oni kasnije mogu prikazati u poslovnim knjigama. Jokso je bio Arkanov prijatelj i s Arkanom je sudjelovao u nekim pljackama na Zapadu. Jokso je ugostio i Biljanu Plavsic kad je boravila u Svedskoj.

#15 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 08 May 2003 - 12:38

Nije "Joksimovic" nego "Joksovic". S Joksom sam se licno znao i znam da je bio miran i fino vaspitan momak dok ga nije "uhvatilo". Bio je visok dva mertra i bio gradjen ko Svarcenerger - eto nijesam nesto ponesen za bilderima, ali on je stvarno bio sto se toga ticke "zvjerka". Ostala je za pricu njegova tuca s Giskom Bozovicem u Zlatickoj sumi - "da se vidi ko je jaci". Na kraju mnogi takvi zavrse ko Giska, Jokso, Ratko...