Jump to content


Photo

Reprezentacija


  • Please log in to reply
19541 replies to this topic

#19306 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 25 May 2016 - 21:03

Ima li kojekude nekog video sažetka današnjeg meča?


  • 0

#19307 coxopo

coxopo
  • Members
  • 707 posts

Posted 25 May 2016 - 21:11

 


  • 2

#19308 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 25 May 2016 - 21:55

Posle Rusije mogu se davati ocene, ovo za sada je generalno bilo dobro, uz neke naše standardne bubice. Čak i u tom drugom poluvremenu koje je bilo lošije, imali smo neke šanse koje ćemo valjda u kvalifikacijama realizovati. Treba se ono realizovati ako želiš bodove, nema druge ako mi nećemo hoće neko drugi i onda ode sve u propas' :D  

 

Konačno Kipar je u prošlim kvalifikacijama dobio Izrael i Bosnu u gostima tako da smo mi dobro prošli  :s_d:


  • 2

#19309 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 25 May 2016 - 23:50

Pisao sam elaborat posle Sinisinog pokusaja da igra sa 3 stopera. Sad me mrzi, ukratko, ja obozavam tu formaciju, ali je mnogo zahtevna i tesko primenljiva na reprezentacije gde se igraci sastanu jednom u par meseci i cesto se menjaju igraci zbog povreda ili drugih razloga.

 

Nisam veliki optimista po pitanju formacije. Znam da ona zahteva ozbiljnog centralnog stopera, dvojicu sa strane koji moraju biti brzi i moraju znati sa loptom, zahteva azdaje na boku koje moraju da igraju i beka i krila istovremeno, po meni sa akcentom na to da budu ofanzivno orjentisani.

 

Sve ostalo je okej i mi imamo kvalitet u vezi i spicu da to iznesu.

 

Ovo je formacija gde bi se recimo Ristic dobro snasao na poziciji levog spoljnjeg. Desno ne prepoznajem ozbiljan kapacitet. Sve u svemu cenim da cemo otici u Rusiju i nekako ove kvalifikacije posmatram kao nekuvrstu uigravanja za SP. Tako da selektor na taj nacini treba da posmatra kvlaifikacije i da bude hrabar. Moze reprezentacija i bez nekih starijih igraca. 


Edited by Daldri, 25 May 2016 - 23:52.

  • 0

#19310 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 May 2016 - 07:37

Ja sam takođe zagovornik formacije 3-5-2 čak imam prvih 11 koji bi to igrali naravno pod uslovom da su svi zdravi

 

                                                                    Stojković

 

 

 

                                              Subotić(Veljković)    Gudelj       Nastasić

 

 

                             Ivanović           Fejsa                 Matić       Tadić         Kostić

 

 

                                                 Mitrović                Ljajić                                      


  • 0

#19311 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 26 May 2016 - 08:49

Nisam siguran koliko je dobra ta ideja sa tri igrača u zadnjoj liniji, bez obzira na varijaciju (3-4-3, 3-5-2). Koliko znam, nijedan tim sa ovih prostora, što klupski, tako i reprezentativni, nije igrao u toj formaciji. Takođe, i ovi današnji igrači, sem nekolicine na privremenom boravku kod Italijana, nikada nisu igrali u takvom sistemu. Probao je Mihajlović tu varijantu na početku svog mandata u par prijateljskih i to je izgledalo poprilično patetično. Naravno, nije formacija jedini razlog zbog kojeg je smo tada loše izgledali.

 

@ Perkos

 

Ovo sa Gudeljom na štoperu je neka tvoja inovacija? :)  nema šanse da bi on mogao to da iznese, naročito u ovakvoj formaciji. A i u vezi ti je ogroman disbalans, s jedne strane Bankela, a sa druge Kostić i Tadić. Ladno bi bio gori selektor i od Ćurčića  :P


  • 1

#19312 DEJAN.CZV

DEJAN.CZV
  • Members
  • 3,067 posts

Posted 26 May 2016 - 09:40

formacija 3-4-3 moze biti dobra protiv slabijih rivali jer bi stajali blize njihovom golu i lakse dolazili do sansi... a pozadi ostaje cvrsto i kompaktno sto se videlo juce, Kiprani nisu stvorili maltene nijednu priliku. Sinisa je pokusao tu formaciju protiv Spanije i Francuske,... nismo mogli da disemo protiv tih reprezentacija, kamoli da eksperimentisemo nesto. tako da ocekujem da se Muslin vrati na neku normalniju formaciju protiv jacih reprezentacija... mada u nasoj grupi za sp 18', nema jakih reprezentacija. 


  • 0

#19313 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 May 2016 - 10:16

Nisam siguran koliko je dobra ta ideja sa tri igrača u zadnjoj liniji, bez obzira na varijaciju (3-4-3, 3-5-2). Koliko znam, nijedan tim sa ovih prostora, što klupski, tako i reprezentativni, nije igrao u toj formaciji. Takođe, i ovi današnji igrači, sem nekolicine na privremenom boravku kod Italijana, nikada nisu igrali u takvom sistemu. Probao je Mihajlović tu varijantu na početku svog mandata u par prijateljskih i to je izgledalo poprilično patetično. Naravno, nije formacija jedini razlog zbog kojeg je smo tada loše izgledali.

 

@ Perkos

 

Ovo sa Gudeljom na štoperu je neka tvoja inovacija? :)  nema šanse da bi on mogao to da iznese, naročito u ovakvoj formaciji. A i u vezi ti je ogroman disbalans, s jedne strane Bankela, a sa druge Kostić i Tadić. Ladno bi bio gori selektor i od Ćurčića  :P

Jedan je Ćure tako da ja ne mogu ni blizu njega da dobacim 

što se tiče Gudelja na srednje štopru to je ono što bi nam donosilo i prevagu na sredini terena jer u mnogo situacija bi on bio i vezni igrač. Sistem koji smo igrali nije donosio ni rezultat a nismo imali ni igru pa mora nešto žestoko da se promeni i to ne samo u prezimenu igrača. Na pripremama ima dovoljno vrmeena da se igrači uklope u formaciju koju selektor( Perkos) zamisli samo pod sulovom da se radi na treningu a ne da se trčkara i slika za novine.

Što se tiče disbalansa u vezi to se lkao može korigovati jer tadić može da "luta" i levo i desno i a bude koristan, isto važi i za Ljajića  


  • 0

#19314 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 26 May 2016 - 16:09

Gudelju je zapravo defanzivna igra slabija, koliko god to čudno zvučalo a verovatno zvuči jer su ga kod nas treneri gledali kao nekog defanzivnog veznog pa čak i beka i predstavili ga tako ovde u Srbiji.

 

On je ove sezone igrao baš standardno u Ajaxu i zabeležio 4 gola i 8 asistencija u Eredivisie. Može on da pomogne i odbrani ali mu nije to primarni zadatak, više je igrač koji učestvuje u kontroli na sredini terena, pravi presnig na protivnika a povremeno se i ubacuje iz drugog plana da asistira ili napravi višak u napadu. On je baš igrač za 4-3-3 formaciju.

 

A ako ćemo sa tri štopera da igramo najviše bih voleo da vidim Ivanovića, Milunovića i Nastasića.. najbitnije je da sva tri štopera ne igraju hrkljuš već da lepo kroz pasove otklanjaju opasnost i prave lepu tranziciju iz odbrane u napad. Sa Maksimovićem i Rajkovićem to nje moguće jer oni "džoknu" loptu čim krene neko na njih ili vrate golmanu a ne zna se šta je gore. Maksimović ima neke druge kvalitete ali da je miran, staložen štoper nije. Rajković pogotovo. Milunović mi je za sada tu najbolji od ove trojice. Čini mi se da nije imao grešku juče.


  • 0

#19315 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 27 May 2016 - 08:36

Muslin danas dao intervju u Blicu gde kaže da će za sada forsirati ovu formaciju 3-4-3 i da ne menja previše kako bi se igrači što bolje navikli. Takođe nije zadovoljan drugim poluvremenom jer igrači nisu odigrali kako je dogovoreno u svlačionici, ali i da ne može da očekuje da posle 2 treninga sve bude kako treba ceo meč. Primetio je takođe i kad smo primili gol da je ekipa malo potonula i da se video manjak samopouzdanja u tom momentu što mora da se promeni.


  • 0

#19316 DEJAN.CZV

DEJAN.CZV
  • Members
  • 3,067 posts

Posted 28 May 2016 - 15:39

meni Muslin bas uliva poverenje... stvori se osecaj da zna sta radi. zna da analizira ono sto mu se nije dopalo za razliku od Curcica na primer... ubedjen sam da nam nije potreban bolji trener od Muslina da bi se kvalifikovali za svetsko


  • 0

#19317 VoodooDerina

VoodooDerina
  • Members
  • 4,555 posts

Posted 28 May 2016 - 16:10

Posle Santrača i povlačenja one ultra-kvalitetne generacije, mi smo se uvek kvalifikovali na velika takmičenja kada smo imali starije (60+) domaće selektore (Boškov, Petković, Antić).

Nadam se da će se ta tradicija nastaviti i sa Muslinom.


Edited by VoodooDerina, 28 May 2016 - 16:11.

  • 0

#19318 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 28 May 2016 - 18:17

 

 

STOPAMA GVARDIOLE Slavoljub Muslin za “Blic”: Nismo Barsa, ali igraćemo sa tri napadača!
Veljko Ivanović | 27. 05. 2016 - 09:46h
 

Slavoljub Muslin rešio je da s „orlovima“ forsira sistem 3-4-3, a kaže da ga je na to inspirisao Pep Gvardiola, odnosno njegov rukopis u Barseloni i Bajernu. Primećeni propusti protiv Kipra.

87f5a6609c0efdd712c01781f09a8378.jpeg
Foto: M. Cvetković / RAS SrbijaSlavoljub Muslin
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Selektor “orlova” kaže za “Blic” da nekim situacijama iz te utakmice nije zadovoljan.

 

- Jasno se pokazalo kada smo primili gol od Kiprana da su se vratili neki demoni iz prošlosti. Viđen je manjak samopouzdanja, konfuzija. Nezadovoljan sam drugim poluvremenom - nismo odigrali kako smo se dogovorili, slabo smo se kretali i manje centrirali. Ali bilo je i dobrih stvari. Ne može se očekivati posle samo dva treninga da se izbrišu tragovi prošlih vremena - ističe Muslin.

Reprezentacija Srbije doživela je niz neuspeha i pehova u prethodnom periodu.

- Nismo beležili dobre rezultate u prošlosti. Prethodne kvalifikacije su loše prošle rezultatski, a setimo se i onog nesrećnog meča sa Albanijom. Čini se da su tada reprezentativci doveli u sumnju svoje kvalitete i mogućnosti. Nekada je samo mrvica dovoljna da igrača i tim izbaci iz koloseka. I Barselona je imala 14 bodova više od rivala, pa je na kraju sezone osvojila titulu sa samo bodom prednosti.

2cf30a4f18a48ccf512d57ec2b9eb1b4.jpeg
Foto: ReutersPep Gvardiola
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Upravo temelji igre Katalonaca inspirišu Muslina.

- Barsu volim još iz Krojfovog vremena. Tako je i sada, uz Bajern, naravno. Tu se i vraćamo na Gvardiolu i njegov najčešći sistem igre 3-4-3, koji se i meni posebno sviđa. Verujem da je to najbolji recept. Ne želim time da kažem da ćemo da igramo kao Barselona, ne treba biti prepotentan. Dakle, forsiraću ovaj sistem ubuduće i pokušaću da ne menjam previše. Biće problema dok se ne uhodamo, ali optimista sam. Hoću po svaku cenu da vratim samopouzdanje ekipi, verujem u ove momke.

Vidi se da će imati pune ruke posla.

- Potrebni su nam fudbaleri koji imaju zavidnu minutažu u klubovima. Imamo mnogo debitanata. Treba nam i dosta rada, igrači koji dolaze moraju da se prilagode novom sistemu. Sa dobrim igrama i rezultatima podići će se svima i samopouzdanje. Do septembra i meča sa Irskom imamo dovoljno vremena da se ustrojimo i, nadam se, počnemo kvalifikacije na pravi način. Do tada će se i nametnuti najboljih 11 - sumirao je Muslin.

1cc8fbbf22baf241bd91c58a370f5d42.jpeg
Foto: M. Cvetković / RAS Srbija
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Računam na „zlatne orliće”!

„Zlatni orlići” Andrija Živković i Marko Grujić igrali su protiv Kipra jedno poluvreme, Nemanja Maksimović (na slici) ceo meč.

- Mladi su naša budućnost. Svakako da na njih računamo, imaju veliki potencijal. Ali realno, moraju i više da igraju u svojim klubovima i stiču iskustvo u internacionalnim mečevima - jasan je Muslin.

http://sport.blic.rs...apadaca/knj9vp7

 

Tako je, samo hrabro   :thumbs:  :thumbs:  


  • 2

#19319 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 May 2016 - 19:16

Je l' rekao neko Muslinu da nemamo tri napadaca za reprezentaciju.


  • 0

#19320 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 28 May 2016 - 19:22

Nije ni mislio 3 klasicna napadaca :)


  • 1